Jump to content


Photo
- - - - -

Nemacka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 Makicamaja73

Makicamaja73
  • Members
  • 3 posts

Posted 07 April 2014 - 21:23

 
07. april 2014. u 16.00
Molim za pomoć, hitno mi je. U junu mesecu idem po drugi put u Nemacku na tri meseca,u poseti kod verenika. Problem je sto još uvek ne možemo da se vencamo jer on u septembru,kad ja već treba da se vratim u Srbiju, dobija razvod. Moje pitanje je, da li ću po povratku opet morati da cekam da prođe 3 meseca, ili on po dobijanju razvoda može odande da mi pomogne da se vratim ranije da bi se vencali. Inače on je nemac. Molim za brz odgovor, hvala

 



#2 Makicamaja73

Makicamaja73
  • Members
  • 3 posts

Posted 08 April 2014 - 06:17

ne mogu da verujem da niko ne moze da mi pomogne odgovorom  :(



#3 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 08 April 2014 - 08:40

Evo ja cu da pokusam, iako ne znam nemacke zakone, ali ne bi smeli bitno da odstupaju od ostatka EU. Dakle, dok god je tako kako je, ti mozes u Nemacku da ides samo turisticki, znaci uz pauzu od tri meseca. Izuzetak bi mogao da bude neko hitno lecenje, posao ako ga dobijes i sl, ali ne i vencanje. To je ipak nesto sto moze da ceka, tako da mislim da ne mozes da racunas na izuzetak u tom slucaju.



#4 Makicamaja73

Makicamaja73
  • Members
  • 3 posts

Posted 08 April 2014 - 14:33

Hvala Vilhemina :)  



#5 hazaxel

hazaxel
  • Members
  • 8 posts

Posted 09 May 2014 - 16:11

Cao svima :) Da li je neko isao na studentsku praksu u Nemacku? Kakva je procedura sa vizama i da li treba imati Nemacku adresu?



#6 ipex

ipex
  • Members
  • 77 posts

Posted 24 May 2014 - 17:47

Da li se u Nemačkoj prilikom prijave na biro za nezaposlene mora dati na uvid prepis diploma srednje škole ili osnovne za one koji su samo nju završili?

Hvala