Jump to content

Photo
* * * * - 2 votes

Vodeni cirkus Montija Vučića, medijski mulj i guske u poplavi glupos

• This topic is locked This topic is locked
11107 replies to this topic

#46 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 18 May 2014 - 12:06

Nego sta nego da treba da vice na ministre. Ima da cute, da slusaju i da rade. Kao i svako prema svom zaduzenju i opisu posla.

Ne. Pravi, rođeni lider i kulturan čovek nema potrebe da viče na podređene jer zna od toga oni neće ništa ni više, ni bolje raditi. Potrebu da viče ima samo krajnje primitivan i iskompleksiran čovek koji ne ume da se na drugačiji način nametne kao vođa, a u Vučićevm slučaju javno dernjanje i histerisanje ima još jednu svrhu, a to je da prostoti pokaže da je on, ne samo Gazda, nego i onaj pravi Gazda koji se ponaša kako treba da se Gazda ponaša, barem onako kako se to u Srbiji definiše Gazda.

Vučić to radi pred kamerama upravo zato što zna da mu to donosi veliki broj poena kod primitivaca koji glasaju za njega. Oni doživljavaju mokre orgazme kad vide kako Vođa muštra podređene, a oni pokunjeno ćute. To je sasvim u skladu sa onim što oni smatraju kako treba da se ponaša "dobar Vođa". Za njih to je neko ko zna da glasno podvikne, a ako treba, i da tresne pesnicom o sto, da se zna šta je red! Tako im pruža utisak da je on odlučan Vođa, koji zna šta radi, samo mu još preostaje da potera te lenštine i problem će biti rešen dok si rek'o keks. Nema zezanja sa Gazdom!

Osim toga, kad gledaju takvo nešto, oni se i lično identifikuju sa Vučićem (i svakim drugim ko se tako ponaša) jer radi ono što bi oni hteli da urade (da podviknu "onima gore"), ali ne mogu jer su niko i ništa i nemaju na koga da se deru osim, možda, samo na vlastitu ženu i decu, što vrlo često i čine. I mnogo im je lepo.

Ovo je ona ista prostačka fora kao kad je Mrka svojevremeno prozivao šefove gradilišta pred kamerama kako su lenji i ne rade. I, je li posle dernjanja posao na gradilištu išao bolje i brže? Nije, naravno, jer ako je kilava organizacija (i organizator), nema materijala, nema mašina, radnici nisu plaćeni, možeš ti da se dereš koliko god hoćeš, ali ne pomaže, posao ide kilavo i traljavo.

• 23

#47 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 18 May 2014 - 12:07

Ako si mislio na odgovor - odgovori. Jeste da smo imali temu o tome, al' neka ode nekoliko postova, premda ne znam šta ću novo saznati.

Naravno  da sam mislio na odgovor. 

Radi se o atmosferi ucutkivanja i otvorenog banovanja koja je vladala na forumu , a koja se najbolje prelamala na komentarima o tekstovima Vesne Pesic. 

A lepo smo znali da ce se doci u ovakvu situaciju sa radikalima na vlasti. Zato je krajnje logicno da vas se podseti na to. 

• 0

#48 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 18 May 2014 - 12:08

Ne prica se ovde o radu, nego o atmosferi ludila koju emituje Vucic. O tome je i pokrenut topik, nemojte zamenjivati teze.

BoTa ne bi? On bi se skinuo u treger majicu i zaplivao kroz Savu...
  • 2

#49 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 18 May 2014 - 12:09

Da su nas evakuisali ranije kao Baric i Umku,ovako gledam vesti u petak u 11,svi u soku,a sat vremena kasnije ceo grad pod vodom.Ma nemaju pojma,vlada da podnese ostavku.

• 6

#50 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 18 May 2014 - 12:14

Naravno  da sam mislio na odgovor. 

Radi se o atmosferi ucutkivanja i otvorenog banovanja koja je vladala na forumu , a koja se najbolje prelamala na komentarima o tekstovima Vesne Pesic. 

A lepo smo znali da ce se doci u ovakvu situaciju sa radikalima na vlasti. Zato je krajnje logicno da vas se podseti na to. 

Nije se banovalo zbog Vesne Pešić kao Vesne Pešić, već zbog prekršaja.

A za ovo drugo ne vidim šta je novo, jer mnogi su prognozirali Vučićevo samovlašće.

• 0

#51 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 18 May 2014 - 12:15

...

Daj ne srozavaj se do dna. Situacija je prirodna nepogoda. Sta ste znali? Da pljujete po gospodji VP -to sigurno...

Ti znas sta je to izgradjeni sistem funkcionisanja jedne ozbiljni drzave? To fali.

Ti znas ko je najduze bio na vlasti (pa skoro apsolutnoj), i to u vremenu povoljnih kredita, itd? Znas.

Umes da izvuces zakljucak o odgovornosti istih? Nikako.

Ali ne, ide opet ta stranacka mantra... Udri!

• 0

#52 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 18 May 2014 - 12:22

A za ovo drugo ne vidim šta je novo, jer mnogi su prognozirali Vučićevo samovlašće.

Ako su ga prognozirali, a nisu nista uradili da do toga ne dodje ( citaj nisu izasli na izbore), ne vidim koje drugo pitanje moze da se postavi osim onog koje sam postavio.

• 0

#53 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 May 2014 - 12:25

S tim sto ne bi bilo bolje ni da sada gledamo Djilasa na celu vlasti. Ili Tadica. Ne bi bilo ovakvog cirkusa sa kamerama (mozda!), ali cisto sumnjam da bi bili sposobniji. Mrka i Velja su bili i sa njima, pa vidimo kako su dobro odradili svoj posao.

• 4

#54 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 18 May 2014 - 12:36

Ako su ga prognozirali, a nisu nista uradili da do toga ne dodje ( citaj nisu izasli na izbore), ne vidim koje drugo pitanje moze da se postavi osim onog koje sam postavio.

Ne vidim nikakvu bitnu razliku između samovlašća BoTe ili Đilasa kada se uporede sa ovom budalom. Doduše, ne znam kako bih zamislio onu krpu od Botinog premijera kako se dere na ministre, a ne ume ni da kine kako valja. To bi već bilo prajsles :lol+:

Ako ništa drugo, Vučko je bolji komedijaš.

• 5

#55 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 18 May 2014 - 12:38

U slucaju vanredne situacije, tj. vanrednog stanja se suspendovanje odredjenih sloboda i prava podrazumeva. Pa nece sad da glasaju u vladi ili da iznose na skupstinu koje mere donositi. U ovoj situaciji je efikasnost i brzina prioritet. 

Tačno, efikasnost i brzina. Ali to se ne postiže histeričnim urlanjem, nego staloženim, mirnim i odlučnim nastupom, koji mnogo više deluje i motiviše podređene, nego histerično urlanje.

Mali primer:

Ja sam se nekad davno, dok još nisam živeo u Srbiji, bavo jedrenjem. Pri jednom od prvih izlaza na more, upali smo u ono što je meni tada izgledalo kao prilično ozbiljno nevreme i priznajem da sam se u početku malčice uplašio, kao i ostali deo posade. Posada smo bili nas četvorica potpunih početnika i "kapetanica", dama nešto starija od našeg proseka. Ali ono što nas je vrlo brzo umirilo bio je njen neverovatno smiren nastup i način komandovanja. Ti pređi tamo, ti uradi ovo, ti uradi ono. Kratke komande, mirnim, staloženim ali odlučnim glasom. Kada bi neko pogrešio (a kao početnici, grešili smo samo tako), ona bi samo ponovila ili pokazala kako treba uraditi. Nije trebalo da kaže treći put.

Zbog te njene smirenosti i staloženosti shvatili smo da nemamo čega da se bojimo i da smo u sigurnim rukama. Vrlo brzo ne samo da nas više nije bilo strah, nego smo čak i počeli da uživamo! Posle smo se gurali da uvek budemo deo njene posade. :)

Šta misliš šta bi bilo, da je počela da urla na nas "budalo, to se tako ne radi!", "brže, brže to, idiote!", "koliko puta treba da ti kažem, debilu jedan!", "požuri morončino, dokle ću da te čekam!" i slične fore?

A upravo to je Vučićev stil komandovanja. E sad, ako to tebi imponuje i smatraš da je OK i da baš tako treba, onda ništa...

• 6

#56 Wook

Wook
  • Members
  • 23,143 posts

Posted 18 May 2014 - 12:39

"Da nismo postavili džakove, da nismo slušali stručne ljude, ne bismo spasili gradPreko 680 nije realno da branimo.Traljavo smo krenuli u Šapcu, ali kada je sistem uspostavljen uz pomoć Šapčana, koji su bolje prepoznali nego njihovo rukovodstvo, sve je bilo bolje", rekao je Vučić.

Evo dokaza zbog čega je pravljen cirkus u Šapcu.

• 2

#57 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 18 May 2014 - 12:49

Polako, tek su dve godine na vlasti, jos 7-8 da se uhodaju, pa da vidis!  :kece:

Inace, demonstrirano je funkcionisanje nase Vlade, imamo jednog strucnjaka za sve, ostali zabiju glavu u sto i slusaju.

Realno, mogla bi se napraviti velika usteda u drzavnom aparatu, raspustiti sva ministarstva i zaposliti tri momka.

Jednog vozaca, jednog potrcka da donosi burek svevisnjem i jednog kamermana koji ce 24h beleziti njegove podvige.

Hoćeš reći, nešto ovako:

Attached Files

• 2

#58 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 18 May 2014 - 12:52

Ne vidim nikakvu bitnu razliku između samovlašća BoTe ili Đilasa kada se uporede sa ovom budalom. Doduše, ne znam kako bih zamislio onu krpu od Botinog premijera kako se dere na ministre, a ne ume ni da kine kako valja. To bi već bilo prajsles :lol+:

Ako ništa drugo, Vučko je bolji komedijaš.

Ne znam da li se moze napisati zalosniji post od ovoga. 

Jesi li svestan sta pises?

Zasto bismo zamisljali " krpu od Botinog premijera" da se dere na bilo koga?! Kakav je to nacin komunikacije?! Uzgred ta " krpa" ima svoje ime, i mi bar nismo videli da se tom 'krpom" brise pod, kao sto se brise sa jednom Kori Udovicki. 

Ako je cilj komedijasenje onda nista, ali uvodni post ti nije tako zvucao. Dogovori se sam sa sobom da li ti se komedijasenje svidja ili ne. 

S tim sto je ovo komedijasenje takvo samo povrsno, a zapravo moze da kosta vise od bilo kakve poplave.

• 0

#59 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 18 May 2014 - 12:58

BoTa ne bi? On bi se skinuo u treger majicu i zaplivao kroz Savu...

BoTa je danas (a najverovatnije i definitivno) istorija i ono što se u matematici zove "zanemarljiva veličina" i samo je nepotrebno gubljenje vremena pogađati šta bi BoTa uradio da je na Vučićevom mestu. BoTa nije na Vučićevom mestu nego je to Vučić i za nas jedino relevantno ono što Vučić radi (a još više, šta ne radi), a ne šta bi BoTa ili neko drugi uradio.

Edited by Mashinovodja, 18 May 2014 - 13:02.

• 0

#60 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 18 May 2014 - 13:00

S tim sto je ovo komedijasenje takvo samo povrsno, a zapravo moze da kosta vise od bilo kakve poplave.

Tu si, nažalost, sasvim u pravu.

• 0