Jump to content


Photo
* * * * - 1 votes

Uloga NATO


  • Please log in to reply
1970 replies to this topic

#46 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2014 - 00:13

...

 

... 

 

Pa ja sam vise puta napisao da me zabole uvo za tzv. sVrBove & tzv. sVrBiju, kao i za 'teritoriju sVrBije!

(Btw - koju teritoriju?)

Kao i to da nije mene 'boNbardovao NATO', vec rezim i one koji su mu dali plebiscitarnu podrsku.

Pa i to da se nikada nisam izjasnjavao kao Srbin, - taman posla kao sVrBov.

 

A to sto ti zaosinuto tumacis da je 'zagadjivanje & trolovanje' cinjenica da neko ne zeli da vezdba naZiJonske koracnice - to je tvoj problem.

Sveo ti se citav zivot na dve floskule - 'sVrBov sam i volem sVrbiju'!

Moz' misliti civilizacijskog dometa!

 

 

... niko se ne sekira previse sto skrljase onolike milijarde i jos nama nanese toliko stete, da su nam dali kredite koliko ih je kostalo bombardovanje ne bi rata ni bilo. ovako nas sve drze u bedi do daljnjeg pa izgleda kao neka nedajboze okupacija...

 

Pre svega, 'krljanju milijardi' je prethodio pokusaj nametanja sVrBskog naZiJonskog projekta, - proizvoda nekolicine civilizacijskih bolesnika, tokom cega su se ne samo 'pokrljale milijarde' jedne relativno nerazvijene zemlje (uz neizbeznu floskulu - 'prvo nismo imali nista, a onda nam je zlikovacki NATO unistio sve), vec su pobijene i preseljene stotine hiljada nesretnika, da ne govorim o materijalnoj steti - sto nas je sve gurnulo u duboku civilizacijsku bedu.

 

A ti mislis da bi 'milijarde kredita' nesto popravile?

Da ih politicka bulumenta ne bi iskoristila za kupovinu jos vise oruzja?

 

Zaboravljas kad je A. Markovic izasao sa sednice SIVa i rekao novinarima -'nisam hteo da potpisem ratni budzet'.

 

E, tu nastupa NATO koji sluzi tome da anticivilizacijskim, vukojebinskim i teroristickim sakaludana zavrce usi - ili ih kontrolise na rubu egzistencije ... da skode samo sebi.

 

Imaju oni sanse da se izvuku iz toga ako prestanu da se inate, i prihvate normalne civilizacijske principe, shvate da nista nije za dz.

Ako ne - pa neka beru kozu na siljak.

 

Nikome nece biti preterano zao.

 

...


  • 2

#47 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 21 May 2014 - 00:26

...

Imaju oni sanse da se izvuku iz toga ako prestanu da se inate, i prihvate normalne civilizacijske principe, shvate da nista nije za dz.

Ako ne - pa neka beru kozu na siljak.

 

Nikome nece biti preterano zao.

 

...

 

ja ne vidim ulogu nato-a ako ce ljudi u svim tim okupiranim oslobodjenim zemljama nastaviti da se muce, tj vidim je ali ne mislim nista pozitivno o njoj, cak ni mir nije zavladao nego neko agresivnio primirje, a mislim da je u sfrj bio pravi mir ali bez nato. vise mi lici na zavadi pa vladaj taktiku nego na donosenje boljitka tim zemljama. a nije bas da nikome nece biti zao, zao ce biti svima koji zive na oslobodjenim teritorijama.

 

mislim da je ceo projekat nato pakta zasluzio debelu cost - benefit analizu ali ne vidim ko bi to mogao da uradi kad su UN direktno ekonomski zavisne od najjacih nato zemalja sto automatski znaci da nisu nezavisne.


Edited by jasamja32, 21 May 2014 - 00:29.

  • 0

#48 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 May 2014 - 00:52

mislim da je ceo projekat nato pakta zasluzio debelu cost - benefit analizu ali ne vidim ko bi to mogao da uradi kad su UN direktno ekonomski zavisne od najjacih nato zemalja sto automatski znaci da nisu nezavisne.

 

Dakle, postavljao sam vec na forumu ima u arhivi, ali evo samo malog odlomka brojnih naslovnih strana nekih knjiga (da parafraziram Dezulovica, to je ono sto se cita, a moze i da se podmetne ako se stolica klacka):

 

Attached File  images.jpg   9.34KB   17 downloadsAttached File  30502971.jpg   28.84KB   20 downloadsAttached File  1586033417.01.LZZZZZZZ.jpg   26.41KB   20 downloadsAttached File  510dG-sEbEL.jpg   36.29KB   16 downloads

 

Naravno, ko zna, mozda ce neki buduci ruski evroazijski varsavski pakt ulagati mnogo vise u nauku, obrazovanje i izdavati vise i boljih ovakvih knjiga. Kad to bude, rado cu razmotriti promenu misljenja.


  • 3

#49 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 May 2014 - 07:51

"E, tu nastupa NATO koji sluzi tome da anticivilizacijskim, vukojebinskim i teroristickim sakaludana zavrce usi " očigledno živimo u skroz različitim svetovioma, a ja živim u zemlji koja je član NATO, ne baš naročito voljno , ali tu je.

I koja ni slučajno neće NATO vojnike na svojoj terotorji ni NATO oružje ni nato radar ..neće ništa NATO na svojoj teritoriji, osim svojih vojnika(koje isto jako nerado šalje na neke NATO misije).

Čiji predsednik oštro napada agresiju na SR Jugoslaviju , ne smatra je ni slučajno humanitarnom akcijom, a teroriste UČK, vojne saborce tog humanističkog NATO pakta otvoreno u svakoj prilici naziva teroristima (kao što i Arafata i dalje u svakoj prilici naziva teroristom) a za Kosovo i Metohiju, teritoriju suverene zermlje članice OUN pod okupacijom NATO pakta naziva "teritorijom pod vlašću terorista finansiranih narko mafijom".

 

Po meni je baš obrnuto - osnovni cilj NATO je da stalno potpomaže svetski terorizam (kao što rekoh na primer u Makedoniji, Siriji, Iraku, Avganistanu...nekad i sad) i time stalno opravdava svoje postojanje.(i da uzmemo da je sve istina što pišete o Srbiji, a nije,  ali zašto onda podržavati terorizam u Makedoniji, pa oni nisu imali požarevačkog zlikovca a ni njegove saradnike, koji sad slove za "najevropljane"..zašto Makedoncima pretitI bombardovanjem ako pokušaju da uhapse teroriste, saradnike NATO?)

Za šta bi bila takva vojna organizacija sa tolikim enormnim troškovima i takvom zaradom najbogatijih u svetu, vojno-industrijskom kompleksu, ako ne za neki "plemenit" cilj-borba prtiv terorizma kojeg sam naoružavaš, a izdašno to plaćaju Katar i slične terorističke zemlje.

Bivši premijer tvrdi da je bio od NATO prisiljen da kupi avione koji ne lete (CASA) i amfibije koje ne plove (ojačanjima  protiv protivtenkovskih strela izgubile mogućnost plovidbe).

Zašto podrška terorističkom islamskom emiratu na Kavkazu, kad on sigurno ne bi  prihvatao  te Vaše "normalne civilizacijske principe"?(za koje niko ne zna šta su u stvari, kao i floskule o "odbrani demokratije, ljudskih prava i sloboda", "medjunarodna zajednica"(1 centar moći, u koji ostali idu po mišljenje, dok cela ostala planeta, 7-8 milijardi ljudi misli drugačije).

Nauka:

mislite da ako neka organizacija izdaje dobre naučne knjige da to znači da je humanistička i moralna i želi dobro čovečanstvu? Hitlerova Nemačka ili Staljinov SSSR su imali vrhunske naučnike (mnogi od njih su , neki pod promenjenim identitom zato što su bili članovi SS ili sličnih zločinačkih organizacija, nastavili da rade baš u radjajućem se Nato), sa isto takvim vrhunskim naučnim radovima.

 

"Terorista Sami Abdulahu, hodža iz Skoplja, koji se borio u redovima mudžahedinskih jedinica u ratu u Bosni i Hercegovini, u terorističkim grupacijama Oslobodilačke vojske Kosovo (OVK), na teritoriji Kosova i Metohije kao i  terorističke Oslobodilačne nacionalne armije (ONA) 2001. u Makedoniji, ubijen je 3. jula u Siriji kao član terorističke organizacije Jabhat al-Nusra,  u borbama sa pripadnicima snaga kudske zajednice".

Sve uvedene terorističke organizacije u kojima je Abdulahu bio (ceo život je proveo baveći se terorizmom),  su imale logističku i svaku drugu podršku NATO pakta.

Kakva je to onda borba protiv terorizma?


  • 0

#50 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 21 May 2014 - 08:08

Dakle, postavljao sam vec na forumu ima u arhivi, ali evo samo malog odlomka brojnih naslovnih strana nekih knjiga (da parafraziram Dezulovica, to je ono sto se cita, a moze i da se podmetne ako se stolica klacka):

 

attachicon.gifimages.jpgattachicon.gif30502971.jpgattachicon.gif1586033417.01.LZZZZZZZ.jpgattachicon.gif510dG-sEbEL.jpg

 

Naravno, ko zna, mozda ce neki buduci ruski evroazijski varsavski pakt ulagati mnogo vise u nauku, obrazovanje i izdavati vise i boljih ovakvih knjiga. Kad to bude, rado cu razmotriti promenu misljenja.

 

Nešto nisam video 99. da su padale knjige sa neba.

Niti pre ili kasnije da je NATO u bivšoj kasarni izgradio biblioteku.

Ali, ako to vidim, promeniću mišljenje.


  • 3

#51 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 21 May 2014 - 08:16

Nešto nisam video 99. da su padale knjige sa neba.
Niti pre ili kasnije da je NATO u bivšoj kasarni izgradio biblioteku.
Ali, ako to vidim, promeniću mišljenje.

Pa i što je zaboravio da navede kako su ovi paranoidi za sve pare koje ulaže. A valjda je amerikacia paranoičnost u mentalnom sklopu, pa tako i tamo gde oni kolo vode.
  • 0

#52 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 May 2014 - 08:27

Najjednostavnije je zapitati se tamo gde nismo naročito emocionalno zainteresovani, gde možemo bit relativno objektivni-izvan Evrope.

Koje   "normalne civilizacijske principe" je odbranilo NATO otvorenom agresijom na LIbiju? Ne prazne priče nego realno stanje danas.(razorena zemlja u kojoj vladaju u suštini islamski teroristi i zločinci, isti oni koji su naoružavani i podržavani kao "borci za slobodu i demokratiju", a narod živi deste puta gore nego što je živeo, jer prihod od nafte ide "oslobodiocima", NATO i domaćim teroristima.

Koje   "normalne civilizacijske principe" je branilo NATO naoružavanjem otpada ljudskog roda u Jabhat al Nusra ili Islamske države Iraka i Levanta(terorista koji su i pre toga poslužili NATO u BiH, Kosovu i Metohiji ili Makedoniji) ?

Koje   "normalne civilizacijske principe" je branilo NATO naoružavanjem mudžahedina u Avganistanu , koji su po zauzimanju vlasti počeli da ruše istorijske spomenike, kipove Bude stare hiljade godina, ženama da oblače burku i zabranjuju da idu u škole?


  • 0

#53 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 May 2014 - 08:34

"Da ih politicka bulumenta ne bi iskoristila za kupovinu jos vise oruzja?"

Eto u tome se sa Vama potpuno slažem,. zato je i potrebno da NATO postane neka vrsta političke organizacije, da se prestane sa prisiljavanjem članica da kupuju oružje, kad su u takvoj finansijskoj buli.

Ali Čak Hejgel ne misli tako, kao Vi ili ja. On smatra da članice NATO, i u ovoj teškoj ekonomskoj krizi i enormnoj nezaposlenosti, kad nema para za porodilje ni invalide ni beskućnike,  treba da udvostruče svoj vojni budžet i kupuju oružje od vojno-industrijskog kompleksa - koji je definisan NATO standardima (kao u nameštenim javnim nabavkama)


  • 0

#54 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 21 May 2014 - 08:38

Dakle, postavljao sam vec na forumu ima u arhivi, ali evo samo malog odlomka brojnih naslovnih strana nekih knjiga.......

O kakvoj ti to nauci pričaš? Pa lepo te zovem da me pitaš što je u pitanju konstanta od 300.000 km/s, a ti i to malo izbegavaš. Pa dobro, jel' imaš ti knjigu gde piše šta je osnov te konstante u ovom univerzumu?
  • 0

#55 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2014 - 08:56

...

 

... nešto nisam video 99. da su padale knjige sa neba ... niti pre ili kasnije da je NATO u bivšoj kasarni izgradio biblioteku ... ali, ako to vidim, promeniću mišljenje ...

 

 

Trebalo je na vreme graditi bibilioteke, a ne nepotrebne kasarne, da bi se kroz. tzv. 'vojsku' socijalizovali vukojebinski opancari.

 

No, o tome je trebalo razmisljati ranije.

 

...


  • 0

#56 Osceola

Osceola
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 May 2014 - 11:09

 "socijalizovali vukojebinski opancari" radoznao sam da li su nekad psiholozi pravili ispitivanje da li postoji neka korelacija izmedju veličine mesta iz kojeg čovek potiče i verovatnoće pojave zločinačkog karaketera čoveka.

Meni lično se čini da je to u obrnutoj proporciji - što manje mesto porekla to manja verovatnoća (ali to  ne važi za političare bilo gde u svetu. , u tom slučaju je mesto porekla irelevatno, pojava teških i opasnih psihičkih oboljenja je enormno visoka u odnosu na prosečnu populaciju, što duže u politici to veća verovatnoća nastanka dijaboličnog karaktera)


  • 0

#57 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 21 May 2014 - 12:02

...NATO je točno ono što je sažeto opisao ironside i tome u principu

ne treba ništa dodati.

Jedino što bih dodao je da se u NATO ulazi dobrovoljno i da treba 

zadovoljiti neke kriterije.Ja sam bio za ulazak Hrvatske u NATO,s jedne

strane postoji zajednička obrambena politika koja Hrvatskoj neće dozvoliti

neku vojnu avanturu bez obzira tko bio na vlasti ali isto tako postoji i onaj

članak statuta koji govori da se napad na jednu članicu smatra napadom na sve 

članice Nato.

Nije istina,što piše Osceola,da NATO prisiljava zemlje članice da troše silne

novce na naoružanje.Postoji odredba da se na vojsku troši određeni postotak

BDP(mislim 1,8%) na naoružanje,ali ako članica to ne može ispoštovati traži

se prolongacija roka,tako je i sa Hrvatskom.Isto tako,u Afganistanu je već

desetak godina od 200-300 vojnika iz Hrvatske,misija traje 6 mjeseci i još se

nije vratio nijedan ubijeni vojnik.SFRJ je na vojsku trošila 6-10% BDP.

Nekada se u Varaždinu praktično subotom i nedjeljom nije izlazilo u grad jer

je sve bilo puno vojske,a danas,uniformu vidim samo na tv i mogu vam reći

da se osječam jednako sigurno.

O ostalom što piše Osceola nema smisla pisati.Državne strukture u Afganistanu

nije razjebao NATO,nego "bratska pomoć" SSSR.Irak je prije intervencije NATO

ratovao ili zauzimao Iran ili Kuvajt itd.Zaista,Osceola ima pravo kad kaže da je jedan

drugi savez kad je intervenirao,ali u svojim članicama,uvodio red i disciplinu.

Sjetite se Mađarske,ČSSR itd.


  • 3

#58 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 21 May 2014 - 12:05

...

 

 

Pa ja sam vise puta napisao da me zabole uvo za tzv. sVrBove & tzv. sVrBiju, kao i za 'teritoriju sVrBije!

Dijagnostika i brojanje krvnih zrnaca se tebi odavno tolerise, ne moras svaki put to da naglasavas.

 

Kao i to da nije mene 'boNbardovao NATO', vec rezim i one koji su mu dali plebiscitarnu podrsku.

Koliko puta treba da ti se ponovi da te nije bombardovao zato sto su tvoju tintaru zaobisli.

Pa i to da se nikada nisam izjasnjavao kao Srbin, - taman posla kao sVrBov.

I ovakve stvari ti se tolerisu ne moras opet da naglasavas, svi to znamo.

Mnoge neinteresuje.

 

A to sto ti zaosinuto tumacis da je 'zagadjivanje & trolovanje' cinjenica da neko ne zeli da vezdba naZiJonske koracnice - to je tvoj problem.

Sveo ti se citav zivot na dve floskule - 'sVrBov sam i volem sVrbiju'!

Apsolutno svaku temu gadis sa svrbovanjem, skoro svaki post je isti, ko papagaj ponavljas isto ili lepis.

Moz' misliti civilizacijskog dometa!

Izadji u civilizaciju i vidi da ne zive samo svrbovi i nacijoni u Srbiji kao u tvojoj tintari nego ima i ostalih koji su popili bombe.


  • 0

#59 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 21 May 2014 - 12:08


Jedino što bih dodao je da se u NATO ulazi dobrovoljno

Nuzno zlo.


  • 0

#60 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2014 - 12:23

...

 

... dijagnostika i brojanje krvnih zrnaca se tebi odavno tolerise, ne moras svaki put to da naglasavas.

... koliko puta treba da ti se ponovi da te nije bombardovao zato sto su tvoju tintaru zaobisli.

... i ovakve stvari ti se tolerisu ne moras opet da naglasavas, svi to znamo.

... mnoge neinteresuje.

... apsolutno svaku temu gadis sa svrbovanjem, skoro svaki post je isti, ko papagaj ponavljas isto ili lepis.

... izadji u civilizaciju i vidi da ne zive samo svrbovi i nacijoni u Srbiji kao u tvojoj tintari nego ima i ostalih koji su popili bombe.

 

Ono sto ja zovem 'sVrBovi' / 'sVrBija' - to nema krvna zrnca - to osim surutke u glavi / usmrdjenih opanaka nema nista.

Ne, nego zato sto moja 'tintara' pripada samo meni a ne sVrBiji, pa da se radujem kad mi sipa naZijonske splacine.

Moje je zakonsko pravo da se izjasnjavam kako ja hocu.

Ni mene mnogi ne interesuju.

To sto ja sVrBove / sVrBiju vidim kakvi jesu - to nije moj problem, - vec, valjda, njihov?

Iskreno receno - sVrBovi & sVrBovska 'civilizacija' me ne interesuju, kao ni njihove umisljene boli. 

 

...


  • 0