Jump to content

Photo
- - - - -

Sociologija pravni fakultet

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 mjau_mjau

mjau_mjau
  • Members
  • 3 posts

Posted 07 March 2014 - 20:03

Sociologija za pravni fakultet mi je bas teska. Definitivno pored vidljive ima i latentnu funkciju. Mozes nesto novo da naucis, ali i ima skrivenu funkciju koja u citaoca izaziva poboznost. Svaki put kad procitam neku lekciju koju nikako ne mogu da rastumacim prekrstim se. 

Ima dosta stvari sto sam rastumacila ali neke nikako ne mogu da nadjem. 

Moze neko da mi objastni i rastumaci Drustvenost i pravnost, to je deo iz pravne sociologije a lekcije su:

Istorijske koordinate drustvenosti,

formalisticki pristup drustvenom i drustvenosti.

Princip prava i drustvenosti.

img20140307192157.jpg

img20140307192253.jpg

img20140307192312.jpg

img20140307192346.jpg

img20140307192404.jpg

img20140307192431.jpg

#2 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 07 March 2014 - 21:13

Au, brate, to je katastrofalno los tekst. Ne znam samo da li se radi o nesposobnosti autora da se jasno izrazi ili je u pitanju sarlatanstvo (nazalost dosta rasprostranjeno u drustvenim naukama), gde se neukost pokusava sakriti opskurnim stilom pisanja (sto na neupucenog citaoca moze da ostavi utisak da se radi o necemu previse dubokoumnom za njega).

#3 mjau_mjau

mjau_mjau
  • Members
  • 3 posts

Posted 07 March 2014 - 21:39

:) da jako mi je tesko da shvatim, cula sam inace da je sociologija na svim pravnim fakultetima teska. Ovo je autor Radomir Stojanovic. Cak ni na internetu ne mogu da nadjem srodne lekcije za te :(

#4 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 07 March 2014 - 21:55

A jesi li pitala profesora? Možda je pitanje glupo, ali mislim da prvo treba krenuti odatle.

#5 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 07 March 2014 - 21:58

:) da jako mi je tesko da shvatim, cula sam inace da je sociologija na svim pravnim fakultetima teska. Ovo je autor Radomir Stojanovic. Cak ni na internetu ne mogu da nadjem srodne lekcije za te :(

Ne mogu ti pomoci. Zavrsio sam sociologiju (ne u Srbiji) i citao dosta toga, od osnivaca sociologije do savremenih autora, ali ovaj tekst ne bih umeo da rastumacim pa da mi zivot od toga zavisi. 

#6 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 07 March 2014 - 22:05

Mene odusevljava to sto je Sociologija teska - ja sam uzivao na predmetu. profesorka Vesna Minic, fantasticna, knjige...dve, ne mogu da se setim autora. Kopao po Univerzitetskoj biblioteci druge izvore, posebno o sociologiji rada, ni jedan nije bio tragicno los. Znam da se ljudi zale na filozofskom, ne znam iz kakvih udzbenika rade, ali od svega na drustvenim fakultetima, kako bas sociologiju da naprave najgrdjom. 

#7 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 March 2014 - 23:43

ili je u pitanju sarlatanstvo (nazalost dosta rasprostranjeno u drustvenim naukama),

U Srbiji, sa par izuzetaka, gotovo 100%. U ozbiljnijim zemljama, nesto manje.

Zemlja u kojoj je najistaknutiji i najeksponiraniji sociolog danas Slobodan Antonic, a do juce bila Mira Markovic, nema AMA BAS NIKAKVU sociolosku nauku.

#8 mjau_mjau

mjau_mjau
  • Members
  • 3 posts

Posted 08 March 2014 - 03:25

Nije bilo prilike da pitam profesora za sve, ima bas dosta pa sam tako sama tumacila, mislim morala bih kuci da dovedem profesora da mi sve objasnjava, neizvodljivo je :)