Jump to content


Photo
* * * * - 1 votes

Uloga NATO


  • Please log in to reply
1970 replies to this topic

#91 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 21 May 2014 - 16:47

...pane Osceola,ti ne razlikuješ SAD od Nato.SAD je zaista najveća sila u NATO

i diktira većinu dešavanja u NATO.Ali,zar ti baš onaj primjer koji si naveo da Češka

nije željela prihvatiti vojnike NATO ne pokazuje karakter NATO.SAD ali i ostale velike

članice Saveza imaju svoje solo dionice,V.Britanija sa Argentinom,Francuska u frakofonskoj

Africi,i to nema veze sa NATO.

 

 

...jasenja,Hrvatsja je ušla u NATO ali NATO nije ušao u Hrvatsku.Bilo je zajedničkih vježbi

na poligonu kod Slunja ili pomorskih vježbi na Jadranu.Zamisli,na vježbe kod Slunja su dolazili i vojnici 

iz Srbije.I da,osječam se sigurnije jer Hrvatska ulaskom u NATO sigurno neće ratovati sa svojim susjedima ali i susjedi će

dobro razmisliti hoće li se upuštati u nekakove vojne avanture.Ne radi snage oružja kojim raspolaže 

Hrvatska nego zbog onog famoznog člana 5. Statuta.


  • 1

#92 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 21 May 2014 - 16:48

prvi bold: zasto je onda drzava intervenisala, u liberalnom kapitalizmu drzava sluzi samo da naplacuje kazne za parkiranje sve ostalo radi slobodno trziste.

drugi bold: afganistan je najveci svetski proizvodjac opijuma i tamo je samo gore od kad je nato dosao i bice jos gore dok i ako ne ode.

treci bold: za table je tacno, tompsona ne slusa niko zbog umetnickog dojma i ne slusaju ga sigurno kinezi znaci i to je tacno i trece jel Simunic vikao "za dom" a navijaci vikali "spremni" za sta je i osudjen da ne igra na prvenstvu, sto je isto bilo valjda u hrvatskoj ako nisu to bili islandski navijaci i ajde sad sta tu nije tacno. mislim nece mi biti ni prvi ni poslednji ban nego prvo hocu da razjasnimo ko iza sebe ima jedino argumente sile i moderacije...

i promasio si poentu (tj nisi se ni potrudio, i ne interesuje te poenta, tebi je bitno da moderacija pobrise sve koji ne misle kao ti) a poenta nije bila da su hrvati losi nego da covek koji se oseca sigurno i bezbedno ne siri oko sebe mrznju kao sto neki hrvati cine sto je malo cudno ako je sve u toj drzavi harmonicno sad kad je dosao nato.

sto recimo ti isti hrvati u sfrj nisu sirili mrznju i nacionalizam oko sebe nego su cak gledali i da pomognu kome je moglo, npr. braci nesvrstanim?

1. Liberalni kapitalizam, kao takav ne postoji. Vjerujem u slobodno tržište, kao samoregulirajući ekonomski mehanizam, ali vjerujem i u državu, koja ima izvjesni (čim manje - tim bolje) represivni aparat kojim korigira zloupotrebe sudionika (stakeholdersa?) u slobodnoj tržišnoj utakmici.

 

2. Nitko pri zdravoj pameti neće pripisati ISAF-u sudioništvo u globalnoj proizvodnji i trgovini opijatima. Afganistan je glavni svjetski proizvođač opijuma još od 1992., dakle u zrelo doba talibanske vlasti. Uspon Afganistana kao velikog igrača u proizvodnji opijuma počeo je u vrijeme sovjetske okupacije (tad je Afganistan postao najveći proizvođač i dobavljač hašiša), trend je zaustavljen u prve 2 godine intervencije ISAF-a, pa se nastavio. Što to znači? Ništa! To je velika zemlja koju je teško kontrolirati, u kojoj se vojnim putem može malo što napraviti, u kojoj je teško uspostaviti efikasnu vlast. Da si bio tamo, znao bi da su teritorij i etničke podjele takve, da je labavi konsenzus, uspostavljen snagom oružja, a podmazan inozemnim donacijama (čitaj: mitom plemenskim vođama), najbliže ideji stabilne države.

 

3. O trećoj stavci ne želim s tobom polemizirati. Ti si izrijekom implicirao da su svi 'hrvati' stadionski fašisti i ljubitelji čobanskog thompsonovog zavijanja.


  • 2

#93 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 21 May 2014 - 17:29

1. Liberalni kapitalizam, kao takav ne postoji. Vjerujem u slobodno tržište, kao samoregulirajući ekonomski mehanizam, ali vjerujem i u državu, koja ima izvjesni (čim manje - tim bolje) represivni aparat kojim korigira zloupotrebe sudionika (stakeholdersa?) u slobodnoj tržišnoj utakmici.

 

2. Nitko pri zdravoj pameti neće pripisati ISAF-u sudioništvo u globalnoj proizvodnji i trgovini opijatima. Afganistan je glavni svjetski proizvođač opijuma još od 1992., dakle u zrelo doba talibanske vlasti. Uspon Afganistana kao velikog igrača u proizvodnji opijuma počeo je u vrijeme sovjetske okupacije (tad je Afganistan postao najveći proizvođač i dobavljač hašiša), trend je zaustavljen u prve 2 godine intervencije ISAF-a, pa se nastavio. Što to znači? Ništa! To je velika zemlja koju je teško kontrolirati, u kojoj se vojnim putem može malo što napraviti, u kojoj je teško uspostaviti efikasnu vlast. Da si bio tamo, znao bi da su teritorij i etničke podjele takve, da je labavi konsenzus, uspostavljen snagom oružja, a podmazan inozemnim donacijama (čitaj: mitom plemenskim vođama), najbliže ideji stabilne države.

 

3. O trećoj stavci ne želim s tobom polemizirati. Ti si izrijekom implicirao da su svi 'hrvati' stadionski fašisti i ljubitelji čobanskog thompsonovog zavijanja.

 

1. cim se drzava umesa u privredu to je u najmanju ruku socijalizam, u svakom slucaju liberalni kapitalizam nije

 

2. to je sve i mnogo bolje moglo bez bombardovanja

 

3. naravno da nemas sta da raspravljas ti sa mnom sta sam ja hteo da kazem, ja znam sta sam hteo i pokusao sam i da ti objasnim. mislim to kao kad bi ja tebe riportovao i rekao da si ti rekao da su svi afganistanci teroristi, to ne znaci da si ti tako rekao ni mislio nego da sam ja u krivu.

 

@mladn moja zemlja nije u nato i ja se isto ne plasim da ce me susedi napasti ne zato sto verujem u snagu naseg oruzja nego u snagu ljudskog razuma, mozda sam preterani optimista ali neka tako i ostanem pa makar i na svoju stetu. nemam nikakvu zelju da me nato brani, jos manje da ja branim afganistance od diktature bombama po civilima, zenama i deci bez obzira na platu. ja to jednostavno ne mogu.


  • 0

#94 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 21 May 2014 - 17:49

1. cim se drzava umesa u privredu to je u najmanju ruku socijalizam, u svakom slucaju liberalni kapitalizam nije

 

2. to je sve i mnogo bolje moglo bez bombardovanja

 

3. naravno da nemas sta da raspravljas ti sa mnom sta sam ja hteo da kazem, ja znam sta sam hteo i pokusao sam i da ti objasnim. mislim to kao kad bi ja tebe riportovao i rekao da si ti rekao da su svi afganistanci teroristi, to ne znaci da si ti tako rekao ni mislio nego da sam ja u krivu.

 

ad 1. Ne nije.

ad 2. Ne nije.

ad 3/2. Ne postoje Afganistanci. Postoje Afgani, koji obuhvaćaju brojne narode, poput Kirgiza, Turkmena, Ujgura, Baludža, Paštuna, o raznim plemenima da ne govorim.

ad 3. Ti si rekao što si rekao, ponovio si to i potvrdio stav, a taj je da su svi 'hrvati' divljaci koji dangube između tompsonovih koncerata i ustaških nestašluka na utakmicama nogometne reprezentacije, vernisažima koje ionako posjećuje demi-monde.


  • 0

#95 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 May 2014 - 17:52

"Vjerujem u slobodno tržište, kao samoregulirajući ekonomski mehanizam, ali vjerujem i u državu, koja ima izvjesni (čim manje - tim bolje) represivni aparat kojim korigira zloupotrebe sudionika (stakeholdersa?) u slobodnoj tržišnoj utakmici."

To negde u svetu ima? Stvarno tako mislite?Ja prodjoh celu Evropu , i u nekoliko kapitalističkih, zapadnih zemlaja radio, u firmama koje konkurišu na konkursima -kako se to već kaže, "veřejne zakázky", javne narudžbine...i nigde nikakve stavrne slopbodne tržišne utakmice nisam video...U Češkoj npr ima toliko sudjenja i oszudjenih za malverzacije pri konkursima ali ništa se promeilo nijem, i dalje su namešteni kao i pre. O medjunariodnoj slobodnoj tržišnoj utakmici je izlišno govoriti kad tu odličuje koliko  ko ima raketa.

 

"SAD je zaista najveća sila u NATO

i diktira većinu dešavanja u NATO" ja i ne mislim da je to narod SAD pa čak ni vlada SAD, ko nešto diktira . To šta će raditi NATO dogovaraju ljudi iz senke, kojima ratovi dižu profite-što više ratova to više nima raste ionako ogromno bogstavo, sve statistike Vam to pokazuju (eto slično kao na primer sada u Ukrajini-da li stvarno mislite da nešto odlučuju Turčynov, Jacenjuk,ili na istoku Ponomarjev ili kogod drugi?!!!

Inače ni vojnici varšavskog ugovora nisu mogli da budu u  Čehsolovačkoj, sve do okupacije, zato i jeste usledila agresija i okupacija. A ne mislim da bi se drugačije poneo NATO pakt u slučaju veće krize i odbijanja Češke da primi stranu vojsku.

Pa setite se agresije NATO pakta na SR Jugoslaviju, na češku vladu je vršen nevidjen pritisak, celu noć je prećeno Češkoj ako ne bude dala saglasnost za agresiju. Premijer je tada bio sadašnji predsednik gospodin MIloš Zeman. Tek ujutro, posle celonoćnog zasedanja i nekoliko ostavki ministara i promenama u vladi (Egon Lánský, je mislim jedan od tih koji je napustio vladu) Češka vlada je dala saglasnost sa tim da ne sme da bude bombardovan nijedan civilni objekat. Koliko se NATO pakt držao toga na šta ga je obavezala vlada jedne članice se vidi iz dešavanja a i iz komentara predsednika Zemana i nedavno, kada je ne birajućui reči osudio agresiju na SR Jugoslaviju. Upravo zato su Češka i Grčka pokušale sve da agresiju zaustave. Ali demokratski NATO pakt to nije dozvolio nego je nastavio da bombarduje, i civilne objekte. Zeman nema dlake na jeziku, belom kaže belo a crnom crno, za njega je npr Arafat stalno terorista. Kao i saradnici NATO, teroristi UČK.


  • 1

#96 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 May 2014 - 18:09

Inače , teoretski nisam protiv da postoji nekakav svetksi policajac, neka sila koja će da spreči ponavljanej Ruande ili Kambodže.

Zato upravo postoji OUN i Savet Bezbednosti da mogu da odobre upotrebu sile , kad dode do nečeg tako strašnog.

Samo iz Saveta Bezbednosti bi morali da bude elimisano pravo veta Francuske i Velike Britanije i da se u njemu nadju Indija, Brazil. I da taj svetski policajac brani interese celog sveta, čovečanstva u celini, a ne sebične, ljigave i kolonizatorske interese 5% stanovništva zemlje (a i to je mnogo manje, kakve interese štiti NATO pakt Grcima, Portugalcima, Ircima, Špancima,.itd, naročito onim koji su se sad našli na ulici, sa celim porodicama. Za ratovanje i naoružavanje para ima, ali za te nove beskućnike, cele porodice, para nema.

( u Španiji, bar tako pišu češke novine, svakih 15 minuta jedna porodica postane beskućnička)


  • 0

#97 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 21 May 2014 - 18:18

ad 1. Ne nije.

ad 2. Ne nije.

ad 3/2. Ne postoje Afganistanci. Postoje Afgani, koji obuhvaćaju brojne narode, poput Kirgiza, Turkmena, Ujgura, Baludža, Paštuna, o raznim plemenima da ne govorim.

ad 3. Ti si rekao što si rekao, ponovio si to i potvrdio stav, a taj je da su svi 'hrvati' divljaci koji dangube između tompsonovih koncerata i ustaških nestašluka na utakmicama nogometne reprezentacije, vernisažima koje ionako posjećuje demi-monde.

 

nisam rekao svi nego neki kao sto su neki afgani teroristi i iza toga stojim. i jos tvrdim da takvima nato moze samo odmoci a ne pomoci a normalni ce da se dogovore i bez nato, znaci nato nikome nista dobro ne donosi.

 

to da vi ne priznajete greske, niti snagu razumnog objasnjenja to ja znam i u tome i jeste problem.

 

kako bi inace objasnili sebi tolike civilne zrtve i ratne zlocine osudjene i neosudjene, a to sta tek rade bande koje rade za interese nato to ni da ne pominjemo...

 

i sve ajde nego to jos zvati sirenje mira, jos ispade i nekog prosvetiteljstva kako sam ja razumeo ognjem i macem to valjda pisete samo sto ste se zainatili


Edited by jasamja32, 21 May 2014 - 18:19.

  • 0

#98 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 May 2014 - 18:51

"i sve ajde nego to jos zvati sirenje mira, jos ispade i nekog prosvetiteljstva kako sam ja razumeo ognjem i macem" to je upravo na toj celoj tragikomediji najlicemernije...

svakog na svetu naterati da jede u mc donaldsu (eventualno kfc, radi "slobode izbora"), kako da razmišlja, šta je za nejga dobro a šta nije

a ko neće da poštuje te "principe"(niko ih nikad nigde nije odobrio, to što postoji je Charta OUN, i ništa više, sve ostalo je izmišljotinma onih koji opravdavaju agresije, kao i uvek- nekad davno u ime vere, "prave vere",  a sada u ime borbe za ljudska prava i slobode(opet "prave vere"). A kao i uvek, i onda i sada , se radi samo o otimanju prirodnih bogatstava-sirovina.

 

  • 1

#99 Kele

Kele
  • Banned
  • 731 posts

Posted 21 May 2014 - 22:34


 

"SAD je zaista najveća sila u NATO

i diktira većinu dešavanja u NATO" ja i ne mislim da je to narod SAD pa čak ni vlada SAD, ko nešto diktira . To šta će raditi NATO dogovaraju ljudi iz senke, kojima ratovi dižu profite-što više ratova to više nima raste ionako ogromno bogstavo, sve statistike Vam to pokazuju (eto slično kao na primer sada u Ukrajini-da li stvarno mislite da nešto odlučuju Turčynov, Jacenjuk,ili na istoku Ponomarjev ili kogod drugi?!!!

Inače ni vojnici varšavskog ugovora nisu mogli da budu u  Čehsolovačkoj, sve do okupacije, zato i jeste usledila agresija i okupacija. A ne mislim da bi se drugačije poneo NATO pakt u slučaju veće krize i odbijanja Češke da primi stranu vojsku.

Pa setite se agresije NATO pakta na SR Jugoslaviju, na češku vladu je vršen nevidjen pritisak, celu noć je prećeno Češkoj ako ne bude dala saglasnost za agresiju. Premijer je tada bio sadašnji predsednik gospodin MIloš Zeman. Tek ujutro, posle celonoćnog zasedanja i nekoliko ostavki ministara i promenama u vladi (Egon Lánský, je mislim jedan od tih koji je napustio vladu) Češka vlada je dala saglasnost sa tim da ne sme da bude bombardovan nijedan civilni objekat. Koliko se NATO pakt držao toga na šta ga je obavezala vlada jedne članice se vidi iz dešavanja a i iz komentara predsednika Zemana i nedavno, kada je ne birajućui reči osudio agresiju na SR Jugoslaviju. Upravo zato su Češka i Grčka pokušale sve da agresiju zaustave. Ali demokratski NATO pakt to nije dozvolio nego je nastavio da bombarduje, i civilne objekte. Zeman nema dlake na jeziku, belom kaže belo a crnom crno, za njega je npr Arafat stalno terorista. Kao i saradnici NATO, teroristi UČK.

 

Imam osećaj da ćete se ti i Zeman vrlo brzo naći na Kinikovoj svrbovskoj listi.

Jednostavno, ti ne živiš u "mentalnom Diznilendu" i ne gledaš svet kroz ružičaste naočare...Sreća pa si odmah na startu napisao da živiš u Češkoj, inače bi već bio etiketiran kao "opančar iz vukojebine", a tvoj pisanje kao teška svrbovština.

 

I imaš u onoj paleti sa alatkama opciju "quote", pa je koristi da označiš tekst koji citiraš. Mnogo je preglednije.


Edited by Kele, 21 May 2014 - 22:34.

  • 0

#100 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 21 May 2014 - 23:01

Imam osećaj da ćete se ti i Zeman vrlo brzo naći na Kinikovoj svrbovskoj listi.
Jednostavno, ti ne živiš u "mentalnom Diznilendu" i ne gledaš svet kroz ružičaste naočare...Sreća pa si odmah na startu napisao da živiš u Češkoj, inače bi već bio etiketiran kao "opančar iz vukojebine", a tvoj pisanje kao teška svrbovština.
 
I imaš u onoj paleti sa alatkama opciju "quote", pa je koristi da označiš tekst koji citiraš. Mnogo je preglednije.

Pa i ovo tvoje pisanje izgleda samo tečnosti. Kakve bre glupe liste ti praviš, kakvi opančari? Pa jel ti znaš da u Belgiji , a i u Holandiji jednostavno u kafanama nigde ne pijem iz čaše, nego samo i flašice. Oni jednostavno nemaju kulturu pranja čaša. Samo nešto malo bućnu kroz onu penu. Konobari ti seku hleb, pekari ližu prste vraćaju novac i pakuju sendvič. Pa ti nemaš pojma šta je Srbija za ove vele seljake. Žali Bože ovih eura što mogu da ih naštampaju i.t.d.
  • 0

#101 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 22 May 2014 - 07:10

 

Nitko pri zdravoj pameti neće pripisati ISAF-u sudioništvo u globalnoj proizvodnji i trgovini opijatima. Afganistan je glavni svjetski proizvođač opijuma još od 1992., dakle u zrelo doba talibanske vlasti. Uspon Afganistana kao velikog igrača u proizvodnji opijuma počeo je u vrijeme sovjetske okupacije (tad je Afganistan postao najveći proizvođač i dobavljač hašiša), trend je zaustavljen u prve 2 godine intervencije ISAF-a, pa se nastavio. Što to znači? 

 

Po tome što pišete izgleda da stvarno je Winston Churchil bio u pravu kad je rekao da veruje samo statistici koju je sam falsifikovao, jer očigledno su pdaci koje imate tamo u Hrvatskoj  i koje imamo ovde u Pragu se dijametralno razlikuju.

"Za léta operace USA a NATO se Afghánistán změnil v světového lídra ve výrobě narkotik. Spojenci se tímto problémem zabývat nechtěli a sotva to budou dělat teď" 

"Klíčový problém nespočívá v tom, kolik lidí bere tyto drogy v Evropě. Otázka je v tom, co mají dělat afghánští rolníci, jak si mají vydělávat na živobytí. spojenci zničili zdejší ekonomiku, zemědělství. V letech války byla demontována sociální infrastruktura"
"Ještě v roce 1999 vyprodukoval Afghánistán asi 4000 tun opia a pokrýval 75% světové spotřeby (údaje OSN). V té době si ještě Taliban vyřizoval účty s nepřáteli, zejm. tzv. Severní Aliancí. V roce 2000 nařídil vůdce Talibanu Mulla Umar, že maková pole musí zmizet, neboť produkce drog – byť na export a za účelem obchodu – se neslučuje s islámem.

Počátkem roku 2001 strávil v Afghánistánu dva týdny zvláštní inspekční tým U.N. Drug Control Program, aby se přesvědčil, zda jsou tvrzení Talibanu o tvrdém potírání drog pravdivá. Inspektoři nevěřili vlastním očím. „Nevymýšlíme si, viděli jsme důkazy na polích“, řekl tehdy Bernard Frahi, regionální šéf U.N. Drug Control Program pro Pákistán a Afghánistán. Jeho tým ve dvou týdnech procestoval křížem krážem 80% plochy provincíí Helmand, Kandahar, Urzgan a Nangarhar, tj. území, kde se pěstovalo v minulosti 86% afghánského máku a našel jen pár izolovaných políček. Zbytek, 175 000 akrů, byl čistý"

 
Pošto je u Hrvatskoj velika češka manjina uopšte nije na odmet da naučite da bar razumete češki (a ne bi bilo loše i slovački, a za forumaše iz Srbije naročito, s obzirom na trajno prijateljstvo i na brojnost Slovaka u Vojvodini).
Kaže tamo. (centrala za praćenje drogove kriminality) da je produkcija opijuma u Avganistanu od  90.-tih godina do 2000. -te stalno rasla, do maksimuma od 4000 t 1999. 
Talibani su palili polja sa makom, i proizvodnja je pala za cca 80%, što su potvrdili i inspektori OUN. Po dolasku okupacionih snaga proizvodnja ekstremno raste (češka drogova centrala ne može baš da napiše otvoreno razloge, ali navodi da je to zbog bombardovanjima i ratom uništene ekonomije ), da bi sada dostigla preko 6100 t , odnosno 96% svetske proizvodnje opijuma.
Naravno da niko ne može da tvrdi da je baš ISAF za to kriv, vojnici sigurno sami mak ne gaje.
Ali koga štiti ISAF? Pa vladu u Kabulu, koja je njihov saradnik. Pa kako onda ne može da ih natera da proizvodnja padne bar na nivo u vreme Talibana? Zato što su oni koji odlučuju direktno u to upleteni ili imaju dil, procenat od proizvodnje.
 
To objašnjenje koje ste dali je isto kao objašnjenje požarevačkog zlikovca za masovna ubistva civila na Kosovu i Metohiji, da to rade paravojne formacije. Pa ko ima odgovornost za bezbednost u jednoj državi nego bezbednosni organi te države. Slično odvratno besmisleno objašnjenje je i za pogrom po agresiji na Republiku Srpsku Krajinu ili NATO objašnjenje da nije mogao da zaustavi pogrom nad nealbanskim stanovništvom na Kosovu i Metohiji. A NATO u Savetu Bezbednosti preuzeo odgovornost za bezbednost.
Svi zločinci, sem izuzetaka (kod poručíka Kolomba), se po zločinu isto ponašaju, zločin ne priznaju.
 
Mene nikad ne interesuju prazne ponavljane floskule, već sam ih citirao a svi istočnoevropski narodi su ih naučili napamet, već kao bebe (euroatlanstske integracije, zapadne vrednosti, medjunarodna zajednica, ljudska prava i demokratija..)    nego brojevi - šta je rezultat nekog delovanja, činjenja.
A brojevi, činjenice, su za NATO pakt porazni - broj poginulih nevinih pro "oslobadjanju"  , ekonomsko blagostanje "oslobodjenih" , političko stanje u "oslobodjenoj" zemlji, prava manjinskih grupa (bilo kakvih manjina-nacionalnih, verskih, političkih, seksualnih...  ) u oslobodjenim zemljama.
Evo da se dogovorimo da prodiskutujemo stanje u Ukrajini za dve godine, posle masovne pomoći NATO pakta, SAD i EU.
Ako tada u Ukrajini ne bude kao sad u Iraku ili Avganistanu ili Libiji, Bosni i Hercegovini, Kosovu i Metohiji...priznaću otvoreno da sam pogrešio, i da nekad NATO ume i da doprinese boljitku.

  • 1

#102 Kele

Kele
  • Banned
  • 731 posts

Posted 22 May 2014 - 07:16

Pa i ovo tvoje pisanje izgleda samo tečnosti. Kakve bre glupe liste ti praviš, kakvi opančari? Pa jel ti znaš da u Belgiji , a i u Holandiji jednostavno u kafanama nigde ne pijem iz čaše, nego samo i flašice. Oni jednostavno nemaju kulturu pranja čaša. Samo nešto malo bućnu kroz onu penu. Konobari ti seku hleb, pekari ližu prste vraćaju novac i pakuju sendvič. Pa ti nemaš pojma šta je Srbija za ove vele seljake. Žali Bože ovih eura što mogu da ih naštampaju i.t.d.

:ajme:

Ništa me nisi razumeo.


  • 0

#103 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 22 May 2014 - 09:16

:ajme:
Ništa me nisi razumeo.

Pa ti onda preciziraj svoje neke termine! Evo kao ja, seljačine, pa možda malo više klošari nego seljaci, nama da drže pridike o civilizacije, a ja se kao civilizovan ovde preneražavam skoro na svakom koraku! Naravno, ima i u Srbiji druge strane medalju, ali!
  • 0

#104 Kele

Kele
  • Banned
  • 731 posts

Posted 22 May 2014 - 09:27

Pa ti onda preciziraj svoje neke termine! Evo kao ja, seljačine, pa možda malo više klošari nego seljaci, nama da drže pridike o civilizacije, a ja se kao civilizovan ovde preneražavam skoro na svakom koraku! Naravno, ima i u Srbiji druge strane medalju, ali!

 

Nisu to moji termini, već  epiteti kojim diskutant Kinik u 99% svojih postova časti one koje na svet ne gledaju njegovim očima.

Ne samo da se to njemu ovde toleriše, već su reči kao "sVrbov" i  "opančar" postali "prihvatljivi" i standardizovani termini u rečniku ovog foruma.

To sam hteo da skrenem pažnju diskutantu Osceoli, kao novom članu. Čisto da se ne iznenadi i uvredi.


  • 0

#105 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 22 May 2014 - 09:42

Nisu to moji termini, već  epiteti kojim diskutant Kinik u 99% svojih postova časti one koje na svet ne gledaju njegovim očima.

Ne samo da se to njemu ovde toleriše, već su reči kao "sVrbov" i  "opančar" postali "prihvatljivi" i standardizovani termini u rečniku ovog foruma.

To sam hteo da skrenem pažnju diskutantu Osceoli, kao novom članu. Čisto da se ne iznenadi i uvredi.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:hail: :hail: :hail:


  • 0