Jump to content


Photo

Razlike u godinama ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#31 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 25 April 2015 - 10:26

Error(ist), as usual. :D

 

Steta sto nisi pazljivo citala (vazda srljanje?) jer da jesi ne bi ti promaklo da je moj post odgovor na sledece:
 

 
Ja sam samo predocila vise opcija (uzimajuci u obzir i ovu koju je Highlanderka pomenula) bez da ucesnika u diskusiji etiketiram ovako kao ti. 
 

 

Ako iz mog pisanja nije jasno - ja nisam u ratu/borbi ni sa zivotom ni sa vremenom. Dapace! 

 

E vidis, to sto si ti ovo shvatila kao etiketiranje ucesnika, je samo problem tvoje percepcije. Citirala sam citav taj deo posta, iz kojeg se jasno vidi o cemu ti govoris i da je to samo jedna od opcija, a boldovala ono sto je meni privuklo paznju, kao opste mesto koje se cesto javlja, i koje ne mogu da ne uocim. Strah od protoka vremena je nesto sto bitno snizava kvalitet zivota danasnjeg coveka, i to je bila poenta mog posta.

I Highlenderkin post sam tako shvatila - ljudima je u paru lakse da izadju na kraj sa zahtevom modernog vremena da se stalno bude u top formi, mentalno, fizicki, socijalno i na svaki drugi nacin. Ni kod jedne od vas dve nisam nasla naznaku da je pobedjivanje vremena neka licna agenda, ali je cinjenica da je ta sintagma usla u moderni diskurs na velika vrata, a da ranije nije bila u toj meri prisutna. S te pozicije bih mogla da kazem i nesto na temu razlike u godinama, ali vidim da nema smisla, jer je razvlacenje vec pocelo.

 

I naravno, ti mozes bilo sta da shvatis kao etiketiranje ucesnika u diskusiji, svako kvotovanje i obracanje, svako nadovezivanje na neciji post, tvoje pravo. Kao sto i ovo mozes da percipiras kao konstruktivan doprinos istoj toj diskusiji, bez traga etiketiranja, opet tvoje pravo i izbor.

 

Priseti se samo da si upravo ti ta kojoj je oduzeta sreća iz prošlosti. Osoba koja se oseća otuđeno i kojoj ništa nije tako vredno kao ono što joj se desilo u nekom izgubljenom vremenu (i prostoru). Upravo je floskula o neprimenljvosti nešto što ljude drži u stanju konstantnog nezadovoljstva.



#32 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2015 - 13:58

...

 

... nije ni cudo sto ste "kinik", kad ste imali posla  sa  toliko kljukanih guski da ste, eto, pravi poznavalac problematike, ekspert cak!

 

 

Cudno je da si se od svih - samo ti nasla prozvana.

 

Nego, drzi li te za rucicu tvoj ekspert ili mu je nedostajalo 'genijalnosti'?

;)

 

...



#33 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2015 - 14:05

...

 

... zene od 50+ godina, koje su u vezi sa mladicima od 30 - veoma su samouverene i lishene svake sujete ili - imaju odlicne hirurge plasticare i dovoljno novca da se kod njih odrzavaju ...  

 

 

 

Ova?

:ajme:

 

Pa muz je rekao da se zakljucava u svojoj sobi da mu slucajno ne bane preko noci i baci ga u nocnu moru!

 

...



#34 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 25 April 2015 - 14:27

Da vam nije koji genije pri ruci kad ste tako egzaktni u odgovoru?

 

cuj pri ruci - pa on chuchi u meni ...ono, i to.

 

nego nije mi bilo zabavno da ti odgovaram po pitanju vencanja za stogodisnjeg genija,

vec mi je bilo loodo da kazem `popularni genije` jer takav, po mom uverenju ne postoji

 

 

no, u svakom slucaju mislim da svako ima sansu sa svakim tko dise na ovoj planeti

a da sva mentalna ogranicenja padaju u vodu kad se sudbinski susret dogodi bez obzira na njegove i njene godine



#35 MilutinPetrovic

MilutinPetrovic
  • Members
  • 27 posts

Posted 02 May 2015 - 22:35

Nekako u nasim narodima razlika u godinama koja je do 10 godina se moze podneti, sve sto je preko se gleda sa neke distance. Ja sam ipak liberalan, ukoliko je zaista ljubav u pitanju ne postoji stavka koja nije podlozna razmatranju. Steta sto ljudi van tog odnosa nemaju kapacitet da to razumeju. Cast izuzecima. :)



#36 stokabahata081

stokabahata081
  • Members
  • 4 posts

Posted 13 May 2015 - 15:22

Imam 23 godine i iskreno da vam kažem mnogo volim starije dame :) BIo sam u vezi pola godine sa jednom damom od 42 godine. One znaju šta hoće i imaju mnogo što šta da daju. Iskustvo se cijeni. To je možda i najjepši period mog života što se sexa tiče.



#37 spaletti

spaletti
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 May 2015 - 16:11

Ja licno nemam nista protiv starijih dama...tu do 40 godina...iskusnije su masu, znaju sta zele i ne libe se to da uzmu :D



#38 truba-dur

truba-dur
  • Members
  • 115 posts

Posted 14 July 2015 - 12:49

ni ja ništa protiv mlađih devojaka ;)



#39 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 14 July 2015 - 12:51

ni ja ništa protiv mlađih devojaka ;)

Kad nema babe, dobra je i devojka.  ;)



#40 Prince

Prince
  • Banned
  • 230 posts

Posted 29 July 2015 - 18:18

Imam 23 godine i iskreno da vam kažem mnogo volim starije dame :) BIo sam u vezi pola godine sa jednom damom od 42 godine. One znaju šta hoće i imaju mnogo što šta da daju. Iskustvo se cijeni. To je možda i najjepši period mog života što se sexa tiče.

 

bludničenje ne bi trebalo da bude najljepši period života već gorko sjećanje i povod za pokajanje.



#41 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 July 2015 - 23:50

Imam 23 godine i iskreno da vam kažem mnogo volim starije dame :) BIo sam u vezi pola godine sa jednom damom od 42 godine. One znaju šta hoće i imaju mnogo što šta da daju. Iskustvo se cijeni. To je možda i najjepši period mog života što se sexa tiče.

 
bludničenje ne bi trebalo da bude najljepši period života već gorko sjećanje i povod za pokajanje.

Trabunjanje takođe. Ma čuda čini.

#42 Ante7

Ante7
  • Members
  • 4 posts

Posted 18 August 2015 - 09:50

Ja sam se nedavno oženio 3 godine starijom curom.Mislim da ne treba generalizirati,to je individualno od para do para.Kod nekih to funkcionira kod nekih ne.