Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#31 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 04 October 2014 - 11:41

 

ako mislis na ratove oba svetska i napoleon.

 

Mislim na sejanje komunizma širom sveta & podršku raznoraznim diktatorskim & štetočinskim režimima, u koje dakako spada i svrbija... to ti naravno nije palo na pamet !

САД никада нису подржавале диктаторе и штеточинаме режиме?
  • 0

#32 nakamichi

nakamichi
  • Banned
  • 94 posts

Posted 04 October 2014 - 11:43

a sta cemo za sejanje kapitalizma kasetnih bombi i osiromasenog uranijuma i vodjenje planete u ekolosku katastrofu nepotpisivanjem ugovora u kjotu? jesu i to rusi uradili ili neko drugi i ko?

Jao pa ti si jedan od onih svrbova koji ništa drugo ne umeju sem da njaču o osiromašenom uranijumu, ja naivan & dobrodušan mislio da vredi diskutovati s tobom ?

Idi bre smrdi negde drugde, imaš komentare  na vestib92 ili srpskenacionaliste ili neko slično njesra...


Edited by nakamichi, 04 October 2014 - 11:44.

  • 0

#33 botaa

botaa
  • Members
  • 84 posts

Posted 04 October 2014 - 11:50

Jao pa ti si jedan od onih svrbova koji ništa drugo ne umeju sem da njaču o osiromašenom uranijumu, ja naivan & dobrodušan mislio da vredi diskutovati s tobom ?

 

Idi bre smrdi negde drugde, imaš komentare  na vestib92 ili srpskenacionaliste ili neko slično njesra...

 

dugo si i izdrzao pokusaj smislene rasprave <_<


  • 0

#34 nakamichi

nakamichi
  • Banned
  • 94 posts

Posted 04 October 2014 - 11:53

Ne postoji sa svrbovima "smislena rasprava" !


  • 0

#35 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 04 October 2014 - 12:01

ako mislis na ratove oba svetska i napoleon.

 

a ako mislis na kulturu i nauku onda ima toga dosta.

 

Prvi svjetski rat (za izbijanje kojeg je i sama velikim dijelom odgovorna) je Rusija glatko izgubila. To je rezultiralo oslobađanjem Poljske, Finske i baltičkih zemalja, ali i činjenicom da gotovo 1 000 000 njemačkih vojnika okreće leđa istočnom frontu i maršira na zapad. Da te, 1917. godine USA nije poslala 600 000 svježih trupa, s tenkovima i avijacijom, bojim se da bi se danas i u Parizu i u Londonu kleli na vjernost Kaiseru.


Edited by ironside, 04 October 2014 - 12:01.

  • 3

#36 botaa

botaa
  • Members
  • 84 posts

Posted 04 October 2014 - 12:20

zato danas vracaju te dugove sa uredno zaracunatom kamatom.


  • 0

#37 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 October 2014 - 12:28

...

 

Nisu zalud onom sifilisticaru Uljanovu iz Svajcarske obezbedili 'plombirani vagon' (3 komada! - gde je sedela uhranjena bulumenta propaliteta, morfinista, nimfomanki i ostalog patoloskog ljudskog sljama i raspredala o tome kako ce vrsiti vlast posle 'revolucije') i pustili ga preko teritorije Nemacke (u stanju rata!) da se vrati u rusiju. Placen je parama nemackog Genstaba da bi iznutra rovario - stvarao 'revolucionarnu situaciju' sto bi pomoglo Nemackoj da prebaci trupe na Zapadni front.

 

I kasnije kad je sa Nemackom postigao separatni 'Brest-Litovski' mir, isplatio reperacije u zlatu (!?) i obavezao se da ce isporucivati sirovine i hranu - cilj mu je bio da piromanski podmetne tzv. 'pozar svetske revolucije'. 

 

No, lues ga odneo, a njegovo 'delo / balsamovano 'suplje telo'/' zivi samo u supljim glavudzama raznoraznih ideoloskih zamlata.

 

Taj scenario sa Nemackim Rajhom nije uspeo ni Dzugasviliju, koji je takodje hteo da napujda Adolfa na zapadne zemlje, pa kad se uzajamno iscrpe, da udje u Eropu kao mirotvorac, ostvari neku hebenu ljudozdersku 'svetsku revoluciju'.

 

No, doziveo je strasan poraz - od Zapadne Erope nije video nista, samo je morao da se zadovolji devastiranim otpacima na istoku Evrope.

 

To je i njega i taj neljudski komuno_fasisticki rezim kostalo glave pa su tako istorijski grandiozno ljosnuli.

 

USA su se posle WW I povukli u samoizolaciju sto je bila greska.

 

Treba znati da su planovi o buducoj vodecoj ulozi USA zapoceti sa izgradnjom Pentagona, na samom pocetku WW II. Tako da nisu ponovili gresku iz WW I.

 

Gde ovu 'evropsku trulez' (to je oboljenje pcela) da prepustis samoj sebi?

Malo li je bilo sto je smislila dva najgora politicka koncepta u ljudskoj istoriji (fasizam / komunizam) koji su prouzrocile tolike ljudske zrtve.

 

...


Edited by Kinik, 04 October 2014 - 12:34.

  • 1

#38 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 October 2014 - 16:25

Nisam znao da se Oliver Stone preselio u Srbiju ;) .A mogao bih da parafraziram pa reci da Antisrbizam na ovom forumu ima infantilni & narcisoidni karakter, ali da se ne prepucavamo.Postoje teme-kuda ide ova srbija,kuda ide svet,tema o rusiji, pa shodno tome zasto ne prodiskutovati i o Usa. Kritikovati nesto ne znaci apriori biti maliciozan,vec po meni oznacava zelju za poboljsanjem.Ne kritikovati nesto ,predstavlja dogmu,ideologiju i ucaurenost ljudskog uma.U tome je i sustinska razlika izmedju religije i filozofije.Sama mrznja prema ma kojem subjektu ili objektu je izraziti pokazatelj infantilnog  a na ostalim clanovima foruma je da prosude u kolikoj meri ste Ti & Kinik svojim srbomrzackim komentarima duboko zabrazdili u ovaj klinicki fenomen

Hahaha, ma sta kazes, imas i dijagnozu? A hoces argumentovanu kritiku? Pa malo si paradoksalan, druze. Te termine "srbomrzackim komentarima" ostavi za ono mesto gde su nastale, dakle DB i milosheskuovu tv bastilju, jer si ih odatle pokupio i ti i svi drugi koji su to sad toliko internalizovali da misle da je to nesto samo po sebi ocigledno. Zaboravio si samo da pomenes izdajnike i strane placenike, ali ne brinem se, lako ces ti to nadoknaditi. 

 

A kad bi kojim slucajem imao razuma, onda bi lako video da je kritika Srbije namenjena upravo poboljsanju stvari, jer ja druze ovde zivim i radim i placam uredno poreze i dazbine. I donosim u Srbiju neke pare iz inostranstva. I utoliko me vise nerviraju budale koje ponavljaju kao papagaji bolesnu milosevicevu propagandu, misleci da time izlazu neku "filozofiju" i kriticku misao. 


  • 1

#39 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 October 2014 - 16:26

a sta cemo za sejanje kapitalizma kasetnih bombi i osiromasenog uranijuma i vodjenje planete u ekolosku katastrofu nepotpisivanjem ugovora u kjotu? jesu i to rusi uradili ili neko drugi i ko?

Taj ugovor nije potpisao ni najveci svetski emiter gasova staklene baste (Kina), a Rusija mada je potpisala, nikada nije sprovela u praksi, na sta ukazuju brojne kritike UN i EU jos odavno, mnogo pre najnovijih kriza. 


  • 1

#40 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 04 October 2014 - 16:30

Prvi svjetski rat (za izbijanje kojeg je i sama velikim dijelom odgovorna) je Rusija glatko izgubila. To je rezultiralo oslobađanjem Poljske, Finske i baltičkih zemalja, ali i činjenicom da gotovo 1 000 000 njemačkih vojnika okreće leđa istočnom frontu i maršira na zapad. Da te, 1917. godine USA nije poslala 600 000 svježih trupa, s tenkovima i avijacijom, bojim se da bi se danas i u Parizu i u Londonu kleli na vjernost Kaiseru.

 

Istorijski troll ...

Tesko da bi se u Londonu klanjali bilo kome ... VB je ostrvska zemlja i jako je tesko osvojiti je. Hitler je u WW2 imao celu Evropu i bolje naoruzanje pa nije uspeo da uradi nista osim besomucnog bombardovanja. Takodje, ni u Parizu to ne bi bio slucaj jer je Vilhelm I Pruski vec bio porazio Napoleona III pa Francuska nije postala deo Nemacke.


  • 1

#41 budishin

budishin
  • Members
  • 1 posts

Posted 05 October 2014 - 13:30

Ja volim da stvari posmatram racionalnije. Pa evo cinjenica:

 

Nacionalni dug USA: $17.6 trillion ili 17 hiljada milijardi USD. Taj dug se godinje povecava za reda 500-1000 milijardi.

 

Vojne intervencije: Koreja, Vijatnam, Somalija, Irak, Avganistan, Libija, Sirija - ili su bili porazeni ili su zavili zemlju u crno u ime uvodjenja demokratije.

 

Proizvodnja: USA vise nista ne proizvodi sem automobila a i njih sa gubitkom. Sva proizvodnja je u Aziji - najvise Kini

 

Visoka tehnologija: Ponos visoke tehnologije USA Intel gubi bitku pred ARC procesorima (nalaze se us vim mobilnim tlefonima, tabletima, televizorima, ...)  ciju arhitekturu licencira firma iz Velike Britanije, design radi gomila firmi sirom sveta od cega bar 10 iz Kine a samu proizvodnju silicijuma rade firme ciji su vlasnici Ujedinjeni Emirati ili Tajvanske firme.

 

Popularnost: Arapi ih mrze, muslimani ih mrze, Juznu Ameriku su zavili u crno, nas su bombardovali, Rusi ih ne vole, Kinezima su konkurencija. Ostali im zavide ili ih se plase. Najzad moji prijatelji koji tamo zive nazivaju USA: The Evil Empire.

 

Sto se tice prognoze pitao sam prijatelja - koji je tamo proveo ceo radni vek u bankarskom sektoru i to kao renomirani doktor i profesor i vratio se u Beograd da zivi ovde - kako on vidi buducnost USA. On mi je odgovorio: pa kako je zavrsilo rimsko carstvo? Ja sam ga pitao kada on misli da ce se to desiti. On je odgovorio: sumnjam da cemo ja i ti to doizveti ali nasa deca hoce. Naravno to je samo izolovano misljenje sa kojim se ja slucajno slazem :-)

 


  • 1

#42 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 05 October 2014 - 14:28


Sto se tice prognoze pitao sam prijatelja - koji je tamo proveo ceo radni vek u bankarskom sektoru i to kao renomirani doktor i profesor i vratio se u Beograd da zivi ovde - kako on vidi buducnost USA. On mi je odgovorio: pa kako je zavrsilo rimsko carstvo? Ja sam ga pitao kada on misli da ce se to desiti. On je odgovorio: sumnjam da cemo ja i ti to doizveti ali nasa deca hoce. Naravno to je samo izolovano misljenje sa kojim se ja slucajno slazem :-)

 

Pa... nije loše živeti u Srbiji sa američkom penzijom.


  • 1

#43 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 05 October 2014 - 14:43

Ja volim da stvari posmatram racionalnije. Pa evo cinjenica:

 

Nacionalni dug USA: $17.6 trillion ili 17 hiljada milijardi USD. Taj dug se godinje povecava za reda 500-1000 milijardi.

 

Vojne intervencije: Koreja, Vijatnam, Somalija, Irak, Avganistan, Libija, Sirija - ili su bili porazeni ili su zavili zemlju u crno u ime uvodjenja demokratije.

 

Proizvodnja: USA vise nista ne proizvodi sem automobila a i njih sa gubitkom. Sva proizvodnja je u Aziji - najvise Kini

 

Visoka tehnologija: Ponos visoke tehnologije USA Intel gubi bitku pred ARC procesorima (nalaze se us vim mobilnim tlefonima, tabletima, televizorima, ...)  ciju arhitekturu licencira firma iz Velike Britanije, design radi gomila firmi sirom sveta od cega bar 10 iz Kine a samu proizvodnju silicijuma rade firme ciji su vlasnici Ujedinjeni Emirati ili Tajvanske firme.

 

Popularnost: Arapi ih mrze, muslimani ih mrze, Juznu Ameriku su zavili u crno, nas su bombardovali, Rusi ih ne vole, Kinezima su konkurencija. Ostali im zavide ili ih se plase. Najzad moji prijatelji koji tamo zive nazivaju USA: The Evil Empire.

 

Sto se tice prognoze pitao sam prijatelja - koji je tamo proveo ceo radni vek u bankarskom sektoru i to kao renomirani doktor i profesor i vratio se u Beograd da zivi ovde - kako on vidi buducnost USA. On mi je odgovorio: pa kako je zavrsilo rimsko carstvo? Ja sam ga pitao kada on misli da ce se to desiti. On je odgovorio: sumnjam da cemo ja i ti to doizveti ali nasa deca hoce. Naravno to je samo izolovano misljenje sa kojim se ja slucajno slazem :-)

 

Najvaznije si zaboravio. USA nema nista vise ni u kulturoloskom smislu da ponudi, sve se svelo na tv rijaliti. Taj njen pojam divljeg zapada, beskonacne prerije i divlje slobode je srusen. Pri tome ni Americkog sna vise nema jer imas bogate (sa svojom infrastrukturom) i ostale i tu nema mjesanja. I vrlo bitno, demokratija sada funkcionise putem para, sve se kupuje, glasovi, zakoni, vojne intervencije,... itd.

 

Tu ce se morati ici na ozbiljne reforme,...


  • 1

#44 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 October 2014 - 14:49

Najvaznije si zaboravio. USA nema nista vise ni u kulturoloskom smislu da ponudi, sve se svelo na tv rijaliti. 

 

Kada si poslednji put pročitao neku knjigu američkog autora (ako uopšte od silnog googleovanja stižeš do knjižare gde se prodaju knjige na engleskom)?


Edited by melankolic, 05 October 2014 - 14:49.

  • 0

#45 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 05 October 2014 - 14:52

Ja volim da stvari posmatram racionalnije. Pa evo cinjenica:

 

Nacionalni dug USA: $17.6 trillion ili 17 hiljada milijardi USD. Taj dug se godinje povecava za reda 500-1000 milijardi.

 

Vojne intervencije: Koreja, Vijatnam, Somalija, Irak, Avganistan, Libija, Sirija - ili su bili porazeni ili su zavili zemlju u crno u ime uvodjenja demokratije.

 

Proizvodnja: USA vise nista ne proizvodi sem automobila a i njih sa gubitkom. Sva proizvodnja je u Aziji - najvise Kini

 

Visoka tehnologija: Ponos visoke tehnologije USA Intel gubi bitku pred ARC procesorima (nalaze se us vim mobilnim tlefonima, tabletima, televizorima, ...)  ciju arhitekturu licencira firma iz Velike Britanije, design radi gomila firmi sirom sveta od cega bar 10 iz Kine a samu proizvodnju silicijuma rade firme ciji su vlasnici Ujedinjeni Emirati ili Tajvanske firme.

 

Popularnost: Arapi ih mrze, muslimani ih mrze, Juznu Ameriku su zavili u crno, nas su bombardovali, Rusi ih ne vole, Kinezima su konkurencija. Ostali im zavide ili ih se plase. Najzad moji prijatelji koji tamo zive nazivaju USA: The Evil Empire.

 

Sto se tice prognoze pitao sam prijatelja - koji je tamo proveo ceo radni vek u bankarskom sektoru i to kao renomirani doktor i profesor i vratio se u Beograd da zivi ovde - kako on vidi buducnost USA. On mi je odgovorio: pa kako je zavrsilo rimsko carstvo? Ja sam ga pitao kada on misli da ce se to desiti. On je odgovorio: sumnjam da cemo ja i ti to doizveti ali nasa deca hoce. Naravno to je samo izolovano misljenje sa kojim se ja slucajno slazem :-)

Mora da je strasni tvojim prijateljima da zive u "Zlom carstvu" ali su, garant, :srcem u Srbiju" kad vec ne mogu/nece da se vrate.


  • 1