Jump to content


Photo
- - - - -

INDIAN WELLS 2014.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
594 replies to this topic

Poll: sampioni (29 member(s) have cast votes)

muski

  1. nadal (2 votes [6.90%] - View)

    Percentage of vote: 6.90%

  2. novak (18 votes [62.07%] - View)

    Percentage of vote: 62.07%

  3. wawrinka (1 votes [3.45%] - View)

    Percentage of vote: 3.45%

  4. berdic (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. endi (3 votes [10.34%] - View)

    Percentage of vote: 10.34%

  6. federer (5 votes [17.24%] - View)

    Percentage of vote: 17.24%

zene

  1. li na (4 votes [13.79%] - View)

    Percentage of vote: 13.79%

  2. radwanska (6 votes [20.69%] - View)

    Percentage of vote: 20.69%

  3. sarapova (5 votes [17.24%] - View)

    Percentage of vote: 17.24%

  4. azarenka (4 votes [13.79%] - View)

    Percentage of vote: 13.79%

  5. ana + jelena (10 votes [34.48%] - View)

    Percentage of vote: 34.48%

Vote Guests cannot vote

#1 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 03 March 2014 - 21:50

od danas 20:05 do 16. marta ce se igrati  prvi masters u sezoni 2014. 

 

titulu u muskoj konkurenciji brani rafael nadal koji je prosle godine pobedio u finalu del potra posle tri seta i sjajnog tenisa sa 4-6 6-3 6-4. pomalo iznenadjujuce finale je to bilo jer je to rafi bio prvi betonski turnir posle dugog oporavka a i del potro je iznenadio djokovica u polufinalu gde je posle preokreta pobedio novaka.

 

kod lepse polovine titulu brani sarapova koja je pocistila karloinu voznijacki sa dva puta po 6-2. serena bojkotuje turnir vec desetak godina, tako ce biti i ovoga puta i tu ostale teniserke vide svoju sansu da uzmu koji masters vise ili da uzmu svoj prvi.

 

u dubl konkurenciji titule su uzeli braca brajan u muskoj dok u zenskoj ruski dubl makarova/vesnina.

 

od 2006. kada je federer odbranio trofej nije bilo odbrane titule. videcemo da li ce to rafi poci za rukom. najvise titula je osvojio federer - 4. a tu su jos i novak i rafa sa po 2 titule. 

kod zena b2b titule nije bilo jos od '91. kada je navratilova odbranila titulu. dakle ni na wta nije bar praksa odbraniti titulu na iw. a i verovatno zato sto serena ne igra.

 

malo o muskoj konkurenciji.

 

rafa ce biti prvi nosilac. brani turnir. osvojio je rio pre nekih desetak dana na sljaci. igrao finale australije gde je iznenadjujuce izgubio od vavrinke. mada, pre svega zbog problema sa ledjima. videcemo da li ce mu taraba pomoci na americkoj turneji.

 

novaku izgleda tenis nije u prvom planu. sto mozda i nije tacno, odnosno sigurno nije tacno, ali tako izgleda na terenu. rana eliminacija sa ao, poraz od federera u polufinalu dubaia...vidi se da nije u formi. zasto je to tako pitanje je za njega i njegov stab, ali da nesto mora menjati - mora. 

 

prvi reket svajcarske :kece: nije igrao jos od dejvis kupa i pobede nad mighty lajovicem u cetiri seta. osvojio je svoj prvi i sada je zbog toga vec na trecoj pozicji na atp listi.  ne zna se u kakvoj je formi od ao, ali nadamo se da ce nastaviti sa partijama iz australije pa da uzivamo jos vise u njegovom tenisu. brani osminu finala iz prosle sezone. 

 

stigli smo do *cough* sabana *cough*...ovaj, berdica. igrao dobro u dubaiu gde je izgubio od federera u finalu, iako je vodio sa 1-0 u setovima. igra dobro ove sezone, osvojio je rotterdam, igrao sf ao, gde je upravo od wawrinke ispao u polufinalu. brani polufinale.

 

endi ne briljira kao rafa posle propustenog dela iz prethodne sezone. ispadao je u cetvrtfinalima ao i rotterdama i polufinalu akapulka. ne igra nesto dobro, muci se mnogo, trazi igru ali i pored toga niko ne voli da igra protiv njega. osim rafe, on voli da igra protiv svakoga...obicno igra lose na iw, uspeo je da gubi od likova kao sto su ggl i od nikad neugodnog donalda younga. ima samo 1 finale a prosle godine je stigao do cetvrtfinala.

 

delpa opet muce zglobovi :/ argentinac je predao prvi mec dubajia devvarmanu posle samo prvog seta. problem je bio levi zglob. desni zglob je operisao pre 4 godine kada je propustio citavu sezonu. nadamo se da nece doci do toga i da ce sa 100% moci da brani finale. verovatno su i zglobovi uzroci losih igara ove sezone. ispao u drugom kolu australije, roterdamu je ispao u cetvrtfinalu...puno srece.

 

matori nikako da ostavi mladjima da se igraju tenisa. feki strikes again. pre nekoliko dana osvojio je 346346. titulu i stavio je do znanja da se jos uvek moze racunati na njega. mada se i on tu i tamo muci ali ono sto je vazno jos uvek pobedjuje. nije bio daleko ni od titule na ao ali se pojavio rafa. bice 7 nosilac, dakle nekome nece biti veselo u cetvrtfinalu.

 

od ostalih tu su jos i tsonga, gaske, pomahnitali gulbis i dimitrov....janko tipsarevic propusta ovaj turnir. 

 

ferer propusta turnir zbog povrede.

 

 

kod zena je najvaznije da serena ne igra i da su sada svi od li na do rodionove u igri za titulu. 

 

nase vedete igraju toplo-hladno kao i obicno. ana obecavala igrom sa ao da se vraca u prosli ili pretprosli vek kad je osvajala titule ali nista od toga. jelena igra bolje, pobedjuje neke legit teniserke ali nedovoljno za titulu.

 

 

1.png

 

 

2.png

 

 

xd

 

nek pobede najbolji.


Edited by NBK, 03 March 2014 - 23:19.


#2 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 03 March 2014 - 21:54

Ne zna se sta je bolje, sto je neko napisao uvod ili sam uvod, koji je sjajan :thumbs:



#3 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 03 March 2014 - 22:21

Pretpostavljam da čovek nije imao živaca za basket pa se uposlio nečim.



#4 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 03 March 2014 - 22:23

Neki novi momenti, NBK poceo da pise uvode duze od jedne recenice. :D 

Dobar, dobar. 



#5 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 03 March 2014 - 22:46

Fino otvaranje teme ;)



#6 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 03 March 2014 - 22:51

Nadal ima 3 titule, '07, '09, '13.

 

Vidi se ko je ekspert za otvaranje tema, svaka cast :+1:. Valjda cemo i mi Novakovci malo da se radujemo ove godine.

 

Sat se pomera u nedelju ujutru.



#7 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 03 March 2014 - 23:00

damn, promaklo mi je to. no znao sam ko ce ispraviti gresaka ako ih bude...siguran sam da ih ima jos...na brzinu sam sve napisao.



#8 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 03 March 2014 - 23:14

God damnit, dje je poll? :angry:



#9 MitaDV

MitaDV
  • Members
  • 6 posts

Posted 03 March 2014 - 23:17

neka moj prvi post na ovom forumu bude na tenisu, posto ovaj sport uz basket najvise pratim.

 

Pohvale za uvodnicara :+1:



#10 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 04 March 2014 - 08:48

Sta se desilo sa onom pogadjalicom na mastersima na atp sajtu? Bookmark me sad vodi direktno na sajt, umesto na igricu, a ne mogu nigde da pronadjem igricu. Postoji li to jos uvek?



#11 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 04 March 2014 - 08:50

Sta se desilo sa onom pogadjalicom na mastersima na atp sajtu? Bookmark me sad vodi direktno na sajt, umesto na igricu, a ne mogu nigde da pronadjem igricu. Postoji li to jos uvek?

 

Ne postoji, bas su mi pre neki dan poslali mail da ove godine nece da organizuju draw challenge. 



#12 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 04 March 2014 - 09:52

Izasao je zreb za WTA:

http://www.wtatennis...014/609/MDS.pdf



#13 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 04 March 2014 - 11:51

Ne zna se sta je bolje, sto je neko napisao uvod ili sam uvod, koji je sjajan :thumbs:

I još stavio vremensku zonu :s_w:

 

Sat se pomera u nedelju ujutru.

Ja to sad prvi put čujem, sve mislim ima još dobar mesec dana dotle :ajme:

 

neka moj prvi post na ovom forumu bude na tenisu, posto ovaj sport uz basket najvise pratim.

 

Pohvale za uvodnicara :+1:

Dobro nam došao :+1:

 

Btw, nekako nisam uopšte sigurna da Delpo neće otkazati ovo. Nije izgledao nimalo dobro u Dubaiju :(


Edited by alcesta, 04 March 2014 - 11:54.


#14 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 04 March 2014 - 11:59

@alcesta. Kod nas se menja poslednji vikend marta. Amerikanci to rade sledećeg vikenda. Zbog toga će nekih dvadesetak dana vremenska razlika između nas i istočne obale biti 5 sati a ne standardnih šest.


Edited by Basil Fawlty, 04 March 2014 - 11:59.


#15 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 04 March 2014 - 12:03

Hvala. Nema šanse da popamtim te stvari. Još sad i Rusi rešili da ne menjaju vreme, Amerikanci ga ne menjaju kad i mi, kao da je malo muke i ovako pohvatati zone :angry:

 

 

Japan’s Kimiko Date-Krumm last went through the qualifying rounds in the Coachella Valley 23 years ago, when the tournament was held in Palm Springs. On Monday, the 43 year old began her bid to qualify for the BNP Paribas Open with a 7-5, 6-4 win over Czech Andrea Hlavackova.

Date-Krumm, who faces Yaroslava Shvedova on Tuesday, is looking to make her seventh main draw appearance in the desert. She achieved her best result in 1996, when she reached the semi-finals.

:hail: :hail: :hail:


Edited by alcesta, 04 March 2014 - 12:40.