Jump to content


Photo

@Baby I think i wanna marry u :)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 Skorpija27

Skorpija27
  • Members
  • 4 posts

Posted 28 May 2014 - 14:17

U vezi smo 7 meseci. Prvih 5 smo ziveli u istoj zemlji, ali poslednja 2 meseca odrzavamo vezu na daljinu. On je iz Makedonije i zaposlen je. Ja jos uvek ne mogu da nadjem posao. Zbog toga sam u dva meseca ja bila dva puta kod njega, a sada u junu ce on doci. Veza nam je prelepa! Kad je bio ovde non stop smo skitali, putovali smo svugde i sto je najvaznije sve funkcionise kako treba. Na pocetku smo imali mali problem oko moje ljubomore zbog njegovih navodnih bivsih. Posle 4 meseca mi je stidljivo priznao da ranije nije imao vezu i da sam mu prva. On ima 30 godina. Nije da nisam primetila njegovo neiskustvo ali ni na kraj pameti mi nije bilo da sam mu prva. On je vesto lagao o bivsima, a kako su te devojke bile njegove prijateljice bila sam ljubomorna kao pas. Kad sam cula njegovo priznanje, bila sam sokirana a onda mi je to bilo predivno. Nisam se naljutila jer mi nije rekao istinu. Imali smo jedan incident. Naime, kad sam ga posetila u MK, on je dok smo bili u setnji video neku svoju prijateljicu i izbegao da se javi jer se plasio moje reakcije. To mi je mnogo kasnije priznao. Ja sam ostala bez teksta i nisam mogla da verujem da ima takvo misljenje o meni jer su epizode ljubomore bile iza mene. Zamislila sam se i rekla mu otvoreno da ja ne zelim nikog da sputavam i da ogranicavam i da sam zelela sa njim novi zivot a ne da mu zivot upropastim. On se izvinio, rekao da je preterao i da ne zna zasto je tako postupio. Nije siguran u sebe. I to smo prebrodili.  Od kad sam ga upoznala znam da je on onaj pravi. Ja sada zelim da se udam za njega. Nekako je ta prica o udaji krenula sasvim spontano. Medjutim, problem je sto on jos uvek nije spreman. Svesna sam da trebam biti strpljiva i da jedino sto mogu da mu pokazem je koliko ga volim i trudim se. Ali me muci to sto on ne oseca isto. Sa druge strane ja bih bila spremna da napustim zemlju, preselim se kod njega i pocnem zivot iznova negde gde nikog ne znam. Takodje, napomenula bih da je pricu o braku potencirao upravo on i taman sada kad sam zagrizla on se povlaci. Nije problem u tome da li me voli ili ne. Mozda me samo ne voli dovoljno da me zaprosi? Ili mu treba vrime? Znate, ja mislim ako se dvoje ljudi nadju i lepo funkcionisu i zele isto (jer on jednog dana zeli  porodicu) zasto cekati, sta cekati? Uslove? U zemljama na Balkanu gde nista nije sigurno? Da li to ima veze sa tim sto sam mu prva? Znam mnogo ljudi koji su se udali i ozenili sa prvim partnerom. Nisam pametna da li da potenciram ovu pricu, nekako mi je to bezveze, a opet non stop mi je to u glavi. Svo vreme smo jako puno bili zajedno. Odlicno funkcionise sve, problemi koji su eto bili bez potrebe i razloga su iza nas,  ali ja sada zelim vise. Sta raditi a zlo ne napraviti :))) ?



#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 May 2014 - 16:27

Hm, samo predlog :D

x1Vq984.gif



#3 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 May 2014 - 16:52

Hm, samo predlog :D

 

znam da si hteo da se nasalis ali bas i nije smesno. Cak sta vise ...



#4 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 May 2014 - 17:22

Zavisi ko busi.



#5 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 May 2014 - 18:09

Zavisi ko busi.

Ne zavisi, mozes samo da kazes da je jedno silovanje uma, a drugo i tela i uma. Mozda me malo vise jezi ovaj video.

 

U svakom slucaju, postavljacici teme - svako je spreman kad je spreman. Ako je veza lepa uzivaj u njoj, gde god da ide. Nema potrebe da se zuri ni u brak.



#6 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 May 2014 - 18:18

Volim ova "pitanja" sta uraditi. Ko to moze da zna? 

Ako ne probamo, nikada necemo znati. Sta moze da se desi, osim da budemo ponovo na pocetku.

Stoga samo donesi svoju odluku, sve ostalo ce da bude dobro.



#7 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 28 May 2014 - 21:07

Mozda me samo ne voli dovoljno da me zaprosi?

 

Mozda.

 

Ili mu treba vrime?

 

Ili je to.

 

Znate, ja mislim ako se dvoje ljudi nadju i lepo funkcionisu i zele isto (jer on jednog dana zeli  porodicu) zasto cekati, sta cekati?

 

Pitaj ga.

 

Uslove?

 

Mozda.

 

U zemljama na Balkanu gde nista nije sigurno?

 

Da.

 

Da li to ima veze sa tim sto sam mu prva?

 

Mozda.

 

Sta raditi a zlo ne napraviti :))) ?

 

Razgovarati.

 

 

 

Nisam zeleo da banalizujem tvoju pricu, vec da podvucem cinjenicu da ne razgovaras sa covekom koga se sve ovo tice nego sa nekim Andjelijama, Mrdama i Dravotima.

Vecina problema na ovom svetu nastaje zbog nedostatka komunikacije.



#8 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 June 2014 - 14:22

...

 

:lol+:

 

 

...



#9 моџова salata

моџова salata
  • Banned
  • 504 posts

Posted 06 June 2014 - 16:09

U vezi smo 7 meseci. Prvih 5 smo ziveli u istoj zemlji, ali poslednja 2 meseca odrzavamo vezu na daljinu. On je iz Makedonije i zaposlen je. Ja jos uvek ne mogu da nadjem posao. Zbog toga sam u dva meseca ja bila dva puta kod njega, a sada u junu ce on doci. Veza nam je prelepa! Kad je bio ovde non stop smo skitali, putovali smo svugde i sto je najvaznije sve funkcionise kako treba. Na pocetku smo imali mali problem oko moje ljubomore zbog njegovih navodnih bivsih. Posle 4 meseca mi je stidljivo priznao da ranije nije imao vezu i da sam mu prva. On ima 30 godina. Nije da nisam primetila njegovo neiskustvo ali ni na kraj pameti mi nije bilo da sam mu prva. On je vesto lagao o bivsima, a kako su te devojke bile njegove prijateljice bila sam ljubomorna kao pas. Kad sam cula njegovo priznanje, bila sam sokirana a onda mi je to bilo predivno. Nisam se naljutila jer mi nije rekao istinu. Imali smo jedan incident. Naime, kad sam ga posetila u MK, on je dok smo bili u setnji video neku svoju prijateljicu i izbegao da se javi jer se plasio moje reakcije. To mi je mnogo kasnije priznao. Ja sam ostala bez teksta i nisam mogla da verujem da ima takvo misljenje o meni jer su epizode ljubomore bile iza mene. Zamislila sam se i rekla mu otvoreno da ja ne zelim nikog da sputavam i da ogranicavam i da sam zelela sa njim novi zivot a ne da mu zivot upropastim. On se izvinio, rekao da je preterao i da ne zna zasto je tako postupio. Nije siguran u sebe. I to smo prebrodili.  Od kad sam ga upoznala znam da je on onaj pravi. Ja sada zelim da se udam za njega. Nekako je ta prica o udaji krenula sasvim spontano. Medjutim, problem je sto on jos uvek nije spreman. Svesna sam da trebam biti strpljiva i da jedino sto mogu da mu pokazem je koliko ga volim i trudim se. Ali me muci to sto on ne oseca isto. Sa druge strane ja bih bila spremna da napustim zemlju, preselim se kod njega i pocnem zivot iznova negde gde nikog ne znam. Takodje, napomenula bih da je pricu o braku potencirao upravo on i taman sada kad sam zagrizla on se povlaci. Nije problem u tome da li me voli ili ne. Mozda me samo ne voli dovoljno da me zaprosi? Ili mu treba vrime? Znate, ja mislim ako se dvoje ljudi nadju i lepo funkcionisu i zele isto (jer on jednog dana zeli  porodicu) zasto cekati, sta cekati? Uslove? U zemljama na Balkanu gde nista nije sigurno? Da li to ima veze sa tim sto sam mu prva? Znam mnogo ljudi koji su se udali i ozenili sa prvim partnerom. Nisam pametna da li da potenciram ovu pricu, nekako mi je to bezveze, a opet non stop mi je to u glavi. Svo vreme smo jako puno bili zajedno. Odlicno funkcionise sve, problemi koji su eto bili bez potrebe i razloga su iza nas,  ali ja sada zelim vise. Sta raditi a zlo ne napraviti :))) ?

 

Za pocetak da ga u dahu ne bombardujes sa ovolikom kolicinom dalekoseznih informacija i pitanja odjednom... Nego malo, po malo... Tiha voda bregove roni... Muskarci inace najcesce komuniciraju najminimalnije koliko im je potrebno i sto su stariji postaju skrtiji na recima... Sta on tacno oseca neces moci nikada dokuciti, kao ni on sta ti osecas... Ne opterecuj se time, jer ne vodi nicemu smislenom... Uzmi i prihvati koliko ti pruza i koliko si minimum spremna da akceptiras...



#10 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 06 June 2014 - 20:59

Prvo cu tebi Mo Jo: kakve su ti to generalizacije o muskarcima i komunikaciji? Da ti olaksam: pricaj za sebe, a ne u ime svih muskaraca, pogotovo ne "starijih" ;) .  

A tek ovo o nedokucivanju uzajamnih osecanja? Idi bre begaj...zar i tim trebam da se bavim - dokucivanjem svih njegovih osecanja? Sorry, nemam vremena, jer sam duzna da se prvo bavim svojim.

 

 

G-djici Skorpiji: ti hoces, on nece - sto kazu lepo ovde: get over yourself ili ti shit happens. Sto on ne bi imao pravo da se predomisli ili da nece nesto sto ti hoces? Ti si odlucila da je to dobro za oboje, a on nije jer ne zeli ili mu treba vremena da se odluci. Mozda se i predomisli i dodje na tvoje, a mozda i ne. U medjuvremenu se  malo vise bavi svojim osecanjima i preispitaj sebe zasto ti je vazno da se "udas" za njega i da li je to make or break za odnos? Ti moras da odlucis za sebe. Mi na forumu samo koristimo ovakve price da vodimo diskusiju, ozbiljnu i neozbiljnu, a u real life, nadam se da se za ovakve dileme pokretaci tema mogu obratiti i dobiti pomoc od strucnih  savetnika.

 

Malo je zbunjujuce ovo: nije problem da li me voli ili ne, pa onda - mozda ne dovoljno da me zaprosi? Ako ste se nasli i i funkcionisete, sto onda cimas sa tim brakom? Ponovicu, preispitaj se o tome sta ti je vaznije: biti sa njim uopste ili biti sa njim u braku? O ovome o porodici i nema smisla diskutovati, jer nije moranje da se sklapa brak da bi se stvarala porodica (pod ovim pretpostavljam da si mislila na to, jer ti mozda nije palo na um da porodica ima mnogo vise znacenja od mama, tata i deca).

 

 

Nije problem u tome da li me voli ili ne. Mozda me samo ne voli dovoljno da me zaprosi? Ili mu treba vrime? Znate, ja mislim ako se dvoje ljudi nadju i lepo funkcionisu i zele isto (jer on jednog dana zeli  porodicu) zasto cekati, sta cekati?

 

Cekati je dobro, cekati je razumno i savesno.

 

Jedno sigurno znam, a to je da nije bas dobra stvar da se nesto zeli silom i da se zanosis sa pretpostavkom da samo jedna strana (u ovom slucaju - ti) zna sta je najbolje za oboje. Slicno kao sa tom epizodom o ljubomori zbog predjasnjih veza (ovo mi je uvek bilo nerazumljivo): ukoliko nekoga zaista cenis (ajd' da ne kazem volis, jer i sama kazes da ti to nije vazno ukoliko funkcionisete) na isti nacin na koji bi volela da budes cenjena, onda moras imati razumevanja i da ta osoba ima prava da donosi odluke koje su najbolje za njega. U zajednickom odnosu, ponekad cete se sloziti, ponekad ce neko morati da drugom napravi ustupak i da zajednicki nadjete harmoniju i balans. To se postize dobrom voljom, ne pritiskom.

 

 

....

 

 

Wtf sa ljubomorom. Sto bih ikada bila ljubomorna na nekoga ko je bio u prici pre mene, pa cak i nekoga ko je mozda sada aktuelan, ako znam da sam najbolja sto mogu biti. Hoces, neces, ne moras, super mi je i samoj. Ljudi bi da sve mogu da kontrolisu, a nikako da nauce da prvo kontrolisu sebe.     



#11 моџова salata

моџова salata
  • Banned
  • 504 posts

Posted 07 June 2014 - 04:19

Prvo cu tebi Mo Jo: kakve su ti to generalizacije o muskarcima i komunikaciji? Da ti olaksam: pricaj za sebe, a ne u ime svih muskaraca, pogotovo ne "starijih" ;) .  

A tek ovo o nedokucivanju uzajamnih osecanja? Idi bre begaj...zar i tim trebam da se bavim - dokucivanjem svih njegovih osecanja? Sorry, nemam vremena, jer sam duzna da se prvo bavim svojim.

 

Koji je tvoj problem?

Davno sam imao 20 godina zivota... Bas davno... A i muskarac sam... Post je bio konstruktivan i dobronameran, a ti pokusavas da musko-zenski odnos svedes na banalnost, na matematicku osnovicu u kojoj je 1+1=2... Pri tome smatram potpuno opravdano posto sam post skorpije doziveo kao svojevrsni "poziv u pomoc", tj. zeli da cuje tudja misljenja, sto takodje nije nista lose (mada i ona zna da vredi samo sto ona misli i dozivljava...)... A ako nemas vremena da se zapitas sta tvoj supruznik oseca prema tebi (ako ga imas), onda zaista ne znam sta da ti kazem... Dok skorpiju dozivljavam kao zenu kojoj je stalo da se bori za svoju ljubav, u cemu je podrzavam... To je uvek lepo cuti, u osnovi je njena dosadasnja veza sa njenim deckom jedna lepa prica, koja jos traje... Javlja se nesigurnost kod oboje i ona je prirodna, kroz nju prolaze svi zaljubljeni parovi... Ne jednom... Treba pustiti vremenu...

Pokusaj malo da se priblizis skorpiji, da se poistovetis sa njenom situacijom, ma koliko imala razlicitosti sa njenim stavovima...