Jump to content

Photo
- - - - -

Kupovina stana u Beogradu.

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#31 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 16 September 2014 - 00:50

Pa iz Vozdovac nije bas toliko blizu do Kalamegdana peske

Pa ako hoces peske do Kalemegdana, odresi kesu  :lol:

Mozes misliti, ti bi da se tebi prilagode cene. 

Uostalom, ti zivis negde u Evropi - pa sta je takva setnja za tebe? Lepo ti rece Mama Mia, mali je to grad.

Nadam se da je typo i da si hteo da napises "iz Vozdovca".

#32 neekonomista

neekonomista
  • Members
  • 170 posts

Posted 16 September 2014 - 08:07

Slucaj, iz Borce do Trga moze da se stigne za 15 minuta oko 2 nocu, ako nema nikoga na ulicama, i ako vozis kao manijak. Autobusom, ne moze nikako, jer taj autobus staje na jedno 15-20 stanica (barem 95ica), pa racunaj da za svaku mora da postoji barem 30-60 sekundi. Da leti izmedju istih ne moze. Ali moze za 30-40ak ako nije neki kijamet, napadao sneg, kisa potopila ili se ne zagusi Pancevacki most. Veci deo Novog Beograda moze da ispuni taj uslov (ovamo blizi Savi, ili uz Dunavski Kej, opet, ukoliko ne pada kisa, Brankov most nije blokiran, Terazijski tunel je prohodan itd.) Sa Banovog brda mozes stici za 25 minuta ako se Sajam ne zatvori, iz Ustanicke sa Vozdovca za 15. Sa recimo Ceraka/Vidikovca normalno bi stizao za 30ak, sa recimo Medaka za 25 - sve ovo naravno da nisi u spicu - jer onda zaista ne znas da li ce da se od tih 30 napravi 45 ili sat i nesto. 

Hvala puno, ovi podaci su mi dragoceni.

Za Ustanicku treba da gledam oglase za Sumice, jel tako?

Koje blokove da gledam u NBgd?

I dalje me interesuje Kotez. O njemu ima najmanje komentara a cini mi se da je dosta blizu Trga. Gde je u Kotezu pocetna stanica 43? Koja je realna cena kvadrata tamo? Da li postoji nesto zbog cega ne bi trebalo tamo kupiti nekretninu?

#33 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 16 September 2014 - 13:26

Pa ako hoces peske do Kalemegdana, odresi kesu  :lol:

ako moras svaki dan da vidis kalis, to kosta :lol+:

Za Ustanicku treba da gledam oglase za Sumice, jel tako?

...ustanicka ti je od bul. k.a. do juznog bul. znaci gledas konjarnik, sumice, dusanovac

#34 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 16 September 2014 - 13:34

ako moras svaki dan da vidis kalis, to kosta :lol+:

Znaci covek je odusevljen predstavljanjem znaci istog :)

>>>

#35 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 16 September 2014 - 15:23

Smesno mi je bilo iz tog razloga sto sam letos prepesacila uzduz i popreko jedno pet evropskih gradova, a mogu Sojicu da budem mama.

Ako neko misli da je daleko, neka sedne u taxi. Meni se cini da su cene taxi usluga jako povoljne u Beogradu. Neka da ljudima posla, nije to bas neki trosak za povratnike koji su navikli na mnogo skuplje cene usluga i proizvoda.

#36 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 17 September 2014 - 12:23

To je samo bio primerak. Najbolje da ću kupiti stan za €70.000 pa još da ulažem €15/10.000 u njemu a da ne pričamo u kakvom stanju je citava zgrada a niko neće da ulozi pare. Zato lomite taj krs i pravite neke nove zgrade.

Ako ti se ne žuri sa kupovinom stana, sačekaj da naprave Beograd na vodi.

Tu ćeš dobiti vrhunski kvalitet na ekstra lokaciji.

#37 placenik

placenik
  • Members
  • 171 posts

Posted 17 September 2014 - 13:05

@Sojic i slicni- cene u centru ce biti tolike, dokle god bude onih koji su spremni da plate. A u Srbiji i dalje ima sasvim dovoljan broj onih kojima pare nisu problem. Jednostavno, za nekretnine u centru ciljna grupa prodaje nije "prosecan srpski kupac'' vec ''prosecan srpski kompleksas s velike pare''.

#38 akiro

akiro
  • Members
  • 1,111 posts

Posted 17 September 2014 - 14:09

@Sojic i slicni- cene u centru ce biti tolike, dokle god bude onih koji su spremni da plate. A u Srbiji i dalje ima sasvim dovoljan broj onih kojima pare nisu problem. Jednostavno, za nekretnine u centru ciljna grupa prodaje nije "prosecan srpski kupac'' vec ''prosecan srpski kompleksas s velike pare''.

Prosečan kupac nigde na svetu nije ciljna grupa za centar. Čak i u najgoroj selendri centar košta znatno više od drugih delova mesta. To je jednostavno tako.

A da kompleksaši iz vukojebina mnogo vole centar Beograda, to se, na žalost, itekako primećuje. Od devedesetih naovamo sve više. Kupuju "poreklo". Po pojedinim parametrima se, međutim, lako vidi, da za to nisu dovoljne samo pare. Lokacija se lakše promeni od navika.

#39 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 17 September 2014 - 14:56

Smesno mi je bilo iz tog razloga sto sam letos prepesacila uzduz i popreko jedno pet evropskih gradova, a mogu Sojicu da budem mama.

Ako neko misli da je daleko, neka sedne u taxi. Meni se cini da su cene taxi usluga jako povoljne u Beogradu. Neka da ljudima posla, nije to bas neki trosak za povratnike koji su navikli na mnogo skuplje cene usluga i proizvoda.

...a meni smesno kad neko misli da treba da ide svaki dan na kalemejdan pa mora zato da pribavi i stan u blizini

...jos smesnije da pribavi takav stan a na kalis ode jednom u 500 godina.

Jedino mi se cini dobro za selfi.

ono: ponosna Ja i Kalemegdan u pozadini.

Da crknu svi moji drugari koji napustise bg jos pre petsto godina. (sigurno bi i crkli od smeha da im tako nesto posaljem)

:lol+:

#40 akiro

akiro
  • Members
  • 1,111 posts

Posted 17 September 2014 - 15:07

Jedino mi se cini dobro za selfi.

ono: ponosna Ja i Kalemegdan u pozadini.

Da crknu svi moji drugari koji napustise bg jos pre petsto godina. (sigurno bi i crkli od smeha da im tako nesto posaljem)

:lol+:

Ovde valjda pre treba da crknu drugari u Leskovac. :lol+:

#41 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 17 September 2014 - 17:24

Imam jednu dilemu.

Spoiler

#42 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 17 September 2014 - 20:33

Ako ti se ne žuri sa kupovinom stana, sačekaj da naprave Beograd na vodi.

Tu ćeš dobiti vrhunski kvalitet na ekstra lokaciji.

On rece da bi da seta a ne da pliva.

#43 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 18 September 2014 - 02:12

@Mama_mia

Samo da potrvrdim tvoju konstantaciju. Primer: meni je pesaka trebalo od Cvetkove pijace do Terazija oko 1h, a nisam bas u top formi.

Btw. naselja kao npr. Mirijevo ili Konjarnik se jedva mogu smatrati delom Beograda jer je grad prilicno centralizovan, a kamoli Borca ili Ovca. Tamo nema niceg.

Btw. bolja opcija je , po meni, kupiti kucu i unutrasnjosti , ali da nije daleko od autoputa. Dobrim kolima se stize do centra Bgd. za sat -dva , sto je , pogotovo u poredjenju sa anglo-americkim gradovima, mila majka.

Recimo ako imas kucu u okolini Paracina : sredjena " ko kutija sibice" od 150-200 kvadrata i 5-6 ari placa, za oko 50-60k evra ; odatle stizes u Beograd za 1-1.5h. Ladovina.

Jedino za onog ko ima stabilan posao u Beogradu vredi razmisljati o kupovini stana.

Edited by darth bane, 18 September 2014 - 05:28.

#44 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 September 2014 - 05:18

Ljudi moji, meni treba 21 sat do Kalemegdana, odrastao sam na 15 minuta peske od Kalemegdana i nista  me ne vuce da idem na Kelemegdan. Ne razumem sta tamo ima?

#45 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 18 September 2014 - 06:16

Lako je tebi ti si odrastao uz Kalis a kako je onima koji nisu? Oni bi da to svo vreme koje nisu proveli u njegovoj blizini, nadoknade. Bez Kalemegdana se , jednostavno, ne moze ziveti.