Jump to content


Photo
- - - - -

Grupa B


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
759 replies to this topic

Poll: Grupa B (71 member(s) have cast votes)

Ko ide dalje?

  1. Spanija & Holandija (42 votes [59.15%] - View)

    Percentage of vote: 59.15%

  2. Spanija & Čile (14 votes [19.72%] - View)

    Percentage of vote: 19.72%

  3. Spanija & Australija (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Holandija & Čile (15 votes [21.13%] - View)

    Percentage of vote: 21.13%

  5. Holandija & Australija (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Australija & Čile (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Za koga cete navijati?

  1. Spanija (13 votes [18.31%] - View)

    Percentage of vote: 18.31%

  2. Holandija (24 votes [33.80%] - View)

    Percentage of vote: 33.80%

  3. Čile (28 votes [39.44%] - View)

    Percentage of vote: 39.44%

  4. Australija (6 votes [8.45%] - View)

    Percentage of vote: 8.45%

Vote Guests cannot vote

#751 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 12 July 2014 - 23:10

Steta bi bila da sam pisao pregled bez ovog meca, tako da ce biti tek sutra  :lala:



#752 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 13 July 2014 - 18:31

Pre nesto vise od 2 godine...

 

Evropsko prvenstvo je zavrseno, pred nama su kvalifikacije za novi mundijal...

Da pocnem sa novim selektorom mojih favorita...


Nakon sto je Hidink odbio :( , za novog selektora Holandije izabran je Van Gal .

Gaal_8510738_knvb.jpg

Skeptican sam, ali je ipak iskusan i nadam se da ce smiriti zvezdice i stici makar do cetvrtfinala u Brazilu.

 

Nakon najgoreg rezultata na velikom takmicenje ikada za Holadniju stvari nisu delovale optimisticno...

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Kvalifikacije su pocele u septembru protiv Turske i Van Gal je izveo podmladjen sastav koji su predvodili Roben, Snjader i RvP, a onda su pobede pocele da se nizu...

 

Kvalifikacije su zavrsene sa 9 pobeda i remijem uz gol razliku 36:5 ispred Turske, Rumunije, Madjarske, Estonije i Andore.

 

U kvalifikacijama je za Holandiju nastupalo cak 5 razlicitih golamana i tridesetak igraca.

 

U pretposlednjem kolu deklasirana je Madjarska sa 8-1 (4 gola Persija i golovi iz slobodnjaka Van der Varta i Robena)

 

 

Optimizam je malo pao nakon zreba...

 

world-cup-2014-group-analysis_1402920726

 

Holandija je izvukla mozda i najtezu grupa na prvenstvu sa Spanijom, Cileom i Australijom...

 

Povrede su sprecile Strotmana, Van der Varta i Van der Vila da zaigraju na prvenstvu pa je konacan spisak izgledao ovako...

 

Attached File  sastav.jpg   57.7KB   3 downloads

 

 

Vec na pocetku prvenstva Holandjani su imali priliku za osvetu Kasiljasu i ekipi za finale iz JAR-a.

 

Van Gal je za prvenstvo spremio novu taktiku za petoricom pozadi.

 

Stvari nisu dobro pocele za Holandjani, posto su nakon promasene odlicne prilike za vodjstvo, primili gol vec u prvoj trecini meca i to sa penala.

 

A onda, onda je pocela magicna noc. 

 

Na samom kraju poluvremena , Blind salje fenomenalan centarsut na ivicu sesnaesterca, a Persi postize jedan od najlepsih golova na prvenstvu...

 

10409771_886746414683108_402554876686460

 

Drugo poluvreme svetskog i dvostrukog uzastopnog evropskog prvaka na terenu nije bilo.

 

Persi, Roben i De Fraj omogucili su veoma slatku osvetu, na kraju Spanija ponizena petardom.

 

Apetiti su porasli i otvorila se prilika da se vec posle drugog meca obezbedi osmina finala.

 

Protivnika - borbeni Australijanci.

 

Postava ista kao protiv Spanaca, a ovog puta je veoma povoljno pocelo po Holandjane posto su poveli iz prve sanse golom Robena, ali to je bilo najkrace vodjstvo na prvenstvu, posto je neverovatnim volejom Kejhil izjednacio iz prve sledece akcije. 

 

Na samom kraju prvog poluvremena Van Gal resava da promeni postavku i umesto povredjenog Indija ubacuje Depaja i vraca se na 4 3 3. I ispaltilo mu se. Australijanci jesu poveli iz penala, ali je Oranje brzo preokrenulo golovima Persija i upravo Depaja.

 

Osmina finala je bila obezbedjena i cekala se utakmica sa Cileom koji je sve odusevio svojom borbenoscu i kvalitetom. 

 

Prvo poluvreme lopta prepustena Cileu koji nije uspeo da zapreti, a onda u drugom Van gal ubacuje Fera i Depaja, koji svojim goovima obezbedjuji prvo mesto u grupi smrti uz maksimalan ucinak i Meksiko u sledecoj rundi.

 

Meksiko je ekipa koja je iz grupne faze izasla sa najboljom odbranom (jedan primljen gol) i kao jedno od najrpijatnijih iznenadjenja.

 

Pro poluvreme je mnogo licilo na onaj mec sa Cileom, a onda na pocetku nastavka - hladan tus, lose postavljen do tada na turniru nepogresivi Cilesen ne uspeva da odbrani Dos Santosovu bombu i Meksiko vodi.

 

15 minuta pre kraja, Holandija juri rezultat protiv najbolje odrbane sampionata i Van Gal izvodi Persija, zadrzava do tada katasrofalnog Snajdera i po prvi puta na prvenstvu ubacuje Huntalra i dva minuta pre kraja sve mu se isplatilo. Na asistenciju Huntelara Snajder zabija, a tri minuta kasnije Roben izvlaci penal, a Huntelar se upisuje i u strelce za 15 minuta na terenu.

 

Holandija je u cetvrtfinalu, a tamo je ceka jos jos jedno veliko iznenadjenje, ekipa koja je izbacila dva svetska i dva evropska prvaka - Kosta Rika.

 

120  minuta Holandija je napadala, ali bezuspesno, dve stative, precka i odlicni Navas nisu posustali. I ovaj mec je Van Gal pokusao sa 4 3 3 posto je Indija zamenio Huntelarom, ali gola nije bilo. Holandiju su cekali penali protiv ekipe koja je pet dana pre toga pokazala da ih sutira bez greske i da ima golmana koji i takve suteve sa 11 metara moze da objasni, ali Van Gal je jos jednom izvrsio spasonosnu izmenu.

 

cillessen-krul-act_2965804b.jpg

 

Krul ulazi minut pre kraja druogog produzetka, brani dva penala dok najiskusniji Holandjani sutiraju bez greske i  Holandija je opet u cetiri najbolje ekipe na svetu...

 

 

Polufinale sa Argentinom i nova prilika za osvetu. Bila je to utakmica sa veoma malo prilika. Roben nije pogodio na samom kraju regularnog dela, a Cilesen je bio pribran u drugom produzetku i obezbedio penale, ali ovog puta nije bilo keca u Van Galovom rukavu.

 

Indi je usao veoma nervozno u mec, pa je bio izmenjen vec na poluvremenu, De Jong nije mogao da izdrzi vise od 60 minuta, a nakon regularnog dela i Persi je bio preumoran i nije bilo prilike da udje Krul.

 

Posto Persi nije bio na terenu, prvi penal je sutnuo na toj utakmici odlicni Vlar i to pravo u Romera. 

 

451936884-sergio-romero-of-argentina-sav

 

Cilisen nije uspeo da odbrani prvi penal u karijeri i Holandija je posle 16 godina opet igrala za bronzu.

 

Kad igrate protiv Brazila na punom stadionu u Braziliji nijedna utakmica nije nebitna.

 

Za kraj odlicnog nastupa na turniru, deklasiran je domacin sa 3-0 i osvojena prva bronza u istoriji...

 

U nadoknadi vremena je usao i Vorm tako da su na turniru nastup ubelezila sva 23 igraca.

 

van-persie-1.jpg

 

 

Turnir je zavrsen bez poraza sa skorom 5 2 0, a ceo ciklus sa kvalifikacijama skorom 14 3 0.

 

Optimizam je ekspresno vracen, a uz to je i veliki broj igrac deo nacionalnog tima.

 

Hiddink_Van-Gaal_5x4_Diashow.jpg



#753 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 14 July 2014 - 10:58

I sad mi pola Feyenoorda ode. Pozitivno je sto ce biti nekih para i sto klub vise nece biti u minusu. Takodje ovi mladjani ce iz miki maus lige otici u bolja takmicenja i samim tim za dvije godine biti jos bolji. 

 

Prica se

Janmaat Newcastle Uni.

Clasie, Fiorentina / Swansea City

De Vrij Lazio ili mozda ManU

BMI FC Porto


Edited by Trn, 14 July 2014 - 11:10.


#754 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 14 July 2014 - 11:33

Колико сам ја успео да испратим(а гледао сам их,због кладионице :D ), Фејнорд је у управо завршеној сезони имао млад тим. Могу да претпоставим на шта ће личити просек година. Да су задржали екипу на окупу били би један од првих фаворита за титулу

#755 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 14 July 2014 - 11:42

Da, ali ovi gore sto sam ih nabrojio imaju ugovor do jula 2015 (BMI juli 2016). Feyenoord ne moze da im da novi ugovor. Nemaju oni te finansije.


Edited by Trn, 14 July 2014 - 11:42.


#756 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 14 July 2014 - 11:55

Otprilike sudbina svih Holandskih klubova...  

 

 

Steta za Feynord ,bio je zahvalan za igru kao domacin  :D   

 

Imace verovatno oni neke nove "klince" koji ce statsati za godinu-dve,jedino je titula daleko



#757 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 14 July 2014 - 21:13

PSV je prosle sezone bio tim sa najmanjim prosekom godina startne postave. U 2. kolu 19.9 godina, u 1. kolu 20.6, 3. kolo 20.8, 4.kolo 20.9 .... Fejnord od 22.6 pa navise.



#758 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 14 July 2014 - 22:23

Napisao sam da su imali mlad tim,a ne najmladji :P  (hvala za info )

 

Pelle im je "vadio" prosek sa 28( mozda jos neko,mrzi me da googlam :D )



#759 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 14 July 2014 - 22:30

 
Pelle im je "vadio" prosek sa 28( mozda jos neko,mrzi me da googlam :D )

Mathijsen.

#760 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 15 July 2014 - 20:03

Napisao sam da su imali mlad tim,a ne najmladji :P  (hvala za info )

 

Ti si mi samo da ideju da izvucem ovaj info koji me je sokirao kada sam naleteo na njega pre par meseci. A prosek godina Fejnorda sam ubacio cisto radi poredjenja.