Jump to content


Photo
* * * * - 1 votes

Uloga NATO


  • Please log in to reply
1970 replies to this topic

#61 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 21 May 2014 - 12:28

Nuzno zlo.

A šta je idealno dobro? RGS (Ruska Gubernija Serbija)?


  • 0

#62 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 21 May 2014 - 12:31

Dijagnostika i brojanje krvnih zrnaca se tebi odavno tolerise, ne moras svaki put to da naglasavas.

Koliko puta treba da ti se ponovi da te nije bombardovao zato sto su tvoju tintaru zaobisli.

I ovakve stvari ti se tolerisu ne moras opet da naglasavas, svi to znamo.
Mnoge neinteresuje.

Apsolutno svaku temu gadis sa svrbovanjem, skoro svaki post je isti, ko papagaj ponavljas isto ili lepis.

Izadji u civilizaciju i vidi da ne zive samo svrbovi i nacijoni u Srbiji kao u tvojoj tintari nego ima i ostalih koji su popili bombe.

Pa ja vidim da je KINIK nešto počeo da me smara, a ne bi mi jasno u čemu je problem. Dobro te si ovo ovako sažeo. Pazi licija kako piše o srbima. Mislim, meni je jasno da smo mi loši! Nije to problem. Problem je što ni ostali ništa bolji nisu, pa neka pređe malo i na njih.
  • 0

#63 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 21 May 2014 - 12:32

Pa ja vidim da je KINIK nešto počeo da me smara, a ne bi mi jasno u čemu je problem. Dobro te si ovo ovako sažeo. Pazi licija kako piše o srbima. Mislim, meni je jasno da smo mi loši! Nije to problem. Problem je što ni ostali ništa bolji nisu, pa neka pređe malo i na njih.

 Ne lupetaj, nema loših i dobrih naroda...


  • 1

#64 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 21 May 2014 - 12:33

...

 

 

Ono sto ja zovem 'sVrBovi' / 'sVrBija' - to nema krvna zrnca - to osim surutke u glavi / usmrdjenih opanaka nema nista.

Ubise te opanci.

Ne, nego zato sto moja 'tintara' pripada samo meni a ne sVrBiji, pa da se radujem kad mi sipa naZijonske splacine.

Nisu oni bembali samo svrbiju, nego sve zivo, a tvoja tintara je imala srecu da na nju nista ne padne.

Moje je zakonsko pravo da se izjasnjavam kako ja hocu.

U svojoj kuci, na forumu postoje pravila.

Ni mene mnogi ne interesuju.

To sto ja sVrBove / sVrBiju vidim kakvi jesu - to nije moj problem, - vec, valjda, njihov?

Nas problem je sto samo to i vidis i dalje od toga nedobacujes.

Iskreno receno - sVrBovi & sVrBovska 'civilizacija' me ne interesuju, kao ni njihove umisljene boli. 

 

...

Onda ne zagadjuj vise teme svrbovanjem.


  • 0

#65 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 21 May 2014 - 12:35

A šta je idealno dobro? RGS (Ruska Gubernija Serbija)?

Logika ti je Amerika/Rusija, jel?


  • 0

#66 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 21 May 2014 - 12:35

 Ne lupetaj, nema loših i dobrih naroda...

To ti kaži KINIKU
  • 0

#67 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 21 May 2014 - 12:36

 Ne lupetaj, nema loših i dobrih naroda...

Pa to on i tvrdi, citaj, ne navlaci ga tako pokvareno na ban.


  • 1

#68 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 21 May 2014 - 12:38

Pa to on i tvrdi, citaj, ne navlaci ga tako pokvareno na ban.

 To ne stoji da ga navlači na ban. Ova deve'spetica zaista tako misli.


  • 0

#69 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 21 May 2014 - 12:45

Citas misli? :-)
  • 0

#70 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 21 May 2014 - 12:46

 To ne stoji da ga navlači na ban. Ova deve'spetica zaista tako misli.

Pa se pored sve dobrote pitamo da li ćemo da praživimo civilizaciju! Pre će biti da je ona moja kategorizacija preciznija.
  • 0

#71 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 21 May 2014 - 12:50

Citas misli? :-)

 Evo postom ispod tebe sam on potvrdi da tako zaista misli:

 

Pa se pored sve dobrote pitamo da li ćemo da praživimo civilizaciju! Pre će biti da je ona moja kategorizacija preciznija.


  • 0

#72 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 May 2014 - 12:58

"u Afganistanu je već

desetak godina od 200-300 vojnika iz Hrvatske,misija traje 6 mjeseci i još se

nije vratio nijedan ubijeni vojnik."

U Slovačku i Češku, koje Avganistan uopšte ne interesuje (i u koji nisu išli da ratuju za varšavski ugovor) se vratilo već više od deset poginulih.

To sa neobaveznom kupovinom i prolonagacijama popričajte sa prenmijerima Češke i Slovačke u ličnom razgovoru.

Bivši premijer Topolanek je tvrdio da ga je Robertson, bivši šef NATO, ucenjivao nečuvenim způsobem, svim mogućim da se kupi to konkretno oružje - oprema i za tu konkretnu cenu. (btw i Roberston i Topolanek su obični "vukojebinski" banditi i lopovi, ovaj naš će verovatno završiti vrlo brzo u zatvoru za sve prevare, kao  i ovaj poslednji, Nečas (Nevreme).

"Državne strukture u Afganistanu nije razjebao NATO, nego "bratska pomoć" SSSR" - to onda znači i da je državne strukture u Iraku , Libiji , Ukrajini, Makedoniji..."razjebala" "bratska pomoć NATO...? Jer tamo nije bilo ni  SSSR ni nikakvog drugog vojnog saveza da ih razjebe. A u Avganistanu je NATO skoro 15 godina pa nikako da uspe da sastavi te strukture koje je SSSR uspeo da uništi za tih 9 godina(1979-1988) i koje se nisu oporavile za narednih 10 godina izdašne pomoći(u naoružanju) NATO pakta "demokratskim borcima za slobodu". To je kao kad neko stalno okrivljuje Tita ili kralja Aleksandra za svu bedu u koj se nalaze zemlje bivše SFRJ, umesto da se pogleda u ogledalo. Još nisam čuo Nemca da okrivljuje Hitlera zato što taj neki konkretan čovek živi u bedi. Kako to da Kinezi tako uspešno privredno prosperiraju, iako im je onaj blesavi  Mao Ce Tung "razjebao" sve strukture, državne i društvena pre samo 30 godina...?

Radi se o tome da NATO tamo nije(i nigde nije)  da pomogne obnovu prosperiteta nego samo iz ličnih konkretnih ineteresa-Dika Čejnija, Bajdena, i sličnih namazanih tipova.

" i mogu vam reći

da se osječam jednako sigurno." ja se osećam najsigurnije kad nema nikakvih vojnika u zemlji u kojoj jesam, a ako je to nemoguće(Kostarika npr nema vojsku, a ne mislim da nije bezbedna zbog što njeni vojnici ne ratuju po vukojebinama Avganistana) onda bar neću da vidim ni slučajno ni jednog stranog vojnika (kao što je to se sad oko krize u Ukarjini i pokazalo kad su i Češka i Slovačka odbile da prime vojnike SAD, nažalost možda će to koštati ministra odbrane Stropnického ministarske fotelje, što je izrazio mišljenenje 90% većine naroda). Mada lično mislim da nema veće antipropagande NATO pakta nego baš kad su ti vojnici, odenukud iz nedodjije, prisutni u nekoj zemlji (kao sad u Letoniji, u Ventspilsu).

A nisam primetio odgovor na uspeh NATO pakta u Libiji da potpuno razore državu i naprave i od nje centralu haosa i terorizma. Ko je tu sad skrivio. Decenijama nema SSSR , Kina daleko, Iran isto...jedini ko prave teror su NATO i njihovi saborci-teroristi, plaćenici za katarske pare


  • 0

#73 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2014 - 12:59

...

 

 ... 

 

 

Nemoj se potresati - nov si na 4umu pa ti je nov i moj stil.

 

Vukojebina nije stvar kilometara / geografije / velicine, - vec stanje duha, nacin razmisljanja.

Oko 'teskih i opasnih psihickih oboljenja' koje namecu 'politicari' - jedno me interesuje - a kako to da ne uspevaju da nametnu svima?

Zar je zlobimir uspeo da nametne svima?

Kako to da su se neki s povelikom mukom, no ipak uspesno oduprli, pa se i sada odupiru prevladjujucoj naZiJonskoj inerciji?

 

Nema potrebe poetizovati 'dijabolicki karakter politike'.

Pa to je samo jedna vrsta sposobnosti / umeca.

 

Fascinantno je beskorisno & beskrajno ronjanje u patoloskom mutljagu tipicno sVrBovske kombinacije - arogancije i samosažaljenja, unjkanje i zalopojke protiv citavog sveta i neverovatna, inadzijska, tvrdoglavost i nezelja da se pogleda u samog sebe!

 

Pazi samo, - za sve je (barem na ovom tredu!) kriv 'zli NATO', koji je prema fantazijama nekih 4umskih likova trebao da bude nesto drugo, a ne 'ovo'!

 

Pri cemu taj isti 4umas ne kaze, verovatno ni ne pomisli - a sta je trebao da bud on, - pa nije?

Ko ga je sprecavao - 'NATO'?

 

Zar je pocepana boNbardovanjem svrBovska licnost kao onaj lik u poznatom witzu koji se zali na horor koji sanja - do pola noci krese neku vatrenu brinetu, a od pola noci mu uvale voz za Nis iz tudjeg sna?

Da parafraziram - do pola noci zivi u balkanskoj idili, a od pola noci ga 'boNbarduje NATO'?

'Iz cista mira'.

 

Kao da nema uzroka i posledica.

 

Pa toga nema ni u witzu, - to je cista paranoja. 

(pazi samo - nisam napisao 'sVrBovska)

 

Ocigledno je, a to je mnogo tuzna, porazavajuca, cinjenica - za sVrBove postoji samo 'pleme'.

 

...


  • 0

#74 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 21 May 2014 - 13:01

 Evo postom ispod tebe sam on potvrdi da tako zaista misli:

Pa ja stvarno nemam nameru da se nešto lažemo! A i pazi "ko šta misli"? Ja radim na nekim tačnostima, pa ti moš' da misliš šta hoćeš.
  • 0

#75 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 21 May 2014 - 13:17

jbg, po ovome bi onda ispalo da cak i Srbistan udje u NATO, neko eventualno  novo makljanje Srba i Hrvata ne bi sprecili ???

 

He sad, na jedan kinky način si u pravu: NATO ne posjeduje pravni mehanizam koji sprečava čarke (ne baš pravu makljažu) među članicama. No, ustraje li Srbija na ulasku u EU, morat će prethodno postati članica NATO-a, dočim EU ima pravne mehanizme koji brane zemljama članicama međusobne vojne sukobe. Europska unija je upravo zbog toga i stvorena - da spriječi izbijanje novog rata u Europi, dok su sve ostale parafernalije, naročito ekonomske, sekundarne prirode.

 

Postoje, dakako interludiji - u doba kad je Slovenija zbog Piranskog zaljeva blokirala pristupni proces Hrvatske u EU (bilo je to 5 godina nakon stjecanja statusa kandidata, a 4 godine prije ulaska u punopravno članstvo EU), Hrvatska je, na vrhuncu krize ušla u NATO i tad se čulo najglasnije arlaukanje o slanju raketnih korveta HRM u Bay of Pirano. No, luđaci su s vremenom zamukli, a nije mi jasno, bile HR i SRB zajedno u NATO-u i EU, oko čega bi se te dvije zemlje makljale.


  • 0