Jump to content


Photo

Razlike u godinama ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#16 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 22 April 2015 - 19:20

Zene od 50+ godina, koje su u vezi sa mladicima od 30 - veoma su samouverene i lishene svake sujete ili - imaju odlicne hirurge plasticare i dovoljno novca da se kod njih odrzavaju.....

 

Moguce je i obratno, da zele da ih drugi vide kao mlade i da su jako sujetne, jer ne zele da prihvate realnost starenja. Na taj nacin gledaju u mladjeg partnera kao refleksiju neke svoje mladosti koja je prosla. Ne znam da li sam se dobro izrazila. Poznajem osobu koja mi je bila bliska, te je svoju vezu sa cetvrt veka razlikom objasnila time da je ta mladja osoba cini mladjom. Znaci, u tom slucaju, procenila sam da se radilo o nekoj vrsti sebicnosti, je nije npr. pomenuo partnerkin karakter, vec samo fizicke atribute i osecaj koje isti cine njega srecnim. 

Nije ovo nista novo, bilo i bice... ima raznih veza koje nisu neki standard, drugima izgledaju cudno, a uspesnije su od nekih koje to jesu tj. pretenduju da jesu.



#17 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 22 April 2015 - 19:29

Slazem se po pitanju vrsnjaka. Zasto da ne? Dajte mu malo vise postovanja od pretpostavke da bi tako razmisljao o vama. Uostalom, recimo da je tako, pa u tom slucaju ne bi bio ni vredan vase paznje. Sve to o mladosti, kozi, itd, pa to je neki period zivota relativno mnogo kraci od ovog drugog sa borama  ;) . Tako da, budite vi fer i dajte mu sansu koju je propustio u mladosti.  :)

Pre ce biti da sam JA propustila shansu u mladosti jer sam ga odbila. A  odbila sam ga jer me je plashio onako "smrtno zaljubljen"  u vreme kada sam ja jos vozila rolshule. Dobro, ja sam i sa 18 "veslala" po svojoj ulici kad padne mrak.  Danas je on gospodin "u najboljim godinama" a ja sam baba od 64, mada, niti se tako osecam, niti mi veruju da imam toliko godina. ON zna kakva sam bila i zato necu da me gleda danas kao zenu. Nije sujeta u pitanju nego neshto kao stid, eto, nisam vishe lepa. Tacka. Mi smo dobri prijatelji i tako ce i da ostane.

Ljudi koji se vole treba da stare zajedno, da traju u vremenu. Tako se, na neki nacin, pobedjuje vreme, sve ono sto nam cini.

Ako neko ima 50 + a neko 30+, kako ce stariti zajedno? 


Edited by highlanderka, 22 April 2015 - 19:43.


#18 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 22 April 2015 - 20:05

Lele, bre, gospodje - gde odoste :rotflmao:

No hard feelings.



#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 April 2015 - 09:39

Ljudi koji se vole treba da stare zajedno, da traju u vremenu. Tako se, na neki nacin, pobedjuje vreme, sve ono sto nam cini.

 
Mislim da jedino sto treba je to da svako sam odluci sta treba a sta ne treba u njegovom zivotu. 

Pa ako dvoje koji su zajedno zele i misle da treba da stare zajedno - go ahead! 

 

Postoji puno nacina da i ljudi i dogadjaji traju u vremenu. Drzanje za ruke je tek samo jedan od mnogih. 

Ima i onih koji se rastanu da bi trajali. 

 

Tako nekako i to sa vremenom, radi se o nasem odnosu prema vremenu.

To je optional  - neko ga pobedjuje, neko je deo vremena, neko ceka neko vreme, neko je ostao u nekom proslom vremenu  ...

Zavisi i sta kod koga prevagne, to sto mu vreme cini ili to sto on cini u vremenu in real time. 

 

Sto bi rekli Svedjani, sve sedi u [nasoj] glavi. A nase glave su prepune konvencionalnih stecenih reflexa koji cesto upravljaju nama i nasim zivotom. 

Postoje neki socijalni nameti kojih ljudi cesto nisu svesni te zive zivot po inerciji, prateci socijalne konvencije sa utvrdjenim scenariom. 
 

 Ako neko ima 50 + a neko 30+, kako ce stariti zajedno? 

 

Nikad se ne zna sta zivot nosi. Onaj stariji moze i-ha-ha da nadzivi onog mladjeg. 

 

Moja majka je imala prijateljicu iz detinjstva (a kasnije i kumu) koja se sa 25 udala za coveka duplo strarijeg od sebe. 

Imali su vrlo prijatan i aktivan zivot. Ona je umrla sa 50 od raka. A on je jos uvek ziv, prevalio je 90 i odlicno se drzi. 



#20 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 23 April 2015 - 10:49

Razlike u krstenicama se smanjuju iz sekunda u sekund.

A medicina napreduje jos brze.

Tako da ce u doglednoj buducnosti i 'babe od 64' umesto gerijatra imati izabranog pedijatra.    

Stoga nece biti zauvek propustenih sansi, a ni narocito stabilnih zelja da se sa nekim provede zivotni vek od nekoliko stoleca.

A te 'veze' ni danas uopste ne moraju da podrazumevaju obitavanje na istoj adresi, a narocito ne i one grozne bracne/francuske krevete. Dva 'predbracna' su mnogo bolja za zdrav san. Pozeljno u razlicitim sobama. 

 

 

Lele, bre,... - gde odoste



#21 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 April 2015 - 11:42

Razlike u krstenicama se smanjuju iz sekunda u sekund.

 

Sve duze zivimo, sve duze smo aktivni ... tokom zivota imamo vise zivota. 

 

Citam pre par meseci neko istrazivanje pa kaze danasnji 70-godisnjaci (u Svedskoj) su, sto se zdravlja tice, kao 50-godisnjaci pre 30-40 godina. 

Takodje, danas je mnogo vise njih koji su prevalili 60 sexualno aktivno nego pre 30-40 godina. 



#22 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 24 April 2015 - 10:39

 ... A nase glave su prepune konvencionalnih stecenih reflexa...

 

Prisetih se A. Rubinstajna (83...) i A. Vajtston (23...).

Ne moze biti pogresniji primer za tracarenje o nalazenju strateskog partnera.

 

http://www.scena.org...9-NL-piano.html

 

Attached File  Annabelle Whitestone.jpg   29.28KB   5 downloads



#23 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 24 April 2015 - 13:33

Ah, nemam nishta protiv da se udam za genija a la Rubinshtajn, cak i ako je u 103 godini!

Geniji se izuzimaju, oni i njihova dela su za sva vremena, ne mogu biti predmet ove teme a ni argument. 


Edited by highlanderka, 24 April 2015 - 13:34.


#24 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 24 April 2015 - 17:35

Ah, nemam nishta protiv da se udam za genija a la Rubinshtajn, cak i ako je u 103 godini!

Geniji se izuzimaju

 

to je drugo sto licno nemas nista protiv, ali i on se pita ...znas kako je kad si

popularni genije svima si mio



#25 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 April 2015 - 20:05

...

 

... ali i on se pita ...znas kako je kad si popularni genije svima si mio ...

 

 

Poznato mi je to.

 

Kad sva besna i ljuta inadzijski izrekne: hocu da me tretiraju kao princezu!

 

Pa je uzmes za ruku, privedes ogledalu i pitas - a sta ti vidis ovde?

 

I onda dodas nesto sto nije za 4um.

:lol+:

 

Svi povrsni likovi / likinje bi hteli da svoju osrednjost utope u tudjoj genijalnosti.

Da budu plain kocka leda u tudjem whiski-ju.

 

Kako ono rece onaj Seinfeld: zene se gnezde, muskarci love.

Sta ce 'geniju' домаћа гуска (Anser Anser) kad ima siroki izbor?

;)

 

Mozda samo ovo: pacja prsa u sosu od bozolea sa pireom od celera!

 

 

Ili ovaj delikates od dobro ugojene guske

 

 

;)

 

Nisam hteo da kacim onaj apparatus za kljukanje, ono novac, haljinice, razni neglizei, cipelice, torbice - kojih, na neciju zalost ... pocesto nema.

 

No, to je samo lajf.

 

...


Edited by Kinik, 24 April 2015 - 20:26.


#26 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 25 April 2015 - 08:23

 


Tako nekako i to sa vremenom, radi se o nasem odnosu prema vremenu.

To je optional  - neko ga pobedjuje, neko je deo vremena, neko ceka neko vreme, neko je ostao u nekom proslom vremenu  ...

Zavisi i sta kod koga prevagne, to sto mu vreme cini ili to sto on cini u vremenu in real time. 

 

Ova floskula o pobedjivanju vremena govori dosta o onima koji je koriste. Vreme nam nije neprijatelj, osim ako se sami tako ne postavimo prema njemu. U tom slucaju i nemamo mnogo sansi u toj "borbi". Mozemo da dobijemo neke manje bitke, ali nikako rat.



#27 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 April 2015 - 08:58


Ova floskula o pobedjivanju vremena govori dosta o onima koji je koriste. Vreme nam nije neprijatelj, osim ako se sami tako ne postavimo prema njemu. U tom slucaju i nemamo mnogo sansi u toj "borbi". Mozemo da dobijemo neke manje bitke, ali nikako rat.


Priseti se samo da si upravo ti ta kojoj je oduzeta sreća iz prošlosti. Osoba koja se oseća otuđeno i kojoj ništa nije tako vredno kao ono što joj se desilo u nekom izgubljenom vremenu (i prostoru).
Upravo je floskula o neprimenljvosti nešto što ljude drži u stanju konstantnog nezadovoljstva.

Edited by melankolic, 25 April 2015 - 08:59.


#28 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 April 2015 - 08:59

Ova floskula o pobedjivanju vremena govori dosta o onima koji je koriste. Vreme nam nije neprijatelj, osim ako se sami tako ne postavimo prema njemu. U tom slucaju i nemamo mnogo sansi u toj "borbi". Mozemo da dobijemo neke manje bitke, ali nikako rat.

 

Error(ist), as usual. :D

 

Steta sto nisi pazljivo citala (vazda srljanje?) jer da jesi ne bi ti promaklo da je moj post odgovor na sledece:
 

Ljudi koji se vole treba da stare zajedno, da traju u vremenu. Tako se, na neki nacin, pobedjuje vreme, sve ono sto nam cini.
Ako neko ima 50 + a neko 30+, kako ce stariti zajedno? 

 
Ja sam samo predocila vise opcija (uzimajuci u obzir i ovu koju je Highlanderka pomenula) bez da ucesnika u diskusiji etiketiram ovako kao ti. 
 

 
Mislim da jedino sto treba je to da svako sam odluci sta treba a sta ne treba u njegovom zivotu. 
Pa ako dvoje koji su zajedno zele i misle da treba da stare zajedno - go ahead! 
 
Postoji puno nacina da i ljudi i dogadjaji traju u vremenu. Drzanje za ruke je tek samo jedan od mnogih. 
Ima i onih koji se rastanu da bi trajali. 
 
Tako nekako i to sa vremenom, radi se o nasem odnosu prema vremenu.
To je optional  - neko ga pobedjuje, neko je deo vremena, neko ceka neko vreme, neko je ostao u nekom proslom vremenu  ...
Zavisi i sta kod koga prevagne, to sto mu vreme cini ili to sto on cini u vremenu in real time. 

 
Sto bi rekli Svedjani, sve sedi u [nasoj] glavi. A nase glave su prepune konvencionalnih stecenih reflexa koji cesto upravljaju nama i nasim zivotom. 
Postoje neki socijalni nameti kojih ljudi cesto nisu svesni te zive zivot po inerciji, prateci socijalne konvencije sa utvrdjenim scenariom. 

 

Ako iz mog pisanja nije jasno - ja nisam u ratu/borbi ni sa zivotom ni sa vremenom. Dapace! 



#29 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 25 April 2015 - 09:21

...

 

 

 

Poznato mi je to.

 

Kad sva besna i ljuta inadzijski izrekne: hocu da me tretiraju kao princezu!

 

Pa je uzmes za ruku, privedes ogledalu i pitas - a sta ti vidis ovde?

 

I onda dodas nesto sto nije za 4um.

:lol+:

 

Svi povrsni likovi / likinje bi hteli da svoju osrednjost utope u tudjoj genijalnosti.

Da budu plain kocka leda u tudjem whiski-ju.

 

Kako ono rece onaj Seinfeld: zene se gnezde, muskarci love.

Sta ce 'geniju' домаћа гуска (Anser Anser) kad ima siroki izbor?

;)

 

Mozda samo ovo: pacja prsa u sosu od bozolea sa pireom od celera!

 

attachicon.gifpacja prsa u sosu.jpg

 

Ili ovaj delikates od dobro ugojene guske

 

attachicon.gifjetrice 2.jpg

 

;)

 

Nisam hteo da kacim onaj apparatus za kljukanje, ono novac, haljinice, razni neglizei, cipelice, torbice - kojih, na neciju zalost ... pocesto nema.

 

No, to je samo lajf.

 

...

Nije ni cudo sto ste "kinik", kad ste imali posla  sa  toliko kljukanih guski da ste, eto, pravi poznavalac problematike, ekspert cak!



#30 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 25 April 2015 - 09:23

to je drugo sto licno nemas nista protiv, ali i on se pita ...znas kako je kad si

popularni genije svima si mio

Da vam nije koji genije pri ruci kad ste tako egzaktni u odgovoru?