Jump to content


Photo
- - - - -

Nebuloze u udžbenicima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#46 BotRobot

BotRobot
  • Members
  • 719 posts

Posted 24 October 2014 - 20:27

Ja sam razumeo da te interesuju udzbenici, a ne kompetentnost predavaca. Pitanje je da li bi ovde na forumu mogli da diskutujemo o kompetentnosti predavaca, posto niti su 4umasi strucni da to procene, niti moze da se proceni kvalitet predavaca, bez slusanja predavanja.

Mene interesuje sve u vezi školstva.Također mama (sada penzionerka) je bila učiteljica,a otac (također penzioner sad) nastavnik istorije.Slušao sam par njihovih predavanja jednog maminog se tako dobro sećam kao da je jučer.Svi roditelji su hteli da upišu decu kod moje mame.Tako da nije da nemam osnovna znanja o tome.A da se ne može prosuditi dok ne sluša predavanje delomično se slažem,ali valjda toliko dece ne laže.Mene moje bar nikad nije slagalo.



#47 BotRobot

BotRobot
  • Members
  • 719 posts

Posted 24 October 2014 - 20:28

Nažalost, softver je takav kakav jeste, pun je rupa, ali svakako da je tema legitimna, a ti slobodno napiši nešto tamo, što važi i za ostale.

 

Žao mi je što ne mogu da više pomognem, ali softver može da napravi probleme.

Dovoljno si uradio.Samo to što temu smatraš legitimnom mi puno znači.



#48 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 24 October 2014 - 20:54

Eh, zašto ne bi bila legitimna?

 

Obrazovanje ionako ima rupa koliko hoćeš, pa ima materijala da se otvori i deset tema ;)



#49 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 November 2014 - 18:18

Neverovatno. Ubija u pojam sa kakvima ovde kao treba da "diskutujemo". Jeste mrde, 3+3!=9 Rekao bih ti da pitaš kinika, ali izgleda da ni on ne zna išta više od tebe.

HB, ocigledno si imao problema u skoli.

1) "3+3=6"

2) "3+3!=9"

Tvoj osnovni problem je sto si ocigledno imao los udzbenik, a i nastavnike. Oni te nisu nista naucili, osim da ti se javlja i da ne postujes standrd pri pisanju.

 

Daklem ne pise se: koliko je 3+3!

Vec se pise koliko je "3+3!", ili "3+3!=?

 

Kazi mi sta te jos muci, pa da razjasnima. Ljubi ga cika.



#50 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 December 2014 - 03:27

A mozda ne pricate o istoj zbirci?  ;) Ja nikada nisam koristio "Venovu zbirku", ali jesam Veneovu (Autor nije  Ven pa da bude Venova, vec Vene T. Bogoslavov pa je Veneova).

Moram da priznam da me je kult tih zbirki uvek cudio, izgleda da je to bila neka jugonostalgicarska fora ili sta, a la Cocta, pice vase i nase mladosti. Zbirke su bile lose, mnogo losije od ruskih (npr. Demidovica), od kojih su jednim delom prepisane - ali cesto prepisane sa greskama u postavci i/ili resenjima (najcesce ovo drugo). Kvalitet izdanja je bio los, cak losiji od tih ruskih, sto je za to doba pre raspada SFRJ bio poprilican skandal, jer su u to doba bez problema udzbenici i zbirke stampani u tvrdom povezu i tu se uopste nije stedelo. Papir je bio los poput novinskog, raspadale su se vrlo lako od koriscenja, a onaj mali format je bio takav da ih je bio problem cesto i fotokopirati. 

 

I konacno: sto bi bila Veneova, a ne Bogoslavovljeva, kako bi jedino bilo ispravno? Pa nije ni Elektromagnetika bila Brankova, nego Popoviceva, i nije teorija ledenih doba Milutinova, niti je kalem Mihajlov, a teorija evolucije Charlijeva... :lol+:



#51 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 13 December 2014 - 09:32

Ne znam za vas starije sa kakvim ste se vi Veneovim zbirkama susretali, ali ja sam ludeo od njih u periodu od 2007. do 2011, tj. dok nisam zavrsio srednju skolu. Razumem da se od onoliko zadataka potkrade i neka greska, ali jednostavno previse ih je bilo, manje u postavci koliko u resenjima. Uradis zadatak i opet nisi siguran da li su uradio kako treba.

A odmah sam se setio i ovog clanka od pre dve godine:

http://www.b92.net/i...5&nav_id=603611

 

U svakom slucaju, sada ko hoce, moze vezbati iz malo kvalitetnijeg Venea... 



#52 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 08 June 2015 - 21:28

E ministre ministre, 600 dindži knjiga koju je pisao izgleda neko ko ni na slici nije video devetogodišnjaka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nR9eYnn-S9Q

 

Nije ni čudo da su ovi klinci glindžavi, pa dok nauče ovo prošla školska godina, a nisu stigli ni da potrče.

 

 



#53 MilutinPetrovic

MilutinPetrovic
  • Members
  • 27 posts

Posted 02 July 2015 - 14:31

Budite sigurni da je u fakultetskoj literaturi ista situacija. Pogotovo kada ucite isto gradivo iz predmeta koji nisu temom povezani. Sramota.



#54 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 27 August 2015 - 09:30

Obrazovanje nazalost svuda na celom balkanu je daleko ispod nekog nivoa mislim da se uce neke stvari koje ne trebaju ida su preglomazne za decu

Verovatno misliš i da je pravopis srpskog jezika posebno preglomazan i da ne treba da se uči.

#55 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 August 2015 - 10:33

Verovatno misliš i da je pravopis srpskog jezika posebno preglomazan i da ne treba da se uči.

Ma ko da se bakce sa tackama i zarezima… dobro da je veliko slovo na pocetku recenice.



#56 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 30 November 2015 - 02:49


Mozgalica dana: Samo 8% ljudi može da reši ovaj zadatak

Pogledajte komentare i resenja. :(



#57 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 November 2015 - 12:40

Hahahaha je l' moguce?! Ali najjaci su mi ovi koji tacno rese nepoznate i onda daju prednost sabiranju nad mnozenjem na kraju :lol: Mada mislim da ima i dosta trolovskih komentara.



#58 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 30 November 2015 - 22:06

Hahahaha je l' moguce?! Ali najjaci su mi ovi koji tacno rese nepoznate i onda daju prednost sabiranju nad mnozenjem na kraju :lol: Mada mislim da ima i dosta trolovskih komentara.

Uopste me ne cudi - ja sam pre neku godinu objasnjavao coveku da kad nesto poraste za 100% onda se to nesto duplira iako prvi broj u "100%" nije "2" nego "1". Coveku sa zavrsenim fakultetom BG univerziteta. 



#59 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 30 November 2015 - 22:30

He, he, ovo sam morao i ja da trolujem, bilo je jace od mene :D



#60 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 December 2015 - 03:06

...

 

Svima zelim srecnu 2000. godinu, kao i narednu - 3000.'!

 

...