Jump to content


Photo
- - - - -

Stop nasilju nad životinjama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
816 replies to this topic

#1 Stefkezmn

Stefkezmn
  • Members
  • 1 posts

Posted 21 January 2014 - 11:32

Molim vas objavite ovo i ispititaj te. Hvala unapred

 



#2 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 21 January 2014 - 12:30

Ja stvarno ne mogu da poverujem šta sam upravo pogledao! Au kako bih ja ovog zlotvora naterao da pojede isto to, jebem li mu sve po spisku! Kakvi to ljudi žive među nama?! Zamolio bih administraciju foruma da prosledi ovaj snimak redakciji vesti, da se ovo zlo identifikuje i odstrani iz društva. Edit. Videh da je Blic objavio...

Edited by nvukelic, 21 January 2014 - 12:40.


#3 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 21 January 2014 - 14:48

Ne mogu da gledam, ne usudjujem se, podrzavam predlog da se snimak prosledi nadleznim organima.  Ako ima Boga, neka se prvo obracuna sa neljudima koji se izivljavaju nad zivotinjama. 



#4 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 21 January 2014 - 16:33

Ako ima Boga, neka se prvo obracuna sa neljudima koji se izivljavaju nad zivotinjama. 

 

Moram da priznam da sam ovo doziveo kao ostru ironiju. Od ideje Boga [koji je stvorio ljude po svom liku i udahnuo im dusu i dao im zivotinje bez duse kao puka sredstva za njihove ciljeve] kroz citavu istoriju nije bilo veceg inspiratora zlostavljanja pripadnika drugih zivotinjskih vrsta. 



#5 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 21 January 2014 - 16:45

Moram da priznam da sam ovo doziveo kao ostru ironiju. Od ideje Boga [koji je stvorio ljude po svom liku i udahnuo im dusu i dao im zivotinje bez duse kao puka sredstva za njihove ciljeve] kroz citavu istoriju nije bilo veceg inspiratora zlostavljanja pripadnika drugih zivotinjskih vrsta. 

 

Sto mu hekatombi, pa nije baš tako. ;)



#6 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 22 January 2014 - 06:19

Moram da priznam da sam ovo doziveo kao ostru ironiju. Od ideje Boga [koji je stvorio ljude po svom liku i udahnuo im dusu i dao im zivotinje bez duse kao puka sredstva za njihove ciljeve] kroz citavu istoriju nije bilo veceg inspiratora zlostavljanja pripadnika drugih zivotinjskih vrsta. 

Niste obaveshteni: zivotinje imaju dushu, to priznaju cak i pretstavnici Boga na zemlji a ja sam se zilion puta uverila da je to istina, ne razumem sta ste hteli da kazete no, nije ni bitno, vazno je da se zaustavi uzasno nasilje nad vrstama koje su slabije od ljudske vrste.


Edited by highlanderka, 22 January 2014 - 06:21.


#7 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 22 January 2014 - 09:36

Niste obaveshteni: zivotinje imaju dushu, to priznaju cak i pretstavnici Boga na zemlji a ja sam se zilion puta uverila da je to istina, ne razumem sta ste hteli da kazete no, nije ni bitno, vazno je da se zaustavi uzasno nasilje nad vrstama koje su slabije od ljudske vrste.

 

Draga Highlanderka, nisi fer. Mozda nisam obavesten o tvojoj privatnoj ideji Boga koja kao takva nije reprezentativna ali verujem da sam verno preneo ideju koju zastupa vecina vernika na planeti osokoljena bestidnim antropocentricnim fantazijama svojih religija. 



#8 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 22 January 2014 - 16:59

Draga Highlanderka, nisi fer. Mozda nisam obavesten o tvojoj privatnoj ideji Boga koja kao takva nije reprezentativna ali verujem da sam verno preneo ideju koju zastupa vecina vernika na planeti osokoljena bestidnim antropocentricnim fantazijama svojih religija. 

I dalje ne razumem sta ste hteli da kazete.

Bog ili Priroda, marim ja, samo neka prestane.

S obzirom da od delanja moralnog imperativa u nama nema vajde, ostaje mi da, povremeno, podignem pogled spram zvezdanog neba i zavapim za pomoc, da li tamo stanuje Bog - ne znam ali hocu da se nadam da ima neka sila veca i jaca od ljudskog bezumlja.



#9 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 23 January 2014 - 01:18

I dalje ne razumem sta ste hteli da kazete.


Hteo sam da kazem (a potom umalo i rekao :)) da je sa stanovista plemenitog cilja oslobadjanja zivotinja od ljudske tiranije religiozna vera deo problema - a ne resenja.

Bog ili Priroda, marim ja, samo neka prestane.


Nepojmljiva kolicina torture kroz koju prolazi nepojmljivi broj zivotinja blagodareci nepojmljivo ravnodusnim ljudima je samo malim delom zasluga sadistickih psihopata, a najvecim delom se radi o tragedy of commons. Znas ono, male stvari koje dopustamo sebi. Pre pozivanja tvorca univerzuma u pomoc zivotinjama na udaru psihopata - nije zgoreg krenuti od sebe. Npr od svoje dijete - osim naravno ako verujemo da je zivotinji kojoj je sudjeno da zavrsi na nasem tanjiru mnogo bolje od otrovanog psa. Verovatno se silno tesi time sto ce za razliku od otrovanog psa biti podvrgnuta svirepoj torturi i potom ubijena u ime nasih savrseno legitimnih uzitaka.

hocu da se nadam da ima neka sila veca i jaca od ljudskog bezumlja.


Naravno da ima, kako nema - zove se ljudska inteligencija.

Edited by Upekkha, 23 January 2014 - 01:19.


#10 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 23 January 2014 - 07:37

Ne bih bash racunqla na ljudsku inteligenciju. U to ime, neka vasha bude zadnja , ova nasha mala diskusija je trol jedne tragicne teme koja zasluzuje paznju javnosti.



#11 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 23 January 2014 - 10:16

...a ovo su bele zeke.

 

slaughterhouse%20CAFT%20s2064.jpg



#12 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 23 January 2014 - 10:28

Na stranu priču o Božanskoj ili kosmičkoj pravdi, mišljenja sam da čovek koji je u stanju da zlostavlja životinju isto tako u stanju da to učini drugom ljudskom biću tj da se radi o izuzetno opasnom duševnom poremećaju.

Takav primerak ljudske rase ne zaslužuje ništa drugo do drakonsku kaznu.

 

Ne bih o tome kakva kazna treba da bude, banovaće me ako uđem u dubinu.



#13 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 January 2014 - 11:27


Nepojmljiva kolicina torture kroz koju prolazi nepojmljivi broj zivotinja blagodareci nepojmljivo ravnodusnim ljudima je samo malim delom zasluga sadistickih psihopata, a najvecim delom se radi o tragedy of commons. Znas ono, male stvari koje dopustamo sebi. Pre pozivanja tvorca univerzuma u pomoc zivotinjama na udaru psihopata - nije zgoreg krenuti od sebe. Npr od svoje dijete - osim naravno ako verujemo da je zivotinji kojoj je sudjeno da zavrsi na nasem tanjiru mnogo bolje od otrovanog psa. Verovatno se silno tesi time sto ce za razliku od otrovanog psa biti podvrgnuta svirepoj torturi i potom ubijena u ime nasih savrseno legitimnih uzitaka.
 

 Mislim da mašiš poentu. Nije  religija oblikovala ljude, nego su ljudi oblikovali regligiju prema svojim potrebama. Ljudi su bili mesožderi davno pre bilo koje organizovane religije, a religija koja je kasnije nastala je samo prilagođavanje tadašnjem životu, a u nekim stvarima, kao kod jevreja na primer, imala udela i u uređivanju. Zabrana da se jede svinjsko meso (verovatno zbog velikih vrućina, ali i parazita), zabrana da se jedu mesožderi, zabrana da se jedu "prljave" životinje i slično. Sa druge strane, ni jedna religija ne tera na silu vernike da jedu meso, to je stvar izbora.

 

Sa druge strane neke vrste su opstale jedino zbog prirode čoveka i uzgoja za sopstvene potrebe.

 

Na kraju, poenta je da je ubijanje radi ishrane prihvatljivo u prirodi, ubijanje radi zabave je nešto što se u prirodi retko sreće i gotovo da je to TM za čoveka.



#14 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 23 January 2014 - 12:13

Mislim da sam vec pisala o tome no, ponovicu se bez grize savesti: radila sam 9 godina u administraciji velikog hotela i tako iz prve ruke saznala kako se ubijaju zivotinje namenjene ljudskoh ishrani:imali smo 2 godine gosta,  muslimanskog sveshtenika i ciji je jedini posao u nashoj lokalnoj klanici bio da pripremi goveda za, grozno je i reci, za to da budu ubijeni i njihovo meso otpremljeno u Liban. On je zivotinjama citao posebnu molitvu pre nego sto bi ih majstori ubili, mislim da je elektricni malj u pitanju. Dakle, ima ubijanja i ubijanja, da nema onih koji jedu meso, ne bi postojale ni klanice. Naravno da zivotinjama sudbina nije ni za jotu bolja ako im se ocita molitva pre smrti ali sam taj cin govori o kulturi jednog drushtva pred kojom ja samo mogu da se poklonim. 

Neizmerno uzivam u drushtvu zivotinja i zahvalna sam im za svaki trenutak koji podelimo. Sa ljudima ne stojim ni blizu tako dobro i srecna sam sto zbog mojih godina i zivotne dobi mogu da ih izbegavam u shirokom luku. 



#15 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 23 January 2014 - 13:17

vegeterijanac sam (btw govori se da je i hitler bio)...

idealno uredjen svijet bi bio kada bi se nacin ishrane promijenio, a zivotinje ubijale radi ishrane tek kada udju u neki svoj cetvrti kvartal zivota. prethodno ih pustiti da zive kako im i dolikuje, a ne kao sto se to danas cini.

two cents...