Jump to content


Photo
- - - - -

Jedno iskustvo sa kupovinom Dacia Duster-a


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 vnikic

vnikic
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 September 2014 - 20:52

Želim da prenesem svoje sveže i gorko iskustvo sa kupovinom automobila. 
U auto kući “Kompresor” u ulici Žorža Klemensoa 19 u Beogradu sam sklopio ugovor o kupovini vozila Nova Dačia Daster. Prodavačica je bila veoma ljubazna i u ugovor mi je unela i aluminijumske felne koje dobijam kao poklon. 
Par nedelja posle me je ponovo pozvala ista ljubazna prodavačica i ponudila mi da učestvujem u akciji - besplatni kasko i obavezna registracija ako platim auto unapred. Ponovo odem, porazgovaram, pristanem. Sutradan dođem sa novcem, gotovinom. Ona me upita - želite li da date novac meni ili da odemo do blagajne? Hm. Idemo do blagajne. Novac dam blagajniku, on izbroji, stavi novac u fišek i vrati prodavačici. Vratimo se za njen sto, potpišemo novi ugovor sa svim detaljima i potvrdom o plaćanju. Sve potpisano i pečatirano.
Ono što sledi može se pretpostaviti. Posle par nedelja pozovu me iz auto kuće i kažu da imaju problem. Pitaju šta sam i koliko platio. Odem kod njih. Bivši generalni i sadašnji zamenik generalnog direktora. Desila se prevara, novac nije uplaćen na naš račun. Radnica suspenodavana i prijavljena policiji. Objasnim im da sam novac dao blagajniku, kako je blagajnik izgledao, on je vratio prodavačici, ne znam ko treba da uplati na račun. Imam potvrdu da sam platio. Zgledaše se za trenutak. Rekoše mi da treba da odem u policiju i dam izjavu. Ne pominju automobil. Ispričam sve i u policiji. Nisam jedini. Izgleda da nas ima 3-4 koji su prevareni. Pošaljem pismo Kompresoru - kažem da nije u redu, imam sve potvrde i ugovore, sve se desilo kod njih, nije moje da isterujem pravdu sa prodavačicom. Ona je njihova kao i odgovornost za sve što se desilo. Odgovor: mi smo ozbiljno privredno društvo, štitimo svoje klijente, bićete obavešteni za 10-15 dana. Prođe mesec dana. Ponovo pitam - šta se dešava, auto samo što nije stigao iz fabrike. Sutradan konačan odgovor - na osnovu procedura i svega ostalog mi smo utvrdili da vi niste novac uplatili na blagajni. Preporučuju da se pridružim ostalim oštećenima u tužbi protiv prodavačice.
To je cela priča za sada. Preostaje da se pokuša pravnim putem što će da traje i košta. Iako slučaj deluje i sa pravne strane čist, ko može da garantuje ishod? Kažu mi neki - vlasnik firme je taj i taj, veze sa politikom, medijima, pravosuđem. Šta je - tu je. Ako ništa drugo, mogu da se izjadam na ovaj način.



#2 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 10 September 2014 - 23:21

. Preporučuju da se pridružim ostalim oštećenima u tužbi protiv prodavačice.
 

Ovo je potpuno suludo - nemate vi ugovor sa prodavacicom nego sa firmom; firma je prodavacicu ovlastila da radi sta god da je radila i da predstavlja firmu. Vama je steta nanesena (ako  vam ne isporuce kola) od strane Kompresra a ne od strane prodavacice - a sta ce firma sa njom da radi se vas ne tice. Lepo ugovor i priznanicu u ruke i tuzite Kompresor. 



#3 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 September 2014 - 01:43

Advokat, protiv manguparije(firme) a ne prodavacice. Medjutim, to je Srbija. Mene i dan danas dealer u US pita zbog cega ja hocu odmah da vozim kola sa lota, kad dam pare. Ma posle Srbije, ne verujem nikome. 



#4 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 11 September 2014 - 03:45

Advokat, protiv manguparije(firme) a ne prodavacice. Medjutim, to je Srbija. Mene i dan danas dealer u US pita zbog cega ja hocu odmah da vozim kola sa lota, kad dam pare. Ma posle Srbije, ne verujem nikome. 

A ti mu kazes :"Ma posle Srbije, ne verujem nikome" a on ce tebi: "A,Siberia" :rotflmao:



#5 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 September 2014 - 05:09

A ti mu kazes :"Ma posle Srbije, ne verujem nikome" a on ce tebi: "A,Siberia" :rotflmao:

Ma nema veze, niko nece da vidi pare dok ja ne vidim robu. :P



#6 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 11 September 2014 - 05:10

Želim da prenesem svoje sveže i gorko iskustvo sa kupovinom automobila. 
U auto kući “Kompresor” u ulici Žorža Klemensoa 19 u Beogradu sam sklopio ugovor o kupovini vozila Nova Dačia Daster. Prodavačica je bila veoma ljubazna i u ugovor mi je unela i aluminijumske felne koje dobijam kao poklon. 
Par nedelja posle me je ponovo pozvala ista ljubazna prodavačica i ponudila mi da učestvujem u akciji - besplatni kasko i obavezna registracija ako platim auto unapred. Ponovo odem, porazgovaram, pristanem. Sutradan dođem sa novcem, gotovinom. Ona me upita - želite li da date novac meni ili da odemo do blagajne? Hm. Idemo do blagajne. Novac dam blagajniku, on izbroji, stavi novac u fišek i vrati prodavačici. Vratimo se za njen sto, potpišemo novi ugovor sa svim detaljima i potvrdom o plaćanju. Sve potpisano i pečatirano.
Ono što sledi može se pretpostaviti. Posle par nedelja pozovu me iz auto kuće i kažu da imaju problem. Pitaju šta sam i koliko platio. Odem kod njih. Bivši generalni i sadašnji zamenik generalnog direktora. Desila se prevara, novac nije uplaćen na naš račun. Radnica suspenodavana i prijavljena policiji. Objasnim im da sam novac dao blagajniku, kako je blagajnik izgledao, on je vratio prodavačici, ne znam ko treba da uplati na račun. Imam potvrdu da sam platio. Zgledaše se za trenutak. Rekoše mi da treba da odem u policiju i dam izjavu. Ne pominju automobil. Ispričam sve i u policiji. Nisam jedini. Izgleda da nas ima 3-4 koji su prevareni. Pošaljem pismo Kompresoru - kažem da nije u redu, imam sve potvrde i ugovore, sve se desilo kod njih, nije moje da isterujem pravdu sa prodavačicom. Ona je njihova kao i odgovornost za sve što se desilo. Odgovor: mi smo ozbiljno privredno društvo, štitimo svoje klijente, bićete obavešteni za 10-15 dana. Prođe mesec dana. Ponovo pitam - šta se dešava, auto samo što nije stigao iz fabrike. Sutradan konačan odgovor - na osnovu procedura i svega ostalog mi smo utvrdili da vi niste novac uplatili na blagajni. Preporučuju da se pridružim ostalim oštećenima u tužbi protiv prodavačice.
To je cela priča za sada. Preostaje da se pokuša pravnim putem što će da traje i košta. Iako slučaj deluje i sa pravne strane čist, ko može da garantuje ishod? Kažu mi neki - vlasnik firme je taj i taj, veze sa politikom, medijima, pravosuđem. Šta je - tu je. Ako ništa drugo, mogu da se izjadam na ovaj način.

U pravu su sto te teraju da tuzis prodavacicu. Cela predstava sa odnosenjem para kod "blagajnika" koji je pare prebrojao pa vratio prodavacici je odigrana ispred tebe ne bi li se firma oslobodila odgovornosti jer ti I nisi dao pare blagajniku sto bi trebala da bude regularna procedura, nego nekom ko ne bi trebao da ima nista sa tvojim novcem ( zato blagajnik I sluzi, jel;da?). Rekao dih da je prevara orkestrirana od strane vlasnika "Kompresora". Firma ostaje cista, nista ti ne duguje jer ti pare nije ni uzela vec tzv, fizicko lice.

Zelim ti puno srece da povratis novac od onih koji bi trebali da ukrase Terazije za primer ostalima. Tako rade u Kini.



#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 September 2014 - 05:18

U pravu su sto te teraju da tuzis prodavacicu. Cela predstava sa odnosenjem para kod "blagajnika" koji je pare prebrojao pa vratio prodavacici je odigrana ispred tebe ne bi li se firma oslobodila odgovornosti jer ti I nisi dao pare blagajniku sto bi trebala da bude regularna procedura, nego nekom ko ne bi trebao da ima nista sa tvojim novcem ( zato blagajnik I sluzi, jel;da?). Rekao dih da je prevara orkestrirana od strane vlasnika "Kompresora". Firma ostaje cista, nista ti ne duguje jer ti pare nije ni uzela vec tzv, fizicko lice.

Zelim ti puno srece da povratis novac od onih koji bi trebali da ukrase Terazije za primer ostalima. Tako rade u Kini.

Blagjnik je uzeo novac od njega, pa kome ga je dao, po meni nije ni vazno. Sve je odigrano u comaniji. Firma je kriva! Tuzi firmu, a ona neka otkriva ko je u njeno ime odradio prevaru. To je jedna banda. Svakako bih se posavetovao sa nekim advokatom.



#8 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 11 September 2014 - 06:01

Blagjnik je uzeo novac od njega, pa kome ga je dao, po meni nije ni vazno. Sve je odigrano u comaniji. Firma je kriva! Tuzi firmu, a ona neka otkriva ko je u njeno ime odradio prevaru. To je jedna banda. Svakako bih se posavetovao sa nekim advokatom.

Verovatno si prevideo da je blagajnik prebrojao pare I dao prodavacici umesto da ih stavi u sef/kasu



#9 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 11 September 2014 - 06:03

Blagjnik je uzeo novac od njega, pa kome ga je dao, po meni nije ni vazno. Sve je odigrano u comaniji. Firma je kriva! Tuzi firmu, a ona neka otkriva ko je u njeno ime odradio prevaru. To je jedna banda. Svakako bih se posavetovao sa nekim advokatom.

Ti zaboravljas da se to desava u Siberiji/Srbiji a ne u normalnoj zemlji gde vlada red I pravo.


Edited by Ibiza, 11 September 2014 - 06:22.


#10 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 September 2014 - 06:19

Ti zaboravljas da se to desava u Siberiji/Srbiji a ne u nirmalnoj zemlji gde vlada red I pravo.

Ma znam, tamo za takve slucajeve samo da imas dobar broj telefona i nekoga ko ce da objasni bakiju da mu je pametnije da vrati pare. Strasno.



#11 4tune

4tune
  • Members
  • 1 posts

Posted 13 September 2014 - 08:11

Баш сам питао жену, правник је, шта би ваљало учинити у овом случају. Савет је да се нађе адвокат и тужи фирма, а не та посебна жена. Лакше ћеш да наплатиш потраживање од продавца. Не заборави и лош публицитет, који ће дилер аутомобила радо избећи. Шта да ти кажем, осим срећно.



#12 bokitaksi

bokitaksi
  • Members
  • 1 posts

Posted 20 September 2014 - 09:02

Ista prica kao kod mene sa dacijom sandero.Resenje za vas problem postoji i veoma je lak i efikasan.Neznam koliko je uputno da pisem ovde i da ocrnim ^velike^ ljude i gazde ali kako su se poneli direktor reno-nisan za srbiju i ostali mozda bas to i zasluzuju..Necu ipak ,javite mi se da vam dam broj telefona i verujem da ce te kao i ja dobiti vozilo za 3 dana.Nije u pitanju upotreba sile i srpskog nacina ubedjivanja vec' veoma prost nacin,gde ce reno nisan srbija svatiti da ^ima neko stariji od njih^.Mogu se pohvaliti da sam za 3 dana dobio vozilo koje sam uplatio a ovlascenu kucu zatvorio takodje za 3 dana.Inace cela prica je trajala 2 meseca ali nisam znao da mogu to odmah da zavrsim na prost nacin.


Edited by bokitaksi, 20 September 2014 - 11:41.


#13 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 20 September 2014 - 09:50

Интересантно је како се "јављају" "преварени " купци Дачије у све већем обиму. Ако имате валидан уговор и рачун, једноставно решење...тржишна инспекција

#14 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 20 September 2014 - 10:58

Kakva je bre to kupovina u kešu od milion i kusur dinara, jeste vi ljudi čuli za uplatu preko računa, zaboga? Ja tolike pare ne bih smeo da nosim sa sobom... Ali dobro, to nije tema, u svakom slučaju ste prevareni, a s obzirom da je verovatnoća da ćete svoje pare ponovo videti mizerno mala, ja bih to sa vlasnikom auto kuće rešio na alternativni način, koji nije za stranice ovog foruma...

#15 AVUCIC

AVUCIC
  • Members
  • 2 posts

Posted 06 October 2014 - 21:42

Kao što je vnikic rekao, na žalost, ima nas još.

Ja sam samo dao manje para, 30% ugovorene vrednosti ali ostatak priče isti - uredna potvrda o uplati kapare na memorandumu firme sa pečatom iste. Sve stimulisano navodnom "akcijom u julu - besplatna registracijai kasko za prvu godinu".

U više kontakata ponavljaju (zamenica direktora) kako "za njih novac nije uplaćen".. Upućuje na tužbu prema dotičnoj komercijalistkinji Jeleni Bojić. Pojavila se informcija da je ista priča bila i u Gran motorsu i da su je odatle liferovali. U kompresopru je radila samo par meseci ali izlgeda brzo zaradila 25000. Prosečnim ljudima ta zarada ne ide baš tako brzo, pogotovu ne u kešu i to bez poreza:-)

Kreću parnice pa ćemo videti da li smo banana ili papaja država. Kažu da je većinski vlasnik Kompresora Mladen Grujić, pa se svi malo ustručavaju.

Evo ja se nadam da će sve biti ok jer smo se kao klinci igrali po Tašmajdanu pre jedno 40 godina..Znao sam roditelje koji su bili ljudi za primer.

Svakako, pamet u glavu kad kupujete kola u Srbiji izgleda pogotovu kad to ne radite na pijaci i po ulici nego po "salonima" - na ulici se bar pošteno rukuju a ne ko ovi U Kompresoru - smislili ljudi da lako zarade pare i još kola da im ostanu.

Videćemo.