Jump to content


Photo
* * * * - 2 votes

Vodeni cirkus Montija Vučića, medijski mulj i guske u poplavi glupos


  • This topic is locked This topic is locked
11107 replies to this topic

#16 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 18 May 2014 - 11:17

Nego sta nego da treba da vice na ministre. Ima da cute, da slusaju i da rade. Kao i svako prema svom zaduzenju i opisu posla.

 

Wow, pa siguran sam da i ti moras da znas da covek koji vice, kao i pas koji laje, to ne radi zato sto je siguran u svoj autoritet (snagu), naprotiv... To je odraz njegove slabosti. To je porazavajuce za nekoga na rukovodecoj poziciji...

 

To sto ti prizeljkujes ima ime, to se zove autoritarna diktatura... Pa zar ti nije bilo dovoljno pod SMradom, ili si (verovatno) bio mali?


  • 13

#17 handys111

handys111
  • Members
  • 379 posts

Posted 18 May 2014 - 11:17

Nije to nista cudno. Mi volimo da imamo velikog taticu koji ce za sve da se pobrine.


  • 0

#18 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 11:17

Preskoči temu. Valjda si video naslov teme?

Jesam.. O tome i pisem... Ljudi se zgrazavaju nad obracanjem Vucica, prema ministrima posebno, a ja kazem da takva komunikacija i treba da bude prema nasim ministrima. Da cute i da slusaju.


  • 0

#19 Hladno pivo

Hladno pivo
  • Members
  • 2,059 posts

Posted 18 May 2014 - 11:18

Cemu opsesija Vucicevim ponasanjem i analiziranjem u sitna crevca njegovih recenica? Uziveo se covek i to je to. Nasim ljudima manjak discipline i ozbiljnosti nikad nije nedostajao. Reakcija je bila dobra,a to sto preventivno nije delovano kako treba to je nas trade mark, nema mnogo veze sa tim koji je politicar na vlasti.


  • 0

#20 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 11:20

Wow, pa siguran sam da i ti moras da znas da covek koji vice, kao i pas koji laje, to ne radi zato sto je siguran u svoj autoritet (snagu), naprotiv... To je odraz njegove slabosti. To je porazavajuce za nekoga na rukovodecoj poziciji...

 

To sto ti prizeljkujes ima ime, to se zove autoritarna diktatura... Pa zar ti nije bilo dovoljno pod SMradom, ili si (verovatno) bio mali?

U slucaju vanredne situacije, tj. vanrednog stanja se suspendovanje odredjenih sloboda i prava podrazumeva. Pa nece sad da glasaju u vladi ili da iznose na skupstinu koje mere donositi. U ovoj situaciji je efikasnost i brzina prioritet. 


  • 1

#21 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 May 2014 - 11:24

Problem je sto on svojim takvim ponasanjem, dok apeluje i dernja se da se ne iznose dezinformacije, prica o nekima "koji ne zele dobro" i slicno upravo najdirektnije doprinosi napetoj situaciji u zemlji. Jedna Kori Udovicki na koju se drao malopre je osoba kojoj nije ni za crno ispod nokta, ali za ovaj narod koji je vecinom glasao za njega bilo bi mnogo bolje da iskoristi svoj autoritet i bude miran i stalozen i da slusa opet svoje savetnike kao u predizbornoj kampanji, jer je slika tog Vucica pobedila, a ne slika ovog kojeg gledamo poslednjih par dana.

 

Njegovo je da za javnost kaze ono sto javnost treba da cuje, da apeluje, a ne da naredjuje i ponasa se kao da je centralna svetska figura.


  • 0

#22 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 18 May 2014 - 11:25


Jesam.. O tome i pisem... Ljudi se zgrazavaju nad obracanjem Vucica, prema ministrima posebno, a ja kazem da takva komunikacija i treba da bude prema nasim ministrima. Da cute i da slusaju.


Što automatski implicira da si ti ubeđen da Alek Veliki sve najbolje zna i u sve se razume, pa može svima da naređuje šta treba da rade, a oni da ga sušaju. Šta će mu onda ministarstva uopšte?
  • 4

#23 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 18 May 2014 - 11:30

Što automatski implicira da si ti ubeđen da Alek Veliki sve najbolje zna i u sve se razume, pa može svima da naređuje šta treba da rade, a oni da ga sušaju. Šta će mu onda ministarstva uopšte?

Pa sta on zna? On je citav zivot u politici, nikad nigde nista nije radio, osim politike. I on nekome naredjuje 1 nasip, pa drugi, treci ... alo nije to tvoj posao, postoje ljudi ciji je to posao, cija je to struka ... vise on 'brine' za sabac od ljudi koji zive tamo, cija deca zive tamo, cija je kompletna imovina tamo ...


  • 2

#24 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 11:30

Što automatski implicira da si ti ubeđen da Alek Veliki sve najbolje zna i u sve se razume, pa može svima da naređuje šta treba da rade, a oni da ga sušaju. Šta će mu onda ministarstva uopšte?

Ne, nego da u ovom trenutku kao prvi čovek vlade mora preuzeti potpunu odgovornost.


  • 1

#25 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 18 May 2014 - 11:31

Wow, wow, pa zar ne mislis da nije problem u "vanrednom" stanju, vec u nacinu sta se pod tim "suspendovanjem" podrazumva? Odnosno, sta je istim cilj...

 

Imas hrpu katastrofa, nepogoda biblijskih razmera, "vanrednih" stanja i u US of A, pa se niko ne dere, ne ponizava svoje kolege, saradnike, a sve pred publikumom (kamerama)...

 

Sa druge strane, imas i ovu tvoju vrstu "suspenzije". Jedna od najpoznatijih u Istoriji kao propratni slogan imala je Ein Volk, ein Reich, ein Führer...


  • 1

#26 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 May 2014 - 11:31

Ne, nego da u ovom trenutku kao prvi čovek vlade mora preuzeti potpunu odgovornost.

 

Kako je, po tvom misljenju, on preuzeo odgovornost onakvim obracanjem javnosti?


  • 0

#27 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 18 May 2014 - 11:32

Hm, da, još kad bi ti imao pojma šta "preuzimanje odgovornosti" zaista i znači, onda bi rasprava sa tobom i imala smisla. Ovako, mrka kapa. 


  • 3

#28 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 18 May 2014 - 11:33

Uzas situacija na terenu, sve drzavne sluzbe mrtve do bola i svi cekaju naredjenje "odozgo" kao u stara dobra vremena, Crveni Krst salje hranu u centralni magacin u Beogradu, a u Bajinoj Basti situacija kriticna, a radno vreme im do 18h i posle idu kuci, kontakt relefon ne postoji, tj. postoji ali je to broj iz kancelarije u kojoj oni nisu tu. Niti su trazili pomoc volontera niti su se obratili javnost, nista EJ... Dve relikvije iz doba komunizma koje sede u kancelarijama i nose prsluke sa znakom crvenog krsta i cekaju pored telefona... Ljudi skupljaju pomoc na svoju ruku i onda upravljaju njome po sistemu ko nas zove mi saljemo pomoc Tim ljudima :hail: Tri puta idem u CK juce i tri puta mi kazu ma sve je to o.k nemoj da se brines ostavi broj telefona pa cemo te zvati ako treba... :ajme: A onda uvece oko 8 zovu iz BB nemaju hranu za bebe, a mi ne mozemo da stupimo u kontakt sa CK jer su oni otisli kuci, gotovo radno vreme... Da li ce nesto da se desi? Naravno da nece. Zasto? Srbija!!!!!!
  • 1

#29 Hladno pivo

Hladno pivo
  • Members
  • 2,059 posts

Posted 18 May 2014 - 11:34

Ja licno mislim da odziv dobrovoljaca ne bi bio toliko veliki da Vucicev nastup nije bio onako dramatican, kakav je bio. Svakako recenica moj prijatelj seik je veoma ruzna...

 

Spiskovima nestalih ljudi dodati i predsednika.


  • 0

#30 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 May 2014 - 11:37

Ja licno mislim da odziv dobrovoljaca ne bi bio toliko veliki da Vucicev nastup nije bio onako dramatican, kakav je bio. Svakako recenica moj prijatelj seik je veoma ruzna...

 

Spiskovima nestalih ljudi dodati i predsednika.

 

Ja ga do sada nisam ni gledao, a ljudi se organizuju na tviteru i fejsbuku. I veliko hvala onima koji se nazivaju mrsimudi, neradnici i blogeri koji "nista korisno ne rade i zaradjuju na prodavanju magle", koji su pomogli vise od citave vlade zajedno.


  • 2