Jump to content

Photo
- - - - -

Kupovina stana na moru u Grckoj

• Please log in to reply
653 replies to this topic

#646 eleniko

eleniko
  • Members
  • 51 posts

Posted 17 August 2018 - 07:09

ne oseca se, davno (pre 2 meseca) je zavrseno sve sto je imalo veze sa zidanjem, posebno sto je jako toplo pa se lepo osusilo na vreme.... oseca se pomalo i povremeno septicka jama jer duva dosta jak vetar a ispust za gasove nije dignut dovoljno visoko, treba da se podigne za jos metar, i sto nije jos instaliran ventilator u WC a rupa za njega je pas pored ispusta. resice se, nije drama.

zapravo sam totalno iznenadjen koliko sve dobro funkcionise... minimalno smo opremili, mikro kuhinja i indukciona ploca iz IKEA-e, par stvari, nista ti vise ne treba za zivot na moru. cak nam ni duseci nisu stigli na vreme nego spavamo na debelim podloskama na naduvavanje za kampovanje, meni ta tvrdoca bas odgovara, jedino ustajanje u pola noci kad se ide u WC malo ide teze, narocito kad si mamuran a ovde se bas mnogo pije.... 

• 1

#647 eleniko

eleniko
  • Members
  • 51 posts

Posted 17 August 2018 - 07:19

u medjuvremenu od slikanja ocesceno dvoriste i instalirani novi vrata i prozori u donjem delu, od majstora negovana iz sela rataje kod vranja, uspesno prosvercovani u gepeku opela astre preko 2 granice.... slikacu bolje ovih dana, smara me

39284566_10155751223507643_1318692991530

39400031_10155751223592643_8387882416814

39467213_10155751223847643_6797009101399

39261782_10155751224017643_6796939673252

39270432_10155751224217643_5905071361843

39344136_10155751222617643_8167892830409

• 4

#648 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,164 posts

Posted 17 August 2018 - 19:41

Da li se oseca miris/smrad svezeg maltera? Kako mi je taj miris poznat!!!

Ja sam u tom mirisu 25+ godina, ne možeš da zamisliš kakva je za mene vazdušna banja 10 dana u resortu.

Vikendicu ne bih uzeo da mi je za džabe daju a pravio bih je samo pod pretnjom doživotne robije.
  • 5

#649 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,440 posts

Posted 17 August 2018 - 19:57

A ja sam je pravio dobrovoljno!! Gospa I ja smo spavali u omalternisanom podrumu na fosnama koje smu uzimali uvece od majstora, stavljali na dva tri bloka visine posto znam sta znaci ustajati iz kreveta koji je na podu I bilo nam je (tada) lepo.

• 3

#650 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,532 posts

Posted 17 August 2018 - 20:49

...

... vikendicu ne bih uzeo da mi je za džabe daju a pravio bih je samo pod pretnjom doživotne robije ...

Nama se, porodicno desilo da se upustimo u gradnju 'planinske vikendice'.

:ajme:

Presela mi.

Isao sam tamo samo kad nije bilo matorih - dojadile mi beskrajne zabrane. Svuda drveni podovi, zidovi od 'lamperije', zelene staze preko kojih su bele platnene staze, sve sa bakarnim uglancanim drzacima. Neki 'bambus' namestaj presvucen kineskom svilom ... neki ukrasi koji moraju da se brisu ... Shit!

A tek 'mobe'! Pa i navalantne komsije 'vikendasi' - nesto ti pomognu, a onda kod njih par dana kopanja / salovanja / mesanja maltera, i to sa frustrirajucom redovnoscu - svaki cas stize nova generacija 'graditelja'.

:rant:

To je istinska robija.

Sada tamo niko vise ni ne ide - blago je zapusteno, sto me nimalo ne brine - slobodno neka propadne.

:-1:

Znaci kad dodjes - voda / struja / gnezda osa / veverice na karatavanu (radila je dvocevka) / ciscenje oluka / napukli temelji / otpale plocice / tvrda voda - svake godine bojler ...

Neko dzikljavo voce ... mili bogo, kakav mess.

Doduse, uz bocu wiskoze i 'ligestul' bivalo je ponekad predvece interesantno, no to sam mogao i kod zeta u Bgd. basti.

:+1:

...

• 3

#651 akiro

akiro
  • Members
  • 1,099 posts

Posted 19 August 2018 - 13:27

mogu da pitam, ako vidim lokalnog porez efendiju koji zivi u selu. javim ako saznam.

pricali smo o mobilnom netu: wind mreza je OK na ostrvu, trenutno testiram stick od prijatelja, dopuna 10Gb je 10e. za ovo sto mi treba je sasvim dovoljno, potrajace mi tih mesec dana koliko imam da potrosim.

mali apdejt u vezi kuce: teski radovi su zavrseni, gornji sprat useljen - vec smo 7 dana u kuci sa minimumom namestaja. jysk kasni 3 nedelje sa isporukom madraca tako da smo u opciji "kampovanja" pod krovom - podloske na naduvavanje su iznenadjujuce OK za spavanje. oko kuce je i dalje deponija od gradj.radova, sutra pocinje ciscenje.

iako je bilo gresaka sve je dobro, vajb je fantastican. uz sav stres oko kontrole majstora na daljinu i donosenja odluka, uvek bi ponovo usao u sve ovo. ko god moze i ima uslova, topla preporuka za slicnu operaciju. okacicu neku sliku kada stignem...

Na temu neta: Wind je uveo u julu 30GB za 25 Ojra uz trajanje 90 dana. Sa time već može da se radi i to je povoljna kombinacija. Mene uvek zeznu jer stignem krajem juna, pa još nemaju te sezonske ponude. Od sredine jula tek kreću sa time. BTW, koji su prevaranti ovi banditi iz Cosmotea. Odlučim da uvedem Double Play for Holiday Home (imaš ga sezonskih 6 meseci godišnje) da bi mogao uz flat liniju da gledam IPTV (hebiga, tenis, košarka i fudbal uvek padaju baš tokom leta), kad mi kod njih u šopu objasne da to imaš samo 6 meseci ali plaćaš svih 12 meseci, t.j. izađe te otprilike isto kao i redovna ADSL-linija. Iako im sajt drugačije nagoveštava, t.j. plaćanje samo za tih 6 meseci. Kakve lopine. There's no business like Greek business. Povremeno moram na Grke da se pošteno izderem. Međutim, oni su još žešće dranje već navikli od svojih, tako da se samo smeškaju i stoički ti istrpe pa teraju dalje.

Na temu vajba, verovatno si još mlad, pa ti je fantastičan. Pored zabave sa placem u mlađim danima, dva puta sam kupovao i adaptirao stanove pa mi u ovim godinama nešto ne prija vajb maltera i priručno opremljenih stanova i priručnog života nekoliko meseci dok se sve ne dotera do finalne faze za uživanje. U Grčkoj sam upravo suprotno uradio, našao perfektno urađen stan, koji je investitor ispod cene prodavao (savršeno urađen, za naše uslove luksurica, instalacije za sve živo, uključujući centralno grejanje, kablovsku, satelitsku, etc, već predviđene i ugrađene, tako da nema ikad više ikakvog kopanja i radova) i samo to opremio. Jedino sam sam montirao kuhinju, nameštaj i okačio rasvetu. Čak i to opremanje nije baš tako mali poduhvat, ali nikad više izvođenje bilo kakvih radova pre useljenja. Milina jedna, uđeš u sopstveni hotel i odmah uživaš, od poslova pri svakom dolasku samo kratko vetrenje i čišćenje terasa. Prvi dan, sa još neraspakovanim kolima, odmah na plažu.

To iskustvo me je dovelo do zaključka da od sada samo perfektno urađenu novogradnju kupujem (i u Beogradu sleduje još jedna promena stana, starije godine stavljaju drugačije potrebe u prvi plan) pa makar na štetu kvadrata ili lokacije. Ima to valjda veze sa godinama.

Kad si već pomenuo JYSK, još jedna prilika za dranje na Grke. Kupovao nešto kod njih, i, pošto nisu sve imali u radnji, kada nešto čekaš da im stigne, nema mogućnosti da to lepo sve sa transportom uplatiš i samo čekaš obaveštenje, kada ti stiže isporuka, već moraš još jednom da ideš do njih da platiš deo, koji si čekao, i tek onda ugovaraš transport. Na 90km do Soluna se zbog toga nepotrebno gubi ili skraćuje jedan dan plaže. Makar su im cene na akcijama bolje nego kod ovdašnjeg JYSKA. Drugi najbolji dušek (430 po komadu za 90x200) našao sa 70% popusta. Toga ovde nema.

A sad malo ošte teme. I dalje na temu dranja na Grke (nikad kao ove godine). Na Kasandri su beach barovi maltene svi redom poskupeli, a posebno bezobrazni su u Haniotiju i generalno na istočnoj strani. Ovi u Haniotiju smatraju da je to nešto posebno, iako liči na novobeogradski buvljak. Neki su, pored generalnog poskupljenja, uveli i posebne tarife za prvi i drugi red ležaljki do mora, sve do minimalne konzumacije od 15 Ojra po ležaljki za prvi red. Donekle bilo polunormalno do sredine jula, a onda kad su navalili Solunjani na odmor ( a oni se za razliku od nas životinjski istroše u kratkom roku), ovi su sve prilagodili svojim lokalcima i pokazuju drugima, da su turisti drugog reda. Tako se do sada ipak nisu ponašali, bar ne tako otvoreno (bilo, doduše, uvek ono da stave na bolje ležaljke peškire i te su kao rezervisane i daju samo onima, za koje procene da će narućivati hektolitre pića). A usluga gora nego ikad. Da su na istočnoj strani Kasandre nenormalne gužve, ne treba ni pomenuti. Pride se baš na istočnoj strani prljavština posle kiša dugo zadržala (samo Glarokavos je imao kristalno čisto more na toj strani) i početkom avgusta pojavili rojevi meduza (toga nikad pre septembra nije bilo). Elem, isplativije je da se ide na zapadnu stranu u Posidi i Mola Kalivu. Stare cene, vrhunska ljubaznost i potpuno čisto more uz manju gužvu.

Na kraju jedna konstatacija za buduće kupce nekretnina u tim krajevima. Nisam zažalio izbor Afitosa (ako ništa drugo, makar sam siguran za stabilnost cena nekretnina i mesto je pravo grčko, a ne imitacija novobeogradskog buvljaka i Budve), ali zbog problematičnih lokalnih plaža sa stenama trošimo nenormalnu količinu goriva da se vozikamo na druge plaže a samo mesto je prilično malo pa ume i da dosadi. Vredi razmotriti Nea Moudaniju. Cene nekretnina tamo su povoljnije, bliže je Solunu, ima svo snabdevanje, i, najvažnije, kilometarski dugačku odličnu peščanu plažu plus simpatičnu luku u centru, koja pomalo podseća na Tivat. Ne znam, kako sam ranije podlegao pogrešnom zaključku da Nea Moudanija nema dobre plaže i trebalo mi 5 godina da uvidim grešku. Valjda zato što je plaža udaljena od centra neka dva-tri kilometra. Plus, u Nea Moudaniji ima kafića svih cenovnih kategorija (bitno za one, koji vole 2 do 3 puta dnevno da sednu u kafić i mimo plaže) dok na Kasandri maltene svuda deru cene kao da si na beach baru. Elem, apsolutno vredi razmotriti Nea Moudaniju iako nije nešto na glasu u poređenju sa fancy mestima na Kasandri.

• 0

#652 eleniko

eleniko
  • Members
  • 51 posts

Posted 20 August 2018 - 09:25

ovde kod mene je u svim barovima minimalna konzumacija 3e. tamo gde postoji "lounge" ili "vip" zona je 5e konzumacija. mene to inace ne dotice jer ne idem, sem kada zena ode na jutarnje kupanje pa ostanemo dok ne puste muziku u podne, onda paljba.

ja trenutno trosim neku wind ponudu 10gb za 10e za mesec dana. OK je, plasio sam se kakav prijem ima na ostrvu ali je sve OK, sledece sezone kompletno prelazim na wind. cosmote je grozan.

• 0

#653 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 6,902 posts

Posted 20 August 2018 - 12:03

Kako dobro izgleda ovo ‘gnezdo’, eleniko.
Uvek je lepo citati postove pune optimizma i kroz koje provejava sreca i zadovoljstvo.

Cestitam.
  • 3

#654 eleniko

eleniko
  • Members
  • 51 posts

Posted 25 August 2018 - 21:46

Hvala! Uzivanje je ogromno, a najbolje tek dolazi.

Nazalost nemam informaciju o nultom porezu na novu nekretninu, poreski efendija iz sela se nije pojavio za ove 2 i po nedelje. To bi sve trebalo da postoji negde na netu. Ja sam bas zaguljene stvari vezane za gradnju i dozvole nalazio na internetu pa mi je tesko zamislivo da toga nema.

Takodje potvrdjujem da je Wind mobilni net odlican i da za 2.5 nedelje nisam potrosio 10Gb paketa od 10e. Nije bilo neko besno koriscenje ali su 1 laptop direktno i 3, povremeno 4 mobitela bili prikaceni bezicno, socijalne mreze i slicno. Meni je to dosta ohrabrujuce za sledecu godinu. COSMOTE je bas bezobrazno skup, sigurno 20-30% vise...

• 0