Jump to content


Photo
- - - - -

Vikings


  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#361 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 04 December 2017 - 10:26

Slabo se komentarise, ustvari nikako, nova sezona. 

 

Spoiler


  • 0

#362 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 04 December 2017 - 11:41

Slabo se komentarise, ustvari nikako, nova sezona. 
 

Spoiler

Malo vise sire pricu, sad kad nema Ragnara kao centralne figure. Videcemo kako ce to da izmiksuju.

 

Spoiler


  • 0

#363 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 04 December 2017 - 12:40

Malo vise sire pricu, sad kad nema Ragnara kao centralne figure. Videcemo kako ce to da izmiksuju.

 

Spoiler

Pa dobro, manje vise ocekivano, kad vec ne mogu staviti jednu figuru u centar price. Sezona od 20 ep, imaju dovoljno prostora.

 

Spoiler


  • 0

#364 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 04 December 2017 - 23:42

Ne znam za vas, ali ovi Ragnarovi klinci mi nisu nesto. Krisom navijam za Tudora. Ocekivao sam hot scenu nakon one pricesti, ali sipak.
  • 0

#365 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 05 December 2017 - 17:00

Slabo se komentarise, ustvari nikako, nova sezona.

Spoiler


To je Gardjarsholm.
  • 1

#366 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 08 December 2017 - 10:20

Ova treca epizoda mi se bas dopala. Mozda i najbolja u post Ragnar eri do sada.


  • 0

#367 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 08 December 2017 - 14:59

Prve 2 bile bas meh ova treca je odlicna bila.

 

 

Ivar <3


  • 0

#368 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 11 December 2017 - 01:12

Ajvarche postaje sve mracniji i mracniji lik.


  • 0

#369 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 11 December 2017 - 11:59

Prve 2 bile bas meh


Ivar <3

Sta znam, gomila je likova, morali su nas nekako uvesti u pricu.
  • 0

#370 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 11 December 2017 - 22:59

Treca epizoda odlicna. Mada nisu bile toliko lose ni prve dve. Ne odstupa to previse u odnosu na neki prosek tokom prethodnih sezona.


  • 0

#371 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 04 January 2018 - 22:23

Sjajna peta sezona, kao i sve do sada. 

 

Dalje cu pisati o nekim istorijskim aspektima, tako da mozda je spojler, a mozda i ne posto se serija prilicno udaljila od istorijske tematike.

 

Odlicno mi je sto su Flokija vratili u istorijski kontekst. On je u istoriji i ostao upamcen kao neko ko je otkrio Island i kolonizovao ga. Istorijski nije imao neke posebne veze sa Ragnarom.

 

Serija ocigledno ide dalje, priprema se Alfred da postane glavni lik kod Saksonaca, ali i kod Vikinga se pojavio Gutrum veoma znacajna istorijska licnost u narednom periodu i najveci Alfredov rival, koji se posle poraza od Alfreda pokrstio i uzeo ime Etelstajn, kao sto sam vec pisao. Nisam ocekivao da ce ga ubaciti.

 

Britanski svestenik je biskup Heahmund, koji je kasnije postao svetac, to sam vec pisao. Ubio ga je u bitci kod Martona Ragnarov sin Halfdan. Halfdana u seriji kao Ragnarovog sina nema, ali tek danas sam primetio da u seriji postoji lik Halfdan, Bjornov kompanjon i Haraldov brat. On bi mogao da preuzme ulogu pravog Halfdana. Do sada sam mislio da on predstavlja Hastena, Bjornovog pratioca na putovanju po mediteranu i Ragnarovog prijatelja. Sad mi je ovo palo na pamet. 

 

Sami koji se spominju su narod koji se kod nas nazivaju Laponci. Oni su Ugro-Finski narod i nije bas poznato da su imali neku saradnju sa Vikinzima. Prvi put u nordijskim izvorima se spominju nekih desetak godina kasnije od radnje u seriji. Nekim nategnutim tumacenjem se moze zakljuciti da su neki likovi koji se spominju u nekim sagama, pre svega islandskim i norveskim koje nemaju veze sa Ragnarovom porodicom, Samskog ili Finskog porekla.

 

Za njihovu kraljicu vec nije tako. To ime je dobro poznato u nordijskim sagama. Necu pisati o tome, jer smatram da se u prici o njoj krije rasplet drame.

 

Bjornovo putovanje po Sredozemlju mi se opet cini zbrzanim i bez jasnog plana i cilja, koje scenaristi jednostavno nisu znali da odrade kako treba. Smatram da je taj velicanstveni pohod trebao da bude bolje odradjen i da se napokon prikaze, ovako smo opet ostali uskraceni za to. 

 

Na zalost neko od brace mora da strada u ovom sukobu. Ponavljam to nije istorijski, ali je svakako intresantno. Ipak meni su dosta intresantniji njihovi pohodi od njihovih medjusobnih razmirica i zavera, ali sigurno serija ne bi bila toliko intresantna da toga nema. 


Edited by A sad, 05 January 2018 - 00:15.

  • 8

#372 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 12 January 2018 - 19:30

Strasna sezona. Nema praznog hoda, borbe su odlicne.

 

I meni je mrlja Bjornovo putovanje, djeluje da je falilo u budzetu za nesto vise. Ostalo je top.


  • 0

#373 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 13 January 2018 - 20:01

Kakav dobar fajt  :s_w:

 

Odlicno je ovo, za sada. Dobro balansiraju sa pricom.


  • 0

#374 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 13 January 2018 - 22:55

sve je na visokom nivou, samo me malo smara ovo kolebanje nekih likova za ciju ce stranu da se bore, kao deca neka...


  • 0

#375 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 14 January 2018 - 06:00

Ajvarche

 

:D

 

Bas smo se smijali neku vecer, tesko je izgovoriti njegovo ime, a u biti ne reci ajvar. "Ajvare, ti si cinik!" Izgleda svi pohadjali realke u Kattegatu, ucili o Sokratu, Antistenu, vukovci u najmanju ruku... Zasad mi je to od 5. sezone najzanimljivije. Uostalom, i od cetvrte.. Prva i donekle druga su mi zanimljive, ostalo truba, gledamo po navici.


  • 0