Jump to content


Photo

pomoc/navijaci/novi zakon


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 18 August 2003 - 14:27

Zdravo svima,

Treba mi pomoc da saznam sta navijaci misle o novom Zakonu o sprecavanju nasilja na sportskim terenima. Pisem jedan freelance tekst, pa mi trebaju misljenja ljudi koji idu na tekme. Hvala unapred - mail je pixy@bitsyu.net .

#2 VG

VG
  • Members
  • 256 posts

Posted 19 August 2003 - 23:21

Ja nisam bas redovan na utakmicama, ali mislim da su malo preterali sa ovim zakonom.
Najvise mi smeta zabrana tocenja alkohola i to sto ne smem nista uneti na stadion (mada je toga bilo i pre).

Konacno da se neko oglasi i na ovom delu foruma.

#3 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 20 August 2003 - 01:39

Zakon ne odgovara samo huliganima, a bezakonje je samo njima odgovaralo. Govori se o ogromnim ingerencijama policije i o tome kako ce policija provocirati sirote navijace. Ja sam, igrom slucaja, brdo puta bio na utakmicama i nikada me niti jedan policajac nije provocirao (sto se za "navijace" ne bi moglo reci). Dokle je sve islo govori i cinjenica da su se slavlja zbog titula i doceci reprezentacije permanentno pretvarali u organizovanu pljacku okolnih objekata. Malo je pricano o tome kakve su muke i pretnje dozivljavali stanari ulice Dragoslava Jovanovica (sada Dvorska, kraj Gradske skupstine) pri svakom doceku, nakon cega je na TV-u moglo da se cuje samo "evo najvatrenijih navijaca i na krovovima okolnih zgrada". A da su se na te krovove popeli pretnjom pistoljem ni reci. Ili ubistvo boksera koji je branio Kineza. Ili hrvatska ambasada. Ili Aleksandar Radovic. Ili "Grobari" koji su u Kuli tukli oca koji je probao da zastiti svog klinca u, da sve bude sumanutije, Partizanovom dresu. Ili "Delije" koji su demolirali Cacak pre dve godine.
Ukratko, cemu strah, jaki momci? Do sada je bilo isuvise lako, da vidimo sada da li se plasite izazova pod imenom "tuci cu se pa makar isao u aps".
Bas me zivo interesuje.

#4 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 20 August 2003 - 08:27

treba takav zakon, kada su se ovi ozverili.
zakon ne sprecava nikog da navija, sankcionise one koji preteruju.

#5 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 20 August 2003 - 18:57

HAPSI SVE!!!

:lol:

#6 AntiMaterija

AntiMaterija
  • Members
  • 299 posts

Posted 22 August 2003 - 13:04

Hm... šta misle lopovi o KZ? Verovatno im je to omiljeno štivo za uspavljivanje ... :lol: