Jump to content


Photo
- - - - -

Al Jazeera / Al Džazira


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#16 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 14 March 2014 - 11:07

Ovo je

 

 

Evo ti katodna cev iznad mene čist primer.



#17 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 14 March 2014 - 11:41

Evo ti katodna cev iznad mene čist primer.

 

Nemoj samo posle da se žališ da je pao nivo komunikacije na forumu kada ovakvim komentarima doprinosiš tome.



#18 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 March 2014 - 15:03

Evo ti katodna cev iznad mene čist primer.

Ne razumem sta hoces ovime da kazes. Napravio si ironicnu generalizaciju izraelskog naroda (koja je podjednako suprotna i ljudskom moralu i pravilima foruma kao i eksplicitna generalizacija), pa se sad vadis, umesto da priznas da si se pogresno izrazio. Uvlacenjem drugih forumasa u pricu ne postizes nista. 

 

Zapazi da u svom obrazlozenju zasto je tvoja generalizacija budalasta i uvredljiva ja nisam pominjao ni Palestince ni druge Arape. Pominjao sam (despotske) rezime i teroristicke organizacije u arapskim zemljama. Meni ne pada na pamet da to izjednacavam, cak ni priblizno. Medjutim, tvoj odgovor koji pominje Palestince kao ovakve ili onakve jasno pokazuje da ti do razlikovanja te vrste - sto je osnovica svakog civilizovanog diskursa - nije stalo. Sto je takodje ideologija svoje vrste i to pogubna. To sto ti televizija ne formira svest bi bilo pohvalno - ali samo pod uslovom da u svesti vec prethodno nemas etnicki koncept drzave, kakav izgleda gajis. Bar se takav utisak iz tvog posta stice.  



#19 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 14 March 2014 - 16:24

Ne razumem sta hoces ovime da kazes. Napravio si ironicnu generalizaciju izraelskog naroda (koja je podjednako suprotna i ljudskom moralu i pravilima foruma kao i eksplicitna generalizacija), pa se sad vadis, umesto da priznas da si se pogresno izrazio. Uvlacenjem drugih forumasa u pricu ne postizes nista. 

 

Zapazi da u svom obrazlozenju zasto je tvoja generalizacija budalasta i uvredljiva ja nisam pominjao ni Palestince ni druge Arape. Pominjao sam (despotske) rezime i teroristicke organizacije u arapskim zemljama. Meni ne pada na pamet da to izjednacavam, cak ni priblizno. Medjutim, tvoj odgovor koji pominje Palestince kao ovakve ili onakve jasno pokazuje da ti do razlikovanja te vrste - sto je osnovica svakog civilizovanog diskursa - nije stalo. Sto je takodje ideologija svoje vrste i to pogubna. To sto ti televizija ne formira svest bi bilo pohvalno - ali samo pod uslovom da u svesti vec prethodno nemas etnicki koncept drzave, kakav izgleda gajis. Bar se takav utisak iz tvog posta stice.  

 

Sve je to super, ali kako si iz mog pisanja od nekih 4,5k postova i to sigurno 4k na košarci, uspeo da pronikneš moj stav o etničkom konceptu države?

 

Ne da me etnos, vera, boja kože i po čemu se još ljudi "razvrstavaju" ne interesuje, nego nemaš pojma.

 

Što bi jedan sarajevski taksista koji me je vozio rekao:

 

Mož ti bi bit i Bošnjak i Srbin i Hrvat i Makedonac, ma moš mi biti brat, ali ako si loš čovek ti si loš čovek, ali ako ste vi momci prava raja vi ste u Sarajevo dobrodošlu uvek. Kontaš ba.



#20 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 14 March 2014 - 16:32

Nemoj samo posle da se žališ da je pao nivo komunikacije na forumu kada ovakvim komentarima doprinosiš tome.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

 

kralju!!!!



#21 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 14 March 2014 - 16:32

Mož ti bi bit i Bošnjak i Srbin i Hrvat i Makedonac, ma moš mi biti brat, ali ako si loš čovek Izraelac ti si loš čovek Izraelac, ali ako ste vi momci prava raja vi ste u Sarajevo dobrodošlu uvek. Kontaš ba.

 

Kazes lepo da si se zajebao, da si generalizovao i ne upadas ovako sebi u usta.



#22 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 14 March 2014 - 16:44

Kazes lepo da si se zajebao, da si generalizovao i ne upadas ovako sebi u usta.

 

Ma važi...

 

aj ćao