Jump to content


Photo
- - - - -

Osiguranje stakala na autu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 crnivrag

crnivrag
  • Members
  • 1 posts

Posted 25 February 2014 - 23:00

Pre nekoliko dana sam registrovala auto,i uplatila ono obavezno osiguranje i osiguranje za stakla.Sinoc uletim u rupu na putu,iskrivim felnu,izlete airbegovi i razbiju sofersajbnu.Nakon 20 metara stanem,guma ispustila,jedan covek mi zameni,i dodjem nekako kuci.Umrla sam od straha,nije mi palo na pamet ni da slikam nesto niti ista slicno.
Mogu li ja sada da naplatim to od osiguranja,kad nemam dokaz kada se i sta tacno desilo???Kazu mi i da trazim nadoknadu od direkcije za puteve,sto mi je malo cudno...



#2 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 26 February 2014 - 12:01

Pre nekoliko dana sam registrovala auto,i uplatila ono obavezno osiguranje i osiguranje za stakla.Sinoc uletim u rupu na putu,iskrivim felnu,izlete airbegovi i razbiju sofersajbnu.Nakon 20 metara stanem,guma ispustila,jedan covek mi zameni,i dodjem nekako kuci.Umrla sam od straha,nije mi palo na pamet ni da slikam nesto niti ista slicno.
Mogu li ja sada da naplatim to od osiguranja,kad nemam dokaz kada se i sta tacno desilo???Kazu mi i da trazim nadoknadu od direkcije za puteve,sto mi je malo cudno...

Kako si uopste uplatila osiguranje za stakla, kad je to (koliko ja znam) ukinuto?

Ako sam se ja prevario i to i dalje postoji mozes da naplatis bez ikakvog zapisnika i dokazivanja sta je bilo. Odes u svoju osiguravajucu kucu, napises izjavu, oni slikaju i posalju te gde da menjas soferku.



#3 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 February 2014 - 22:51

Pre nekoliko dana sam registrovala auto,i uplatila ono obavezno osiguranje i osiguranje za stakla.Sinoc uletim u rupu na putu,iskrivim felnu,izlete airbegovi i razbiju sofersajbnu.Nakon 20 metara stanem,guma ispustila,jedan covek mi zameni,i dodjem nekako kuci.Umrla sam od straha,nije mi palo na pamet ni da slikam nesto niti ista slicno.
Mogu li ja sada da naplatim to od osiguranja,kad nemam dokaz kada se i sta tacno desilo???Kazu mi i da trazim nadoknadu od direkcije za puteve,sto mi je malo cudno...

 

 

Svojevremeno je bio paragraf u zakonu o prilagodjenoj vožnji uslovima na putu. Moj kolega je odvalio točak negde na Banovom brdu, gore prema Košutnjaku jer je uleteo u neobeleženu rupu veličine manjeg nuklearnog kratera. Odyebali su ga svi redom i osiguranje i sud, sve na osnovu tog paragrafa.



#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 February 2014 - 00:30

No medjutim bio je i nedavno jedan relativno poznat slucaj u Bg da je covek uspeo da naplati od te famozne direkcije neku kintu zbog rupcage cini mi se na potezu Sajmiste-Zarkovo, pricali su o tome na Studiju B... Tako da kao i verovatno sve drugo kod nas, nema nikakvog reda ni pravila. Ako su im se neki vec zalili na tu deonicu, onda mozda i imas neke sanse.

 

Doduse, ako su ti se otvorili airbagovi tako lako, moguce je da je brzina odista bila neprilagodjena uslovima ;)