Jump to content


Photo
- - - - -

ROLAND GARROS 14


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1758 replies to this topic

Poll: sampioni (52 member(s) have cast votes)

muski

  1. nadal (8 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

  2. novak (38 votes [73.08%])

    Percentage of vote: 73.08%

  3. vavrinka (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. federer (2 votes [3.85%])

    Percentage of vote: 3.85%

  5. endi (2 votes [3.85%])

    Percentage of vote: 3.85%

  6. ostali (2 votes [3.85%])

    Percentage of vote: 3.85%

zenske

  1. serena (8 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

  2. ana (10 votes [19.23%])

    Percentage of vote: 19.23%

  3. jelena (8 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

  4. ostale (26 votes [50.00%])

    Percentage of vote: 50.00%

Vote Guests cannot vote

#1 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 20 May 2014 - 20:12

danas su pocele kvalifikacije za drugi gren slem turnir u godini. zvanicno turnir pocinje u nedelju 25. maja i trajace najverovatnije do 8. juna.  

bice ovo 113. roland garros.  1925. godine turnir je postao medjunarodni, do tada su na turniru nastupali samo francuski teniseri.

rekorder po osvojenim titulama u muskoj konkurenciji je rafael nadal sa sad vec bezobraznih 8 titula sampiona. sa samo jednim porazom i po dva cetiri uzastopna trofeja naughty.gif . i max decugis (ne znam kako se izgovara zapravo njegovo prezime pa necu izigravati pesikana) je bio sampion osam puta, ali on je sve turnire uzeo kad su na turniru samo igrali francuzi. on takodje drzi rekord po broju titula u muskim dublovima sa 14 (13 zaredom).

 

kod zena najvise titula ima kris evert sa 7. u dubl konkurenciji navratilova ima 7 titula (uz ‘samo’ 2 u singlu).

 

najmladji pobednici turnira u singl konkurenciji su majl ceng (17g 3m) I monika seles (16g 6m).

 

zanimljivost ovog turnira je to sto postoji mnogo igraca i igracica koji su samo ovaj gren slem osvojili. a Ima i onih kojima samo ovaj turnir nedostaje da u privatnoj kolekciji imaju sva cetiri gren slem trofeja. sampras na primer ima 14 gs titula ali ni jednom nije uspeo da osvoji titulu u parizu. najbolji rezultat na sljaci mu je tek polufinale ’96.

druga krajnost je I to sto je 13 od poslednjih 17 osvajaca muskog singla nemaju drugi gren slem trofej.

 

courts_lenglen.jpg

 

rafael nadal ce biti prvi nosilac i prvi favorit u muskoj konkurenciji. osvojio je nedavno madrid ali je izgubio u finalu rima. ne igra ni blizu svog maksimuma na sljaci ali I uprkos tome stize do zavrsnica turnira. ne bi trebalo da bude drugacije ni u parizu. skriveni motiv uvek motivisanog spanca moze biti i to sto ce sa titulom biti sam na celu najuspesnijeg tenisera u istoriji turnira.

 

novak je drugi nosilac i po mnogima jedini pravi izazivac rafi. jedini koji moze ugroziti nadala. dobru uvertiru je imao sada u nedelju kad je pobedio nadala u rimu. dodatna stvar u medjusobnim duelima je i to sto je ova pobeda novaka znaci i mini-seriju od 4 pobeda. novak je propustio veliku sansu prosle godine. nadamo se da ce se toga uopste nece setiti tokom turnira. objektivno nema sta.

 

treci na atp listi je stanislas vavrinka. osvajac australian opena. jos neko ko bi ako ima dan mogao pomrsiti racune prvoj dvocji u polufinalu. on je ove a i prosle sezone pokazao da ako ima dan moze itekako da izbaci I nadala I novaka. ako je vec pobedio novaka u australiji moze i nadala u parizu. jedini problem je sto ne igra u nekoj dobroj formi. ispadao je rano i u madridu i u rimu.

 

rodjer se vraca medju prva cetiri nosilaca. i tako izbegava najbolje u cetvrtfinalu. njemu mozda tenis i nije bio u prvom planu prethodnih dana, nedelja. dobio je opet blizance (ko zna, zna) i zbog toga je propustio turnir u madridu i rano ispao u rimu. mislim da ga to previse ne opterecuje i da mu je mnogo vazniji turnir u parizu gde ce probati da dodje do druge titule. takav sampion se ne zadovoljava sa samo polufinalom.

 

proslogodisnji finalista david ferer ispao je iz prve cetvorke i sad ce biti mina u cetvrtfinalu nekome od prve cetvorke. prosle godine je igrao sjajno i sve meceve do finala je resio u tri seta. doduse i finale je resio u tri seta ali u nadalovu korist. rim i madrid je odigrao ocekivano. Ispao od novaka u cetvrtfinalu rima i polufinalu madrida. opet ce on biti u zavrsnici ali nema mnogo sansi za titulu.

 

tomas berdic ce biti sesti nosilac.

 

endi se polako vraca. bar se tako cini posle turnira u rimu gde je dobrano namucio rafu. on iskreno moze ispasti u prvom kolu od bedenea a moze i nekim sticajem okolnosti da stigne i do finala na primer. nije bas najveci favorit za titulu jer nije u nekoj ljubavi sa podlogom ali niko ne voli bas da igra protiv njega.

 

raonic, nisikori i grisa mlade snage atp toura. da li najzad neko od mladjih nesto znacajnije moze uraditi na jednom gren slemu. nedavno su igrali medjusobno u madridu I nisikori je pobedio u dva tajbrejka. nisikori stigao do finala madrida a raonic do polufinala rima.  

 

domaci ce opet biti u centru paznje domace publike. niko od tsonge, gaskea, simona I monfilsa nije bas u nekoj bog zna kakvoj formi ali patriotsko nastrojeni francuzi u publici ce pomoci na mnoge nacine ne bi li pomogli sunarodnicima. realno, tesko da mogu dogurati dalje od cetvrtfinala.

 

nazalost del potro propusta turnir zbog teske povrede zgloba.

 

 

serena ce biti prvi nosilac i apsolutni favorit u zenskoj konkurenciji. sedamnaestostruka gs sampionka ce biti favorit bez obzira na to sto se igra na sljaci, na njenoj daleko najneomiljenijoj podlozi. toliko je dominatna da cu do polufinala igrati minus gejmove na kladionici I na ovako niske graince. mislim da je odnos 90.4%-9.6% serena vs ostale zajedno.

 

li na ce biti drugi nosilac I brani samo drugo kolo od prosle godine. ispadala je u cetvrtfinalima madrida i rima pa se moze reci da nije na nivou drugog na svetu ali ce podici svoju igru za pariz siguran sam.

 

radvanska je u nesto boljoj formi i i ona ce sigurno biti u zavrsnici turnira. finalistkinja australian opena brani cetvrtfinale.

 

izneverovao sam sad kad sam video da je halep cetvrta na svetu…sta sam propustio? igra dobro ove sezone. poneki porazi na pocetcima turnira ali osim toga redovno stize do petka/subote/nedelje. bas cu obratiti paznju na njene igre na turniru.

 

cibulkova, ivanovic, jankovic, kvitova, sarapova itd, sve se vrte oko 5-15 mesta i sve imaju sanse za neko polufinale/finale ali mogu lako ispasti i u prvim kolima. ono sto raduje je to sto nase igracice najzad igraju nesto sto lici na vrhunski tenis. imaju dobre rezultate i sigurno se od njih ocekuje dobar turnir. nadamo se da ce i ispunisti pre svega svoja ocekivanja.

 

azarenka nazalost nece igrati ni ovaj turnir zbog povrede.

 

fo.png

 

nagradni fond turnira ce biti 25 miliona evra. 3 miliona vise nego prosle godine.

 

divlje karte:

 

wc.png

 

poeni:

 

pd.png

 

 

zoe

 

 

 

umesto bezveznih plusica posaljite prazan sms na 1003.

 

srecno.



#2 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 20 May 2014 - 20:18

sad osvajamo, svi znaci iz proročanstva su tu... kometa, poplava, pomračenje sunca, pad večnog grada i NBK



#3 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 20 May 2014 - 20:20

NBK to the rescue :D



#4 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 20 May 2014 - 20:57

sad osvajamo, svi znaci iz proročanstva su tu... kometa, poplava, pomračenje sunca, pad večnog grada i NBK

Ništa to nije jako kao McLeod-ova izjava... :D



#5 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 20 May 2014 - 21:55

Dobro je, zabrinuh se za coveka

#6 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 21 May 2014 - 17:12

Krajinovic rutinski dobija anonimnog devetnaestogodisnjeg Francuza (kvota na Ficu 1,15) 7-5 4-6 8-6. Tek sto se zavrsi njegov mec, prekid zbog kise na poslednjem mecu za danas :D



#7 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 21 May 2014 - 17:44

Dosta los Filip danas.Giustino sledeci?



#8 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 21 May 2014 - 18:43

Dosta los Filip danas.Giustino sledeci?

 

Da, dobio u dosta cudnom mecu Ita (bp 6/6, a Ito 5/7). Mislim da sam ga gledao ove godine protiv Haider Maurera negde u J. Americi (ne radi h2h na matchstatu, pa ne mogu da proverim da nisam pobrkao igrace), ako tako igra i sada, onda je sigurno favorit protiv igraca koji gubi od Albota i muci se sa anonimnim tinejdzerima koji Q igraju na osnovu wc-a.


Edited by nlavrnja, 21 May 2014 - 18:44.


#9 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 22 May 2014 - 17:43

Fica vodi 6:4 5:3, nadam se da ce bez problema odservirati za mec.  :+1:

Inace, Donskoy je ispao od nekog Lokolija, tako da ako Fica prodje, protiv njega ce igrati za glavni zreb.

 

edit:

nije uspeo da odservira za mec, napravo je brejk pre toga  :thumbs:


Edited by Boxy, 22 May 2014 - 17:45.


#10 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 22 May 2014 - 17:50

Donskoj se u 1. kolu mucio sa Ridom, 1 od najvecih cepanica koje sam u zivotu video (jedino je Barton veca), mirisalo je da ovo moze da se desi.

 

Inace, ovaj Lokoli pre nedelju dana odrao Kokoa (ili kako se vec izgovara Ficin protivnik u 1. rundi Q) 6-4 6-1



#11 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 22 May 2014 - 17:52

Donskoj se u 1. kolu mucio sa Ridom, 1 od najvecih cepanica koje sam u zivotu video (jedino je Barton veca), mirisalo je da ovo moze da se desi.

 

Inace, ovaj Lokoli pre nedelju dana odrao Kokoa (ili kako se vec izgovara Ficin protivnik u 1. rundi Q) 6-4 6-1

 

Ako nisi gledao Smetharsta onda nista :D Moram opet da hvatam te celindzere...



#12 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 22 May 2014 - 18:00

Krajinovic rutinski dobija anonimnog devetnaestogodisnjeg Francuza (kvota na Ficu 1,15) 7-5 4-6 8-6. Tek sto se zavrsi njegov mec, prekid zbog kise na poslednjem mecu za danas :D

 

Ja sam igrao na malog francuza. Koliko sam čuo, ima talenta i radi sa Muratoglujem...



#13 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 23 May 2014 - 01:13

Pozdrav ekipo :lol+: .Djokovic osvaja Roland Garros



#14 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 23 May 2014 - 07:34

Bacio sam pogled na vremensku prognozu za Pariz. Reklo bi se da će prva nedelja baš biti vesela. Kakav je skor ovih najboljih "na vodi"  :D...



#15 Jatmi

Jatmi
  • Banned
  • 193 posts

Posted 23 May 2014 - 08:36

Uzivo prenos zreba.