Jump to content


Photo
- - - - -

Grupa A


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
937 replies to this topic

Poll: Grupa A (95 member(s) have cast votes)

Dalje idu:

  1. Brazil (94 votes [49.47%] - View)

    Percentage of vote: 49.47%

  2. Hrvatska (39 votes [20.53%] - View)

    Percentage of vote: 20.53%

  3. Meksiko (47 votes [24.74%] - View)

    Percentage of vote: 24.74%

  4. Kamerun (10 votes [5.26%] - View)

    Percentage of vote: 5.26%

Za koga cete navijati u ovoj grupi:

  1. Brazil (23 votes [24.21%] - View)

    Percentage of vote: 24.21%

  2. Hrvatska (23 votes [24.21%] - View)

    Percentage of vote: 24.21%

  3. Meksiko (36 votes [37.89%] - View)

    Percentage of vote: 37.89%

  4. Kamerun (13 votes [13.68%] - View)

    Percentage of vote: 13.68%

Vote Guests cannot vote

#16 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 June 2014 - 14:24

 

 

 

Kamerunci neće u Brazil!  

Autor: mondo.rs

Reprezentativci Kameruna odbili da se ukrcaju na let za Brazil, nezadovoljni obećanim premijama. Samjuel Eto nije ni došao na aerodrom!

08.06.2014. | 13:02  >  13:1040
A- A A+

 

kamerun.jpgFoto: AP/Salah Habibi, File
Prema pisanju "Lekipa", Svetsko prvenstvo u Brazilu moglo bi da priredi dosad neviđen skandal! 

Reprezentativci Kameruna ostali su dosledni svojoj ranijoj najavi i odbili da otputuju u Južnu Ameriku, na start Mundijala! Razlog kulminacije njihovog višenedeljnog nezadovoljstva je iznos obećanih premija za plasman.

Prema informacijama lokalnih medija, pojedini reprezentativci su došli na aerodrom, dok je druga grupa odlučila da se ni ne pojavi. Eto je bio među onima koji su ostali u hotelu.

"Lavovi" su duže vreme u sukobu sa nadležnima, pa su nedavno odbili i da se pojave na zajedničkog ceremoniji sa predsednikom vlade.

Selekcija Kameruna trebalo bi da odigra svoj prvi meč na Svetskom prvenstvu 13. juna, protiv Meksika, u okviru Grupe A, u kojoj su i Brazil i Hrvatska.

U sličnom sukobu reprezentativci i FS Kameruna našli su se i uoči Mundijala 2002. godine, u Japanu i Južnoj Koreji.

 



#17 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 08 June 2014 - 14:44

Mandžo je suspendovan prvu tekmu, valjda neće igrati protiv Brazila?

Ovaj Brazil je diciplinovanija ekipa i mnogo čvršća nego neke prethodne generacije, ljudi su navikli od njih po difoltu da igraju atraktivan fudbal što neće biti slučaj sa ovom ekipom niti im je to prvobitni cilj.
Druga stvar je da oni protiv nas nisu igrali kako će igrati na samom turniru, čuvali su se i nisu sve pokazali. I treća stvar je da su naši tu utakmicu odigrali takođe disciplinovano i nisu se predali pre početka utakmice kako je neko, a možda čak i oni očekivali.

Nije ni meni Brazil favorit za osvajanje prvenstva ali ne verujem da će biti lako igranje sa njima.

 

Nece igrat Mandzo. Ali po meni su i Eduardo i Olić bolja rješenja od Jelavića za tu utakmicu. Jelavić je tipični staromodni robusni centarfor, i to prosječan. U Rapidu i Rangersu je dominiraio, u Evertonu je bio dobar dok ga Lukaku nije spremio na klupu. kako su oni jaki na bokovima, a mi u sredini, ne vidim logiku da Jelavić počne utakmicu, pa makar i Olić igrao na krilu. Naravno da neće biti lako s Brazilom, a kad je? :) Naravno da su veliki favoriti protiv nas, a pošto igraju doma, među glavnim favoritima i za naslov. I naravno da prijateljska i SP nije isto. Ali iskreno, trenutno mi se čini da su puno bolji izbor od, recimo, Španjolske, Njemačke, pa čak i Argentine.



#18 Kosmarac2

Kosmarac2
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 08 June 2014 - 15:42

Olic bi trebalo da uleti kao veznjak, tj treci spic, tako bih ja postavio igru, zbog pomanjkanja veznjaka. 

 

Nikola, fudbal se promenio odavno, onaj Brazil koji igra atraktivno je umro jos 82e ili 86e. Ali individualne akcije su uvek ono sto nosi neku ekipu, a Brazil nema u koga da se pouzda u spicu, a ni u vezi. Ja bih voleo bar da je to tako, da nece pobediti zona, svojstvena svima. 

 

:) 



#19 моџова salata

моџова salata
  • Banned
  • 504 posts

Posted 08 June 2014 - 16:05

Kada pocne prvenstvo, pripreme i sve vidjeno na pripremama pada u vodu... Staro dokazano pravilo...



#20 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 08 June 2014 - 16:06

Igrat cemo 433, iliti 451. Ja bi počeo ovako Pletikosa- Srna, Čorluka, Schifo, Vrsaljko- Vukojević, Modrić, Rakitić- Perišić, Kovačić-Olić

Ako se odluči igrati bez klasičnog razbijača, Kovačić ide u vezu, a Olić na krilo. Tada u špicu po svim najavama ide Jelavić.



#21 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 08 June 2014 - 16:10

Pa od ta 3 napadača neka igra onaj ko je u najboljoj formi, mislim da je to neko najbolje rešenje :D 



#22 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 08 June 2014 - 20:51

http://www.b92.net/s...8&nav_id=856775



#23 Hladno pivo

Hladno pivo
  • Members
  • 2,059 posts

Posted 08 June 2014 - 21:10

Dolazi li Kamerun na SP, sta bi na kraju?



#24 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 08 June 2014 - 21:22

Da, igraju Kamerunci.



#25 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 09 June 2014 - 00:23

Vatreni!!! :heart: 



#26 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 11 June 2014 - 00:15

Brazil i Hrvatska..  mozda Meksikanci iznenade susede pa oni prodju dalje 



#27 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 11 June 2014 - 00:29

Ne postoji jedan prvi favorit, prvi favorit su Brazil, Spanija, Argentina i Nemacka a razlike u kvotama su kozmeticke prirode, pre svega zbog ovoga i domaceg terena. 



#28 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 11 June 2014 - 15:07

Nece igrat Mandzo. Ali po meni su i Eduardo i Olić bolja rješenja od Jelavića za tu utakmicu. Jelavić je tipični staromodni robusni centarfor, i to prosječan. U Rapidu i Rangersu je dominiraio, u Evertonu je bio dobar dok ga Lukaku nije spremio na klupu. kako su oni jaki na bokovima, a mi u sredini, ne vidim logiku da Jelavić počne utakmicu, pa makar i Olić igrao na krilu. Naravno da neće biti lako s Brazilom, a kad je? :) Naravno da su veliki favoriti protiv nas, a pošto igraju doma, među glavnim favoritima i za naslov. I naravno da prijateljska i SP nije isto. Ali iskreno, trenutno mi se čini da su puno bolji izbor od, recimo, Španjolske, Njemačke, pa čak i Argentine.

Mislim da svi precjenjuju Brazil.

Meni i dalje, pa cak i nakon penzionisanja komentatorskog bastiona hr nogometa Boze Suseca, nije jasno sta nogometni znalac zamislja kao bok...jel to ono sto smo mi ranije zvali krilo? Jos me vise smeta sto su bokove stalno poceli da spominju i srpski komentatori, a cini mi se da ni oni pojma nemaju i ne vide razliku izmedju boka i krila. Jel moze neko da objasni?



#29 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 11 June 2014 - 15:22

Božo Sušec je kralj i dozvoljeno mu je da koristi koji god hoće izraz :D



#30 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 11 June 2014 - 15:29

Drago Cosic je jos veci kralj. -_-