Jump to content


Photo
- - - - -

IZBORI 2014


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2635 replies to this topic

Poll: glasanje (96 member(s) have cast votes)

Da li ste za V.P. izbore marta 2014?

  1. da (38 votes [39.58%])

    Percentage of vote: 39.58%

  2. ne (50 votes [52.08%])

    Percentage of vote: 52.08%

  3. mozda (8 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

Vote Guests cannot vote

#31 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 25 January 2014 - 12:50

Nikada nisam glasao ni za SPS ni za SRS, još manje za SNS, ali bih voleo izbore i apsolutnu pobedu SNS (ne zato što ih volim nego što su oni trenutno jedini koji to mogu), kako bismo se konačno rešili koalicija od "sto stranaka" koje su najveća prepreka bilo kakvoj ozbiljnoj reformi od 2000.

 

Glede Radulovića, ne znam koliko je sposoban i koliko bi stvarno uradio, ali bar je bio realan i iskren. Neko u ovoj državi mora da kaže da smo propali, da je javni sektor pun beskorisnih parazita, da propale firme ne mogu večno da očekuju "subvencije" koje služe za plate, a da prave firme i pravi radnici propadaju jer ne mogu da izdrže namete. Neko mora da kaže koji je izbor: reforma javnog sektora ili potpuna propast.


Edited by namcor, 25 January 2014 - 12:50.


#32 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 25 January 2014 - 13:09

Nikada nisam glasao ni za SPS ni za SRS, još manje za SNS, ali bih voleo izbore i apsolutnu pobedu SNS (ne zato što ih volim nego što su oni trenutno jedini koji to mogu), kako bismo se konačno rešili koalicija od "sto stranaka" koje su najveća prepreka bilo kakvoj ozbiljnoj reformi od 2000.

 

Glede Radulovića, ne znam koliko je sposoban i koliko bi stvarno uradio, ali bar je bio realan i iskren. Neko u ovoj državi mora da kaže da smo propali, da je javni sektor pun beskorisnih parazita, da propale firme ne mogu večno da očekuju "subvencije" koje služe za plate, a da prave firme i pravi radnici propadaju jer ne mogu da izdrže namete. Neko mora da kaže koji je izbor: reforma javnog sektora ili potpuna propast.

 

Mislim da bi najveci benefit novih izbora bio da ne gledamo PUPS/SPS na vlasti. Kroz SNS, mislim da ce mnogi americki interesi prevladati, pa i Zakon o radu - i ja sam za to. Odmah da kazem - cela politicka ekipa koja se "nudi" na ovim izborima je skup olosa, bez izuzetaka - zato sam od nekadasnjeg LDP glasaca (samo jednom, i to mi je zao) - sada beli listic...

 

Medjutim, ako se kroz SNS ostvare americki interesi u Srbiji - globalizacija, neoliberalizam, sklanjanje drzavnih parazita, a sto je mene i najvaznije - jedno veliko stop ruskim interesima u Srbiji - let it be. Free market, baby..



#33 BasCelik

BasCelik
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 25 January 2014 - 13:22

Ne vidim da socijalisti prave veću štetu od neoradikala.

Jednako je to nesposobno samo što su neoradikali uvezli mnoštvo novih kadrova na ministarska mesta koji ne vidim da su napravili neki pomak na bolje.

Dakle, da bi bilo koga bez korišćenja floskula o čišćenju redova u vladi ubedio u neophodnost izbora, moraš malo konkretnije da govoriš o promenama koje bi usledile nakon izbora. Šta bi se, recimo, promenilo zamenom ministra policije i premijera a šta izlaskom penzoske partije iz vlade (za ostale ne mogu da se setim da su nešto bitni)?

 

Promenilo bi se to da Vučić konačno preuzme direktnu političku odgovornost. Do sada se femkao kao mlada. Ako žandarmerija u Nišu podivlja i ubija ljude - to je Dačićev problem. Ako je situacija u ekonomiji katastrofalna - tu su nestranačke ličnosti kao cover.

 

To je osnovni razlog zbog kog je i izbegavao izbore do sad.

 

Inače, od Vučića ne očekujem ništa novo, niti pametno. Čitava ova šarada sa hapšenjima je napravljena da bi se disciplinovali lokalni tajkuni u smislu podrške SNS-u (na putinovski način). Mediji su pod direktnom kontrolom, bilo Vučića, bilo tajkuna koji ne smeju ništa drugo do da ga podržavaju (na sličan način na koji su, do skora, horski podržavali Tadića).

 

Drugo, nekakve naročito profilisane partijske kadrovske politike i nema u Srbiji. Srednji nivo vlasti u zemlji čini klasa profesionalnih političara, koji istovremeno pripadaju svim partijama i ni jednoj posebno i tu nikakve izmene neće biti. Eventualno će promeniti partijske knjižice. U političkom sistemu u kom sve političke partije, praktično pričaju jedno - te isto, zalagajući se za nekakvu balkansku varijantu divljeg liberal-kapitalizma, to ioanko neće imati nikakvog efekta.

 

Ako ništa drugo - bar će se ta agonija nagađanja o tome kada će izbori, biti skinuta sa dnevnog reda.

 

Ovi što se zanose da nećemo više gledati SPS u vlasti, nek se saberu. SPS je druga najjača partija u Srbiji danas, Vučić bi bez problema mogao opet napraviti vladu sa njima, čak šta više, uzimajući u obzir da, bez obzira na ogromnu podršku koju trenutno ima, neće biti u stanju da sasvim sam napravi vladu, moguće je da male partije opet dobiju neka od ključnih ministarstava u vladi, pa da se situacija uopšte bitnije ne promeni.


Edited by BasCelik, 25 January 2014 - 13:27.


#34 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 January 2014 - 13:27

Ja se nadam da ce na ovim izborima jos vecu pobedu odneti beli listici. Nista novo nece doneti, niti ce njima to znaciti, ali bih voleo jednu jaku kampanju za bojkot.



#35 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 25 January 2014 - 13:32

Ja se nadam da ce na ovim izborima jos vecu pobedu odneti beli listici. Nista novo nece doneti, niti ce njima to znaciti, ali bih voleo jednu jaku kampanju za bojkot.

 

+1, eventualno ako bi se pojavila neka "Anti-Putin-Rusija" stranka, mozda bih je zaokruzio :)


Edited by alexnikolic na kvadrat, 25 January 2014 - 13:32.


#36 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 25 January 2014 - 13:39

Je l odluka o izborima u skladu sa protestantskom etikom koja nam toliko treba?



#37 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 25 January 2014 - 13:45

Pa da, ali kao sto je rekao Alex, SPS ce optuziti SNS da je progurao Radulovica, a u stvari on nije odgovarao ni samom SNS-u na kraju, jer su verovatno mislili da ce sa njim moci lako kao sa malim Lazom.

 

Poenta izbora i jeste da više ne bude bitno šta kaže ili pita SPS, a ni ostali. SPS kada puste niz vodu, čim budu zinuli, dobiće bananu u usta i to je to...


Edited by baby-boom, 25 January 2014 - 13:45.


#38 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 25 January 2014 - 14:14

Dobro i sta onda, nece vise kociti SPS i PUPS ali ce kociti SNS kadrovi koji tek sad kada osvoje apsolutnu vlast ima da postanu besni.

 

Vucic kaze da su potrebne reforme, a ministar kog je doveo da sprovede reforme podneo ostavku zato sto su mu Vucic i kompanija okrenuli ledja.

To je vrzino kolo. Vlast mora da se obracuna sa drzavnim parazitima, a drzavni paraziti omogucuju da isti dodju na vlast svojim glasovima i tako u krug.

Nije Raduloviceva ostavka konkretan poraz reformi, jer da se hoce to mogu da izvedu i drugi, nego je njegova ostavka simbol da u Srbiji nema volje da se izadje ljudima i kaze da smo pukli, da mora da se menja, jer ce onda ona karikatura Orbovic da pocne da preti sa svojim prasecim brigadama.

 

Kako god da okrenemo, ne pise nam se dobro.....



#39 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 25 January 2014 - 14:14

Je l odluka o izborima u skladu sa protestantskom etikom koja nam toliko treba?

 

Jeste. :lol:



#40 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 January 2014 - 14:42

+1, eventualno ako bi se pojavila neka "Anti-Putin-Rusija" stranka, mozda bih je zaokruzio :)

 

Ja bih glasao za pirate ako se organizuju i izadju na izbore, mada sam ih poprilicno upoznao preko neta, pratio sam njihove glavne i odgovorne i ne svidjaju mi se. Ali bar ce da se bore za ono sto je i meni bitno.



#41 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 25 January 2014 - 14:55

Dobro i sta onda, nece vise kociti SPS i PUPS ali ce kociti SNS kadrovi koji tek sad kada osvoje apsolutnu vlast ima da postanu besni.

 

Vucic kaze da su potrebne reforme, a ministar kog je doveo da sprovede reforme podneo ostavku zato sto su mu Vucic i kompanija okrenuli ledja.

To je vrzino kolo. Vlast mora da se obracuna sa drzavnim parazitima, a drzavni paraziti omogucuju da isti dodju na vlast svojim glasovima i tako u krug.

Nije Raduloviceva ostavka konkretan poraz reformi, jer da se hoce to mogu da izvedu i drugi, nego je njegova ostavka simbol da u Srbiji nema volje da se izadje ljudima i kaze da smo pukli, da mora da se menja, jer ce onda ona karikatura Orbovic da pocne da preti sa svojim prasecim brigadama.

 

Kako god da okrenemo, ne pise nam se dobro.....

 

Kod nas je najveći parazit upravo vlast. I jeste vrzino kolo. Ovde je potrebna jedna čistka i to teška, za početak, svi sa partijskim knjižicama u apstinenciju političkog angažovanja u narednih 50 godina.

Da li je Radulović dao ostavku ili mu je ponuđeno da sam da ostavku, to ne znamo, kladila bih se na ovo drugo.



#42 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 January 2014 - 15:02

Evo sad scena sa mojom majkom, inace tvrdokorni djindjicevac koja vidi sta se desava ali ne moze protiv sebe i i dalje glasa za DS (cak i u Kragujevcu, gde licno zna ove nase lopine, ali kaze, ne mogu da glasam ni za koga drugog, svi su ovde lopovi, neizlazak za nju nije opcija), kad sam joj rekao da cu imati beli listic ili glasati za pirate krece dreka tako je, tako sam te vaspitala, ne secas se kako je bilo, moras da glasas protiv, ne da rasipas glasove, sta cemo da radimo ako ovi ostanu blabla. I ja na to kazem nista, isto ce potpuno da bude kao ovih 13 godina, polako milimo, negde. Do propasti. Isto bi bilo da se vrati DS. I onda kljucna recenica -

 

Njih mi je bar milije da gledam, ovog saputavog ne mogu da smislim.

 

Znaci opet cemo glasati po nekim starim afinitetima i opet ce biti pat pozicija, i tako u krug... a sve ce naravno ostati isto. Sto ljudi ocigledno ne shvataju u dovoljnoj meri, cak ni moja majka to ne moze 10 godina da shvati, iako je obrazovana, nacitana i usmerena na pravi nacin. Sta da ocekujes od polumozgasa onda..



#43 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 25 January 2014 - 15:10

Evo sad scena sa mojom majkom, inace tvrdokorni djindjicevac koja vidi sta se desava ali ne moze protiv sebe i i dalje glasa za DS (cak i u Kragujevcu, gde licno zna ove nase lopine, ali kaze, ne mogu da glasam ni za koga drugog, svi su ovde lopovi, neizlazak za nju nije opcija), kad sam joj rekao da cu imati beli listic ili glasati za pirate krece dreka tako je, tako sam te vaspitala, ne secas se kako je bilo, moras da glasas protiv, ne da rasipas glasove, sta cemo da radimo ako ovi ostanu blabla. I ja na to kazem nista, isto ce potpuno da bude kao ovih 13 godina, polako milimo, negde. Do propasti. Isto bi bilo da se vrati DS. I onda kljucna recenica -

 

Njih mi je bar milije da gledam, ovog saputavog ne mogu da smislim.

 

Znaci opet cemo glasati po nekim starim afinitetima i opet ce biti pat pozicija, i tako u krug... a sve ce naravno ostati isto. Sto ljudi ocigledno ne shvataju u dovoljnoj meri, cak ni moja majka to ne moze 10 godina da shvati, iako je obrazovana, nacitana i usmerena na pravi nacin. Sta da ocekujes od polumozgasa onda..

 

I meni je u glavi isto što i tvojoj mami, da mi je lakše da ih gledam i slušam, da ne crvenim kada otputuju negde. Razumem ja da ti tražiš neku opciju i nalaziš u tome što nikome nećeš dati glas, ali to ništa neće promeniti, osim što ćeš sebe poštedeti muke da napraviš neki izbor, kriterijum je nebitan.



#44 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 January 2014 - 15:25

Pa upravo je u tome stvar. Vidis, oni na nama jasu upravo zbog toga sto cemo mi da ... do par dana pred izbore kako su svi isti, kako gov.. necemo vise nikad dati taj glas, i onda na dan izbora uhvati te neka frka, a sta ako Seselj pobedi, sta ako se Kostunica povampiri, SPSovci imaju najdisciplinovanije glasace, ako ne glasam imace vise poslanika itd.

 

I onda opet jedemo ono sto se ne jede i glasamo protiv. I tako radi bar petina onih koji glasaju, ako ne i vise. A onda se zapitajmo sta znaci tih 20%...



#45 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 25 January 2014 - 16:04

"A onda se zapitamo sta znaci tih 20%" - znaci vladavinu manjine, u nashem slucaju - tiraniju obesnih oligarha koje na vlast dovodi 33% birackog tela, partijske sluge, stranacke prishipetlje koje se otimaju o mrvice sa stolova pomenutih oligarha. 

 

Ja cu opet izabrati bele listice i to ne smatram odustajanjem od izbora, ne smatram to neodgovornim ponashanjem, jednostavno, moju suverenu volju ne zasluzuje niko od kandidata, ako im je dovoljno da vladaju sa 51% od 33% izashaj na  na izbore - eto im. Meni ni sa jednom sadashnjom opcijom nece biti bolje, opet cu biti prepushtena sama sebi po svim pitanjima gradjaskog zivota pa kad je tako, zasto da ucestvujem u farsi. 

Volela bih da dozivim izbore na kojima nece glasati ni 1% gradjana. Tek da im pokazemo da nismo ovce i da su oni tu gde jesu ili nisu nashom voljom. Da se jednom zna gde je kome mesto i u cijim je rukama i noz i pogaca.