Jump to content

Photo
- - - - -

Stop nasilju nad životinjama

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
816 replies to this topic

#736 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 03 March 2014 - 01:16

Kod tebe je barem prosto. Ko pominje prenaseljenost - komunista je! Ko ne jede meso - komunista!

Parole!  :D

Ne znam kako si uspeo da zakljucis da ja povezujem problem prenaseljenosti sa komunizmom; no, ajde to je tvoja stvar. Za ovo drugo je stvar jasnija ... ako je kljucan bolecivi argument da je dovoljno da se svi odreknu mesozderstva da bi se izbegla patnja nekih bica, onda logika nalaze da se isto tako zalazes da bi neko trebalo da se odrekne svog luksuza da milijarda ne bi patila usred nedostatka vode i pica.

#737 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 03 March 2014 - 01:42

Parole!  :D

Ne znam kako si uspeo da zakljucis da ja povezujem problem prenaseljenosti sa komunizmom; no, ajde to je tvoja stvar. Za ovo drugo je stvar jasnija ... ako je kljucan bolecivi argument da je dovoljno da se svi odreknu mesozderstva da bi se izbegla patnja nekih bica, onda logika nalaze da se isto tako zalazes da bi neko trebalo da se odrekne svog luksuza da milijarda ne bi patila usred nedostatka vode i pica.

Cik pokusaj  ovom da kazes da je komunista :

:D

#738 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 03 March 2014 - 10:57

Cik pokusaj  ovom da kazes da je komunista :

:D

"And cut the tofu in half!:evil:  :evil:  :evil:

:lol+:

#739 ExplicitGG

ExplicitGG
  • Members
  • 76 posts

Posted 03 March 2014 - 14:58

Samo da javim da je dooobar!

Edited by ExplicitGG, 03 March 2014 - 14:59.

#740 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 03 March 2014 - 17:45

Edited by kolajcak, 03 March 2014 - 17:47.

#741 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 03 March 2014 - 17:50

...resenje, logicno bilo (posto ne mozemo da naselimo vise planeta od ove jedne niti da smanjimo ljudsku populaciju) 

Itekako mozemo, i jedno i drugo - samo sto NECEMO. To je pravi problem.

Ovo prvo malo sporije - ali je potrebno SADA da se krene ozbiljno sa tim, a ovo drugo bogami, kao sto primer Kine, zemlje koja se razvija najdinamicnije u citavoj istoriji covecanstva dobrim delom zahvaljujuci upravo toj kontroli populacije, mozemo i mogli smo odavno da pocnemo. 

#742 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 03 March 2014 - 19:46

#743 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 March 2014 - 20:45

Ovi video snimci su uzasavajuci.

Ali, vracaju me na moju pocetnu tezu: treba se angazovati protiv uslova u industriji. I sam sam rekao da ne bih imao nista protiv ideje da meso bude nekoliko X skuplje ako treba (pod pretpostavkom da je humano uzgojeno).

Danas, mator i urbani stanovnik, nemam saznanja ni kontrole o mesu. Neko me je ranije pitao  - no, u lokalnom supermarketu imam izbor izmedju "organic" i "regular" povrca, u mesnom odeljenju nemam.

Ostajem kod principa da visa/razvijenija bioloska vrsta ima pravo da jede nizu.

"Zlostavljanje' je nesto potpuno drugo.

Okaceni linkovi/videosi su zlo, svirepost i sta ja znam kako opisati nehumanost.

No, ono sto jedem je prehrana, a izgleda ovako (pre nego goveda budu ubijena metkom u glavu, bez mucenja):

feedlot2_zpsa1a027fa.jpg

feedlot1_zps19c90c7b.jpg

Kao pripadnik ljudskog roda, imam pravo da ih jedem koliko i oni imaju pravo da jedu nizu biolosku vrstu.

Opet (vec mi je dosadno da naglasavam) - bez mucenja i zlostavljanja.

Sebican sam utoliko sto ne zelim bol i patnju, voleo bih da umrem bez toga. Mozda je to cak i moguce (mojim precima nije bilo) - tu je napredak. A kad krepam, svejedno mi je hoce li me pojesti tigrovi, hijene, pacovi ili bakterije.

I, ako me ne ubije bolest i  da mogu da izaberem, vise bih voleo da me ubije metak nego lav ili medved.

Uz metak, verovatno bi se radilo o nekakvom politickom procesu, revoluciji, sta li vec, a kod tigra o prehrani. Dakle, tigrova motivacija je iskrenija/plemenitija/postenija/sta-ja-znam-sta nego politicka, ali bolela bi vise.

Stvarno vise ne znam kako da objasnm. Protivnik sam mucenja  i zla, ali nisam protiv toga da visa vrsta jede nizu.

Edited by zoran59, 10 March 2014 - 23:00.

#744 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 10 March 2014 - 22:01

Protivnik sam mucenja  i zla, ali nisam protiv toga da visa vrsta jede nizu.

Pretpostavljam da pod tim 'visa/niza vrsta' ne smatras razlike koje se ticu fizicke visine - vec razlike koje postoje izmedju bica po nekom kriterijumu inteligencije. 

To znaci da u principu ne bi imao nista protiv ni da se mentalno retardirani pripadnici ljudske vrste stave na meni. 

Pa prijatno.   

#745 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 10 March 2014 - 22:06

Jok, nego je mislio da postoje razlike samim tim sto neko bice pripada ljudskoj vrsti ... sa cim se u nacelu slazem, jer cak i mentalno zretardirani primerci ljudske vrste imaju nekog ko za njih brine. 

No, sve je to prica kad vec jedete zivotinje sto ne jedete i ljude? 

#746 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 March 2014 - 22:09

Ponovicu ono sto vec pre napisah: sve dok se ne budemo uploadovali u racunare i batalili ovu neefikasnu fizicku egzistenciju i metabolizam, tesko cemo probleme ove vrste resiti. Obaska sto cemo time postici dve muve jednim udarcem: i efektivnu besmrtnost i prestanak jedenja drugih vrsta.

#747 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 10 March 2014 - 22:11

Jok, nego je mislio da postoje razlike samim tim sto neko bice pripada ljudskoj vrsti ... sa cim se u nacelu slazem, jer cak i mentalno zretardirani primerci ljudske vrste imaju nekog ko za njih brine. 

No, sve je to prica kad vec jedete zivotinje sto ne jedete i ljude? 

To je znaci jedini razlog zasto nisi za to da se mentalno retardirani ljudi ubijaju za hranu - jer imaju nekog ko brine za njih!?  :ajme:

#748 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 10 March 2014 - 22:17

Ponovicu ono sto vec pre napisah: sve dok se ne budemo uploadovali u racunare i batalili ovu neefikasnu fizicku egzistenciju i metabolizam, tesko cemo probleme ove vrste resiti. Obaska sto cemo time postici dve muve jednim udarcem: i efektivnu besmrtnost i prestanak jedenja drugih vrsta.

Nisam se uploadovao u racunar i batalio ovu neefikasnu fizicku egzistenciju ali sam zato veoma efikasno resio problem svoje konzumacije namirnica zivotinjskog porekla.  ;)

#749 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 March 2014 - 23:04

Nisam se uploadovao u racunar i batalio ovu neefikasnu fizicku egzistenciju ali sam zato veoma efikasno resio problem svoje konzumacije namirnica zivotinjskog porekla.  ;)

Jel' to sigurno? :lol+: 

Shalu na stranu, to je OK sa stanovista privatne savesti, ali ako se postavlja pitanje resenja globalnog problema, onda tu ipak stvari stoje jako drugacije. I ne zaboravi: do mnogih pomaka su doveli ljudi koji nisu nuzno prihvatali novu paradigmu. Tvorci koncepta sekularnosti drustva bili su vrlo pobozni ljudi, Ajnstajn je jedan od kljucnih tvoraca kvantne fizike iako nije verovao u nju, itd.

#750 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 10 March 2014 - 23:28

Danas, mator i urbani stanovnik, nemam saznanja ni kontrole o mesu. Neko me je ranije pitao  - no, u lokalnom supermarketu imam izbor izmedju "organic" i "regular" povrca, u mesnom odeljenju nemam.

Da si upola vremena koje si proveo ovde pravdajuci tvoj stav prema ishrani mesom potrosio na trazenje informacija na netu, do sada bi vec imao dovoljno saznanja o uslovima uzgajanja zivotinja cije delove kupujes, a i nasao bi u blizini prodavnicu sa "organskim" mesom. Ali izgleda da je pravdanje bitnije i od takvog minornog "angazovanja protiv uslova u industriji".

Edited by Ointagru Unartan, 11 March 2014 - 00:42.