Jump to content

Photo
- - - - -

Mentalitet i društvena svest srpskog naroda

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
143 replies to this topic

#61 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 21 July 2014 - 23:27

...

Za poznavanje 'mentaliteta u nekoj zemlji' treba malo vise od leftistickog naprdjivanja oko opstih mesta.

I rusija gradi budzet oko nafte & gasa.

So?

Nego pogledaj koliko je para vlada Brazila ulozila u prosvetu / zdravstvo / pomoc siromasnima, za koje je ocigledno najvaznija stvar na svetu - 'fuzbalj'!?

Te brazilske sakalude koje trose svo svoje vreme po Kopakabani u pimplanju lopte, sitnom lopovluku, isisavanju sala iz odebljalih guz'ca (rece neki 'silikonski hirurg': zivot je tako brz u Brazilu!), trebalo bi da budu dozivotno zahvalni germanskim pancerima / holandskim lalama koji su ih priveli pameti, pa mozda jednog dana i budu uspesna zemlja!

...

Ja i pricam da se stanje tamo ne razlikuje mnogo od stanja ovde i tamo ima korupcije, mafije, politike hleba i igara i ostalog, a kao odgovor na tezu da je prosecan Venecuelanac ili Brazilac bolji covek od prosecnog gradjanina Srbije (ma koliko glupa bila rasprava o bilo cemu prosecnom).

Dakle, stanje u navedenim zemljama je bolje jedino utoliko sto oni imaju sta da izvezu, a Srbija nema nista. 

#62 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 July 2014 - 23:48

...

...  

Zaista?

U jednoj ogromnoj, prebogatoj zemlji, sa ogromnim ekonomskim i svim ostalim resursima - da se ne razlikuje mnogo od prosjacke, vukojebinske sVrBije, samo zato da bi se zadovoljila drkaxiska, ciketanska, laprdava, ispraznost lokalnih leftistickih sakaluda?

Mislim, - vidi se da zivis u civilizacijskoj, zaosinutoj vukojebini.

Btw - ovaj vusrani provizorijum bi mogao da se hrani iz bilo kog omanjeg zapadnog restoranskog kontejnera, i da ga niko ne pita - svidja li mu se?

Sto rece jedan amerski homeless na pitanje novinarke - kako moze da trosi hranu iz kontejnera?

'Mem, ja sam pojeo vise lobstera u zadnjih par godina, nego ti u citavom zivotu!'

...

#63 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 21 July 2014 - 23:51

...

...trebalo bi da budu dozivotno zahvalni germanskim pancerima / holandskim lalama koji su ih priveli pameti, pa mozda jednog dana i budu uspesna zemlja!

...

Interesantan im ovaj nick. Inspirativan.

#64 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 July 2014 - 00:11

Interesantan im ovaj nick. Inspirativan.

Ma da, Tomo, ali nije ni blizu inspirativnosti nickova navijackih grupa poput Invalida (FK Vozdovac), Divlje teladi (Buducnost Valjevo), Kasapa (! FK Sloga Kraljevo), ili valjda najadekvatnije, Hijena (navijaci CZ iz delova Novog Beograda). 

#65 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 July 2014 - 00:14

...

... 

Jeste.

Zar da se neko pali na sugavu dvoglavu belu kokos?

Kako ono bese kod komesarske 'zlobrice'.

Da bi pocastio sina pred rat, onaj lik preskoci u bratovljevo dvoriste i pocne da prpa 'bele kokosi' po drvecu - to je bila takva civilizacijska sirotinja da nisu imali 'kokosinjce', vec vecito krali po komsiluku, kao i u Ex-Yu ratovima :wicked:

A asocijacije o panzerima - to je iz raznih 'kozarskih / kozarackih' mesnih zajednica i tablaneta - 'jedan pisem, 41. pamtim'.

Kako rece moj omiljeni kantautor:

"... supalj si ko crkveno zvono, jebo te voz koji te dono da se i ja tu s tobom cela veka patim ... '

...

#66 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 22 July 2014 - 12:11

Ma da, Tomo, ali nije ni blizu inspirativnosti nickova navijackih grupa poput Invalida (FK Vozdovac), Divlje teladi (Buducnost Valjevo), Kasapa (! FK Sloga Kraljevo), ili valjda najadekvatnije, Hijena (navijaci CZ iz delova Novog Beograda). 

...

Jeste.

Zar da se neko pali na sugavu dvoglavu belu kokos?

Kako ono bese kod komesarske 'zlobrice'.

Da bi pocastio sina pred rat, onaj lik preskoci u bratovljevo dvoriste i pocne da prpa 'bele kokosi' po drvecu - to je bila takva civilizacijska sirotinja da nisu imali 'kokosinjce', vec vecito krali po komsiluku, kao i u Ex-Yu ratovima :wicked:

A asocijacije o panzerima - to je iz raznih 'kozarskih / kozarackih' mesnih zajednica i tablaneta - 'jedan pisem, 41. pamtim'.

Kako rece moj omiljeni kantautor:

"... supalj si ko crkveno zvono, jebo te voz koji te dono da se i ja tu s tobom cela veka patim ... '

...

Kad si već kod preskakanja u dvorište - Brad, Ike, Old Blood and Guts u akciji hvatanja panzerskih kokošara i jedan pogled u "panzerski gepäck". 

Eisenhower%2C_Bradley_and_Patton_inspect

#67 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 July 2014 - 12:14

Zato su, valjda, sada Nemačka i USA saveznici.

Sva sreća pa Srbija brani čast slobodarskog sveta samo je nigde nema kada treba i proslaviti oslobađanje od tog zla XX veka.

Ima Srbija i pametnija posla- bavi se rehabilitacijom nacističkih saradnika.

#68 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 22 July 2014 - 12:17

Ima Srbija i pametnija posla- bavi se rehabilitacijom nacističkih saradnika.

....i da nalazi inspiraciju u nicku "German panzers"

#69 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 July 2014 - 12:20

Taj izraz besomučno koriste srpski sportski komentatori.

Ne vidim da ti je to problem... a i da brišeš deo mog posta koji neodgovara tvojoj "istini".

#70 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 22 July 2014 - 12:24

Taj izraz besomučno koriste srpski sportski komentatori.

The legend lives... Whittman and Peiper.

#71 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 July 2014 - 15:53

Pa kazem ja, neki nalaze inspiraciju u "pancerima", a neki u Kasapima i Hijenama. Ako se ne varam, tvoji klijenti su medju ovim potonjim. 

#72 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 22 July 2014 - 15:59

...

Zaista?

U jednoj ogromnoj, prebogatoj zemlji, sa ogromnim ekonomskim i svim ostalim resursima - da se ne razlikuje mnogo od prosjacke, vukojebinske sVrBije, samo zato da bi se zadovoljila drkaxiska, ciketanska, laprdava, ispraznost lokalnih leftistickih sakaluda?

Mislim, - vidi se da zivis u civilizacijskoj, zaosinutoj vukojebini.

Btw - ovaj vusrani provizorijum bi mogao da se hrani iz bilo kog omanjeg zapadnog restoranskog kontejnera, i da ga niko ne pita - svidja li mu se?

Sto rece jedan amerski homeless na pitanje novinarke - kako moze da trosi hranu iz kontejnera?

'Mem, ja sam pojeo vise lobstera u zadnjih par godina, nego ti u citavom zivotu!'

...

Koja ogromna i bogata resursima zemlja? Brazil?

Oh da, itekako. Vecina latinoamerickih drustava je - bar do skoro - bila siromasnija od Srbije. I bili su suoceni sa jos brutalnijim rezimima od ovdasnjeg. I mada za empatiju tesko da mozes naci empirijska istrazivanja, svi moji kontakti sa (uglavnom mladjim, posebno u to doba pre deceniju i po) kolegama i prijateljima iz Cilea, Brazila i Venecuele su ukazivali na manji stepen onoga o cemu Technogod pise. 

#73 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 22 July 2014 - 16:11

Pa kazem ja, neki nalaze inspiraciju u "pancerima", a neki u Kasapima i Hijenama. Ako se ne varam, tvoji klijenti su medju ovim potonjim. 

Nemaš ti pojma.

#74 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 July 2014 - 01:53

Nemaš ti pojma.

Hebiga, Tomo, ne mozemo svi da se razumemo u ta (djavolja) advokatska posla. Ali, evo, kad jedan bar po imenu tebi blizak postade i fudbalski selektor, ne sumnjam da i tebi dolaze bolji dani. Samo pazi ipak da redovno podmirujes clanarinu... inace suspenzija...

#75 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 23 July 2014 - 13:38

Vickasto u tragovima.