Jump to content


Photo
- - - - -

Da li bi IKADA radili ovaj posao?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
95 replies to this topic

#46 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 18 July 2014 - 13:44

Policijski psi su doktori nauka u Srbiji, sa shoderom od radova koji u moje vreme ne bi prosli ni kao maturski rad neke tehnicke skole.

Sta im fali?

Misle, mozda su i ubedjeni, da ni ostali nisu bolji. Kada je ovaj ili onaj doktor, qrcevih nauka, sto ne bih mogao i ja?

#47 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 18 July 2014 - 13:54

Ma dobro de, nisam ja mislila bas toliko da mu zadirem u misli i osecanja. Samo da mi objasni kako uspeva da istovremeno zivi u dve zemlje i pri tome postize sve ono, plus forumasenje non-stop. Ubi me znatizelja.

 

Ako je taj dotični nekakva vrsta kvantnog objekta pa sposoban da talasa na više mesta odjedared, možda forumski naučnik malo pomogne... Dalje ne smem ovako neuk.



#48 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 July 2014 - 20:15




 
Ma dobro de, nisam ja mislila bas toliko da mu zadirem u misli i osecanja. Samo da mi objasni kako uspeva da istovremeno zivi u dve zemlje i pri tome postize sve ono, plus forumasenje non-stop. Ubi me znatizelja.


A šta ti imaš od tog saznanja?
Hoćeš li lakše spavati ako znaš da sad živim u Norveškoj?
Radim, zarađujem i radim na integraciji u norveško društvo.
Nemaš pojma koliko sam srećan što sam napustio Srbiju.



#49 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 18 July 2014 - 20:29

odgovor na postavljeno pitanje: ne,ne bi to radila da ne moram / pod moram citaj zaista moram,treba mi toliko para za lecenje deteta,sebe,muza.majke.... nebitno/. je li ovo dovoljno iskreno ili treba I elaborirati zasto,kako,je li to dobro ili lose,jesam li lenjivica srpskog podrijetla I navika ili samo zena sa drugim prioritetima trenutno u zivotu.

 

daklem,ne bi po slobodnom izboru I planu/sem onog izuzetka od gore/. ali nikad ne reci nikad,svasta nesto nisam planirala  pa me strefilo....



#50 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 18 July 2014 - 22:17

 

daklem,ne bi po slobodnom izboru I planu/sem onog izuzetka od gore/. ali nikad ne reci nikad,svasta nesto nisam planirala  pa me strefilo....

To je licni izbor, ali, samo predpostavljam  ;) , da ne ides okolo i razmisljas kako da im uzmes pare - zato sto imaju vise?



#51 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 18 July 2014 - 22:48

A šta ti imaš od tog saznanja? Hoćeš li lakše spavati ako znaš da sad živim u Norveškoj? Radim, zarađujem i radim na integraciji u norveško društvo. Nemaš pojma koliko sam srećan što sam napustio Srbiju.

 

Ne, nema nikakve veze s mojim spavanjem, vec pokusavam bolje da razumem pozicije s kojih pises, da bih znala koliko da ti verujem. U jednoj prici od pre samo nekoliko dana si tvrdio da ceo zivot zivis u Srbiji, jer je trebalo nekoga da uveris da dobro poznajes prilike. Onda si nekoliko dana nakon toga napisao da vec godinama zivis u Norveskoj. U medjuvremenu si se borio za nezavisnost Vojvodine, jer nisi hteo da ti Beograd kroji kapu. Sad ispada da ti je nije krojio, nego si nas obmanjivao.

Dakle, radi se o verodostojnosti, i ni o cemu drugom. I gospodinu Puzu se verovalo dok se mislilo da se javlja iz Ukrajine, pa posle vise nije.

Sto se mene tice, zivi gde god hoces, radi, zaradjuj i integrisi se, ali ne mozes biti jednako kompetentan na obe strane. Bilo je mnogo prilika kad si i sam nama koji ne zivimo u Srbiji, oduzimao pravo da o njoj pricamo, jer kao nemamo pojma kako je vama. I to nije bilo "pre nekoliko godina", vec sasvim nedavno.

 

Troll off



#52 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 July 2014 - 22:54

Ti koja si Srbiju upoznala kao Nikola Tesla najmanje imaš prava da pričaš o njoj. A ja sam je vrlo dobro upoznao jer nisam otišao u Norvešku kada sam završio osnovnu nego sam u toj zemlji diplomirao na Medicinskom fakultetu a usput i bio zaposlen neko vreme. Sasvim dovoljno za upoznavanje sa srpskim mentalitetom. Zato se i ne čudim što je nekima ovde skandalozno da neko može da radi 20 sati. Oni ne mogu da sastave ni par sati kontinuiranog rada tokom 8 h radnog vremena (pokazalo jedno istraživanje).

Edited by melankolic, 18 July 2014 - 22:54.


#53 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 July 2014 - 23:03




 
Ih, koliko ti kopas po mom zivotu, to tesko da ce iko postici na ovom fourmu, ikad. Osim mozda taj tvoj drugar. Eno ga upravo malo juznije ustanovio kako sam smuvala Svedjanina, i sad zivim ko grofica od alimentacije nakon razvoda :lol+: .


A što si se prepoznala u tom postu?
Ja sam naveo primer kako se zaobilaznim putem postaje emigrant u Swe.


#54 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 18 July 2014 - 23:19

A što si se prepoznala u tom postu?

 

Nije bilo tesko, a nije bilo ni prvi put :) .



#55 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 July 2014 - 23:25




 
Nije bilo tesko, a nije bilo ni prvi put :) .


Ne bih da se bavim procenom rl forumaša kao što ti radiš. Ako si se prepoznala i to priznala to je samo tvoje lično priznanje a ne moje nagađanje.


#56 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 18 July 2014 - 23:28

vili  da nadjem I ja jednog, pomoziii,ali samo ako je alimentacija zadovoljavajuca....znas kako apetiti rastu sa godinama te molim te vidi kod tih tvojih sveda neki primeran dami mojih godina.....

 

ma zaboravite taj post o alimentaciji,lapsus bio....

 

a angy ako bi da uzimam pare onda lakse od ovih sto daju astronomske alimentacije nego od one kompanije  gde se radi zillion,million ne upamtih koliko  sati.mislim I jedni I drugi imaju vise.....

pa valja im uzeti.



#57 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 18 July 2014 - 23:37

melanholik je mlad,entuzijasta I tako treba da bude. da radi I 20 sati u danu I 100 sati u nedelji I da mu nije tesko. I da vidi rezultate svog rada I napretka. kada prodju neke godine I postignu se neki uspesi,prioriteti se promene,I onda prosto znas sta je dobro za tebe. ako je dobro tebi bice dobro I tvojima oko tebe. ja mogu da radim bez problema 20 sati,i vise naravno,ne kopam na njivi pa mogu da izdrzim. ali posle takvog dana tj dezurstva ja to mogu da ponovim mozda I sutra i treci dan u teoriji,vise od toga nema sanse. tako da onih 100 sati nedeljno tesko da bi moje telo /I mozak,on bi prvi kolabiraosigurno/  izdrzalo.a o kvalitetu rada posle nekih 60 sati ne bi....

 

zato melanholik samo napred,sada treba da grabis I grizes da bi posle mogao da kazes,ne neka hvala 100 sati nedeljno nije za mene,nadjite nekog melanholika I na zdravlje mu svaki dolar zaradjen.



#58 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 July 2014 - 23:43

melanholik je mlad,entuzijasta I tako treba da bude. da radi I 20 sati u danu I 100 sati u nedelji I da mu nije tesko. I da vidi rezultate svog rada I napretka. kada prodju neke godine I postignu se neki uspesi,prioriteti se promene,I onda prosto znas sta je dobro za tebe. ako je dobro tebi bice dobro I tvojima oko tebe. ja mogu da radim bez problema 20 sati,i vise naravno,ne kopam na njivi pa mogu da izdrzim. ali posle takvog dana tj dezurstva ja to mogu da ponovim mozda I sutra i treci dan u teoriji,vise od toga nema sanse. tako da onih 100 sati nedeljno tesko da bi moje telo /I mozak,on bi prvi kolabiraosigurno/  izdrzalo.a o kvalitetu rada posle nekih 60 sati ne bi....
 
zato melanholik samo napred,sada treba da grabis I grizes da bi posle mogao da kazes,ne neka hvala 100 sati nedeljno nije za mene,nadjite nekog melanholika I na zdravlje mu svaki dolar zaradjen.

Nisam nikad rekao da ja grabim za tim, niti me to interesuje. Samo sam rekao da imam razumevanja za ambiciozne ljude koji bi da stignu do vrha.
Meni je sasvim dovoljno i ovih 8 h rada. Od toga mogu normalno da živim.
Poenta je da kod tih koji pristaju na 20 h rada više novac ne igra glavnu ulogu.

#59 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 July 2014 - 23:58

...

 

... 

 

 

Kad bi ti samo znala koliko meni nista ne znaci ni tvoje piskaranje po 4umumu, ni isprazno dociranje, ni tvoj zivot, ni razobrucene fantazije. Osim da se kinichki ritnem.

 

Samo koliko dosadni reklamni flajer u sanducetu koji hitnem u kantu.

 

No to je kod tebe konstanta.

 

Neinteligentno se zaletis, nalupetas - onda ti skrenu paznju i pocnu da privode pameti, ti se uskopistis, pocnes da vredjas, pakosno isledjujes, pa kad te dobro ritnu trcis kod Moderacije i zalis se kako su drugi 'opsednuti tobom / tvojim zivotom' !

 

:twak:

 

...



#60 Hoffa

Hoffa
  • Members
  • 8 posts

Posted 19 July 2014 - 00:20

Opet off topic. Mozemo li se vratiti na temu?