Jump to content


Photo
- - - - -

Odlazak na studentsku vizu u Australiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Elena Trajanova

Elena Trajanova
  • Members
  • 9 posts

Posted 24 September 2014 - 21:04

Ova tema odnosi se na studiranje i dobijanje studentske vize za Australiju. Svi oni koji su zainteresovani za studije u ovoj zemlji mogu da postave svoja pitanja ovde, a svi oni koji vec imaju iskustva i prosli su kroz ovaj proces mogu da spodele svoja iskustva sa ostalim clanovima.



#2 Vesely

Vesely
  • Members
  • 786 posts

Posted 26 September 2014 - 04:10

Mene ova tema zanima. Kolike su sanse za dobijanje studenstke vize ako se upise neka skola engleskog tamo?

Cuo sam da je to najjeftinija varijanta, pominju se cifre oko 5000e.

Koji su jos neizbezni troskovi i uslovi koje moram da ispunim?

Kakve su sanse da se ostane legalno ili produzi boravak nakon tih godinu dana trajanja vize?

Da li je za dobijanje ove vize prednost ili ne ukoliko imas nekog tamo da garantuje za tebe?

 

Hvala.



#3 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 26 September 2014 - 08:34

Radi se o jednoj od najskupljih zemalja na svetu i sto se troskova studija i sto se troskova zivota tice. Mislim da je za strance skolarina oko 20-30k $ godisnje ( to je samo skolarina tzv. student fee) plus jos najmanje toliko za minimalne troskove zivota ( stan i hrana its.). Mislim, ako neko vec ima tolike pare, zasto bi isao da studira  u Australiju



#4 Elena Trajanova

Elena Trajanova
  • Members
  • 9 posts

Posted 27 September 2014 - 17:48

Vesely kurs engleskog jezika u Australiji iznosi od 180 do 190 AUD na nedeljnom nivou. Mozes upisati na koji period ti hoces, a najvise na 60 nedelja. Ostale troskove su visa fee za ambasadu, medicinski pregled, avio karta i osiguranje. Ukoliko recimo upises kurs na godinu dana i placas na dve rate skolarinu, pocetni trosak za odlazak je oko 7,000AUD.

 

Za studentsku vizu gleda se profil i finansijska garancija, t.j novac koji se prikazuje. To su ti dva glavna uslova. Za prvi uslov mora da dokazes da si verodostojan student i da ides u Australiju zbog studiranja, a za drugi uslov da prikazes ti ili garant novac na racunu.

 

Velika je prednost ukoliko imas nekoga ko bi mogao da prikaze finansijsku garanciju.  Takodje ukoliko imas obezbedjen smestaj u Australiji to licno za tebe bi bilo prednost jer ne bi placao kiriju :)

 

Sanse da se ostane su veci ukoliko si vec na licu mesta u Australiji. To naravno zavisi od tebe i tvog profila jer za svaku vizu mora da se ispune odredjene uslove. Ako se ne snadjes mozes da produzis studentsku vizu pa da dobijes na vreme.



#5 Vesely

Vesely
  • Members
  • 786 posts

Posted 27 September 2014 - 23:31

Elena hvala puno na odgovoru. Moji rodjaci stvarno zele maksimalno da mi izadju u susret, rekli su mi da za hranu i smestaj uopste ne brinem.

Oni su bas visoko obrazovan kadar, imaju jako dobre poslove i tamo su vec 20ak godina. Dobrostojeci su i za tamosnje uslove, tako da kontam da je sve to prednost. E sad, oni mogu poprilicno da garantuju za mene, ali ne znam koliko se gleda i moja finansijska situacija, kao i mojih roditelja.

Nemam nekretninu na sebi, niti je imaju moji roditelji, prosek plata nista specijalno... Znam da se takve stvari dosta gledaju za turisticku vizu, recimo moj brat je sa stalnim zaposlenjem, 8 godina u istoj firmi, glatko odbijen za turisticku vizu za USA.

 

Znam da bih mogao tamo da radim 20 sati nedeljno na studentskoj vizi sto isto nije lose, obzirom da ne bih imao nikakve troskove tamo. Mozda bih mogao i da otplatim skolarinu, odnosno vratim dug za istu. Mislim da mi je preko ovaj tip vize jedina sansa da odem, pa sad zelim da saznam i malo vise.



#6 Elena Trajanova

Elena Trajanova
  • Members
  • 9 posts

Posted 28 September 2014 - 20:21

Ukoliko su oni sponzori i prikazuju novac za tebe ne gleda se tvoja i finansijska situacija tvojih roditelja. Oni samo treba da pokaze taj novac i da dokaze da imaju redovan prihod. Ukoliko ne placas smestaj i hranu imas mnogo vece sanse da zaradis od studentskog rada :)

 

Ne znam toliko o USA ali svaka ambasada uzima neke svoje faktore u vidu. Desava se neko da bude par puta odbijen za tursiticku vizu pa na nakon toga da dobije ovu vizu  ukoliko se nesto promenilo u njegovoj situaciji. Turisticka i studentska viza su dve razlicite vize. Za turisticku vizu treba da dokazes da planiras da posetis neku zemlju i da se nakon toga vratis u svoju zemlju dok kod studentske treba da dokazes  da si verodostojan student. 



#7 dalibor00

dalibor00
  • Members
  • 1 posts

Posted 03 November 2014 - 05:22

Postovani/a

molim informaciju.

Ako se ide na studentsku vizu jel se uplacuje skolovanje i za djecu.

Raznih spekulacija ima oko toga / pa yavisi sta studiras, jel kurs ili studije ili master ?

konkretno ukoliko upisem master studije jel uplacujem i ya skolovanje djece / osnovna skola i jel znate mozda koliko?

posto je studenstka viza ogranicena na 20 sati rada sedmicno.

 

Hvala



#8 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 November 2014 - 09:17

@dalibor00

 

najbolje da odes na edukacione sajtove svake od australijskih drzava ( states ) jer ne bih rekao da su uslovi svuda isti. Na primer, ako si na radnoj vizi 457 ( znam da te interesuje studentska ) u WA, moraces od sledece skolske godine da placas za decu cak iako pohadjaju drzavnu skolu ( 4000$ ). U NSW takva politika postoji odavno. 



#9 Vesely

Vesely
  • Members
  • 786 posts

Posted 06 November 2014 - 23:34

Ukoliko su oni sponzori i prikazuju novac za tebe ne gleda se tvoja i finansijska situacija tvojih roditelja. Oni samo treba da pokaze taj novac i da dokaze da imaju redovan prihod. Ukoliko ne placas smestaj i hranu imas mnogo vece sanse da zaradis od studentskog rada :)

 

Ne znam toliko o USA ali svaka ambasada uzima neke svoje faktore u vidu. Desava se neko da bude par puta odbijen za tursiticku vizu pa na nakon toga da dobije ovu vizu  ukoliko se nesto promenilo u njegovoj situaciji. Turisticka i studentska viza su dve razlicite vize. Za turisticku vizu treba da dokazes da planiras da posetis neku zemlju i da se nakon toga vratis u svoju zemlju dok kod studentske treba da dokazes  da si verodostojan student. 

 

Jel mozes da pojasnis boldovan deo, ako nije problem? Kako da dokazes da si verodostojan student?



#10 Elena Trajanova

Elena Trajanova
  • Members
  • 9 posts

Posted 13 November 2014 - 23:53

Postovani/a

molim informaciju.

Ako se ide na studentsku vizu jel se uplacuje skolovanje i za djecu.

Raznih spekulacija ima oko toga / pa yavisi sta studiras, jel kurs ili studije ili master ?

konkretno ukoliko upisem master studije jel uplacujem i ya skolovanje djece / osnovna skola i jel znate mozda koliko?

posto je studenstka viza ogranicena na 20 sati rada sedmicno.

 

Hvala

 

Da uplacuje se skola i za decu. Skolarina se razlikuje u zavisnosti drzave u kojoj studiras u Australiji i uzrasti dece ali krece se od 4,000 do 6,500AUD na godisnjem nivou. Skole obicno imaju po 4 upisna roka tako da mozete da se prilagodite na osnovu pocetka studija nosioca vize. Koliko moze da radis na studentskoj vizi zavisi koje studije upisujes. Ako recimo upises Master by coursework ti mocices da radis part time ali supruga mocice neograniceno da radi. 



#11 Elena Trajanova

Elena Trajanova
  • Members
  • 9 posts

Posted 13 November 2014 - 23:55

Jel mozes da pojasnis boldovan deo, ako nije problem? Kako da dokazes da si verodostojan student?

 

Vesely verodostojan student znaci da treba da dokazes ambasadi da ti je studiranje cilj u Australiji. Potrebno je program studiranja u Australiji da bude na neki nacin povezan za tvoj profil ili radno iskustvo, inace mozes lako da budes odbijen za vizu. Uglavnom potrebno je da se iskaze potrebu tog studiranja u Australiji. 


Edited by Elena Trajanova, 13 November 2014 - 23:56.


#12 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 14 November 2014 - 07:34

Nije mi jasno, zasto bas hocete tamo da studirate? Rasopitajte se prvo o cenama studiranja i uopste skolovanja i troskova zivota, radi se o jednoj od najskupljih zemalja na svetu u kojoj ni toalet papir vise nije besplatan. MIslim da bilo gde u EU moze za mnogo manje novca da se stekne obrazovanje  na priblizno istom , ako ne i visem  nivou nego u  the Down Under.



#13 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 November 2014 - 09:53

Vesely ima familiju u Australiji, zato pita... drzi se fabule.



#14 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 15 November 2014 - 12:58

Familija mu tu ne moze pomoci. 



#15 Vesely

Vesely
  • Members
  • 786 posts

Posted 16 November 2014 - 05:12

Vesely verodostojan student znaci da treba da dokazes ambasadi da ti je studiranje cilj u Australiji. Potrebno je program studiranja u Australiji da bude na neki nacin povezan za tvoj profil ili radno iskustvo, inace mozes lako da budes odbijen za vizu. Uglavnom potrebno je da se iskaze potrebu tog studiranja u Australiji. 

 

Hocu da upisem taj kurs engleskog jezika, koji traje do godinu dana i na osnovu kojeg mogu dobiti studentsku vizu.

Kakve sad to veze ima sa skolom koju sam zavrsio, ili sa mojim radnim iskustvom? Ne mogu ja tu nista da dokazem.

Danas svako upisuje skolu engleskog...


Edited by Vesely, 16 November 2014 - 05:13.