Jump to content


Photo
- - - - -

Transferi i glasine


  • Please log in to reply
2478 replies to this topic

Poll: Transferi i glasine (52 member(s) have cast votes)

Ko je najbolji transfer ovog leta?

  1. Salah, Roma - Liverpool (39m) (10 votes [16.95%] - View)

    Percentage of vote: 16.95%

  2. Bonucci Juventus - AC Milan (42m) (13 votes [22.03%] - View)

    Percentage of vote: 22.03%

  3. Matuidi PSG - Juventus (20m) (2 votes [3.39%] - View)

    Percentage of vote: 3.39%

  4. Neymar Barcelona - PSG (222m) (11 votes [18.64%] - View)

    Percentage of vote: 18.64%

  5. M'bappe Monaco - PSG (180m) (5 votes [8.47%] - View)

    Percentage of vote: 8.47%

  6. Dani Alves Juventus - PSG (besplatno) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Dembele Borussia Dortmund - Barcelona (105m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Lacazzete Lyon - Arsenal (52m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Morata Real Madrid - Chelsea (76m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Lukaku Everton - MUTD (81m) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  11. Matic Chelsea - MUTD (43m) (13 votes [22.03%] - View)

    Percentage of vote: 22.03%

  12. Mendy Monaco - M.City (56m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  13. Ruben Neves Porto - Wolverhampton (15m) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  14. James Rodriguez Real Madrid - Bayern M. (pozajmica) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  15. Renato Sanches Bayern M. - Swansea (pozajmica) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. Sigurdsson Swansea - Everton (50m) (2 votes [3.39%] - View)

    Percentage of vote: 3.39%

Koji tim je odradio najbolji posao u ovom prelaznom roku?

  1. Manchester United (15 votes [28.85%] - View)

    Percentage of vote: 28.85%

  2. Liverpool (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

  3. Chelsea (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Manchester City (5 votes [9.62%] - View)

    Percentage of vote: 9.62%

  5. Everton (2 votes [3.85%] - View)

    Percentage of vote: 3.85%

  6. AC Milan (6 votes [11.54%] - View)

    Percentage of vote: 11.54%

  7. Juventus (2 votes [3.85%] - View)

    Percentage of vote: 3.85%

  8. Real Madrid (1 votes [1.92%] - View)

    Percentage of vote: 1.92%

  9. PSG (16 votes [30.77%] - View)

    Percentage of vote: 30.77%

  10. Monaco (1 votes [1.92%] - View)

    Percentage of vote: 1.92%

Koji tim je najveci gubitnik letnjeg prelaznog roka?

  1. Arsenal (18 votes [34.62%] - View)

    Percentage of vote: 34.62%

  2. Barcelona (26 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  3. Roma (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

  4. Inter (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

Vote Guests cannot vote

#2386 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 02 September 2017 - 11:19

Lajpcig je projekat u kojem se pravi izuzetak pravilo 50+1 gde je omoguceno da privatni kapital prelazi tih 50% famoznih procenata i da bude u vecinskom kapitalu privatnika.Ista stvar je i kod Leverkuzena, Volfzburga i Hofenhajma.Zbog toga ih niko ne voli, sto nijednom od tih klubova koji su veci od njih ne omogucava da udju privatnici u te klubove.Da moze, HSV bi bio supersila, a ne osrednji klub u Nemackoj.Svi klubovi u Nemackoj imaju odredjene limite, samo sto to ne vazi za sve

 

Zbog čega je to tako? Mislim, kakvo je to pravilo pa u neke klubove može da uleti privatni kapital, a u druge ne? Koliko ovako površno poznajem situaciju, nemački klubovi se uglavnom povezuju sa nekim jakim kompanijama - Volfsburg sa Folksvagenom, Leverkuzen sa Bajerom, ovi plastični  sa Red Bulom...

 

Inače, apsolutno se slažem sa Mekom oko ove priče za Psž. I u vreme kada je Roman ulazio u Čelzi bilo je tih priča "instant klub, plastični velikan, tajkunska prćija", a daleko od toga da je Čelzi i pre Rusa bio klub bez tradicije i istorije. Sada, nekih petnaestak godina kasnije, oni su punopravni član elite i niko im više ne osporava pravo da troše sulude svote novca na transfere. Kapiram da će tako biti i sa Psž-om, pod uslovom da Arapi ostanu tamo neki duži period.


  • 2

#2387 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 02 September 2017 - 12:13

Ma mogu da se sagnu PSZu. Nejmar sam otkupio ugovor, Mpabe pozajmica, Alves slobodan igrac i samo su ovog iz Sosijedada platili. Na kraju krajeva, i da ih kazne to ce biti novcana kazna plus zabrana transfera, a za tu zabranu ih briga jer su vec doveli sta ih je interesovalo.


  • 0

#2388 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 02 September 2017 - 12:40

Find out which world-class manager would sign you by answering 10 questions

 

Ladno bih završio kod Vengera  :lol: realno odrađeno, nema šta.


  • 1

#2389 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 02 September 2017 - 12:55

Barsa se pravda, ladno imali konferenciju za stampu gde su plakali kako je LFC trazio 200m za Kutinja :(

 


  • 0

#2390 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 02 September 2017 - 12:57

Find out which world-class manager would sign you by answering 10 questions

 

Ladno bih završio kod Vengera  :lol: realno odrađeno, nema šta.

Ja dobio Ancelotija :)


  • 1

#2391 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 02 September 2017 - 13:06

Find out which world-class manager would sign you by answering 10 questions

 

Ladno bih završio kod Vengera  :lol: realno odrađeno, nema šta.

 

Sto se ne pohvalis na koji nacin ti je aplikacija porucila da si igrac za Vengera? :P

 

Spoiler

 

:lol:


  • 1

#2392 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 02 September 2017 - 13:13

Dobio sam Klopa.


  • 0

#2393 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 02 September 2017 - 13:16

Ja dobio Ancelotija :)

Takodje. :)
  • 1

#2394 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 02 September 2017 - 13:30

-_-

 

0sY9odt.png


  • 1

#2395 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 02 September 2017 - 13:39

Zbog čega je to tako? Mislim, kakvo je to pravilo pa u neke klubove može da uleti privatni kapital, a u druge ne? Koliko ovako površno poznajem situaciju, nemački klubovi se uglavnom povezuju sa nekim jakim kompanijama - Volfsburg sa Folksvagenom, Leverkuzen sa Bajerom, ovi plastični  sa Red Bulom...

 

Pa stvar je u tome da su skoro svi klubovi sem ova cetiri u vlasnistvu navijaca, samo sto Lajpcig je u vecoj sredini i sa te strane nece da bude ismevan zbog izostanka podrske navijaca koji su se uzeleli prvoligaskog fudbala, a stadion im broji skoro 43 hiljade mesta sto nije malo.Uglavnom mozda to pravilo u jednom trenutku i jeste imalo svoju svrhu, ali sa pojavom ova cetiri kluba gubi svaki smisao.Mada sa druge strane, tu bi vec nastao pravi haos, jer hipoteticki moguce da bi recimo Folksvagen jurio neki tim iz vece sredine gde postoji jaka navijacka struktura.Izuzeci su dozvoljeni u smislu da neki sponzor ukoliko je 20 i vise godina u klubu(ili od osnivanja kluba kao sada sa Lajpcigom?) moze da ima vecinski deo u klubu.Lajpcig ce duze da potraje sigurno od svih njegovih prethodnika, a i ako osvoje titulu bice vrednija od Volfzburgove.Gurali su se klubovi iz malih sredina sa slabom navijackom strukturom, dok je Lajpcig malo drugacija prica.Najbolje bi bilo da odstupe od tog pravila, pa kud puklo da puklo.Bice i tu povlascenih i veca razlika u kvalitetu, ali barem ces znati da imas ogranicene ekonomske resurse zbog kojih ne mozes da se popnes vise.Ovako odredjenu grupu timova guras, dok vecinu ogranicavas pravilom.Ovakva trenutna situacija najvise odgovara Bajernu, sto je mozda i glavni razlog zasto je na snazi.Gubitkom ovog pravila bi mozda znacilo dolazak stranih investitora i stvaranje 2-3 jaka tima pored Bajerna koji ne bi vise zavisili od prodaje igraca.Nemacka od svih zemalja ima najpovoljniju(i uz Engleze najbolju) ekonomsku osnovu i u odredjenoj meri ogranicava ulazak stranog kapirala.

 

Jos jedan Ancelotijev pulen.


  • 1

#2396 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 02 September 2017 - 14:07

Ja dobio Josepa. To random izbacuje rješenja jer sam baš stavio odgovore koji Josepu nisu mili.


  • 0

#2397 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 02 September 2017 - 14:13

Barsa se pravda, ladno imali konferenciju za stampu gde su plakali kako je LFC trazio 200m za Kutinja :(

 

 

 

Kakva gomila pickica.


  • 0

#2398 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 02 September 2017 - 15:44

Ja sam glasao ovako.

Najbolji transfer - Leonardo Bonucci

Iskreno - nisam ovde ni najmanje razmisljao. Bile je u Evropi zvucnijih i mnogo skupljih transfera,ali meni je ovaj prelazak bez dileme na vrhu kad se uzmu u obzir sve okolnosti. Bonuci je jedan od trojice najboljih igraca na svojoj poziciji,nezamenljivi clan Juventusa koji je osvojio 6.titula zaredom,standardni italijanski reprezentativac. Iz ove pozicije deluje neverovatno da je presao u Milan koji je maltene nestao sa mape fudbalske Evrope,a u Italiji spao na osrednjost poslednjih 5,6 godina. Rossoneri su ga pri tome platili smesnih (za danasnje standarde) 42m evra. Dovoljno je reci da je M.City vise platio Totenhemu hebenog Kajla Vokera. 

Najbolje odradjen prelazni rok - AC Milan

Ovde sam vec imao jaku dilemu. Dvoumio sam se izmedju Milana i PSG-a. Posto sam "Milanista" priznajem da je mozda i taj faktor malo prevagnuo.  :kece: Milan je kompletno renovirao tim. Dovedeno je cak 11.novih igraca. Medju njima ima vec dokazanih igraca,ali i mladjih koji ce punu afirmaciju pokusati da ostvare na San Siru. Ukupno su placeni negde izmedju 180 - 200 miliona evra,dakle otprilike koliko M'bappe sam. Milanovi operativci su doneli novi nacin pregovaranja i realizovanja transfera. Radili su brzo, efektno i efikasno omogucivsi Monteli da gotovo ceo tim kompletira pred pocetak priprema,za razliku od Berluskonija i Galijanija koji su imali praksu da pregovore vode dugo uz nekoliko "dejtova" uz veceru i vino,kao da treba da odvedu zensku u krevet,a ne da dovedu igraca u klub.

Najgore odradjeni prelani rok - Barcelona

Izgubili su jednog od MSN trolista. Neymar je negde bio projektovan za prvog Barsinog igraca u buducnosti jer je mladji i od Mesija i Suareza. Umesto toga,otisao je u Pariz. Kao zamenu doveden je klinac koji iza sebe ima tek jednu ozbiljnu sezonu u Dortmundu. Mozda ce pokidati u Kataloniji,ali mi se cini da nije ni izbliza kalibar jednog Neymara. Ako se na to pridoda cinjenica da Barca nije ojacala vezni red,da i pored dovodjenja Semeda iz Benfike,desnog beka ponovo krpi Roberto i da nisu realizovali jos nekoliko planiranih transfera (Serri,Anhel di Maria..) - jasno je da su imali tanak ucinak. I da,kao slag na tortu je wtf tranfer Paulinja za 40m iz kineske lige.

A najcudniji,najneverovatniji transfer mi je bez dileme onaj Rubena Nevesa iz velikog Porta u mali Wolverhampton. Iz Lige sampiona u Championship. Kapiten Porta i standardni portugalski reprezantivac je zavrsio kod Volvsa za 15m. Kakvu racunicu i kombinaciju je ovde pronasao najcuveniji svetski fudbalski agent/menadzer Mendes,samo on zna.

 


  • 2

#2399 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 02 September 2017 - 23:01

wbBmPjHrR82yYFlaIasv-A.png


I to sam bio totalno honest :D


Edited by Nigel Hayes, 02 September 2017 - 23:41.

  • 0

#2400 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 02 September 2017 - 23:43

-_-

 

 

I ti li si tackling igrač? :D

Mene kontam da je to i #4 odredilo za Mou-a


  • 0