Jump to content


Photo
- - - - -

Grupa H


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
238 replies to this topic

Poll: Grupa H (54 member(s) have cast votes)

Ko ide dalje?

  1. Belgija & Alžir (2 votes [3.70%] - View)

    Percentage of vote: 3.70%

  2. Belgija & Rusija (35 votes [64.81%] - View)

    Percentage of vote: 64.81%

  3. Belgija & Južna Koreja (9 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Alžir & Rusija (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Alžir & Južna Koreja (4 votes [7.41%] - View)

    Percentage of vote: 7.41%

  6. Rusija & Južna Koreja (4 votes [7.41%] - View)

    Percentage of vote: 7.41%

Za koga cete navijati?

  1. Belgija (20 votes [37.04%] - View)

    Percentage of vote: 37.04%

  2. Alžir (8 votes [14.81%] - View)

    Percentage of vote: 14.81%

  3. Rusija (22 votes [40.74%] - View)

    Percentage of vote: 40.74%

  4. Južna Koreja (4 votes [7.41%] - View)

    Percentage of vote: 7.41%

Vote Guests cannot vote

#1 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 02 June 2014 - 22:44

Sastav grupe:

1. Belgija
2. Alžir
3. Rusija
4. Južna Koreja

zxaeaw2.pngKZ6XZXr.pngy27XbIr.pngFXEtxre.png


bel.png

Thibaut Courtois (Atletico Madrid, on loan from Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool), Sammy Bossut (Zulte Waregem), Toby Alderweireld (Atletico Madrid), Laurent Ciman (Standard Liege), Nicolas Lombaerts (Zenit St Petersburg), Vincent Kompany (Manchester City), Daniel Van Buyten (Bayern Munich), Anthony Vanden Borre (Anderlecht), Thomas Vermaelen (Arsenal), Jan Vertonghen (Tottenham), Nacer Chadli, Mousa Dembele (both Tottenham), Steven Defour (Porto), Kevin De Bruyne (Wolfsburg), Marouane Fellaini, Adnan Januzaj (both Manchester United), Eden Hazard (Chelsea), Kevin Mirallas (Everton), Divock Origi (Lille), Axel Witsel (Zenit St Petersburg), Romelu Lukaku (Everton, on loan from Chelsea), Dries Mertens (Napoli).

alg.png

Mohamed Lamine Zemmamouche (USM Alger), Rais Mbolhi (CSKA Sofia), Cedric Si Mohamed (CS Constantine); Carl Medjani (Valenciennes), Aissa Mandi (Reims), Madjid Bougherra (Lekhwiya), Faouzi Ghoulam (Napoli), Rafik Halliche (Academica),Essaid Belkalem (Watford), Liassine Cadamuro (Real Mallorca), Djamel Mesbah (Livorno), Mehdi Mostefa (Ajaccio); Feghouli (Valencia), Saphir Taider (Inter Milan), Medhi Lacen (Getafe), Abdelmoumen Djabou (Club Africain), Yacine Brahimi (Granada), Nabil Bentaleb (Tottenham), Hassan Yebda (Udinese), Riyad Mahrez (Leicester); Islam Slimani (Sporting Lisbon), Hilal Soudani (Dinamo Zagreb), Nabil Ghilas (Porto).

rus.png

Igor Akinfeev (CSKA Moscow), Yuri Lodygin (Zenit St. Petersburg), Sergei Ryzhikov (Rubin Kazan); Vasily Berezutsky (CSKA Moscow), Sergei Ignashevich (CSKA Moscow), Georgy Shchennikov (CSKA Moscow), Vladimir Granat (Dynamo Moscow), Alexei Kozlov (Dynamo Moscow), Andrei Yeshchenko (Anzhi Makhachkala), Dmitry Kombarov (Spartak Moscow), Andrei Semyonov (Terek Grozny); Igor Denisov (Dynamo Moscow), Alan Dzagoev (CSKA Moscow), Pavel Mogilevets (Rubin Kazan), Denis Glushakov (Spartak Moscow), Viktor Faizulin (Zenit St. Petersburg), Oleg Shatov (Zenit St. Petersburg), Yuri Zhirkov (Dynamo Moscow), Alexander Samedov (Lokomotiv Moscow); Alexei Ionov (Dynamo Moscow), Alexander Kokorin (Dynamo Moscow), Alexander Kerzhakov (Zenit St. Petersburg).

kor.png

Jung Sung-ryeong (Suwon Bluewings), Kim Seung-gyu (Ulsan Horang-i), Lee Bom-young (Busan I'Park); Kim Jin-soo (Albirex Niigata), Yun Suk-young (QPR), Kim Young-kwon (Guangzhou Evergrande), Hwang Seok-ho (Sanfrecce Hiroshima), Hong Jeong-ho (Augsburg), Kwak Tae-hwi (Al Hilal), Lee Yong (Ulsan Horang-i), Kim Chang-soo (Kashiwa Reysol); Ki Seung-yeung (Sunderland), Ha Dae-sung (Beijing Guoan), Han Kook-young (Kashiwa Reysol), Park Jung-woo (Guangzhou R&F), Son Heung-min (Bayer Leverkusen), Kim Bo-kyoung (Cardiff City), Lee Chung-yong (Bolton Wanderers), Ji Dong-won (Augusburg); Koo Ja-cheol (Mainz), Lee Keun-ho (Sangju Sangmu), Park Chu-young (Arsenal), Kim Shin-wook (Ulsan Horang-i).


Raspored utakmica:

 

200px-Novo_mineir%C3%A3o_a%C3%A9rea.jpg Belo Horizonte 17. jun 18:00, Belgija - Alžir

200px-Cuiaba_Arena.jpg Kujaba 17. jun 00:00, Rusija - Južna Koreja

200px-Maracana_Stadium_June_2013.jpg Rio de Žaneiro 22. jun 18:00, Belgija - Rusija

200px-Beira-Rio_Innauguration%2C_2014.jp Porto Alegre 22. jun 21:00, Južna Koreja - Alžir

200px-Arena_Corinthians_West_Building.jp Sao Paolo 26. jun 22:00, Južna Koreja - Belgija

200px-Arena_Baixada.jpg Kuritiba 26. jun 22:00, Alžir - Rusija

 


Edited by Baros, 06 June 2014 - 20:48.


#2 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 02 June 2014 - 22:47

Daj nemoj zajebavati da ces navijati za Juznu Koreju?! Ja ne mogu da ih smislim od one sprdnje od SP kad su bili domacini.



#3 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 02 June 2014 - 22:49

Cuo sam da su pokrali sve sto su mogli tamo, ali bio sam previse mali tada, tako da nisam ni pratio to SP, stoga im ne uzimam za zlo :D

Volim te reprezentacije sa istoka, posebno Japance.



#4 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 02 June 2014 - 22:51

Ono je bila najveca bruka od kako ja pratim fudbal. Ima klipova na YT pa pogledaj kad stignes.



#5 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 02 June 2014 - 22:55

Ovde cu da idem sa Rusima, Moskva mi ipak dodje kao drugi dom.


Edited by Baros, 02 June 2014 - 22:55.


#6 моџова salata

моџова salata
  • Banned
  • 504 posts

Posted 03 June 2014 - 14:13

Россия & Belgique/België...

Aucajder: Algerie (nedostatak kvaliteta u odnosu na konkurenciju, takticke slabosti...)


Edited by Mo Jo, 03 June 2014 - 19:08.


#7 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 03 June 2014 - 15:59

one, two, three, vive l'Algerie :)

 

RUS & BEL, realno...



#8 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 03 June 2014 - 16:32

Ono je bila najveca bruka od kako ja pratim fudbal. Ima klipova na YT pa pogledaj kad stignes.

 

Definitivo najveća sramota svih velikih natjecanja koja sam ja gledao. Koreja protiv Italije i Španjolske je nešto grozno bilo. I to u 1/8 i1/4 finala. Italija baš može reć da je imala loše suđenje na tom prvenstvu.



#9 моџова salata

моџова salata
  • Banned
  • 504 posts

Posted 03 June 2014 - 17:55

Definitivo najveća sramota svih velikih natjecanja koja sam ja gledao. Koreja protiv Italije i Španjolske je nešto grozno bilo. I to u 1/8 i1/4 finala. Italija baš može reć da je imala loše suđenje na tom prvenstvu.

 

Kasapi udjose u polufinale...

 

 

Prvi mundijal gledao tamo neke 1982... Bili neki Paolo Rosi, Brazilci, Francuzi, strah od engleskih navijaca koji na kraju ostadose mirni, Sumaherov krvnicki start na Batistonu, namestaljka Svabova u Gijonu i umisljeni Jugovici sa nekim prosecnim igracima poput Pizona i Susica, koji su po svom glupavom obicaju umislili da ce osvojiti mundijal, a odigrase mozda i najruzniji fudbal od svih na tom prvenstvu...

Najkvalitetniji koje sam video su bili Meksiko '86 i Francuska '98... Argentina '78 je po atmosferi gledajuci danas utakmice na youtube mozda bio i najjaci... Skoti bili jedni od glavnih favorita za titulu, a ispadose u grupi (isto kao i '74)... Ali Koreja/Japan 2002. je bilo dno dna... Tada su funkcioneri i sudije ukrale sou fudbalerima, promovisali novac umesto igre, sjebali fudbal... Od tada ga vrlo retko i pratim, osim velikih turnira, skoro nikako...

Sto se tice ovoga sto sledi, ne znam sta da ocekujem... Brazilci nikad tako nekreativni, Nemci jaki u sirini, ali i dalje umsiljeni, Englezi nikada s losijim kartama... Holandjani posle brodoloma na evropskom napravili radikalan rez i smenu generacija... Navijacu za loptace ala Spanci, Portugalci i Argentinci... Najzanimljiviji za posmatrati ce biti Rusi! Generalna proba im je u Brazilu, ali pre svega zbog stila igre... Pored svog klasicnog sablona i do perfekcije uvezbanog kratkog pasa, na klupi imaju italijanskog lisca koji bi im mogao konacno nadomestiti takticku disciplinu, izbiti slovensku malodusnost iz glave... Grci bi mogli ponovo da zajebu mnogima racune, ovaj Portugalac ce nastaviti tamo gde je 2012. stao iako odlazi sa klupe posle svetskog...


Edited by Mo Jo, 03 June 2014 - 18:02.


#10 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 03 June 2014 - 20:52

Pa ovde izgleda da Rusi i Belgijanci imaju neke sanse...medjutim, Rusi znaju da uprskaju, osim kad smo mi na SP, a za nas su redovno beton ekipa. Necu navijati za njih (a i nema sporta u kome bih navijao za njih gde god su predstavljaju neku silu u odnosu na nas)...jer su u grupi sa meni tradicionalno dragim Belgijancima od Kulemansa, Shifoa, Pfafa, sa svojom defanzivnom disciplinovanom taktikom...sada imaju pa mnooogo ofanzivniju i atraktivniju ekipu neko ikad.

 

Gus Hidink je napravio cudo sa J.Korejom...a da li su napravili progres od tog prvenstva do sada, videcemo. Alzir...mozda su sila u Africi ali ovde su blagi autsajder, a i redovno imaju najsmotanije golmane... ;)  :lol+: 



#11 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 04 June 2014 - 09:10

Najodvratnija grupa. Nadam se, da prođu Koreja i Alžir. :D  Belgijanci, ma kako dobro igrali, zamrzeo sam ih čim su ih stavili za nosioce grupe. Bljak. Ruse u fudbalu  ne podnosim otkad znam za sebe.



#12 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 06 June 2014 - 13:50

http://youtu.be/P9U9SaW3gRo


Edited by BattleBorn, 06 June 2014 - 13:51.


#13 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 06 June 2014 - 20:45

Kapiten fudbalske reprezentacije Rusije Roman Širokov zbog povrede Ahilove tetive neće moći da igra na Mundijalu u Brazilu, potvrdio je selektor Fabio Kapelo.



#14 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 09 June 2014 - 00:35

Belgija sigurno, a voljela bih vidjet Koreju kako drugog u skupini. 



#15 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 10 June 2014 - 15:39

Ja baš nešto i nisam ubeđen u toliko snagu Belgije. Imaju dobre igrače koji igraju po dobrim klubovima ali nekako mi ne deluju kompaktno. Mada grupu bi trebali da prođu. Da su upali u neku težu...