Jump to content


Photo
- - - - -

Podrzavate li štrajk ADVOKATA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#1 advokat123

advokat123
  • Members
  • 9 posts

Posted 29 September 2014 - 23:50

Predstavnici advokature, ministarstva finansija i pravde nastavili su razgovore u okviru radne grupe povodom rešavanja problema paušalnog oporezivanja advokata, ali će se  ipak advokati iz cele Srbije pridružiti u štrajku beogradskim advokatima.

Dali vi smatrate da su advokati upravu što na ovaj način pokušavaju da ostvare svoja prava ???Attached File  httpadvokatskekancelarije.infoadvokati-predlazu-resenja-ali-nastavljaju-strajk.jpg   5.32KB   19 downloads



#2 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 30 September 2014 - 10:39

Kakva crna prava, mislis kradju? PDV, fiskalizacija, transparentnost, kao i sav posteni svet.



#3 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 30 September 2014 - 10:45

Zanimljivo da su se sad okomili i na notare u svojim zahtevima. Rekao bih da je to ustvari glavni razlog za strajk a ne porez. 



#4 Newcastle

Newcastle
  • Members
  • 171 posts

Posted 30 September 2014 - 14:38

Predstavnici advokature, ministarstva finansija i pravde nastavili su razgovore u okviru radne grupe povodom rešavanja problema paušalnog oporezivanja advokata, ali će se  ipak advokati iz cele Srbije pridružiti u štrajku beogradskim advokatima.

Dali vi smatrate da su advokati upravu što na ovaj način pokušavaju da ostvare svoja prava ???attachicon.gifhttpadvokatskekancelarije.infoadvokati-predlazu-resenja-ali-nastavljaju-strajk.jpg

Ja smatram da bi advokati trebalo da budu malo pismeniji od tebe.   Trebalo bi i da porez placaju na osnovu stvarne zarade, a ne pausalno.  To znaci nekoliko puta vise nego sto je sada.  Notari ne mogu da pisu ugovore,  vec samo da ih registruju.  



#5 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 30 September 2014 - 19:54

Cui bono?



#6 advokat123

advokat123
  • Members
  • 9 posts

Posted 30 September 2014 - 21:13

Procitaj clanak videces da nije samo oporezivanje , vec neke mnogo dublje stvari http://advokatskekan...ao-svoj-povod/



#7 simple red white

simple red white
  • Members
  • 12,615 posts

Posted 30 September 2014 - 21:15

Cui bono?

Ja teško razumem i Srpski a ne ovo, nešto o  tome što rade i naši političari "koliki je moj deo" :rotflmao: 

 Do duše nisam ni sanjao da je cui bono to. :lol+:



#8 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 September 2014 - 21:15

@OP

Advokati bi mogli, kao obrazovani ljudi da nadju neki efikasniji nacin protesta.

Just 20c


Edited by mrd, 30 September 2014 - 21:16.


#9 simple red white

simple red white
  • Members
  • 12,615 posts

Posted 30 September 2014 - 21:22

Znači kad uđemo u advokatsku kancelariju i kažemo "dobar dan" čujemo: 100 evra,

"ja bih da vam..."  100 evra,

"ali, ja..." to vam je ve ukupno 300 evra.

Dobro, dobro, ali ja sam samo hteo da vam saopštim da vam je pauk odneo auto...



#10 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 01 October 2014 - 00:09

Podržavam apsolutno, iako nisam advokat po struci. Iz više razloga:

 

- Zato što mi se čini potpuno suluda ideja da posao koji je u Srbiji obavljalo više hiljada advokata, od sada - u celoj Srbiji - može da obavlja samo njih 94-oro Veličanstvenih i Posvećenih.

- Zato što će me od sada obična overa ugovora ili potpisa koštati 10-ostruko više i moraću da čekam više meseci da bi stigao na red!

- Zato što me mogu da svarim ideju da je neko ko čak nije ni pravne struke (ali je išao na Kurs za notare - moš' misliti!) kvalifovaniji da sastavi najobičniji kupoprodajni ugovor od advokata s pravosudnim ispitom i višegodišnjom praksom. (Inače, za svoj prvi stan, ugovor sam napisao ja sam, glupi inženjer, prema nekom šablonu koji sam negde pokupio.)

- Zato što je cela priča sa uvođenjem notarijata samo još jedna prevara i način da se ljudima izmuze novac, a zauzvrat ne pruži ništa bolje od onoga što su dotad imali, naprotiv! Gola je laž da to od nas "zahteva Evropa" jer u Evropi notari nemaju taj status i svrha notara je sasvim drugačija.

- Zato što sam solidaran sa svojom dragom suprugom, nekadašnjim (vrlo dobrim) advokatom, koja je posle 12 godina morala da zatvori kancelariju jer posla jednostavno više nije bilo. (Toliko o advokatima koji se razbijaju od love.)

 

Nisam protiv uvođenja notarijata, naprotiv, trebaju nam notari ali ne ovakvi i svakako nam ne treba monopol notara!

 

A za ove što su ubeđeni da se advokati kupaju u lovi i da se u stvari samo bune protiv konkurencije i plaćanja poreza, napominjem da:

 

- advokati plaćaju porez, paušalno ili na osnovu prometa iz poslovnih knjiga. Da, ima ih koji lažno prikazuju manji promet. A da li svi pekari, roštiljdžije, automehaničari, vodoinstalateri, frizeri ili šusteri prikazuju tačan promet?  

- NISU svi advokati Borojevići, Filote, ni Tomanovići. Pogledajte malo oko sebe! U svakom većem gradu u Srbiji, advokatskih kancelarija ima jedva malo manje od frizerskih salona, u svakoj malo prometnijoj ulici imate bar po dve. I šta mislite, da za sve njih ima posla i da svi mlate lovu u ogromnim količinama? Koliko god to nekome izgledalo neverovatno, posla nema i ogromna većina jedva sastavlja kraj s krajem i svakog meseca se grči i trese kako će platiti i taj paušalni porez koji mora da plati, imao-nemao prometa.

 

Da, ima advokata koji mesecima ništa ne rade, a onda im dođe krimos visokog kalibra pod istragom, kome se smeši bar 15 godina mardelja, i koji će svaku godinu manje oduševljeno platiti bar po 10k evra. Onda advokat potegne svoje veze i vezice u policiji i pravosuđu, podeli tih X puta 10k evra s njima i svi srećni, zadovoljni i puni k'o brodovi.

 

Ali koliko je takvih advokata u Srbiji? Verujte, vrlo malo, toliko malo da neke od njih i sami znate po čuvenju. Zlom čuvenju.



#11 advokat123

advokat123
  • Members
  • 9 posts

Posted 04 October 2014 - 16:47

Procitaj clanak videces da nije samo oporezivanje , vec neke mnogo dublje stvari http://advokatskekan...ao-svoj-povod/

http://advokatskekan...sao-svoj-povod/      neznam zasto nije moglo da se otvori 



#12 advokat123

advokat123
  • Members
  • 9 posts

Posted 04 October 2014 - 16:48

Znači kad uđemo u advokatsku kancelariju i kažemo "dobar dan" čujemo: 100 evra,

"ja bih da vam..."  100 evra,

"ali, ja..." to vam je ve ukupno 300 evra.

Dobro, dobro, ali ja sam samo hteo da vam saopštim da vam je pauk odneo auto...

dobra je fora 



#13 advokat123

advokat123
  • Members
  • 9 posts

Posted 04 October 2014 - 16:50

Podržavam apsolutno, iako nisam advokat po struci. Iz više razloga:

 

- Zato što mi se čini potpuno suluda ideja da posao koji je u Srbiji obavljalo više hiljada advokata, od sada - u celoj Srbiji - može da obavlja samo njih 94-oro Veličanstvenih i Posvećenih.

- Zato što će me od sada obična overa ugovora ili potpisa koštati 10-ostruko više i moraću da čekam više meseci da bi stigao na red!

- Zato što me mogu da svarim ideju da je neko ko čak nije ni pravne struke (ali je išao na Kurs za notare - moš' misliti!) kvalifovaniji da sastavi najobičniji kupoprodajni ugovor od advokata s pravosudnim ispitom i višegodišnjom praksom. (Inače, za svoj prvi stan, ugovor sam napisao ja sam, glupi inženjer, prema nekom šablonu koji sam negde pokupio.)

- Zato što je cela priča sa uvođenjem notarijata samo još jedna prevara i način da se ljudima izmuze novac, a zauzvrat ne pruži ništa bolje od onoga što su dotad imali, naprotiv! Gola je laž da to od nas "zahteva Evropa" jer u Evropi notari nemaju taj status i svrha notara je sasvim drugačija.

- Zato što sam solidaran sa svojom dragom suprugom, nekadašnjim (vrlo dobrim) advokatom, koja je posle 12 godina morala da zatvori kancelariju jer posla jednostavno više nije bilo. (Toliko o advokatima koji se razbijaju od love.)

 

Nisam protiv uvođenja notarijata, naprotiv, trebaju nam notari ali ne ovakvi i svakako nam ne treba monopol notara!

 

A za ove što su ubeđeni da se advokati kupaju u lovi i da se u stvari samo bune protiv konkurencije i plaćanja poreza, napominjem da:

 

- advokati plaćaju porez, paušalno ili na osnovu prometa iz poslovnih knjiga. Da, ima ih koji lažno prikazuju manji promet. A da li svi pekari, roštiljdžije, automehaničari, vodoinstalateri, frizeri ili šusteri prikazuju tačan promet?  

- NISU svi advokati Borojevići, Filote, ni Tomanovići. Pogledajte malo oko sebe! U svakom većem gradu u Srbiji, advokatskih kancelarija ima jedva malo manje od frizerskih salona, u svakoj malo prometnijoj ulici imate bar po dve. I šta mislite, da za sve njih ima posla i da svi mlate lovu u ogromnim količinama? Koliko god to nekome izgledalo neverovatno, posla nema i ogromna većina jedva sastavlja kraj s krajem i svakog meseca se grči i trese kako će platiti i taj paušalni porez koji mora da plati, imao-nemao prometa.

 

Da, ima advokata koji mesecima ništa ne rade, a onda im dođe krimos visokog kalibra pod istragom, kome se smeši bar 15 godina mardelja, i koji će svaku godinu manje oduševljeno platiti bar po 10k evra. Onda advokat potegne svoje veze i vezice u policiji i pravosuđu, podeli tih X puta 10k evra s njima i svi srećni, zadovoljni i puni k'o brodovi.

 

Ali koliko je takvih advokata u Srbiji? Verujte, vrlo malo, toliko malo da neke od njih i sami znate po čuvenju. Zlom čuvenju.

Vidim da je posle ovako iscrpnog odgovora svima mnogo jasnije .... bravo !!!



#14 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 04 October 2014 - 17:08

Procitaj clanak videces da nije samo oporezivanje , vec neke mnogo dublje stvari http://advokatskekan...ao-svoj-povod/

tvoj link ne otvara ništa korisno.

 

ne pratim politiku i zadnje vreme i ne shvatam kako su advokati, koji su ipak moćniji od zidara ili sekretarica, dozvolili da kroz javnu raspravu prođe i uvede se zakon koji, ako sam dobro shvatio, sastavljanje i overu kupoprodajnih ugovora za nekretnine predaje u monopol šačici notara. da li postoji ikakvo opravdanje za taj potez osim stupidnog "tako je u regionu" koje sam jedino video?



#15 advokat123

advokat123
  • Members
  • 9 posts

Posted 04 October 2014 - 17:11

tvoj link ne otvara ništa korisno.

 

ne pratim politiku i zadnje vreme i ne shvatam kako su advokati, koji su ipak moćniji od zidara ili sekretarica, dozvolili da kroz javnu raspravu prođe i uvede se zakon koji, ako sam dobro shvatio, sastavljanje i overu kupoprodajnih ugovora za nekretnine predaje u monopol šačici notara. da li postoji ikakvo opravdanje za taj potez osim stupidnog "tako je u regionu" koje sam jedino video?

http://advokatskekan...sao-svoj-povod/