Jump to content


Photo
- - - - -

Sochi 2014


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
423 replies to this topic

#421 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 February 2014 - 21:49

1898752_10151945211238861_1274513636_o.j

Kada se legenda i buducnost sretnu na istom mestu....



#422 Jockey888

Jockey888
  • Members
  • 214 posts

Posted 23 February 2014 - 22:41

Medo dragi...oči su mi se napunile suzama...sve mi je ovo nekako prebrzo prošlo. 

 

 

Do sljedećeg susreta s olimpijskim igrama...



#423 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 24 February 2014 - 01:21

Svaka cast na finalu, ali nisu bas oni bili toliko superiorni na ovom turniru. Jedan pak je resavao i meceve protiv Finske i Letonije i USA. Mogli su lako da se nadju u kozi Amerikanaca.

 

Ne znam sta si ti gledao, ali Kanadjani su na ovom turniru primili samo 3 gola. Ako to nije superiorno, onda ne znam sta je. U polufinalu i finalu, Amerikanci i Svedi su mogli jos po 3 trecine da igraju ne bi dali gol.



#424 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 24 February 2014 - 14:07

...

Sto se tice slaloma, ne znam zasto svi pljuju postavku, mene je odusevila. Staza treba da bude teska, a ne da pobednik bude onaj ko je najbrzi izmedju kapija i da nemas gde napraviti gresku, u tom slucaju ne treba ni da dolaze na olimpijadu.

 

 

Nisam video slalomsku trku, ali sta to znaci pretesko, ako je u p[itanju trka na OI? Zar i ne treba da bude tako, da pobedi najbolji slalomas, nece valjda da otvori stazu, pa da im se promuva neki slabiji tehnicar.Kao kad bih rekao bio je tezak spust, preveliki je bio nagib...

 

Pa hajde da se potrudim... Naravno da je pobednik onaj ko se spusti najbrze & bez greske, to je valjda lako razumeti. Za ovo drugo, "pretesko" nije adekvatan izraz. Ono sto je Papa Kostelic postavio je skolsko smaranje koje ide protiv svakog pokusaja da se slalom dobije (odveze agresivno), vec nagradjuje one koji idu sa 50% na 1/3,  100% - 2/3 i 75% - 3/3, dakle pobednik je onaj koji ide da ne izgubi, sto je za finale OI potpuni nonsens... Trka mora da ima tehnicki zahtevno postavu, no trebalo bi, takodje da ima smisao, a ne da se samo sastoji od izbegavanja zamki i puku promenu (naopakog) ritma... Klasican primer egocentricne balkanske budale.