Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja za Intervju za posao


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#1 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 23 May 2014 - 16:28

Zdravo svima.
Pitao bih vas samo jedno pitanje vezana za posao.
Primetio sam na svakom intervjuu kada sam bio, poslodavaci uvek nesto zapisuju u tvoj odnosno vas Cv, sta to zapisuju?

#2 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 May 2014 - 17:29

Zdravo svima.
Pitao bih vas samo jedno pitanje vezana za posao.
Primetio sam na svakom intervjuu kada sam bio, poslodavaci uvek nesto zapisuju u tvoj odnosno vas Cv, sta to zapisuju?

Komentare, utiske i/ili tvoje odgovore. Tako kasnije mogu da se sete koji kandidat je ostavio bolji utisak.



#3 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 23 May 2014 - 17:45

sta je najvaznije i najsesce sta pisu da li moze neko da mi da primer?



#4 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 23 May 2014 - 17:46

Komentare, utiske i/ili tvoje odgovore. Tako kasnije mogu da se sete koji kandidat je ostavio bolji utisak.

 

Tacno.. Ja sam ovo stalno radio kad sam intervjuisao.. Jednostavno ne moze covek sve da drzi u glavi



#5 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 May 2014 - 18:14

sta je najvaznije i najsesce sta pisu da li moze neko da mi da primer?

Uglavnom utisci i dodatne informacije koje dajes u odgovorima. Nema tu najcesce - svako radi onako kako je njemu lakse kasnije da se seti svog misljenja u tom trenutku i bitnih informacija koje nisu u CVju

 

Tacno.. Ja sam ovo stalno radio kad sam intervjuisao.. Jednostavno ne moze covek sve da drzi u glavi

I pomesaju se informacije



#6 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 23 May 2014 - 19:04

kako to izgleda?

#7 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 May 2014 - 19:05

kako to izgleda?

sta kako izgleda?



#8 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 23 May 2014 - 19:21

pa to

kako izgleda taj opis, da li je dugacak, ili samo pored svake bitne informacije dopisuje se po dve tri reci?

#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 May 2014 - 19:50

pa to

kako izgleda taj opis, da li je dugacak, ili samo pored svake bitne informacije dopisuje se po dve tri reci?

1. Sta bi ti napisao, kad neko odgovori onako kako ti ocekujes na tvoje pitanje?

2. Sta bi ti napisao, kad neko odgovori totalno drugacije od tvog ocekivanja?

 

???

 

edit:

primer:

Kad pitam nekoga, kako regulise mir u ucionici, a on mi odgovori, da posalje djaka kod direktora, ja velikim slovima napisem:"NONONONONO!".

To odprilike tako izgleda.


Edited by mrd, 23 May 2014 - 19:52.


#10 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 23 May 2014 - 20:06

To je u redu, mislim da skole u Srbiji zaista trebaju jos tako dobrih direktora. :)

Sada mi objasbite...

#11 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 23 May 2014 - 20:17

To je u redu, mislim da skole u Srbiji zaista trebaju jos tako dobrih direktora. :)

Sada mi objasbite...

Ne razumem zasto trazis generalne odgovore tamo gde ih nema. Sta ionaj koji intervjuise zapisuje na CV zavisi od mnogo faktora, kao sto je vrsta posla za koju se kandidati javljaju, pa i toga sta je i kako kandidat napisao u svom CV-u, kako je odgovarao na pitanja itd. I sto je najvaznije sta se zapisuje najvise zavisi od licnosti konkretnog ispitivaca, njegovih navika itd.

 

Ne postoje nekakva stanadardizovana pravila tipa "kada ispitujes zapisuj to i to". Svako zapisuje one beleske za koje misli da ce mu kasnije pomoci kod donosenja odluke, a sta je to konkretno nije definisano nekakvim "pravilom".



#12 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 May 2014 - 20:19

pa to

kako izgleda taj opis, da li je dugacak, ili samo pored svake bitne informacije dopisuje se po dve tri reci?

Pa zavisi od onoga ko intervjuise i kandidata, kao i odgovora. Nekad je recenica, znala sam jednog koji je bukvalno hvatao beleske, nekad par reci. Recimo ako ti u CVju pise 'vodio odeljenje' a u razgovoru poslodavac pita koliko je to ljudi, moze da se zavrsi na 'jedan zaposlen + kurir' ili "team od 6 ljudi, 2 visokokvalifikovana, organizovao rad sa autoritetom"



#13 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 23 May 2014 - 20:27

evo pitajte mene recimo neka virtualna fabrka ovde se sada otvara i prvo me pitajte jedno dva tri pitanja onako strucna...
i onda kao recite mi ono sto bi ste inace zapisali

#14 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 May 2014 - 20:45

evo pitajte mene recimo neka virtualna fabrka ovde se sada otvara i prvo me pitajte jedno dva tri pitanja onako strucna...
i onda kao recite mi ono sto bi ste inace zapisali

:lol+: da zamislimo imaginarno radno mesto, a mi budemo imaginarni poslodavci, sa imaginarnim kandidatom kome ne znamo sta je struka pa da ga kobajagi pitamo strucna pitanja i sta bi onda zapisali.

Pa evo sto se mene tice ja sam vec zapisala 'slabo razumevanje' 



#15 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 23 May 2014 - 21:19

sta bi ste radili kod nas i zbog cega zelite da kod nas radite?

1. Iskremo ni ne znam sta vi radite
2. Zbog toga sto je nova fabrika, pokusao bih da probam da poboljsam edukaciju firme.