Jump to content


Photo
- - - - -

Posao u inostranstvu,pomoc


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 AlekstheHitman

AlekstheHitman
  • Members
  • 17 posts

Posted 17 March 2014 - 17:17

Postovanje svima

Zanima me da li neko moze da mi pomogne to jest da mi da pojedine informacije vezane za rad u inostranstvu?
Sta hocu da kazem,znaci trebaju mi informacije sledece:koliko kostaju karte vozne ili avionkse za odlazak u Kanadu,Austriju,Australiju,Novi zeland ili neku drugu drzavu,dalje:kakve profile ljudi sa srednjom skolom traze u inostranstvu,posto znam za neke ljude koji su otisli iz Beograda u Nemacku a imaju samo osnovnu skolu i ne znaju  da beknu Nemacki jezik za razliku od mene.Zatim me zanima kolike su procedure u cekanju na vizu,i sta bi trebalo da prvo uradim ako hocu da odem napolje da radim,koliko bi me izasli troskovi za sve to i ako vec ne moze tako da li onda bar znate nekog pouzdanog ili neku agenciju koja pomaze da se Srpski radnici zaposle u inostranstvu. 



#2 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 17 March 2014 - 17:47

Vecinu odgovora na tvoja pitanja mozes SAM da pronadjes ili kod avio prevoznika, ili na vladinim internet stranama zemalja gde zelis da se iselis gde imas detaljna uputstva kako da popunis aplikaciju, koji poslovi se traze, koliko to sve kosta, koliko se ceka na odgovor itd. Potrudi se malo nemoj da cekas da te drugi void kroz zivot. Tamo gde ti hoces da ides nemas mamu I tatu, prijatelje da ti pomognu. SAM si tamo. Ako to ne mozes da shvatis ili da izvedes bolje "sedi di si, jer kak'i si ni za di si nisi". ;)

Nema ovde zle namere, mozda malo grub odgovor ali to te u zivotu inace ceka pa trebas da se polako navikavas na zivot muskarca a ne decaka.


Edited by Ibiza, 17 March 2014 - 17:57.


#3 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 17 March 2014 - 20:54

Karta do Australije nikada nije bila jeftinija, oko 850 evra...Mada se I Australija prilicno popunila poslednjih godina,od kako je u Evropi pocela recesija ... Novi Zeland zaboravi,ko god je tamo otisao od poznanika I poznanikovih poznanika,pobegao je odande sto je pre mogao jer je kraj sveta...

Gde god isao,niko te tamo nece docekati rasirenih ruku...

Ganjaj ti taj Nemacki...



#4 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 17 March 2014 - 21:41

Alex postovanje i tebi. A sad: karta? Prvo pa karta? Sve ostalo je sredjeno i sad te samo cena karte sprecava da odes, tj. ne ni cena, nego nalazenje informacije o istoj? Evo recimo ovde: www.kayak.com ili recimo:http://bit.ly/VAprp1.  Pa do sutra mozes da proveravas opcije za cenu. 

 

Sto se ostalog tice - barem za Kanadu, Australiju i Novi Zeland imas sajtove njihovog imigracionog, do detalja. Za Austriju takodje, evo sad proverih : http://bit.ly/1gGH9iK



#5 AlekstheHitman

AlekstheHitman
  • Members
  • 17 posts

Posted 18 March 2014 - 00:57

Alex postovanje i tebi. A sad: karta? Prvo pa karta? Sve ostalo je sredjeno i sad te samo cena karte sprecava da odes, tj. ne ni cena, nego nalazenje informacije o istoj? Evo recimo ovde: www.kayak.com ili recimo:http://bit.ly/VAprp1.  Pa do sutra mozes da proveravas opcije za cenu. 

 

Sto se ostalog tice - barem za Kanadu, Australiju i Novi Zeland imas sajtove njihovog imigracionog, do detalja. Za Austriju takodje, evo sad proverih : http://bit.ly/1gGH9iK

Hvala najlepse Nimrod.



#6 AlekstheHitman

AlekstheHitman
  • Members
  • 17 posts

Posted 18 March 2014 - 00:58

Vecinu odgovora na tvoja pitanja mozes SAM da pronadjes ili kod avio prevoznika, ili na vladinim internet stranama zemalja gde zelis da se iselis gde imas detaljna uputstva kako da popunis aplikaciju, koji poslovi se traze, koliko to sve kosta, koliko se ceka na odgovor itd. Potrudi se malo nemoj da cekas da te drugi void kroz zivot. Tamo gde ti hoces da ides nemas mamu I tatu, prijatelje da ti pomognu. SAM si tamo. Ako to ne mozes da shvatis ili da izvedes bolje "sedi di si, jer kak'i si ni za di si nisi". ;)

Nema ovde zle namere, mozda malo grub odgovor ali to te u zivotu inace ceka pa trebas da se polako navikavas na zivot muskarca a ne decaka.

Mogao si da napises nesto pametnije,pojma ti nemas sta sam ja sve ovde uradio da bi dosao do posla,ali neuspesno zato nemoj da mi pricas o trudu,ako ti se ne svidja moj post ne odgovaraj na njega i kraj.



#7 AlekstheHitman

AlekstheHitman
  • Members
  • 17 posts

Posted 18 March 2014 - 00:59

Karta do Australije nikada nije bila jeftinija, oko 850 evra...Mada se I Australija prilicno popunila poslednjih godina,od kako je u Evropi pocela recesija ... Novi Zeland zaboravi,ko god je tamo otisao od poznanika I poznanikovih poznanika,pobegao je odande sto je pre mogao jer je kraj sveta...

Gde god isao,niko te tamo nece docekati rasirenih ruku...

Ganjaj ti taj Nemacki...

Hvala na odgovoru,mozes da budes malo precizniji u vezi Novog Zelanda,zasto je kraj sveta tamo?



#8 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 March 2014 - 01:22

Pogledaj ove tipske vise koje US daje ljudima za temporary work.

Kas de udje, onda se vec nadje i nacin za ostanak.

Puno srece.

Samo da znas treba puno odricanja za takav nastup u inostranstvu.

edit:

bilo bi dobro da ti stavim i link. :)


Edited by mrd, 18 March 2014 - 01:29.


#9 AlekstheHitman

AlekstheHitman
  • Members
  • 17 posts

Posted 18 March 2014 - 10:51

Pogledaj ove tipske vise koje US daje ljudima za temporary work.

Kas de udje, onda se vec nadje i nacin za ostanak.

Puno srece.

Samo da znas treba puno odricanja za takav nastup u inostranstvu.

edit:

bilo bi dobro da ti stavim i link. :)

Mnogo ti hvala MRD,postavanje tebi i to sto si nasao vremena da izdvojis da mi pomognes.Samo mi reci jer ne moram da idem na Monster.com i tamo da saljem CV ili kako?



#10 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 March 2014 - 14:36

Mnogo ti hvala MRD,postavanje tebi i to sto si nasao vremena da izdvojis da mi pomognes.Samo mi reci jer ne moram da idem na Monster.com i tamo da saljem CV ili kako?

Zavisi od onoga sta nudis na trzistu. Ako je construction sto podpada pod ove sezonske vize, ne. Za ostalo ces najbolje sam znati.

Puno srece.



#11 AlekstheHitman

AlekstheHitman
  • Members
  • 17 posts

Posted 18 March 2014 - 15:10

Hvala ti na odgovoru :)



#12 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 18 March 2014 - 21:18

Bio sam u Australiji pre nekoliko godina,turisticki...Usao sam u avion u Petak u 23.30.h u Frankfurtu. Prethodne noci namerno nisam spavao,da bih mogao da spavam u avionu,da bi mi put brze prosao...Zaspao sam cim smo poleteli,spavao nekoliko sati,dok se nisam ukocio...Onda sam gledao film,neki najnoviji...Onda sam citao knjigu...Onda su doneli obrok,dorucak,rucak,sta god... Onda sam opet malo dremnuo...Onda sam ustao I setao po avionu,hteo sam da radim sklekove,ali me bilo blam...Onda sam pogledao koliko jos ima da letimo I shvatio da smo tek na pola puta do Singapura!!! A od Singapura do Sydneya jos osam sati!!! Onda sam poceo da se pitam cija li je glupa ideja bila da idem u Australiju...

Stigao u Sydney u Nedelju ujutru po njihovom vremenu,ne znam da li je jutro ili vece. Prijateljica koja me sacekala mi kaze da ako sada zaspim,da cu se probuditi u sred noci,I onda cu biti totalno sludjen,nego da nekako izdrzim bez spavanja do uvece,pa cu normalno spavati I sledeceg dana cu biti k'o nov...Poslusam je,tog dana sam se teturao k'o zombie...Zaspim uvece oko 21.h,medjutim,probudim se u 02.h I nema sanse da ponovo zaspim,pa sam I sledeceg dana bio k'o zombie... Tek sam treceg ili cetvrtog dana poceo normalno da funkcionisem...

Daleko brate,daleko od svega,od Evrope,od sveta na koji si navikao,od ljudi koje poznajes,ne mozes cak ni da ih pozoves kad ti se cefne jer oni tada spavaju...Jos je Australija kud I kamo bolja od NZ,u smislu da ima nasih ljudi,nase hrane,I raznih sitnica koje volis I na koje si navikao.

Moja kuma bila na Novom Zelandu,kaze da je prazno,nema ljudi...Nije mogla da nadje restoran u kome bi mogla da naruci Pizzy,nego samo hranu na koju su oni tamo navikli....Iznajmila kola da obidje neke prelepe predele,kojih stvarno ima u izobilju,vozila se nekim sporednim putevima,kad pored puta table na kojoj pise - dalje nastavljate na sopstvenu odgovornost...

I tako,vratim se ja u moju lepu Jevropu,ujutru poranim,sednem u Lufthansu,I do 14.h sam vec u Beogradu...



#13 AlekstheHitman

AlekstheHitman
  • Members
  • 17 posts

Posted 19 March 2014 - 00:08

Bio sam u Australiji pre nekoliko godina,turisticki...Usao sam u avion u Petak u 23.30.h u Frankfurtu. Prethodne noci namerno nisam spavao,da bih mogao da spavam u avionu,da bi mi put brze prosao...Zaspao sam cim smo poleteli,spavao nekoliko sati,dok se nisam ukocio...Onda sam gledao film,neki najnoviji...Onda sam citao knjigu...Onda su doneli obrok,dorucak,rucak,sta god... Onda sam opet malo dremnuo...Onda sam ustao I setao po avionu,hteo sam da radim sklekove,ali me bilo blam...Onda sam pogledao koliko jos ima da letimo I shvatio da smo tek na pola puta do Singapura!!! A od Singapura do Sydneya jos osam sati!!! Onda sam poceo da se pitam cija li je glupa ideja bila da idem u Australiju...

Stigao u Sydney u Nedelju ujutru po njihovom vremenu,ne znam da li je jutro ili vece. Prijateljica koja me sacekala mi kaze da ako sada zaspim,da cu se probuditi u sred noci,I onda cu biti totalno sludjen,nego da nekako izdrzim bez spavanja do uvece,pa cu normalno spavati I sledeceg dana cu biti k'o nov...Poslusam je,tog dana sam se teturao k'o zombie...Zaspim uvece oko 21.h,medjutim,probudim se u 02.h I nema sanse da ponovo zaspim,pa sam I sledeceg dana bio k'o zombie... Tek sam treceg ili cetvrtog dana poceo normalno da funkcionisem...

Daleko brate,daleko od svega,od Evrope,od sveta na koji si navikao,od ljudi koje poznajes,ne mozes cak ni da ih pozoves kad ti se cefne jer oni tada spavaju...Jos je Australija kud I kamo bolja od NZ,u smislu da ima nasih ljudi,nase hrane,I raznih sitnica koje volis I na koje si navikao.

Moja kuma bila na Novom Zelandu,kaze da je prazno,nema ljudi...Nije mogla da nadje restoran u kome bi mogla da naruci Pizzy,nego samo hranu na koju su oni tamo navikli....Iznajmila kola da obidje neke prelepe predele,kojih stvarno ima u izobilju,vozila se nekim sporednim putevima,kad pored puta table na kojoj pise - dalje nastavljate na sopstvenu odgovornost...

I tako,vratim se ja u moju lepu Jevropu,ujutru poranim,sednem u Lufthansu,I do 14.h sam vec u Beogradu...

 

 

 

NE razumem sta si ovim hteo da kazes,verovatno si mislio da taj tvoj put ima losih i dobrih strana,ili sta vec.


Edited by AlekstheHitman, 19 March 2014 - 00:08.


#14 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 19 March 2014 - 19:56

Samo objasnjenje zasto je kraj sveta na Novom Zelandu...



#15 AlekstheHitman

AlekstheHitman
  • Members
  • 17 posts

Posted 20 March 2014 - 13:22

Mislim da sam saznao sve sto mi je potrebno,hvala svima.