Jump to content


Photo
- - - - -

IZBORI 2014


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2635 replies to this topic

Poll: glasanje (96 member(s) have cast votes)

Da li ste za V.P. izbore marta 2014?

  1. da (38 votes [39.58%])

    Percentage of vote: 39.58%

  2. ne (50 votes [52.08%])

    Percentage of vote: 52.08%

  3. mozda (8 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

Vote Guests cannot vote

#16 veciti putnik 2

veciti putnik 2
  • Members
  • 628 posts

Posted 24 January 2014 - 22:08

DJ_Vasa

ima istine u tvom pisanju ( vrlo pesimisticno, moram priznati ) ali... SNS jeste da ima neke megalomanske planove koji bi se realizovali tek za 6-8 godina, i to je veliko pitanje da li bi se realizovali. Opet sa druge strane oni ne mogu sami da vladaju, verovatno bi tu liberali uskocili koji su manje vise, za razliku od drugih partija govorili istinu, gorku doduse, ali istina nikad nije slatka. Zatim tu su i socijal-demokrate Rasimove koji su vec bili sa svima na vlasti i verovatno znaju koji su problemi i nadam se imaju i neka resenja koja do sada mozda nisu mogli sprovesti u dela. Ministar Radulovic je za ovo kratko vreme bar zaustavio jos jednu placku drzavne imovine u nizu. Da je bar ranije dosao u Srbiju, mozda ne bi imali ovih 24 privatizacija, citaj placki drzave, i gde su bili tada sindikati da bar pokusaju da nagoveste da se nesto lose desava sa privatizacijom i sa pravima radnika. Ucutkani, podmazani, deklarativno su bili protiv naravno ali nije ih bas potreslo to koliko jedan ministar i zakoni danas. Takvo licemerstvo od strane sindikalnih vodja odavno nije vidjeno u nijednoj evropskoj zemlji. 

 

Napredak jedne zemlje mozemo ocekivati ako su odredjeni ljudi odlucili da budu drugaciji. Pre svega mislim na Radulovica, za ostale, videcemo, imali su zute i mislim pravi primer kako se nije trebalo raditi. 



#17 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 24 January 2014 - 22:18

Ma Radulovic je zavrsio svoju pricu,okrenuo je glavno biracko telo protiv sebe i vlade.Sad mora PPV da vadi fleke.



#18 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 24 January 2014 - 22:20

 Šta bi se, recimo, promenilo zamenom ministra policije i premijera a šta izlaskom penzoske partije iz vlade (za ostale ne mogu da se setim da su nešto bitni)?

Ako pogledas pocetni post i pomenute resore u kojima 'skripi' lako je zakljuciti da je to SPS feud. Mislim da postavljacu teme to najvise bode oci i covek bi da ih menja SNS kadrovima. Tako da bi se novim izborima samo SPS kadrovi zamenili SNS kadrovima, koju su je li ultra-mega-giga strucni i sproveli bi neophodne reforme.

Iskreno samo iz tog razloga bih voleo izbore, da SNS uzme 50% mandata, preuzme odgovornost pa da se razbije ta iluzija (ili moja da su nesposobni sto bi bilo bolje za sve).



#19 veciti putnik 2

veciti putnik 2
  • Members
  • 628 posts

Posted 24 January 2014 - 22:27

Ako pogledas pocetni post i pomenute resore u kojima 'skripi' lako je zakljuciti da je to SPS feud. Mislim da postavljacu teme to najvise bode oci i covek bi da ih menja SNS kadrovima. Tako da bi se novim izborima samo SPS kadrovi zamenili SNS kadrovima, koju su je li ultra-mega-giga strucni i sproveli bi neophodne reforme.

Iskreno samo iz tog razloga bih voleo izbore, da SNS uzme 50% mandata, preuzme odgovornost pa da se razbije ta iluzija (ili moja da su nesposobni sto bi bilo bolje za sve).

 

Mislim da niko ( bar ja ) pa ni sam PPV ne veruje u apsulutnu pobedu na izborima... ali ima zamene, sigurno, liberali, socijal-demokrate Ljajica, cak mozda i madjari.



#20 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 25 January 2014 - 00:06

DJ_Vasa

ima istine u tvom pisanju ( vrlo pesimisticno, moram priznati ) ali... SNS jeste da ima neke megalomanske planove koji bi se realizovali tek za 6-8 godina, i to je veliko pitanje da li bi se realizovali. Opet sa druge strane oni ne mogu sami da vladaju, verovatno bi tu liberali uskocili koji su manje vise, za razliku od drugih partija govorili istinu, gorku doduse, ali istina nikad nije slatka. Zatim tu su i socijal-demokrate Rasimove koji su vec bili sa svima na vlasti i verovatno znaju koji su problemi i nadam se imaju i neka resenja koja do sada mozda nisu mogli sprovesti u dela...

Mogu da uskoče i drugi, ali ne verujem da bi bili drugačiji od SPS-a. Ostale stranke uglavnom nemaju prave i valjane stručnjake, već bi morali da ih uvoze, a to svakako neće dozvoliti, jer treba smestiti zaslužne drugove članove. Ljajić ima članova taman za jedan dobar kombi, a o LDP-u ne vredi više ni govoriti. Odsvirali su svoje, a ako im Bora Todorović nije dao nogu, mogu samo da ga povampire za izborne plakate ukoliko bude ispod Čedine slike. Doduše, Bora se može nazvati dobrim glumcem, ali njegovo znanje ne vredi za ekonomiju ili reformu države. Ima i ostalih lešinara, koji tek treba da zaposle kumove, svastike i unučad.

 

 

Ministar Radulovic je za ovo kratko vreme bar zaustavio jos jednu placku drzavne imovine u nizu. Da je bar ranije dosao u Srbiju, mozda ne bi imali ovih 24 privatizacija, citaj placki drzave, i gde su bili tada sindikati da bar pokusaju da nagoveste da se nesto lose desava sa privatizacijom i sa pravima radnika. Ucutkani, podmazani, deklarativno su bili protiv naravno ali nije ih bas potreslo to koliko jedan ministar i zakoni danas. Takvo licemerstvo od strane sindikalnih vodja odavno nije vidjeno u nijednoj evropskoj zemlji. 

Neka je Radulović deset puta pametniji, pošteniji i stručniji, čak i da ima koju milijardicu evra pride koju bi poklonio budžetu, opet džaba sve to. Da Vučku nije stalo do glasova neradničke gologuzije, sindikate lenčuga i njihove snabdevače polutkama mogao je lako da sredi putem medija - slika jedne vikendice siromašnog sindikalca, reportaža iz neke propale državne firme na budžetu gde se organizuju takmičenja u ispijanju kafe i mlakog piva, dva-tri mamlaza koji kradu šrafove koje spektakularno 'apsi narodna milicija, nekoliko repriza Državnog posla u udarnom terminu, et voilà, kao kod čika Miška - narod bi uz ovacije hvalio Vučka za još jedno hapšenje veka, a štrajkače-sindikalce bi morali da čuvaju specijalci da ih narod ne bi linčovao.

 

 

Napredak jedne zemlje mozemo ocekivati ako su odredjeni ljudi odlucili da budu drugaciji. Pre svega mislim na Radulovica, za ostale, videcemo, imali su zute i mislim pravi primer kako se nije trebalo raditi. 

Vidim da brzo uče od njih kako se zapošljavaju kumovi, šurnjaje i svastike. Ne znam koliko će ih biti na državnim jaslama kada siđu sa vlasti, ali mislim da su sasvim lepo počeli. Ovi nestranački ministri samo dođu kao odličan marketinški šlag na Vučićevoj istopljenoj torti - ako nešto zeznu ili budu nepopularni, dobiće nogu u dupe, krivac neće biti SNS a ako nešto urade, eto dobre reklame, jer su ih oni doveli. Ukoliko izuzmemo privredu, koja je u tolikim g*** da je potrebniji čudotvorac od Radulovića, ili bar nekoliko milijardi sa neba samo za krpljenje rupa, nekoliko pajaca sa strane ne znači ništa - niti se pitaju za svoj resor, niti imaju neku moć, niti imaju neke opipljive rezultate.



#21 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 January 2014 - 00:31

Džabe se upljuvavaš da objasniš večitom putniku 2 da su izbori u Srbiji besmisleni (ja čak navijam za to da se oni nikada ne održavaju nego da se samo menjaju partneri dok svako ne pozapošljava svoje tako da na kraju Srbija bude jedna Veeelika Vlada u kojoj će svaki pojedinac imati neku funkciju: neko će kucati ekser u zid kabineta ministra po čitav dan, drugi će usisavati hodnik neke vladine agencije, treći farbati zidove svaki dan drugom farbom, a oni inteligentniji će raditi kao degustatori kafa za ministre; ma, svakome može da se nađe pravo mesto, samo kad se hoće).

Vidiš da večiti putnik 2 uživa u večitim izborima. Ono, kao malo se neko nakašlje kako ne treba, a mi na izbore.

Medved na biciklu vozi još jedan krug. Menja se samo šeširić na njegovoj glavi.

 

P.S. Izvinjavam se na pomalo neozbiljnom postu. Upravo se oduševljavam "Vukom Vol Strita" otuda i malo "opušteniji stil".


Edited by melankolic, 25 January 2014 - 00:37.


#22 IComeToClaimThisLand

IComeToClaimThisLand
  • Members
  • 183 posts

Posted 25 January 2014 - 00:36

Sto se tice izbora, mene je jedino strah da SNS ne dobije toliku vecinu da sam formira vladu :/ S obzirom koliko se DS, kao "najjaca" opozicija sam diskreditovao, ovo uopste nije nemoguce. Ali bi bilo interesantno videti da li ce se zaista ostvariti ona, famozna, DS-SNS koalicija koju su najavljivali jos prosle izbore.



#23 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 25 January 2014 - 04:11

Mislim da se ne radi o izborima za parlament/vladu već o Vučićevoj neodlučnosti da li je pravi trenutak za još jedno oceubistvo nakon što se i simbolički "razveo" od prvog političkog oca, Šešelja. Dobro, možda je tačnije reći majke. Vučiću bi daleko više odgovaralo da svoj novostvoreni kult pretoči u predsedničku funkciju neposredno izabranog predsednika na šta je Tadić već navikao tradicionalno Miloševićevo stado. Vučić zna da jedino sa pozicije predsednika ima uvek krivca za sopstvene promašaje, a to je jedino što mu nedostaje i u ovakvom tandemu vlasti sa Dačićem smeta. Inteligentan potez da iz SNS eliminiše Olivera Antića, a da on ostane "savetnik" (puppet master, really) Nikolića, trebalo bi da obezbedi da Vučić (i) iz ovog oceubistva izađe nepovređen, možda čak i ponovo jači. Pitanje je samo da li je prerano da Nikolića baci sa nekog od "njegovih" mostova, ali kad god da reši da ga baci, pitanje je trenutka. "Nije normalno da najjača stranka nema Vlast" ... ali još manje je normalno da najpopularniji lider & reformator ove karikaturalne države ne bude njen Predsednik. Pretpostavljam da će Toma da se razboli (od posledica štrajkova gladovanjem, recimo), radije nego da bude smenjen po kratkom postupku. Toma zaista i izgleda kao da mu je bar to i toliko jasno, kao da mu je već dosta predsednikovanja, prisluškivanja i celog tog zajebavanja. Ako je jeftinije održati beogradske i parlamentarne izbore istovremeno (niđe veze), onda je sigurno još jeftinije održati i predsedničke o istom trošku. Već viđeno? A kako bi drugačije bilo?

#24 into the deep

into the deep
  • Members
  • 486 posts

Posted 25 January 2014 - 08:51

Sto se tice izbora, mene je jedino strah da SNS ne dobije toliku vecinu da sam formira vladu :/

Nije strah samo tebe, i oni se toga boje.

 

Zamisli taj horor da nema više nikoga na koga možeš da svališ svoje gluposti...



#25 veciti putnik 2

veciti putnik 2
  • Members
  • 628 posts

Posted 25 January 2014 - 10:11

      Sad malo stranke na stranu, da vidimo samo cime oni raspolazu: Ukupan broj biraca Srbije je 6 700 000. Od tog broja, recimo da ce izlaznost biti 50%, (mozda i veca ako znamo da SNS ima vrlo odanu armiju koja glasa) Ostalo je 3 350 000 glasaca. U javnom sektoru ih ima 700 000 zaposlenih, sa porodicama mozda oko 1 000 000. Dalje, Srbija ima 1 700 000 penzionera.
Ostalo je 650 000 koje ne bih da okarakterisem kao "ostali" ali su cinjenica. Ako pretpostavimo da je imerativ javnog sektora da glasa ( od buduce vlade zavisi njihova gola egzistencija, buduca vlada im kroji sudbinu, odredjuje visinu plate iz budzeta) a i ovaj novi sastanak samo Dacica sa liderima sindikata ( moguce da su dobili instrukcije oko daljeg delovanja tj. glasanja ).
Lako se vide dva fronta, ako opet pretpostavimo da 650 000 nisu "ostali" vec mladi ljudi Srbije, koji vec imaju svoj stav ( sigurno ima izuzetaka koji su jos uvek na roditeljskoj sisi pa onda glasaju po "roditeljskoj direktivi"), bice to onda zaista borba "starih i mladih", "mrsavih i debelih", onih koji jos zive socijalizam i godisnje polutke i razne djakonije sindikalnih aktivnosti - koji se tesko odricu tudje grbace...gde je "covek- masa" i misli da "covek-masa" o svemu odlucuje.... i mladih reformatora, koji iz prikrajka gledaju kako nesto ozbiljno "skripi" u sistemu vrednosti politicara i gde kao jedinke slabo ili misle nikako ne mogu da uticu na politicke odluke. Teska borba ali kad je bilo koja borba bila laka.
        Osvrnuo bih se i na izborni sistem. Srecom, imao sam prilike da zivim neko vreme u zapadnoj Evropi i upoznam njihov izborni sistem. Kod nas imamo jednu izbornu jedinicu !?! gde se glasa za izborne liste i gde se srazmerno broju glasova dele poslanicki mandati izbornim listama. Da li mi imamo toliko poverenje u lidere partija da ce oni postaviti prave i odgovorne ljude za "narodne" poslanike? Iskreno, ja nemam, pa cak i kad pred izbore objave listu kandidata za poslanike, svi znamo da se taj spisak itekako menja. Mislim da je to jedan od velikih problema ako ne i krucijalni problem "volje naroda". U nekim zemljama zapadne Evrope svi   gradovi su izborne jedinice, glasa se za ime i prezime coveka koji predstavlja svoju stranku.
Dakle, primer:
1. Petrovic Perica ( SZR Stranka Zdravog Razuma ;) ) "sala mala"
2. Milenkovic Milenko ( SSSS - Stranka Samostalnih Sindikata Srbije )
itd. itd.


      Ovim glasac ima jasniju sliku za koga glasa, ne mora licno da ga poznaje vec je sigurno upucen u delovanje istog i tako stvara svoj stav i opredeljuje se prvenstveno za coveka, njegove stavove, sto je i najbitnije a tek zatim i stranku koju zastupa. Posebno bih izdvojio da tako zastupa i interese svog grada i svoje izborne jedinice. Tako su ravnomerno rasporedjeni svi vazni gradovi, regioni u jednoj zemlji. Tako poslanik i stranka dobijaju uzajamno poverenje i onda je poslanik zaista i vlasnik svog mandata. Tako se lako mogu videti i rezultati ili neuspeh i nesposobnost tog coveka u jednoj sredini.

Procenite sami.


Edited by veciti putnik 2, 25 January 2014 - 12:17.


#26 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 25 January 2014 - 11:46

Verovatno bi se novim izborima socijalisti preselili u opoziciju, ako uopste predju cenzus, i onda bi se, bar se nadam, krenulo sa istinskim reformama.

 

Socijalisti ce ici na to da iskoriste "pretnju" novog Zakona o radu (koji jeste povucen, i Radulovic jeste podneo ostavku), za koji ce optuziti SNS (jer su oni doveli Radulovica). Dakle, SPS sigurno prelazi cenzus jer ce dobiti glasove parazita u drzavnoj sluzbi. Opet, posto mi beli listici nemamo za koga da glasamo, SNS ce uzeti dovoljno da sama pravi vlast.



#27 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 25 January 2014 - 12:04

Citam sad vesti po B92.

Prvo, Radule podneo ostavku, rekoh idu izbori 101%.

Pa onda Vucic izjavljuje kako su potrebne ozbiljne reforme (Sad procitati recenicu iznad i udariti se po glavi) i kako treba da se proveri volja naroda.

Ne kazem da je Radulovic bio savrsen covek i reformator ali je bio jedini, ali jedini u zadnjih 10 godina zbog koga si mogao da pomislis da makar malo moze nesto da se promeni.



#28 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 25 January 2014 - 12:11

Izbora će biti, tako kaže glavni, što smo i znali. Lepo je rekao Teofil, on kao neće, a njegovi ga kao mole i na kraju će on reći "pa ajd' kada ste navalili".

 

 

 

 

Nije strah samo tebe, i oni se toga boje.

 

Zamisli taj horor da nema više nikoga na koga možeš da svališ svoje gluposti...

 

Ovo je trenutno najbolji mogući scenario koji može da nam se desi. :kece:



#29 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 25 January 2014 - 12:14


Ne kazem da je Radulovic bio savrsen covek i reformator ali je bio jedini, ali jedini u zadnjih 10 godina zbog koga si mogao da pomislis da makar malo moze nesto da se promeni.

 

Ovo čitam prečesto. Da li zaista neko veruje da u ovakvoj atmosferi koja vlada u zemlji, bilo ko može da radi "kontra" želje i volje nekog "glavnog" (ma kako se on zvao)?

 

Radulović je bio u nizu samo jedan letak propagandnog materijala.



#30 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 25 January 2014 - 12:27

Pa da, ali kao sto je rekao Alex, SPS ce optuziti SNS da je progurao Radulovica, a u stvari on nije odgovarao ni samom SNS-u na kraju, jer su verovatno mislili da ce sa njim moci lako kao sa malim Lazom.