Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#20131 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 April 2019 - 18:43

...

 

Cali ubrzano degradira i propada u svakom pogledu - o tome je govorio istoricar Victor Davis Hanson.

Cali demokraturci su se zaglupeli kao demokraturci Detroita koji su slavno ljosnuli, a i ove u Cali ceka isto.

 

Evo ti primer debiliteta i infantilnog mrsomudjenja, kad sasvim pristojni lik ne moze degenerisanu likinju da privede pameti. Taman je zakocila pred recima da treba 'ekspropriisati / otimati silom'.

 

Rekoh vec - civilizacijski talog i sljam.

 

 

...


  • 0

#20132 zima

zima
  • Members
  • 351 posts

Posted 26 April 2019 - 18:53

Iza manjine bukača ispranih mozgova  stoji jedna velika zemlja, puna ljudi sjajne radne etike koji gledaju svoja posla. Baš zato su  izjave raznih bukača i studentski slogani kao u kabuki pozorištu, oštri,beskompromisni  ne bi li nekako mobilisali ljude. Ali to im je posao, imaju višak vremena. 90% ove mlađarije kad porastu pređu u normalan tabor, ko ostane na ovom nivou u kasnijim godinama US je zakržljao u razvoju.


  • 1

#20133 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 26 April 2019 - 18:53

 Da. ali i midterms su neka tradicija u US tako da se uglavnom očekivalo da će demokrate vratiti House.

 

Ove države su tradicionalno bliže tradicionalnim blue collar demokratama koji nestaju sve više. Svakako su te države koje si pomenuo ključne. Posebno je intereantno da ko pobedi u Ohaju u poslednjih 100 i kusur godine pobeđuje ukupno. Bio sam u Klivlendu, Kolumbusu i još nekim mestima, zanimljivi ljudi, interesantna slika Amerike tamo.

 

Jeste tradicija, Tramp je cak i napravio jedan od najboljih rezultata ikada na ovim izborima. 

 

Ohajo ce dobiti Tramp, tamo su republikanci dosta jaki, sto je i midterms pokazao. U ostalim drzavama treba dosta da se radi jer je rezultat u njima bio los cak i za midterms.

Arizona je bas veliki problem. Virdzinija i Nevada su drzave koje Tramp i republikanci na neki nacin zapostavljaju vec duze vreme iako su tradicionalno jaki u njima, slicna prica je i sa Koloradom i Nju Meksikom. U tim drzavama demografija jako radi protiv republikanaca, ali ipak sa snaznom kampanjom u njima naterali bi demokrate da moraju da se posvete tim drzavama i na taj nacin manje posvete paznju severnim drzavama. Ovako su republikanci svesno u defanzivi i prepustaju demokratama da budu u ofanzivi u kljucnim drzavama. Ne znam koliko je to pametan potez.

 

Sa druge strane pametnim potezima Florida je skoro pa osigurana. 


  • 1

#20134 zima

zima
  • Members
  • 351 posts

Posted 26 April 2019 - 18:55

Ma jok, glasace za deda Bernija, on prdi socijalistichko-demokratski. Xaxaxa

Koliko ce imati godina kada postane veliki vodja? 107? :D

 

 

Mislim da sam ovo već postovao davno ovde ili negde drugde  :lol+:

 

 

Bernie_Sanders_Pull_My_Finger.jpg


  • 0

#20135 zima

zima
  • Members
  • 351 posts

Posted 26 April 2019 - 19:06

Jeste tradicija, Tramp je cak i napravio jedan od najboljih rezultata ikada na ovim izborima. 

 

Ohajo ce dobiti Tramp, tamo su republikanci dosta jaki, sto je i midterms pokazao. U ostalim drzavama treba dosta da se radi jer je rezultat u njima bio los cak i za midterms.

Arizona je bas veliki problem. Virdzinija i Nevada su drzave koje Tramp i republikanci na neki nacin zapostavljaju vec duze vreme iako su tradicionalno jaki u njima, slicna prica je i sa Koloradom i Nju Meksikom. U tim drzavama demografija jako radi protiv republikanaca, ali ipak sa snaznom kampanjom u njima naterali bi demokrate da moraju da se posvete tim drzavama i na taj nacin manje posvete paznju severnim drzavama. Ovako su republikanci svesno u defanzivi i prepustaju demokratama da budu u ofanzivi u kljucnim drzavama. Ne znam koliko je to pametan potez.

 

Sa druge strane pametnim potezima Florida je skoro pa osigurana. 

 

Ja mislim da demokrate debelo potcenjuju Hispanose već duže vreme i olako računaju na njihove glasove. Svakako će dobiti većinu njihoviih glasova, ali previše gledaju demografiju, koja je bitna ali ne mora biti presudna i to im se može obiti o glavu. Još prošli put je Trump dobio više Hispano glasova od Romnija, a mislim da će procenat sad biti i veći. Mnoge stvari o kojima Trump govori, radnici, imigracija itekako ima pogodno tlo kod mnogih Hispanosa. Ove severne države, tu ako se Trump odbrani onda je na konju, mislim da je to ključno. A velika stvar za Trumpa bi bilo da ima već Ohajo u džepu, kao što sam rekao Ohajo je najbolji indikator unazad 100 i više godina. Kampanja će biti neobično žestoka, ali i unutrašnji izbori kod demsa će biti opšta klanica. 


  • 0

#20136 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 April 2019 - 19:16

Ja mislim da demokrate debelo potcenjuju Hispanose već duže vreme i olako računaju na njihove glasove. Svakako će dobiti većinu njihoviih glasova, ali previše gledaju demografiju, koja je bitna ali ne mora biti presudna i to im se može obiti o glavu. Još prošli put je Trump dobio više Hispano glasova od Romnija, a mislim da će procenat sad biti i veći. Mnoge stvari o kojima Trump govori, radnici, imigracija itekako ima pogodno tlo kod mnogih Hispanosa. Ove severne države, tu ako se Trump odbrani onda je na konju, mislim da je to ključno. A velika stvar za Trumpa bi bilo da ima već Ohajo u džepu, kao što sam rekao Ohajo je najbolji indikator unazad 100 i više godina. Kampanja će biti neobično žestoka, ali i unutrašnji izbori kod demsa će biti opšta klanica. 

Demokrate potenciraju sirotinju, zato sto ih ima puno i nadaju se da ce ta sirotinja da ih odrzava. Zaboravljaju da sirotinja ne privredjuje, niti uvecava vrednost samo joj je tesko i prima se na pricu o tudjoj krivici!

Znas, ako se stalno bune protiv onih koji imaju pare i mesto gde mogu da odu i zarade, uskoro nece vise imati takvih mesta. Eno istoccna Evropa dokazala, Jugoslavija dokazala, ali to izgleda nije dovoljno.


  • 1

#20137 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 April 2019 - 19:21


Sada imamo kumulativnih 3 godine CNN, MSNBC, WaPo, svaki božji dan 99% stvari sve protiv njega. Ako uzmemo u obzir i da je to stvorilo određeni kontraefekat, što je prirodno, nemoguće je da ovakva halabuka ne nanese neku štetu Trumpu. Pa napravili su da je čak i ona MAGA crvena kapa rasistički simbol.


Morash da se opredelish, kontradiktoran si. Ili mu nanose shtetu ili su se vec svima popeli ....

Ubedjen sam ovo drugo.

A to da ce oni da ti kazu da su za Trumpa javno, kao libtardi shto laju na sav glas, to nemoj ni da ochekujesh. Pa ovde u Kanadi 6 od 10 Zena na dating sites naglasi da je zaobidjesh ako si za Trumpa ...... ma jok sreco, nisam, ja sam za Michelle Obamu :D, ali se nije kandidovala.

E onda ti kad udjesh tamo u voting booth lepo glasash "po savesti" i kazesh "napasete mi se belih bubrega", pa jel tako? :)
  • 1

#20138 zima

zima
  • Members
  • 351 posts

Posted 26 April 2019 - 19:30

Demokrate potenciraju sirotinju, zato sto ih ima puno i nadaju se da ce ta sirotinja da ih odrzava. Zaboravljaju da sirotinja ne privredjuje, niti uvecava vrednost samo joj je tesko i prima se na pricu o tudjoj krivici!

Znas, ako se stalno bune protiv onih koji imaju pare i mesto gde mogu da odu i zarade, uskoro nece vise imati takvih mesta. Eno istoccna Evropa dokazala, Jugoslavija dokazala, ali to izgleda nije dovoljno.

 

Trenutno u Americi skoro svako ko hoće da radi može da radi i da živi pristojno. Muvao sam se malo po američkim "liberalnim" gradovima, a to sam video i po nekim sličnim gradovima u Kanadi. Većina onih nesrećnika što se motaju po ulicama su u takvoj situaciji jer žele da budu na ulici. Ima skitnica,  narkomana ali  i nešto ljudi sa psihičkim smetnjama koji nikako ne žele hospitalizaciju.  Koliko god čudno zvučalo, to je life style za mnoge od njih.

 

Ovi drugi, niži radnički sloj se hvata na priče o nejednakosti, rasi, eksploataciji privilegijama i slično. Pa da će im ovi davati i davati od tuđih para. Naravno da će se siromašniji pecati na tu priču, to je normalno. Uslovno siromašniji jer se mesečna plata od $2000 smatra niskom u USA.   I oni bogatiji bi se grebali za nešto što je džabe. I bogataši obično vole džabe stvari.


  • 0

#20139 zima

zima
  • Members
  • 351 posts

Posted 26 April 2019 - 19:34

Morash da se opredelish, kontradiktoran si. Ili mu nanose shtetu ili su se vec svima popeli ....

Ubedjen sam ovo drugo.

A to da ce oni da ti kazu da su za Trumpa javno, kao libtardi shto laju na sav glas, to nemoj ni da ochekujesh. Pa ovde u Kanadi 6 od 10 Zena na dating sites naglasi da je zaobidjesh ako si za Trumpa ...... ma jok sreco, nisam, ja sam za Michelle Obamu :D, ali se nije kandidovala.

E onda ti kad udjesh tamo u voting booth lepo glasash "po savesti" i kazesh "napasete mi se belih bubrega", pa jel tako? :)

 

Ima sigurno kontraefekta, ali znaš kako je kad svaki dan slušaš nešto. Čak i kad ti mozak kaže jedno, to ulazi u podsvest. U Americi ima puno ljudi koji unapred znaju da li će glasati levo ili desno, i svi znaju da je tako bez obzira na bilo šta To je dobar procenat ljudi, ali se onda bitka bije oko ostalih. Oni koji su neopredeljeni obično i nisu toliko angažovani, ne prate pomno situaciju i hvataju deliće informacija u letu i kod njih je ovaj medija efekat veći. Većina informacija u medijskoj sferi u US je anti Trump, mislim da je to fakat i ne verujem da tri godine neprekidne anti kampanje neće ostaviti traga kod ovih neopredeljenih. 


  • 0

#20140 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 April 2019 - 19:37

Spoiler

Ovo smo vise puta prepisivali, da tacno je da je homeless stvar odluke, ali je isto tako tacno da je danas teze zaraditi za zivot. Medjutim, ni BSc danas ne zaradjuje kao sto je nekada zaradjivao i danas je neophodno vise obrazovanja nego nekada da bi se zivelo.

Ako narodu kazes da ces da ih posaljes u skole oni ce da polude, ne znam zbog cega....

Ostalo je samo kako serviras neprijatelja "(ne)radnicke klase".


  • 0

#20141 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 April 2019 - 19:40

Ima sigurno kontraefekta, ali znaš kako je kad svaki dan slušaš nešto. Čak i kad ti mozak kaže jedno, to ulazi u podsvest. U Americi ima puno ljudi koji unapred znaju da li će glasati levo ili desno, i svi znaju da je tako bez obzira na bilo šta To je dobar procenat ljudi, ali se onda bitka bije oko ostalih. Oni koji su neopredeljeni obično i nisu toliko angažovani, ne prate pomno situaciju i hvataju deliće informacija u letu i kod njih je ovaj medija efekat veći. Većina informacija u medijskoj sferi u US je anti Trump, mislim da je to fakat i ne verujem da tri godine neprekidne anti kampanje neće ostaviti traga kod ovih neopredeljenih. 

Ne postoji anti reklama. Budale svaki dan prcaju o necemu sto je DT uradio, nadajuci se da ce narod da se naljuti. Medjutim, sta se desava, mediji narodu na taj nacin formiraju zavisnos od DT. 

Kokice,

2l Coca-Cola

Scotch,

Cigara!

Samo gledaj.


  • 0

#20142 zima

zima
  • Members
  • 351 posts

Posted 26 April 2019 - 19:43

Ovo smo vise puta prepisivali, da tacno je da je homeless stvar odluke, ali je isto tako tacno da je danas teze zaraditi za zivot. Medjutim, ni BSc danas ne zaradjuje kao sto je nekada zaradjivao i danas je neophodno vise obrazovanja nego nekada da bi se zivelo.

Ako narodu kazes da ces da ih posaljes u skole oni ce da polude, ne znam zbog cega....

Ostalo je samo kako serviras neprijatelja "(ne)radnicke klase".

 

Opasno je kad neke socijalne besplatne stvari jednom daš jer posle je politički skoro nemoguće da vratiš situaciju na staro i onda kreće forsiranje i veličanje nerada umesto rada. Amerika je tako uspešna jer je tradicionalno odolevala tim iskušenjima, ali kad se vrti ta ogromna količina novca i kad čak i US administracija naraste do ove mere...teško je odoleti.

 

edit: naravno da se celog života čovek treba usavršavati i učiti i prilagođavati. 

 

Za ovo drugo, neko je izračunao da su MSM poklonili  više od milijardu dolara Trumpu tokom izbora svojom besplatnom doduše negativnom kampanjom, do mere da su ljudi rekli hajde da idemo dalje da vidimo šta će sledeće ovaj Trump da uradi, baš kao u realitiju. 


Edited by zima, 26 April 2019 - 19:49.

  • 0

#20143 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 April 2019 - 22:24

Ima sigurno kontraefekta, ali znaš kako je kad svaki dan slušaš nešto. Čak i kad ti mozak kaže jedno, to ulazi u podsvest. U Americi ima puno ljudi koji unapred znaju da li će glasati levo ili desno, i svi znaju da je tako bez obzira na bilo šta To je dobar procenat ljudi, ali se onda bitka bije oko ostalih. Oni koji su neopredeljeni obično i nisu toliko angažovani, ne prate pomno situaciju i hvataju deliće informacija u letu i kod njih je ovaj medija efekat veći. Većina informacija u medijskoj sferi u US je anti Trump, mislim da je to fakat i ne verujem da tri godine neprekidne anti kampanje neće ostaviti traga kod ovih neopredeljenih. 

 

Pa to bi bilo tako da je Srbija ili Severna Koreja u pitanju, odnosno ako se slazesh sa vecinom SrBlja da su Ameri totalni idioti, a o tome ko je stvarno takav bi mogli na nekom drugom mestu, drugom prilikom. :)

 

Ako 2 godine ne mozesh vishe da vidish ni guzicu stare dobre Kim Kardashian od lazovskih obecanja …… evo dokazali smo Russian collusion, ma sutra ce sve da se objavi, imamo dokaze, gotov je, izdao je drzavu, izbori su nameshteni iz Moskve ……… I onda posle 30 miliona bachenih poreskih dolara, 200 advokata, FBI agenata, prislushkivanja, pretresa, provaljivanja u sred noci, 500 sudskih naloga, pretnji zatvorskim kaznama …..

 

….... poshaljesh glavnog baju na televiziju koji izjavi ………. "nema dokaza za Russian colussion"  :rotflmao: ……  ti uopshte ne uzimash u obzir neopredeljene, kojih nije malo, a koji su rekli "Pa dobro bre koga vi yebete majmuni jedni, 2 godine sanjam Trumpa, a sada NEMA DOKAZA".

 

Na shta majmuni 'ladno kazu "E dobro to, ali 'ajde da vidimo njegovu poresku prijavu"!!!  :lol+: Dobro je da se nisu vratili na kurave opet.

 

Znachi, to moze da prodje kod onih sa najnizim do umereno niskim IQ ……. ali kod ovih shto se blize nizem prosechnom IQ ne moze nikako.

 

Kod prosechno inteligentnih znachi samo jedno "Znachi sve vreme ste lagali"! I za to cete biti kaznjeni kada budem u glasachkoj kabini.

 

Za to vreme ovi divljaju, ukidaju avione, zabranjuju krave, zabranjuju radjanje dece, spremaju se za smak sveta 2031. ......... ti mislish da ljudi ne vide koliko su bolesni u glavu? To sekta bRe!


Edited by Denis Jasharevic, 27 April 2019 - 05:21.

  • 1

#20144 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 April 2019 - 22:49

Juche pricham sa prijateljicom Jamajchankom, radi sa mnom, ali ima i neki butik na bljuvaku :) (flea market), garderoba samo za drugove Afro_Amerikance.

Chesto ide po robu u Ameriku, kaze …… yebote nekada kada sam ishla svi su bili ono u fazonu ajde ostani nekoliko dana da se zezamo, izlazimo nocu ….. sad kaze daju mi robu i furaj, nema vishe zajebancije, svi shljakaju, ali i svi prave lepu kintu, nema se vremena ……. ako, ako …….

 

….. kaze Forbes da je Trump za svoje prve 2 godine napravio 6 puta vishe proizvodjachkih poslova nego HuSSein Obama za poslednje 2 …….. a ima josh 6 godina da vlada :), znachi bice 24 puta vishe poslova nego za vreme ljubitelja kubanske revolucije …….. u isto vreme zaustavio sedenje po drzavnim kancelarijama skroz  :thumbs: 

 

…… to je dobro ……. kada  se umorish na poslu nemash vremena za komunistichku revoluciju, a kada sedish u kancelariji besposlen ceo dan tebi nishta drugo nego neki idiotizam i ne moze da padne na pamet glupost  :s_d: , poludish od cheshanja yaya ….

 

Evo, ako ja lazem Forbes ne laze ……..

 

 

CaptureJobs.JPG?raw=1


  • 0

#20145 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 April 2019 - 22:55

Juche pricham sa prijateljicom Jamajchankom, radi sa mnom, ali ima i neki butik na bljuvaku :) (flea market), garderoba samo za drugove Afro_Amerikance.

Chesto ide po robu u Ameriku, kaze …… yebote nekada kada sam ishla svi su bili ono u fazonu ajde ostani nekoliko dana da se zezamo, izlazimo nocu ….. sad kaze daju mi robu i furaj, nema vishe zajebancije, svi shljakaju, ali i svi prave lepu kintu, nema se vremena ……. ako, ako …….

 

….. kaze Forbes da je Trump za svoje prve 2 godine napravio 6 puta vishe proizvodjachkih poslova nego HuSSein Obama za poslednje 2 …….. a ima josh 6 godina da vlada :), znachi bice 24 puta vishe poslova nego za vreme ljubitelja kubanske revolucije …….. u isto vreme zaustavio sedenje po drzavnim kancelarijama skroz  :thumbs:

 

…… to je dobro ……. kada  se umorish na poslu nemash vremena za komunistichku revoluciju, a kada sedish u kancelariji besposlen ceo dan tebi nishta drugo nego neki idiotizam i ne moze da padne na pamet glupost  :s_d: , poludish od cheshanja yaya ….

 

Evo, ako ja lazem Forbes ne laze ……..

Glavna je stvar da DT nije jajara, koji je iz McDonald's uleteo u politiku i prica kako da se vodi ekonomija, vec se covek bavio shibicarenjem, nekretninama, cak je i zidao neke tornjeve. pff. Nema covek sluha za ne moze i nije po zakonu, vec ga odradi. Kako tesko, cak i otpusti nekoga. 


  • 0