Jump to content


Photo
* * * * - 2 votes

Vodeni cirkus Montija Vučića, medijski mulj i guske u poplavi glupos


  • This topic is locked This topic is locked
11107 replies to this topic

#76 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 18 May 2014 - 13:46

... Pri tom ne mislim samo na ovu garnituru danas, nego na sve od 1990 neke xo dana danasnjeg.

 

Ista je to garnitura.

 

ps. Nisu bas svi, ima i onih koje su prepoznali kao drugacije i pravovremeno odstrelili...


  • 1

#77 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 May 2014 - 13:47

Trebalo je i jace da ih grdi, sa vise teskih reci.. Ko sad moze da trazi primere kojekakve, pitanje ti nije na mestu... Sigurno su zapadni lideri i zesci od Vucica u ovakvim situacijama. Ministri treba da slusaju i da rade, a ne da filozofiraju.

 

Šta to znači da ih jače grdi?

Kako je moguće da su svi lenštine i nesposobnjakovići a samo on sposoban? Ako je tako, na osnovu čega si to zaključio? Ako može samo bez vučićevske demagogije, da se držimo konkretnih činjenica.   

 

I tebe (kao i tvog kolegu troskokaša) bih zamolio da mi navedeš jedan primer gde se na Zapadu ovako bahato ponašalo u kriznim situacijama.


Edited by melankolic, 18 May 2014 - 13:50.

  • 1

#78 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 18 May 2014 - 13:47

.. Sigurno su zapadni lideri i zesci od Vucica u ovakvim situacijama.

 

Eto iz prve ruke - nisu!


  • 0

#79 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 13:50

Šta to znači da ih jače grdi?

Kako je moguće da su svi lenštine i nesposobnjakovići a samo on sposoban? Ako je tako, na osnovu čega si to zaključio? Ako može samo bez vučićevske demagogije, da se držimo konkretnih činjenica.   

Nisam ja rekao da je Vucic sposoban, a svi nesposobni..Svi se ovde zgrazavaju nad Vucicevim nastupom prema ministrima, a meni se cini da je preblag bio.. 


  • 0

#80 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 18 May 2014 - 13:50

Nemoj ti meni kafanski troskokašiti nego mi objasni da li je uobičajeno da se bilo koji premijer tako obraća svojim saradnicima i ljudima koji su zaposleni u službama za vanredne situacije?

Zao mi je sto Canak nije premijer - e tu bi se tek naslusali :D


  • 0

#81 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 13:50

Eto iz prve ruke - nisu!

Moze malo konkretniji primer? Snimak, tekst iz novina?


  • 0

#82 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 May 2014 - 13:53

Nisam ja rekao da je Vucic sposoban, a svi nesposobni..Svi se ovde zgrazavaju nad Vucicevim nastupom prema ministrima, a meni se cini da je preblag bio.. 

 

Na osnovu čega tvrdiš da je bio preblag? Šta je on kao premijer (kapetan lađe koja tone) uradio da se situacija stabilizuje? Koliko vidim sem samopromocije i širenja panike, ništa drugo ne radi.


  • 0

#83 handys111

handys111
  • Members
  • 379 posts

Posted 18 May 2014 - 13:55

Vise od takvog nacina obracanja, koji cak nije bio ni iskreno ljutit pa eto mozda preteran, nego ocigledno fingirano ljut za kamere, problem je sto premijer i ministar idu po terenu 'da spasavaju', a nisu ni izbliza kvalifikovani za to. Eto, to je problem. Sve je u predstavi, a od efikasnosti ni reci, prosto zato sto nema dovoljno sposobnih i zainteresovanih da reaguju na vreme. Sabac nije smeo pasti zato sto je vlast u sapcu morala pasti. A kako se radi bez pompe ali efikasno videli ste u Sremskoj Mitrovici.


  • 3

#84 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 18 May 2014 - 13:56

Skandalozno ponasanje Vucica, sva ona dreka i kreveljenje, pokazuju da covek definitivno nije dorastao situaciji. Ako ce na isti nacin da iskorenjuje korupciju i uvodi disciplinu u drzavne sluzbe, onda nema zime za one s obrazom kao djon. Treba samo da precute dok se taj izdere i ispuca, a onda mogu ´ladno nastave po starom.

Zalosno je samo sto kvalitetni ministri kao sto je Kori Udovicki, nemaju drugog nacina da svoje sposobnosti stave u sluzbu gradjana Srbije, nego  da trpe  da ih ovaj buzdovan vredja i ponizava pred kamerama. Strasno.


  • 9

#85 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 18 May 2014 - 14:09

Ista je to garnitura.
 
ps. Nisu bas svi, ima i onih koje su prepoznali kao drugacije i pravovremeno odstrelili...


Sto bi rekao kolega Masinovodja "zanemarljiva velicina"


Naravno da su ih odstrelili, da bi gomila nesposobnih nastavila da izgleda sposobno, ja kad pogledam neke fantome na lokalu, gde se ljudi znaju, pa je taj opet predsednik opstine, ne smem ni da zamislim kakvi sve postoje u BG, na republi kom nivou po raznim ministarstvima, agencijama i upravama...
  • 0

#86 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 18 May 2014 - 14:12

stop-dog-barking.jpgvucic%206.jpg?thumbId=2043682

 

Ima li neke sličnosti između ove dve slike? Meni je ovaj levo simpatičniji.


  • 1

#87 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 14:15

Skandalozno ponasanje Vucica, sva ona dreka i kreveljenje, pokazuju da covek definitivno nije dorastao situaciji. Ako ce na isti nacin da iskorenjuje korupciju i uvodi disciplinu u drzavne sluzbe, onda nema zime za one s obrazom kao djon. Treba samo da precute dok se taj izdere i ispuca, a onda mogu ´ladno nastave po starom.

Zalosno je samo sto kvalitetni ministri kao sto je Kori Udovicki, nemaju drugog nacina da svoje sposobnosti stave u sluzbu gradjana Srbije, nego  da trpe  da ih ovaj buzdovan vredja i ponizava pred kamerama. Strasno.

Cela prica oko Vucicevog odnosa prema ministrima je sporedna. Nista ne smeta sto se malo izvikao na nekog od njih.

Na osnovu čega tvrdiš da je bio preblag? Šta je on kao premijer (kapetan lađe koja tone) uradio da se situacija stabilizuje? Koliko vidim sem samopromocije i širenja panike, ništa drugo ne radi.

Pa valjda on vodi i komanduje ministrima koji opet komanduju vojskom i policijom. Kad se ovo sve zavrsi donosice se zaključci kako je sve vodjeno. 


  • 0

#88 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 18 May 2014 - 14:18

Pre 14 godina smenjen Sloba i 14 godina nije nista uradjeno pa cak ni auto-put kroz Vojvodinu... Realno zabole me patka za SNS i Vucica, ali BT je bio 3 mandata, vatrogasna vozila i opremu kupovao Drug Broz, a on umro pre okruglo 34 godine, vojska i policija nemaju uniforme, a da ne pricam nesto ozbiljnije, tako da je o.k napusavati za medijski cirkus, ali kriviti da nije nista uradjeno nije o.k, mi nemamo sa cim da se branimo, kad vidim vatrogasce da idu da intervenisu u starim FAP-ovim kamionima :ajme: 30 godina se kralo sakom i kapom i sad smo svi zateceni, nesposobni postavljeni od predsednika MZ do predsednika opstine, svi znali sta ce da bude i svi cekaju nesto "odozgo" da im jave iz komiteta... Pri tom ne mislim samo na ovu garnituru danas, nego na sve od 1990 neke xo dana danasnjeg.

Sve ovo što kažeš stoji, ali niko ne kaže da je Vučić jedini krivac za tekuće stanje. Vučić je kriv što nije ni pokušao da menja zatečeno stanje, naprotiv, samo ga je još pogoršao zato što na sva ključna mesta postavlja svoje proverene ali srazmerno tome nekompetetntne botove.

 

Proplog decembra sam gledao neku reportažu, mislim da je to bio neki manji grad u Južnoj Srbiji, Pirot ili tako nešto. Pokazali su kako vatrogasci, koji tamo imaju i funkciju nekakve gorske službe spasavanja nemaju zimske čizme, iako se od njih očekuje da spasavaju ljude iz zavejanih okolnih sela, ako zatreba. Za to stanje nije kriv ni BoTa, ni Tito, nego Vučić, odnosno Vučićev čauš koga je on tamo postavio za glavnog.

 

BoTa i DS svakako snose svoj (veoma veliki) deo krivice zbog nečinjenja i/ili vrlo pogrešnog činjenja, ali od Vučića već pune dve godine slušamo samo galamu "bivši režim", "bivši režim", ali  vidimo da je on samo znatno glasniji od "bivšeg režima", ali nikako i bolji.

 

Ne gutam ni vrlo omiljenu priču SNS botova kako se ne može preko noći popraviti pustoš i propast koju je DS ostavio iza sebe posle 12 godina. (Uzgred, nije DS sam samcit pravio pustoš 12 godina, nego su mu u tome vrlo nesebično pomagali i neki danas vrlo cenjeni Vučićevi koalicioni partneri.)

Ne očekujem oporavak preko noći jer znam da je to nemoguće, ali za dve godine sam očekivao da bar vidim bar neki mali pozitivan trend. A šta sam dobio? Nekoliko hapšenja, "moj prijatelj šeik", "Beograd na vodi", tajne ugovore i "biće ovo", "biće ono" u ogromnim količinama. A život sve skuplji i sve lošiji...


  • 3

#89 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 18 May 2014 - 14:18

...

Pa valjda on vodi i komanduje ministrima koji opet komanduju vojskom i policijom. Kad se ovo sve zavrsi donosice se zaključci kako je sve vodjeno. 

Kakvi crni ministri da komanduju vojskom i policijom? Imaš samo ministra odbrane i unutrašnjih poslova, a vrhovni komandant vojske je predsednik države.

 

S druge strane, šta god ja mislio o vojsci čiji je najviši čin ratni zločinac ili o policiji koja štiti kriminalce, oni su još ispali i najveći profesionalci koji se bar nisu samopromovisali, već su radili posao za koji su plaćeni.


  • 0

#90 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 14:19

Kakvi crni ministri da komanduju vojskom i policijom? Imaš samo ministra odbrane i unutrašnjih poslova, a vrhovni komandant vojske je predsednik države.

 

S druge strane, šta god ja mislio o vojsci čiji je najviši čin ratni zločinac ili o policiji koja štiti kriminalce, oni su još ispali i najveći profesionalci koji se bar nisu samopromovisali, već su radili posao za koji su plaćeni.

Toma da komanduje? 


  • 0