Jump to content


Photo
- - - - -

Monte-Carlo Rolex Masters


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
462 replies to this topic

Poll: Монте-Карло (27 member(s) have cast votes)

Титулу у Монте-Карлу осваја ?

  1. Novak Djokovic (18 votes [66.67%] - View)

    Percentage of vote: 66.67%

  2. Rafael Nadal (2 votes [7.41%] - View)

    Percentage of vote: 7.41%

  3. Stanislas Wawrinka (2 votes [7.41%] - View)

    Percentage of vote: 7.41%

  4. Roger Federer (5 votes [18.52%] - View)

    Percentage of vote: 18.52%

  5. Neko peti... (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 Sale 92

Sale 92
  • Members
  • 173 posts

Posted 13 April 2014 - 10:35

Надам се да ми нећете замерити да се окушам у отварању теме :)

BIGmonte_carlo_tennis_club.jpg.jpg           

 

Почиње сезона шљаке за 2014 годину, у једном од најекслузивнијих места на планети. Монте-Карло ће наредне недеље угостити већину најбољих тенисера света.

 

Турнир се игра још од 1897 године, са паузама једино за време два светска рата. Постаје "Open" 1969 године, једини је од мастерс турнира који није обавезан, али се већина играча појави на турниру. 
Највише титула има Рафаел Надал чак 8 везаних победа, његов низ је прекинуо прошлогодишњи победник Новак Ђоковић, победом од 2-0 (6-2 7-6).
b_djokovic_nadal_montecarlo.jpg

 

После 2 године у Монте-Карло се враћа и Роџер Федерер, да покуша да освоји једну од две мастерс титуле које су му измицале кроз каријеру. 

Уз њега ту су још у кругу фаворита из сенке Станислас Вавринка, Давид Ферер, Григор Димитров, Томаш Бердих, али по свим прогнозама највеће шансе да освоје турнир имају прошлогодишњи финалисти.

 

Да ли ћемо гледати и 41. меч Нолета и Рафе ?
Да ли Роџер има снаге да тријумфује у кнежевни?

Може ли неко из сенке да поквари планове водећем двојцу?
 

Све потребне информације можете пронаћи на сајту :http://www.montecarl...nismasters.com/


Edited by Sale 92, 13 April 2014 - 10:40.


#2 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 13 April 2014 - 10:44

Cuj da ti zamerimo :lol+: :+1:

#3 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 April 2014 - 10:46

Надам се да ми нећете замерити да се окушам у отварању теме :)

 

To ćemo moći samo a posteriori da utvrdimo, u zavisnosti od toga ko osvoji ovaj turnir :D 



#4 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 13 April 2014 - 11:28

Dobro nam došao, Sale. Odličan početak :+1:

Svaki put kad gledam ove slike terena u MC čudim se na koliko je malom prostoru sve to spakovano. A opet izgleda fantastično, naročito pogled prema mora sa glavnog terena.

Suva šteta što nema prenosa Dolgija i Gulbisa danas, baš su ih mogli staviti u neki termin koji se prenosi :angry:



#5 Sale 92

Sale 92
  • Members
  • 173 posts

Posted 13 April 2014 - 22:38

Hvala na dobrodoslici :))

Ostao sam duzan jutros neku dublju analizu zreba:

Nadal, u drugom kolu ga ceka pobednik meca Gabasvili-Simon, mislim da tu ne bi trebao da ima problema Simon jeste nezgodan ali ipak je to sljaka i to je Nadal, dalje neko iz cetvorke Andujar, Juzni, Vasellin, Seppi, ocekujem Andujara, i malo tezi mec za Rafu ali opet sigurnu pobedu, nakon toga Ferer u cetvrt i Wawa u polufinalu (ako ne bude iznenadjenja) 

Wawrinka, kojeg je uhvatio pritisak koji imaju svi grend slem sampioni, sada se svi trude da mu skinu skalp i on se dosad nije bas najbolje snaso. Zreb mu je tezak, u drugoj rundi pobednik meca Verdasko-Cilic u trecem verovatno Almagro, ako to pregura ocekujem ga u polufinalu. Gde ce ga verovatno cekati Nadal.

Federer, covek koji ove sezone igra fantasticno, svake godine mu se predvidja pad, iako ga ne volim nesto preterano za partije od pocetka godine skidam kapu, moze imati nezgodno drugo kolo protiv Stepaneka ili lako drugo kolo protiv Karlovica, dalje mogao bi igrati protiv Janovica ili Rosola, kako nijedan ni drugi nisu u nekoj preterano dobroj formi ocekujem i tu laku pobedu Federera. Cetvrtfinale Conga, gde nije nemoguce da mu se zavrsi ucesce, ali sam naucio dosad da ga nikad ne treba potcenjivati. Ocekujem ga u polufinalu sa Novakom.

Novak, zreb nekako po njegovoj meri, Montanjes druga runda, Monfis ili Anderson treca, Berdih cetvrtfinale, eventualno polufinale sa Federerom ili Congom. Rekao bih da ako naravno nije ispao iz forme totalno, ili Beker stvarno ne utice pogubno po njega lagano do polufinala, u polufinalu je favorit i protiv Federera i protiv Conge tako da ga ocekujem u finalu.

Moja neka zelja je 41. po redu spektakl Noleta i Rafe, mislim da su definitivno najbolje sto tenis moze da ponudi u ovom trentuku, uz svo postovanje Federera, a za njim i ostalih sjajnih tenisera.

 



#6 Sale 92

Sale 92
  • Members
  • 173 posts

Posted 14 April 2014 - 18:55

Другари, ја овде ко лудак причам сам са собом. :) 

Данашњи дан није донео изненађења, Федерер и Новак су добили ривале, Роџер игра са "лепим Радетом" док ће Новак играти против Монтањеса. 

 

Стигао сам да испратим само мало меча Радека и Карла, после ме је стигао умор и преспавах цео дан, судећи по оно мало што сам видео, Роџер ако није нашпанован како треба може се доста мучити против Штепанека.

Новак сутра игра трећи меч на централном терену, пре њега два меча која имају потенцијал дуго да трају Јужни-Сепи, Коли-Цонга очекујем га негде мало пре 3 на терену.

 



#7 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 14 April 2014 - 19:16

Fonjini gubio 5-7 2-5, bilo cak i 00-30, potom u sledecem gemu 30-00, sve je to prokockao Souza glupostima i do kraja FF bio mnogo bolji, 5-7 7-5 6-4. To je sve sto sam ja ispratio od danasnjeg dana :D



#8 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 14 April 2014 - 19:17

Jedino što je danas zanimljivo je pobeda Bautiste Aguta za suicid i pobeda Montanjesa za lakši trening Đokoviću.



#9 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 14 April 2014 - 21:23

Vala je taj lakši trening mogao i malo kasnije. Danas sam samo videla malo od Gofena i Robreda, i nešto studija na SK posle sedam.

Btw, ne znam gleda li neko taj studio, ali čini mi se da su se previše opustili. Viško onako sav ležeran traži da ga Dragana podseti ko je koji turnir igrao i koji su bili rezultati mečeva u ovoj sezoni. Deluje kao da je pao s Marsa. 



#10 niko69

niko69
  • Members
  • 4,580 posts

Posted 14 April 2014 - 21:35

Visko vec nekoliko godina ne prati tenis (tacnije, teniske rezultate). Sumnjam cak i da gleda meceve koje ne prenosi. Ne zna nista ni o kome van velike cetvorke. On je pre izvesnog vremena formirao (procitao negde) misljenje o vecini top 50 tenisera, i ne bi ga promenio ni za zivu glavu. Primera radi, on ne bi skontao da lepi Rade krene da igra sa osnovne linije, a Montanjes pocne da praktikuje servis - volej.



#11 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 14 April 2014 - 21:41

To se i meni cini, cesto ne isprati kad neko (najcesce igrac na granici atp-ch) popravi servis i onda u uvodu prica o tome kako mu je servis slabija strana, a fazon ima vec godinu dana kako ga je znatno popravio



#12 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 14 April 2014 - 21:50

To se manje još i primeti u prenosima, pošto krene da izvlači neke statistike i vrti standardne priče, ali baš u zadnje vreme često i u statistikama pravi greške i to i kad je top 10 u pitanju. I dalje ga vadi prenos samog meča, kad su konkretni poeni u pitanju, ali već bi mogao da prestane da ponavlja iste stvari, jer većina ljudi koji gledaju SK prati tenis dovoljno dugo da su to i od njega samog čuli dosta puta, pa makar i ko gleda samo od 2011. Na primer, čini mi se da skoro nema meča (na terenima sa HE) u kome nije napomenuo da, ako sudija odmah ne kaže rezultat, to je znak igraču da traži čelendž. OK je to, ali brate mili ne moramo baš svaki put da čujemo.



#13 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 14 April 2014 - 21:52

Ja uvek gledam bez tona, gasim i Mekenroa.

Otkud vama ljudi snage da znacaj pridajete Viskovicu, evo vec godinama.

Da je bar Korac ili neko kome se covek moze smejati... 



#14 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 14 April 2014 - 22:36

E samo bi mi još Korać falio na tenisu, dosta je i Banjac :ajme: čak i ovakav Višković je i dalje bolji od većine. Tačno je da Koraća slušam nekad kad prenosi atletiku čisto da se ismejem (a i OI nisu iste bez njega :D ) ali kad bi mi on bio jedina opcija mislim da ne bih izdržala :D



#15 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 15 April 2014 - 10:15

chiara gambuzza ‏@ChiaraGamTWI  

Verdasco pulled out from Montecarlo.Matosevic IN.