Jump to content

Photo
- - - - -

Roman

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Bolkonski

Bolkonski
  • Members
  • 2 posts

Posted 17 September 2014 - 03:21

Dragi ljudi,

Završio sam svoj prvi roman (drugo moje delo), pa se pitam gde bih mogao da ga objavim. Roman je sam po sebi omaž književnosti, tj. književnim delima, klasicima svetske književnosti, koji su mi pomogli da odrastem i naučim (ili bar mislim da sam naučio) da koliko-toliko ispravno razmišljam. E sad, ''problem'' koji imam, u vidu je jednog motiva koji se provlači kroz celu knjigu - samospoznaje kroz prihvatanje homoseksualne orijentacije. Doduše, možda je veći i konkretniji problem samo poigravanje (nepostojećim) elementima homoseksualnosti u domaćoj književnosti, ''izvrtanje'' Nečiste krvi i Zone Zamfirove, poigravanje ciklusima epske poezije itd, ali to na stranu. Pišem ovde, jer gde bih drugde, a pitam se: kojim kućama bih mogao da se obratim. Želeo bih da izbegnem one kojima se moja knjiga ''na oko'' ne bi dopala. U suštini, želeo bih da izbegnem predstavljanje knjige na ovaj način, jer nekako imam osećaj da je utisak koji se stiče jedino površnost i senzacionalizam (a opet, kada se piše o ovoj tematici, takav utisak je nekako neizbežan - ja sam gej, te sam po prirodi i logici stvari prepametan i prezanimljiv). Voleo bih da sam u mogućnosti da rukopis dam u ruke ljudi koji se neće neprijatno iznenaditi posle nekoliko strana.

Nije mi bila želja da haos koji mi je u glavi prenesem na temu koju sam pokrenuo, ali vidim da nisam mogao da odolim. Hvala na svim budućim savetima/sugestijama.

Miloš

Edited by Bolkonski, 17 September 2014 - 03:43.

#2 quentin

quentin
  • Members
  • 1,000 posts

Posted 17 September 2014 - 05:52

Znam da beogradski izdavač Rende (http://rende.rs/index.php) ima ediciju u kojoj objavljuje queer književnost. Ne znam kako stoje finansijski (vjerovatno bi tražili da sam snosiš bar dio troškova objavljivanja), ali, ako ništa drugo, pročitali bi ti knjigu bez predrasuda.

#3 Bolkonski

Bolkonski
  • Members
  • 2 posts

Posted 17 September 2014 - 21:21

Da, zapravo, znam i ja za Rende. To je prva opcija u svakom slučaju. Hvala!

#4 PetarPan88

PetarPan88
  • Members
  • 54 posts

Posted 22 October 2014 - 15:35

Jedina ozbiljna izdavačka kuća koja od autora ne traži novac je 'Laguna'. Ali, uvek postoji ali.

Oni neće objaviti roman svakome koliko god delo bilo dobro. Potrebno ti je ime :D

A što se tiče drugih izdavača oni traže novac i ne cimaju se oko promocije tvog romana.

Ako hoćeš da izdvojiš novac, a to je suma od preko 1000 eura onda kontaktiraj GeoPoetiku ili sačekaj objavu konkursa Književne Omladine Srbije. Ja sam sa njima bio u pregovorima jer su imali najbolje uslove od svih, ali sam na kraju odustao jer mi ti uslovi nisu baš najbolje odgovarali.

#5 Sigurna Ruka Omara Kuka

Sigurna Ruka Omara Kuka
  • Members
  • 83 posts

Posted 27 July 2015 - 08:54

Obzirom da su ovde ljubitelji knjiga, nadam se da ne smeta ovo kratko obracanje>
Registrovao sam se na neki panel za popunjavanje anketa. Za svaku popunjenu anketu se dobija odredjen broj poena koje možete da zamenite za vaučere za knjige (sa sakupljenih 125 poena dobijate vaučer u vrednosti od 1000 rsd za kupovinu knjiga u Delfi I Laguna knjižarama), pretplate na časopise (National Geographic, Elle, Men`s Health, Moj Stan, Sensa, Cosmopolitan). Napišite mi u privatnoj poruci vaš mail da Vam pošaljem link ako hoćete da popunjavate kratke ankete i da prikupljate poene, i lako dodjete do zeljenih knjiga. Sve je jako brzo