Jump to content

Photo
- - - - -

Da li bi IKADA radili ovaj posao?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
95 replies to this topic

#76 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 19 July 2014 - 14:52

To šta ću da radim sa mojim slobodnim vremenom, moja je stvar.
Radim onoliko koliko se traži od moje struke.
Zbog tih koji su sve vreme zagledani u svoj regiJonalistički pupak sam ipak morao da uložim dodatni napor kako bi ih napustio i otišao u društvo koje ima daleko više razumevanja za (mukotrpan) rad.  

aha.

vidim odlicno koga si i sto "napustio", te kamo si "otisao". ako je tocno da se javljas iz Skandinavije, ja mogu samo zakljuciti da je sVrBija stigla i na sjever Europe, nista drugo. da li ce ta i takva sVrBija eventualno prouciti kamo je to stigla, i nauciti nesto od sredine u koju je (na gotovo) dosla, npr. o regionalizaciji / nastanku i opstanku EU, to tek trebas pokazati. za pocetak, pokazi da si u stanju zamijeniti 20 sati svakodnevnog (mukotrpnog) forumasenja sa 20 sati svakodnevnog rada. a zatim cemo porazgovarati o podizanju mitteleuropsko-sovinistickih zidova u "Skandinaviji" i freneticnom odbijanju EU integracija.

...

Ma naravno, sta ima neko da ima privatan zivot, 

ako se neko, na postavljena pitanja ovog topica 

Spoiler

javi da on ima takvo iskustvo, odnosno, da je on faca iz uvodnog posta, pritom (ad hominem) napadajuci jednu forumasicu da ona to svakako ne moze biti, onda oprosti, ali neka i odgovori na postavljena pitanja. kakav sad, najedared, privatan zivot?!

...

edit: ispravka pogresnog  citata

Edited by Vjekoslav, 19 July 2014 - 15:03.

#77 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 19 July 2014 - 18:29

Biće skoro propast sveta kad je i Vjeko počeo da brine za moj kućni budžet. A što se tiče EU, Norveška je odbila da uđe u EU čini mi se 3 puta tako da taj razgovor nastavi sa drugaricom iz Swe.

#78 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 July 2014 - 02:37

Ma dobro de, nisam ja mislila bas toliko da mu zadirem u misli i osecanja. Samo da mi objasni kako uspeva da istovremeno zivi u dve zemlje i pri tome postize sve ono, plus forumasenje non-stop. Ubi me znatizelja.

Ne znam za konkretan slucaj. Ali navescu ti slucaj jednog mog bliskog kolege i koautora na par radova, koji je svojevremeno sa svojom tadasnjom devojkom (sadasnjom suprugom) ziveo na razdaljini od - nimalo ne umanjujem - oko 4700km. Putovao covek bukvalno skoro svakog vikenda avionom po 6 sati, imao frequent flyer milja za izvoz. I mislim da je imao puno prava da tvrdi da je tih par godina ziveo u dve drzave. Ako je jos na aerodromu surfovao po internetu i forumima, sto je jedna od boljih stvari koje covek moze tamo da radi, eto ti jednostavan odgovor na to pitanje. 

A kad pomislim da si sama svojevremeno umanjivala znacaj regionalnih bioloskih razlika medju ljudskim populacijama na osnovu njihove velike horizontalne mobilnosti... :ajme:

#79 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 July 2014 - 02:42

Ako je taj dotični nekakva vrsta kvantnog objekta pa sposoban da talasa na više mesta odjedared, možda forumski naučnik malo pomogne... Dalje ne smem ovako neuk.

Imam utisak da ti se nakupilo neplacene clanarine u komori... daj vidi da to sredis... mada verujem da cak ni kolege u struci nisu bas odusevljene tim fanatizmom koji ispoljavas u ljubavi prema klijentima... bez obzira na sve, u javnosti nije dobro bas toliko ekstremno se poistovecivati sa klijentima i njihovim lost causes... vidi primer Borivoja Borovica i Tome File, da onog tvog italijanskog kolegu sto je ostao bez dozvole, Djovanija di Stefana, ne pominjem...

#80 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 July 2014 - 03:14

Ne znam za konkretan slucaj. Ali navescu ti slucaj jednog mog bliskog kolege i koautora na par radova, koji je svojevremeno sa svojom tadasnjom devojkom (sadasnjom suprugom) ziveo na razdaljini od - nimalo ne umanjujem - oko 4700km. Putovao covek bukvalno skoro svakog vikenda avionom po 6 sati, imao frequent flyer milja za izvoz. I mislim da je imao puno prava da tvrdi da je tih par godina ziveo u dve drzave. Ako je jos na aerodromu surfovao po internetu i forumima, sto je jedna od boljih stvari koje covek moze tamo da radi, eto ti jednostavan odgovor na to pitanje. 

A kad pomislim da si sama svojevremeno umanjivala znacaj regionalnih bioloskih razlika medju ljudskim populacijama na osnovu njihove velike horizontalne mobilnosti... :ajme:

btw radila ja to jednom pre skoro 10 godina - nekih 9 meseci. Bukvalno zivela u dve drzave - a vremena za internet na aerodromima na pretek....

#81 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 20 July 2014 - 12:09

Aerodromski surferi su čudo jedno.

Ne bi verovao, dok ne probas.

Jednom sam tako resavao cerki domaci iz matematike. Napisem formulu/jednacinu na parce hartije, istrgnuto iz novina, i postavim pred kameru - a njoj odma' lakse.

Cudo tehnike. :D

#82 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 20 July 2014 - 13:50

Rad 24x7, moja cerka ne za za situaciju gde se ne radi, kada je tata (i u Japanu i u Thai se kaze "papa") na conference calls throught the night.

Dan kada je Tokyo dobio Olimpijadu:. Vidi samo satove na slici, 4 za nas vazne vremenske zone.
Nema sanse da mi cerka bude lenja. Sve ih zna , cak i njihove naglaske.

2013tokyowin02.jpg

Edited by yoyogi, 20 July 2014 - 13:58.

#83 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 10 August 2014 - 13:10

ne , znam, ali nekako ne vidim svrhu toga da se duzi period zivota radi na taj nacin kao u gore navedenom primeru. Pa nek su i ti milioni u pitanju...  Neki kraci period u mladosti kada covek ima najvise energije DA , ali na duze staze takav nacin zivota neminovno dovodi do narusavanja zdravlja u bespovratnom smislu... Takvi ljudi najcesce zrtvuju svoje zdravlje da bi dosli do tih miliona , a posle daju te novce ne bi li povratili svoje zdravlje, ali to i pored najmodernije ( najskuplje ) medicine cesto ne bude moguce...  Ni motiv da se sa time obezbedjuje svoja porodica cesto ume da se okrene naopako. Da deca takvih roditelja koji su zrtvovali sve ,  da bi dosli do tog kapitala najcesce ne umeju da cene, odaju se bahanalijama i najcesce i procerdaju takav imetak... 

Dakle, jedan takav pozrtvovan rad , neko vreme, potrebno da se dodje do odredjenog kapitala , kapitala koji bi nadalje donosio nov kapital ( dal manji ili veci ) uz ipak manje ( naravno ne bez ) rada i zivotnog odricanja.

Edited by Doc Holliday, 10 August 2014 - 13:12.

#84 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 10 August 2014 - 15:23

Pa ne vidis, nisi informisan kako to radi u Japanu.

Dan za penzionisanje, dobijes poslednju bruto platu x broj godina servisa. Obicno, 40 godina.

Neko sa fakultetom, ko je radio za , recimo, Fujitsu, dobije milion dolara + penzija koja ide svaki mesec

To su vam matori turisti Japanci, po Dubrovniku, Kotoru, Ohridu, oni trose te pare.

Ako firma vodi racuna o meni, i ja cu o njoj.

#85 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 11 August 2014 - 23:34

ne znam yoyogi, ja bi nekako da tu penziju docekam u sto boljoj formi,sto psihicki ,sto fizicki / znas ono povezanost hronicnog stresa I poremecaja bioloskog ritma sa lucenjem adrenalina,noradrenalina.... vs infarct miocarda,diabetes,hipertenzija,slog I jos zillion retkih I manje retkih sitnica/. tako da svako ko ima izbora koliko I sta ce da radi  je sretan. mene onaj odozgo pogledo malkice....a ja se potrudila za ostatak.

zelim ti da duuuugoooo uzivas u tim novcima kad ih docekas ,zasluzujes sigurno. a malo nek I cera procerda,mi cure nekako smo rodjene da trosimo.a kome ces ako ne njoj. nemoj sad kako ce ona zaraditi,hoce sigurno ali neka malo I od tate. ja sve racunam ovi moji ce o cas posla,vec su smislili na sta ce,a jos su klinci.

da ne bude zabune ,jedan oce pare za MTI a drugi da otvori restoran....definitivno nisam prosla skroz lose sa zeljama im.ma pokupice to neke vd snajke verovatno.

#86 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 August 2014 - 01:03

^

Samo je znacajno sta covek hoce od zivota. Neko hoce popa, neko popadiju, a neko popovu kcer. ;)

Nedavno si pisala da ti ne pada na pamet da rmbas od jutra do sutra, bez obzira na novce. Sa time se ja absolutno slazem. Medjutim, cini mi se smo prilicno usamljeni. Dodjes do neke sume gde kazes dosta je sad cu da stanem, bitan mi je zivot. Nekim ljudima je ta satisfakcija u novcu, da ne kazem mnogim. Stoga stoji da je Japan sjajan i da kad vise ne moze covek da radi ode u penziju par godina i gotovo,  :mellow:

Ja sam se u srednjoh skoli zdusno zalagao za penziju posle fakulteta, pa onda u 65 da pocnem da radim, medjutim nije islo. :P

Nema tih para koje bi me kupile da ne vidim kucu i porodicu. No kad bih morao, mogao bih opet da radim bilo koji posao koji me hrani.

#87 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 12 August 2014 - 03:02

tako je poceo topic . kad bih morala/ a pod moranje je bilo bas ekstrem moranja/ za novce bih radila ovaj posao a uz njega I drugi dodtni najverovatnije. ja znam da mogu da radim ko magare,po onome sta zna dete sta je sto kila. ali cela prica se ipak nije svodila bi li ovako radili ako bi morali,no bi li to radili iz licnog/ ekonomskog,emotivnog...ili bilo kog drugog / zadovoljstva. ocigledno ima ljudi koji to rade iz zadovoljstva,lepo im da budu hiperaktivni,da zaradjuju neki novac,/mali ili veliki je relativan pojam /, da su uvek pod adrenalinom,da imaju osecaj moci I kontrole nad situacijom/ svojom ili okoline/....ja mogu samo da kazem - postujem.

ali nije za mene u mojim godinama I sa ovom pamecu /da ne kazem iskustvom/. radila tako dok je satisfakcija radom te vrste bila odgovarajuca/ napredovanje u karijeri I zalet u osvajanju novoga, pre svega/. sada, arsini mi drugojaciji. ali kao sto rekoh uvek ima zainteresovanih,mlada krv /tako se valjda kaze na srpskom/. sto je dobro.

nije ovo bilo pitanje za tebe,mene , zorana...ima tu kandidata ihahhaaaj pre nas. tako da mi mozemo da budemo samo kibiceri I delimo nepotrebne ,nekorisne I netrazene savete.

#88 sailentbob

sailentbob
  • Banned
  • 574 posts

Posted 12 August 2014 - 15:18

cuo sam jednu foru, mislim da je rekao neki americki rock star, nesto tipa "ako mislite da se parama ne moze kupiti sreca onda verovatno ne zaradjujete dovoljno para" :D

#89 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 13 August 2014 - 02:33

eh jos kad bi covek znao kad je dovoljno,eto srece o cas posla....

#90 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 August 2014 - 03:52

eh jos kad bi covek znao kad je dovoljno,eto srece o cas posla....

Dovoljno je kad potrosi sve, a nista se ne menja u tvom zivotu. B)