Jump to content


Photo
- - - - -

Oportunost medija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 tirrex

tirrex
  • Members
  • 68 posts

Posted 24 May 2014 - 22:29

Primetio sam da,neki,mediji,odabiru komentare na svoje izveštaje,članke,emisije...Po pravilima konformizma,nezameranja,koristoljublja i sličnom brišu odmah komentare koji po bilo kom osnovu ne odgovaraju subjektima koje tu pominju.Komentare koji su bezopasni,ostavljaju.

Kad ih pitate zašto to rade,pravdaju se kako nije lepo da se takav komentar pojavljuje i bi neko mogao da se uvredi zbog toga.Primedbu,da je potpisnik komentara poznat,uredno registrovan i da prihvata odgovornost za eventualno iznošenje neistine,ne prihvataju,ignorišu.Često i nikad ne odgovore na takva pitanja,pa i stave forumaša,predstavljenog,poznatog, na "crnu listu",da od njega više ne prima komentare.

Lično sam se u takvo ponašanje uverio više puta,kada sam ukazivao na različite loše stvari.Pominjao sam,većinom u tvrdnjama a i u javnim optužbama kriminal,nemoral i slične pojave.Nudio sam i dokaze.Uzalud.Uvek obrisano,ili sam stavljen na listu zabranjenih.

Kao primer,navodim firme : jugmedia , blic , kurir , telegraf ...

Došao sam do zaključka da takvim postupanjem,oni zapravo potpomažu,pokrivaju kriminal i nemoral,svake vrste.Praktično su saučesnici u činjenju takvih (ne)dela.Ne čine korist opštem društvu,nego štetu.A trebalo bi da je suprotno.

Da li ste imali slična iskustva ?

Šta vi mislite o tome ?

 



#2 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 25 May 2014 - 01:20

ja mislim da je problem mnogo siri i dublji jer su svi mediji placeni, znaci placaju im se reklame, ako se pise o bilo cemu sto zulja umove mediokriteta citalaca bice izbaceno, ljudi vole da misle da zive u lepom i postenom svetu a to jednostavno nije tacno i nema ko to da im kaze jer onaj ko bi im govorio bi bio omrazen na stranu sto niko ne bi citao ubili bi ga kao sto su pre ubijani novinari koji su govorili istinu. ja nemam tih vasih iskustava jer sam jednostavno digao ruke i cekam novu svetsku revoluciju da se svet marketinga bez proizvoda jednom zavrsi i taj nenormalni balon vec jednom izduva jer vredja um svakog iole razumnog bica koje nije pod uticajem medija totalno izgubilo sposobnost kritickog misljenja.



#3 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 May 2014 - 07:36

...

 

... 

 

Mislim da jednostavno ne zele da objavljuju neproverene informacije.

A da bih ih proverili, pa i to ko je autor istih, treba da odvoje par novinara i daju im zadatak da istrazuju.

Pa bi to onda ispala - 'novina za muzicke zelje citalaca'.

 

To mnogi ne zele.

Obicno se kaznjava osiromaseni medijum koji je objavio / preneo informaciju (od njih se lako naplati), a ne 'glasnik' koji je doneo informaciju.

 

Kad bi se dogodilo da se 'glasnik' kazni zbog netacne informacije, pa mu se naplati debela kazna / pripreti zatvorom - mnogi bi se zamislio pre nego ponudi licno vidjenje 'ekonomskog kriminala u drustvu'.

 

Uostalom, postoji i legalni put - sastavi se podnesak / prijava i odnese u odgovarajuci drzavni organ.

 

Koliko ja vidim, cak ni onom 'povereniku' ne ide bas sjajno.

 

...



#4 tirrex

tirrex
  • Members
  • 68 posts

Posted 25 May 2014 - 16:01

Evo,čitam,već nekoliko puta,ovu moju temu,i opet mi se čini,da sam sve jasno napisao,ali da neki to ne prepoznaju...Poneo vas žar,bespotrebne,međusobne borbe... B-)

Da ponovim i objasnim ponešto još...

Uslov je,da se podrazumeva da je pisac tih komentara poznat.Po imenu,adresi,istorijatu po internetu,broju telefona,Skype profilu (možete se videti sa njim kamerom,kao i videti se lično)...

Uslov je,da se organi države,koji baš i treba da se bave takvim stvarima,ne bave time.Zašto,to je neka druga priča.Jednostavno neće.(tačka)

Uslov je,da nam je poznato,da država javno poziva da se prijavljuje korupcija,kriminal,nemoralne radnje vezane za državne i službene ličnosti i organe.

Pritom,osoba koja ostavlja komentar je lično poznata,proverena i potvrđena u redakcijama tih medija,i sa već ustaljenom,utvrđenom a i aktivnom komunikacijom međusobno.

Molim,ako je moguće,držimo se teme,biću vam zahvalan. :)



#5 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 25 May 2014 - 16:26


Pritom,osoba koja ostavlja komentar je lično poznata,proverena i potvrđena u redakcijama tih medija,i sa već ustaljenom,utvrđenom a i aktivnom komunikacijom međusobno.

 

 

Mozda su redakcije zakljucile da su osobi ustupile vec dovoljno medijskog prostora, da je osoba vec rekla sta je imala, te da sada vec pocinje da ih zahebava. Vrlo je moguce da su konacno shvatile da je osobi stalo samo do publiciteta.



#6 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 25 May 2014 - 16:35

poenta koju si preskocio jeste da drzava moze samo da ti odmogne ako joj dozvolis, njen cilj je da te drzi kao roba i u strahu i apsofuckinglutli nista vise. dobrodosli u truli kapitalizam gde je drzava samo jos jedno preduzece.



#7 tirrex

tirrex
  • Members
  • 68 posts

Posted 25 May 2014 - 17:41

Mozda su redakcije zakljucile da su osobi ustupile vec dovoljno medijskog prostora, da je osoba vec rekla sta je imala, te da sada vec pocinje da ih zahebava. Vrlo je moguce da su konacno shvatile da je osobi stalo samo do publiciteta.

 

1. "Mozda su redakcije zakljucile da su osobi ustupile vec dovoljno medijskog prostora, da je osoba vec rekla sta je imala, te da sada vec pocinje da ih zahebava." - Da bi ovo "možda" bilo potvrdno,nedostaje tvrdnja,a i dokaz,u vidu činjenice,da "su osobi ustupile vec dovoljno medijskog prostora, da je osoba vec rekla sta je imala, te da sada vec pocinje da ih zahebava".Čemu takva pretpostavka,ako nije ičim izazvana ?Reč  "možda",u osnovi nije rečita.Njeno značenje ne upućuje na ikakav određeni,krajnji zaključak.Samo razvodnjava misao i ide u širinu.

Izgubićemo se u diskusiji,ako neopravdano upotrebljavamo reč "možda".Malo određenije,ako može.

(Možda je Tito,stvarno,bio crnac...kako mi i reče jedan čo'ek...)

 

2. "Vrlo je moguce da su konacno shvatile da je osobi stalo samo do publiciteta." - "Vrlo je moguće..." je prilično smela pretpostavka,pa me posebno zanima odakle ideja za takvo poimanje stvari,odnosno po kojim činjenicama dođosmo do toga ??

Možda sam,u mojim prethodnim opisima teme,propustio da napišem da spomenute pretpostavke ("Možda..." i "Vrlo je moguće...") ne stoje,u ovom slučaju.Ne kažem da takve pojave ne postoje,naprotiv ! Uglavnom,sada i ovde,ne radi se o tome.

 

Da se vratimo na pravac teme...da ne zastranimo sa "možda..."



#8 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 May 2014 - 19:19

...

 

... uslov je,da se podrazumeva da je pisac tih komentara poznat.Po imenu,adresi,istorijatu po internetu,broju telefona,Skype profilu (možete se videti sa njim kamerom,kao i videti se lično) ...

... uslov je,da se organi države,koji baš i treba da se bave takvim stvarima,ne bave time.Zašto,to je neka druga priča.Jednostavno neće.(tačka)

 

 

Pre svega - ne znam sta bi meni znacio bilo koji licni podatak o nekome koga ne znam / nikad video / ne zelim da vidim.

Bilo je vec puno ispovesti raznih likova koji su se 'navadili' da zivkaju / pisu, - pa ih na kraju blokirali.

 

Mislim, zaista - u ovoj zemlji ima bas povise raznoraznih 'pacijenata'.

 

Evo i poslednja recenica - posle poduzeg uvoda sledi ono podebljano, sto samo svedoci o potpunoj subjektivnosti autora.

Odakle njemu potvrda saznanja da neko 'nece'?

I otkada je to licna ubedjenost - 'cinjenica'?

 

Normalno da ga banuju / blokiraju.

Pa ja sam u 'radionskoj tehnici' zaticao A4 papir na kome pise: niposto u 'zivi' porogram ne ukljucivati ... i onda sledi spisak.

Drugi nacin je 'uredjaj za kasnjenje' od 5-10 sekundi, kada lik lane, no voditelj je vec isfingirao 'smetnje na vezi / prekid' ...

 

Kako je rekao onaj filmski lik: 'strast i licni interes su najveci neprijatelji Demokratije'.

 

...



#9 tirrex

tirrex
  • Members
  • 68 posts

Posted 25 May 2014 - 20:22

...

 

 

 

Pre svega - ne znam sta bi meni znacio bilo koji licni podatak o nekome koga ne znam / nikad video / ne zelim da vidim.

Bilo je vec puno ispovesti raznih likova koji su se 'navadili' da zivkaju / pisu, - pa ih na kraju blokirali.

 

Mislim, zaista - u ovoj zemlji ima bas povise raznoraznih 'pacijenata'.

 

Evo i poslednja recenica - posle poduzeg uvoda sledi ono podebljano, sto samo svedoci o potpunoj subjektivnosti autora.

Odakle njemu potvrda saznanja da neko 'nece'?

I otkada je to licna ubedjenost - 'cinjenica'?

 

Normalno da ga banuju / blokiraju.

Pa ja sam u 'radionskoj tehnici' zaticao A4 papir na kome pise: niposto u 'zivi' porogram ne ukljucivati ... i onda sledi spisak.

Drugi nacin je 'uredjaj za kasnjenje' od 5-10 sekundi, kada lik lane, no voditelj je vec isfingirao 'smetnje na vezi / prekid' ...

 

Kako je rekao onaj filmski lik: 'strast i licni interes su najveci neprijatelji Demokratije'.

 

...

Višestruko ste izašli iz postavljene teme,predpostavljam,sa namerom...ali...'ajde da odgovorim i na ovo...

Niste pašljivo pročitali napisano,ili niste razumeli ili niste uvažili sadržano (i to,čini mi se,namerno).Sa vaše strane,to nije lepo,prema meni i drugim učesnicima foruma.Koliko puta moram da pišem isto ??Gde je granica ?

1000 puta...??

Milion...??

Koliko ??!

Odakle pravo da nekoga podrazumevate "pacijentom" ?

Potvrda saznanja da neko "neće" dolazi iz ličnog iskustva,prvo mojeg pa i drugih ljudi,pre mene.Sve prethodne instance su pređene,redovnim postupcima.

Činjenice su osnovni gradivni delovi saznanja.Bar tako je po definiciji.A saznanja su najpostojanija ako su iskustvena.To je poznato,otkad je sveta i veka.

Prema tome,samo umno poremećena osoba,ne može da prepozna činjenice,kao takve.Nije valjda,da unapred podrazumevate da neko nije sposoban da prepozna činjenice,i da,kao takav,umno poremećen,izvrne stvarnost pa takav ostavlja komentare ??!Valjda se podrazumeva da je neko uman i normalan,dok se ne dokaže suprotno ?? :)

Ničim nisu pokazali niti dokazali zašto bi neko trebao da bude banovan ili blokiran.Bar što se mene tiče.Takve poruke,nisam dobio od medija.A voleo bih,u pisanom obliku,ali mi se čini da do toga neće doći ikad.Jednostavno,ne ostavljaju pisane tragove.U suprotnom,mogao bi narod da ih goni...tuži sudu...ili izblamira u javnosti.Ovako,dokaza nema,osim da ih neko snimi sa servera,što je praktično nemoguće,za "običnog" čoveka.

Ne bi trebalo da,ovako,unapred,nečije komentare nazivate lajanjem likova.Nemate razloge za to.

Stavljanje nekog komentara je,svakako,demokratski čin !Zašto pominjete da su iz strasti i ličnog interesa ?

A šta ako suprotna strana(mediji) tako postupa sve zbog strasti i ličnih interesa ??!Zašto bi medij bio ta strana koja je obavezno ispravna ?A onaj koji ostavlja komentar - neispravna strana ?Bilo kako neispravna,,,nije bitno...maloumna,nepoštena,zivkaju ili pišu...

Odakle pravo i razlog da tako delite ko je ispravan a ko ne?Činjenice?Hajde da vidimo...koje su činjenice prisutne,da se iz njih da videti to što tvrdite ?!



#10 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 May 2014 - 20:45

...

 

Kada je jedan Nemac pisao Ajnstajnu u switzi i pozalio mu se na nemacko okruzenje (posle '33.) - ovaj mu je odgovorio:

 

'Nemojte citati stampu / slusati radio.

Komunicirajte samo sa istomisljenicima.

Nabavite cetvoronoznog prijatelja.

Setajte po prirodi, kod vas je (u Svarcvaldu) tako lepa'.

 

I pazi - radilo se o mnogo vecem civilizacijskom problemu, nego sto je tvoj.

 

Opet da ti ponovim - ja bih te sigurno banirao / blokirao, upravo zbog tvoje umisljene tvrdoglave 'pravovernosti'.

Pa zar ti mislis da si najpametniji, i niko drugi nista ne vidi / ne zna?

 

A ti se ponasas kao neko ko ume da hoda po vodi?

Pazi kad je nobelovac Obama sa njegovim 'we can change' - udario ... o ledinu.

 

Sedni za tastaturu - to sto imas da kazes - oposreduj umetnicki: napisi humoresku / parodiju / satiru.

Pronadji umetnicki ventil za zivotne boli, kako su mnogi radili, - nemoj se pouzdati u to da se mozes nadgornjavati sa birokratijom.

Pa ona postoji upravo zahvaljujuci takvima kao ti, koji joj daju rezon za postojanje.

 

Prodji pored nje bez komentara - zateci ces u p.sanducetu 'opstinsku anketu'.

Baci je u djubre.

 

Zato sto ce birokratsko djubre da postoji - prljao ti ruke ili ne.

Bolje je ne.

 

Samo ne misli da ce zbog toga biti sretna.

Taman posla.

 

...



#11 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 25 May 2014 - 21:13

1. "Mozda su redakcije zakljucile da su osobi ustupile vec dovoljno medijskog prostora, da je osoba vec rekla sta je imala, te da sada vec pocinje da ih zahebava." - Da bi ovo "možda" bilo potvrdno,nedostaje tvrdnja,a i dokaz,u vidu činjenice,da "su osobi ustupile vec dovoljno medijskog prostora, da je osoba vec rekla sta je imala, te da sada vec pocinje da ih zahebava".Čemu takva pretpostavka,ako nije ičim izazvana ?Reč  "možda",u osnovi nije rečita.Njeno značenje ne upućuje na ikakav određeni,krajnji zaključak.Samo razvodnjava misao i ide u širinu.

Izgubićemo se u diskusiji,ako neopravdano upotrebljavamo reč "možda".Malo određenije,ako može.

(Možda je Tito,stvarno,bio crnac...kako mi i reče jedan čo'ek...)

 

2. "Vrlo je moguce da su konacno shvatile da je osobi stalo samo do publiciteta." - "Vrlo je moguće..." je prilično smela pretpostavka,pa me posebno zanima odakle ideja za takvo poimanje stvari,odnosno po kojim činjenicama dođosmo do toga ??

Možda sam,u mojim prethodnim opisima teme,propustio da napišem da spomenute pretpostavke ("Možda..." i "Vrlo je moguće...") ne stoje,u ovom slučaju.Ne kažem da takve pojave ne postoje,naprotiv ! Uglavnom,sada i ovde,ne radi se o tome.

 

Da se vratimo na pravac teme...da ne zastranimo sa "možda..."

 

Prijatelju, ti si onaj sto se odricao drzavljanstva i emigrir(av)ao jos onomad. Jel´tako? Doduse ,onda si imao podrsku forumskog zivlja, tapsalo te po ramenu, zelelo ti srecu, a samo te Vilhelmina u startu provalila.

Ovaj put te Kinik uzeo na zub, tako da ne bi trebalo da se nadas nekadasnjem uspehu.



#12 tirrex

tirrex
  • Members
  • 68 posts

Posted 25 May 2014 - 21:44

Opet isto.Komentari van postavljene teme.Kao da vas neko plaća da skrećete nečiju pažnju u stranu. :wicked:

Usput,nema šta neko mene da provaljuje.Ništa nisam radio tajno.Naprotiv !

I nisam imao nikakav nekadašnji uspeh.Naprotiv !Kad se neko odriče državljanstva,to može samo da bude neuspeh.Prvo same države a onda i pojedinca.

Koliko vidim,vi sa voljom sve to izokrećete,naopako.

Moj civilizacijski problem ??! Nemam ja ikakav problem te vrste.Imaju ga oni koje pojave,što ih opisah,dotiču.Mene ne dotiču.Ja sam sad van toga i sada i ovde mi je lepo.To treba da bude problem vaš,ako ste u Srbiji,i celog srpskog društva.Lično,pokrenuo sam tu temu iz principa,iz ličnog zadovoljstva.Ništa me ne košta a zadovoljiću savest.

Podrška me ne zanima,bilo kakve vrste.Zanima me da li je javnost svesna problema i kakva mišljenja,u vezi teme,ljudi imaju.

Ja posmatram sve sad sa strane,opušteno,neopterećeno.Nisam više učesnik,koji trpi. :+1:

Da se vratimo na temu...



#13 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 25 May 2014 - 23:16


Ja posmatram sve sad sa strane,opušteno,neopterećeno.Nisam više učesnik,koji trpi. :+1:

Da se vratimo na temu...

 

Pa na temi smo. Stize li dalje od Montenegra, ili je to tajna?

Medijima zameras sto onako transparentnog nece da te objavljuju, a ovde ne mozemo da znamo gde da te nadjemo.

To valjda ono "ime i adresa poznati redakciji". Pa onda se redakciji i zali, nemoj nama.

E jesi hrabar, svaka cast.

Ali vidis kako ti se Kinik skinuo s grbace, cim je video da se nehotice nasao na istoj strani sa mnom. Iskoristi tu okolnost :D .



#14 tirrex

tirrex
  • Members
  • 68 posts

Posted 26 May 2014 - 01:15

Ne znam ja ko je od vas,trenutno u smeni,kao dežurni smetač... B-) Dogovorite se sami...

 

Skrećete sa teme,pokušavate da je promenite,iznosite gluposti i neistine.Prestanite sa tim.

Ne žalim se vama niti ikom. Naprotiv !

A tema je sasvim jasno postavljena i razumljiva.Jasno sam upitao da li neko ima takva iskustva,i šta mislite o tome ?

Ništa drugo vas ne pitam.Pristojnosti u uvažavanju teme vam ne bi škodilo... :ss:



#15 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 May 2014 - 03:55

...

 

... 

 

 

Skrecemo sa koje 'teme, jasno postavljene i razumljive'?

 

Tvog licnog, umisljenog osecaja za 'nepravdu'?

Sta si ti, - neki sVrBski dijasporski 'asange, snowden & chelsie'?

 

A otkud mi znamo kakav je tvoj 'licni osecaj', - kad na jednom mestu kukas, a na drugom kazes kako si otisao i sada si miran.

 

Pa, ako si miran, - onda budi takav do kraja.

 

No, sudeci po tome kako olako delis kvalifikative 'o glupostima & neistinama', mora da si se vrlo brzo popeo na zivac i tim 'sredstvima javnog informisanja' kojima se se obracao.

 

Zato, - ne trazi odgovore na svoje konstrukcije od drugih, ostavi to za sebe, - pa mozda i sam sebi odgovoris.

 

Nisi ni prvi, a ni poslednji.

 

Vidi samo kako zalosno prolaze 'borci za licnu istinu', - moraju da begaju daleko, a neki se i 'promenu sasvim'.

 

:lol+:

 

...