Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mlađe kategorije reprezentacije Srbije i takmičenja


  • Please log in to reply
3355 replies to this topic

#2521 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 15 December 2017 - 21:35

Paunovic takodje redovno igra za juniorski tim C.Zvezde u domacoj ligi, ne znam kako si to propustio.
  • 0

#2522 darko_dj

darko_dj
  • Members
  • 575 posts

Posted 22 December 2017 - 03:36

Paunovic takodje redovno igra za juniorski tim C.Zvezde u domacoj ligi, ne znam kako si to propustio.

Hvala na odgovoru, propustio sam zahvaljujuci ovome: 

http://kss-live.com/...t.php?igrac=250


  • 0

#2523 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 10 January 2018 - 23:00



Ovo sam preuzeo sa drugog mjesta. Zaista sam zapanjen kakva koordinacija u odnosu na visinu.

Edited by pepe sancez, 10 January 2018 - 23:00.

  • 0

#2524 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 11 January 2018 - 08:23

Da, baš interesantno deluje, sa nepunih 15 godina je imao 2 metra, videćemo koliko će još rasti. 

 

Što se nas tiče, ključno je sledeće leto kad se igra U17 svetsko prvenstvo u Argentini, na koje smo se i kvalifikovali kad smo prošle godine uzeli bronzu na U16 EP u Podgorici (ekipa Pazin, Karapandžić, Langović...).

 

Dobra stvar za nas je što se Grci nisu plasirali na isto.


Edited by realno *W, 11 January 2018 - 08:23.

  • 0

#2525 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 11 January 2018 - 08:25

Kad rece Pazin, dodje li u Partizan kad je ono bila prica?
  • 0

#2526 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 11 January 2018 - 09:26

igrao je on davno u Partizanu...

 

Spoiler

 

 

ps. jeste ovaj malo kod nas koliko znam...


Edited by realno *W, 11 January 2018 - 09:28.

  • 0

#2527 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 13 January 2018 - 22:35

Tristan Vukcevica, sin bivseg reprentativca Srbije i Crne Gore Dusana, nalazi se na pripremama reprezentacije Grcke 2003. godista.

Edited by NemoB, 13 January 2018 - 22:36.

  • 0

#2528 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 18 January 2018 - 23:44

U16 reprezentacija Srbije održaće mini pripreme u periodu od 23. do 26. januara 2018. godine, posle kojih će ekipa otputovati na turnir u Tursku (Sakarija, 27.01-02.02).

Reprezentacija će se okupiti 23. januara u 13.00 časova u hotelu „Trim“ u Košutnjaku, a na spisku pozvanih igrača su:

Marko Andrić (Mega Bemaks)
Luka Paunović (Mega Bemaks)
Stefan Agoč (Mega Bemaks)
Mihailo Mušikić (Mega Bemaks)
Luka Kovačević (Mega Bemaks)
Jagoš Denić (Crvena zvezda mts)
Nikola Dimitrijević (Crvena zvezda mts)
Nikola Blagojević (Crvena zvezda mts)
Nikola Manojlović (Crvena zvezda mts)
Lazar Joksimović (Crvena zvezda mts)
Mateja Gorunović (Partizan NIS)
Lazar Stefanović (Partizan NIS)
Risto Dangubić (Partizan NIS)
Stefan Đinović (Zemun Fitofarmacija)
Ivan Pavićević (Zemun Fitofarmacija)
Luka Tarlać (Sava)
Vuk Dobrašinović (Sava)
Stefan Todorović (Vizura Šark)
Matija Svetozarević (Nibak)
Aleksa Ristić (Šumadija 1991)
Vojin Ivković (Sikst Primorska Kopar)


Stručni štab muške košarkaške kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine, na čelu sa trenerom Admirom Prašovićem, objavio je danas širi spisak za odlazak na Međunarodni turnir u Turskoj (Sakarya), koji se igra od od 27. januara do 2. februara.

Na spisku se nalaze:
Matija Janjić (AS - Herceg Novi)
Denis Halilčević (ABC Basket)
Emin Branković (Bosna Royal)
Darko Bošnjak (Crvena zvezda)
Milutin Ostojić (Crvena zvezda)
Vuk Kusmuk (Gen)
Anes Begić (Kakanj)
Valentin Vidović (Kengur)
Pavle Tupanjanin (OKK Leotar)
Milan Crnogorac (Mogren)
Nikola Lebo (Posušje)
Alem Alić (Sloboda)
Evel Hadžiselimović (Sloboda)
Nikola Mičić (Spars)
Matej Panić (Spars)
Armano Gačić (Sport Talent)
Orhan Špago (Burch)
Filip Đurašević (Zrinjski)
Zerim Malešević (Koš)
Dino Dedić (Gradina)
Srđan Tešić (Vlasenica)
Omar Pilav (Spars)

Igrači koji nastupaju u klubovima iz RS-a za ovaj ciklus su oslobođeni jer nastupaju za svoje klubove u već ranije dogovorenoj završnici kadetskog prvenstva KSRS.

Igrači će se okupiti sutra na Ilidži, saopćeno je iz Košarkaškog saveza BiH.


OKK Leotar Trebinje

Još jedno priznanje za naš klub.

Pavle Tupanjanin je pozvan na pripreme U 16 reprezentacije BiH kao i Uroš Aleksić koji još nije napunio 16 godina.

Pavle će se odazvati pozivu selektora a Aleksić zbog obaveza u klubu(polufinalni i finalni turniri RS) će preskočiti ovu akciju.
Pavle će pokušati da izbori mjesto među 12 i već od 26.01.2018. godine da učestvuje na veoma jakom turniru u Turskoj gdje je BiH u grupi sa Kinom,Argentinom i Turskom.

Želimo Pavlu puno sreće koji se pridružio igračima iz našeg kluba koji su reprezentativci u svojimselekcijama (Kraljeviću,O.Markoviću,Aleksiću,M.Markoviću i Bojaniću)


  • 0

#2529 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 20 January 2018 - 01:48

Prvotimac Košarkaškog kluba "Varda HE" iz Višegrada Milenko Frganja dobio je poziv za pripreme košarkaške reprezentacije Srbije do 18 godina.

Frganja je rekao da je reč o pripremama za predstojeće Evropsko prvenstvo za juniore, koje će biti održano od 28. jula do 5. avgusta u glavnom gradu Letonije u Rigi.

On je istakao da će juniori Srbije nastupiti u D grupi u kojoj se još nalaze selekcije Litvanije, Velike Britanije i Crne Gore.

- Ovo je veliko priznanje za mene i za klub - rekao je Frganja i dodao da se košarkom bavi deset godina.

Mini-pripreme mladih košarkaša Srbije biće održane u Kragujevcu od 1. do 4. februara.

Milenko Frganja je krajem prošle godine, zajedno sa saigračom iz kluba Gojkom Sudžumom, nastupao za najbolju košarkašku selekciju Republike Srpske na revijalnom meču sa Srbijom.


Pored Frganje, pozvani su jos 2 momka iz RS (jedan od njih je dobro poznati Dalibor Ilic), Ivovic iz Francuske i Puhali iz Nemacke.
  • 0

#2530 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 30 January 2018 - 08:14

Bas smo zapustili ovu temu. Prodje F4 juniorske lige niko ni rijeci, samo par puta o pojedinim igracima na maticnim temama.

Ni sam se nisam proslavio, gledao malo Zvezdu, Megu znam iz seniora igrace, a Igokeu sam gledao u finalu kupa RS. Mogu samo reci zao mi je sto nije pobijedila Igokea, rade dobro i igraju dosta brzo. Ali osnovni razlog je Dalibor Ilic. U kom svijetu taj momak nije mogao da udje u 12 ili je bio marginalac i kada je usao u mladjim reprezentativnim selekcijama.

Ako izuzmemo Gogu niko od ostalih nema ni priblizno tako tijelo za seniorsku kosarku, a nije ni blizi da moze da je trenutno igra. Cak je i Aljosa Jankovic alpari sa vrsnjacima na bekovskim pozicijama, ako ne i bolji. Sve pohvale za njihov rad.

Pohvalno mi je i sto su sve ekipe osim Mege igrale sa 00 i mladjim igracima. Megi je mozda bilo bitno da bilduje rezultat ilo jednostavno da zaokruzi titulom dobru 99 selekciju.

Kakogod. Da nije Goge bilo ne bi se vidio centar na turniru. Ne znam kako to nikog ne zabrinjava. Znaci, nijedan igrac iz Crne Gore, BiH i Srbije osim valjda Mehica koji nije ni igrao. Pa ni kilav. T R A G E D I J A.

Edited by pepe sancez, 30 January 2018 - 08:32.

  • 0

#2531 k0ntrabas

k0ntrabas
  • Members
  • 93 posts

Posted 30 January 2018 - 15:24

8. Dalibor Ilic: One of the best prospects in the Balkans his team has kept him under wraps. At 6'9' he can play four positions on the floor and is a very good shooter. He has a chance to get drafted in the future but is very young. 

 

 

3. Borisa Simanic: He seems like he should be a lot older than the 19 year old that he is. He's been on teams radar for three years already. The 6'10' forward has excellent skills and physical tools but isn't overly aggressive and doesn't dominate like some expect of him. He's been inconsistent this season, following up a 24min 28pt 8rb 3ass game that he shot 10-12fgs including 6-8 from three with a 22min 1-3 3pt 1rb game the next time out. Simanic has first round talent but lacks first round production. He could sneak into the first round but is a likely early to mid second round pick.

Oba teksta su od 29. Januara ove godine, ako je verovati "Eurobasket" stranici.

 

Plus, jel cuo neko za ovog lika? Mislim, nije nas, ali dobro zvuci.

 

2. Ajdin Penava: He's been one of the best players in the NCAA, he's leading college basketball in block shots and has flirted with triple doubles and even a quadruple double. He's got excellent timing in shot blocking and is a good rebounder. He's got perimeter skills moving from guard to forward in the last few years. He is currently on the fringe of being drafted according to draft prognosticators, based upon his skill and productivity I wouldn't be shocked to see him sneak into the late first round. A team like the Spurs would be an ideal fit for him. I have him graded as a late first, early second round pick depending on how he finishes the season, who turns pro and how he does in private workouts before the draft.

 


Edited by k0ntrabas, 30 January 2018 - 15:32.

  • 0

#2532 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 30 January 2018 - 16:27

Ajdin Penava je valjda na Arizoni
  • 0

#2533 k0ntrabas

k0ntrabas
  • Members
  • 93 posts

Posted 30 January 2018 - 16:33

Ajdin Penava je valjda na Arizoni


Po basketballreference je na Maršal kolegu. Ne znam koliko je jaka ta konferencija u kojoj igra. Trener mu je neki D'Antoni, pojma nemam da li rođak onog D'Antonija iz Roketsa.

 

Po meni nepojmivo da klinac ima statse, koje ima, a da je izgleda još toliki anonimus. Na redditu ima samo dvo topika o njemu, od koga je jedan od nekog lika, koji je napisao koliko je Penava dobra duša, jel su mu ispale pljuge dok je vozio biciklu, a Penava mu mahnuo, pokupio ih i odtrčao do njega da mu ih vrati(!).

 

A Penava ima 16,4p - 8,7sk - 1,7as - 4,4bl po meču. Samo Bamba ima dva bloka više ukupno, ali je odigrao i meč više. Znači klinja je vrh lige, što se tiče rim protekcije, a niko ga ne zna. Jebiga, verovatno će ga opet Spursi pokupiti, kao što je onaj lik gore prognozirao, a voleo bih ga videti pored Jokare. Mislim da bi se dobro upotpunjavali. Plus lik nepojmivo dojmi na Jokića, samo je brži i lakši, kod pregleda igre. Neki njegovi pasovi su kao ono što Jokić radi. Ne razumem kako takav igrač može da plovi toliko ispod radara.

 

Edit: Hvala što si oživeo temu. :+1:


Edited by k0ntrabas, 30 January 2018 - 16:42.

  • 0

#2534 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 30 January 2018 - 16:37

Ma da, ja sam pogresno povezao. Znam da je neko od nasih momaka pricao da igra sa njim, ali to je bio Aleksa Nikolic.
  • 0

#2535 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 30 January 2018 - 18:23

Po basketballreference je na Maršal kolegu. Ne znam koliko je jaka ta konferencija u kojoj igra. Trener mu je neki D'Antoni, pojma nemam da li rođak onog D'Antonija iz Roketsa.

Dan D'Antoni je stariji brat Mikea.

Slaba je konferencija u kojoj igra Marshall, ali se Penava fenomenalno pokazao u najjacoj vankonferencijskoj utakmici protiv Xaviera. 26 poena, 9 skokova, 2 blokade. Takodje, protiv najboljeg tima u konferenciji, Middle Tennessea, 17 poena, 7 skokova i 6 rampi.


  • 0