Jump to content


Photo
- - - - -

Kombinovanje novijih tehnologija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 dacalord88

dacalord88
  • Members
  • 1 posts

Posted 17 February 2014 - 21:02

Zanima me da li je moguce iskombinovati android telefon sa internet modemom? moj slucaj je sledeci: imam relativno slab telefon android zte kiss sa 2.4 androidom, i imam mts-ov mobilni internet-modem. da li cu moci da nadjem nacin da instaliram softver iz modema u telefon, da li ce da radi, ili cu morati da zamenim telefon , ili da kupim tablet koji ce moci ovako da radi?

Imam lap top ali ne zelim da ga palim kad god me nesto zanima, a zelim kvalitetne informacije.

Ako je moguce napraviti ovako nesto, to je extra posao, jer recimo kad dopunis kredit u nekoj mrezi, za recimo 400 din dobijes 500 MB, a  kad uzmes modem recimo mts-ov modem za 1 dinar, mozes za 350 dinara mesecno da dobijes 6 puta vise !!! U danasnje vreme sve moze da se napravi, nadam se da cu naci neki odgovor???

 



#2 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 17 February 2014 - 21:11

Zanima me da li je moguce iskombinovati android telefon sa internet modemom? moj slucaj je sledeci: imam relativno slab telefon android zte kiss sa 2.4 androidom, i imam mts-ov mobilni internet-modem. da li cu moci da nadjem nacin da instaliram softver iz modema u telefon, da li ce da radi, ili cu morati da zamenim telefon , ili da kupim tablet koji ce moci ovako da radi?

Imam lap top ali ne zelim da ga palim kad god me nesto zanima, a zelim kvalitetne informacije.

Ako je moguce napraviti ovako nesto, to je extra posao, jer recimo kad dopunis kredit u nekoj mrezi, za recimo 400 din dobijes 500 MB, a  kad uzmes modem recimo mts-ov modem za 1 dinar, mozes za 350 dinara mesecno da dobijes 6 puta vise !!! U danasnje vreme sve moze da se napravi, nadam se da cu naci neki odgovor???

Ne znam šta misliš da bi trebalo da se instalira na telefon. Količina podataka i brzina protoka zavisi od paketa koji koristiš, ako karticu iz modema ubaciš u telefon, imaćeš isti protok kao i pomoću modema, ali nećeš imati razgovor, samo internet i SMS ako su deo paketa. 

Ili grešim?



#3 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 17 February 2014 - 21:43

Zanima me da li je moguce iskombinovati android telefon sa internet modemom? moj slucaj je sledeci: imam relativno slab telefon android zte kiss sa 2.4 androidom, i imam mts-ov mobilni internet-modem. da li cu moci da nadjem nacin da instaliram softver iz modema u telefon, da li ce da radi, ili cu morati da zamenim telefon , ili da kupim tablet koji ce moci ovako da radi?

Imam lap top ali ne zelim da ga palim kad god me nesto zanima, a zelim kvalitetne informacije.

Ako je moguce napraviti ovako nesto, to je extra posao, jer recimo kad dopunis kredit u nekoj mrezi, za recimo 400 din dobijes 500 MB, a kad uzmes modem recimo mts-ov modem za 1 dinar, mozes za 350 dinara mesecno da dobijes 6 puta vise !!! U danasnje vreme sve moze da se napravi, nadam se da cu naci neki odgovor???

Jel imas u tom modemu SIM karticu? Imas. Izvadi je iz modema i prebaci u telefon i voila mozes da koristis data saobracaj (samo pazi grps podesavanja nisu ista kao za "obicne" SIM kartice), jedino neces moci da telefoniras, posto je to "data only" kartica.

P.S. Ne postoji Android 2.4. Da nisi mislio na 4.2? Ili 2.3.4?

 

Edit: Tek sad sam video da ti je Div vec odgovorio


Edited by tomas.hokenberi, 17 February 2014 - 21:44.