Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

True Detective

• Please log in to reply
1294 replies to this topic

#1291 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 02 March 2019 - 14:40

nazalost u fokusu druge sezone su bili likovi i njihovi personal issues, pa je sasvim dobar storyline ostao zatrpan ispod svega toga

Pa i u 3ećoj je 60% Ali, 20% Dorf, 10% slučaj
  • 0

#1292 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 02 March 2019 - 14:58

s obzirom koliko su vremena potrosili na odnos hejza i zene mu, rekao bih da nisu uradili dobar posao

meni i dalje nije jasno o cemu se tu radi, a kapiram da je, kad se skupi, bar jedno 3 epizode otislo na njihovo mlacenje prazne slame

imala su oba lika zanimljive solo sekvence, gde se vidi neka njihova kompleksnost...ali zajedno jedna velika nula

• 0

#1293 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 13 March 2019 - 23:24

Druga sezona True Detectiva nije bolja od Jutra ce promeniti sve ili Ubica mog oca. Bukvalno grozna sezona. Mislim da bih pre upalio Big Little Lies opet, nego to. 

Elem, cekao sam da izadju sve epizode da bih na miru pogledao, ali naravno da sam zbrzao i da sam citavu seriju pogledao u doslovno tri dana (sto je za mene bas prebrzo, jer mi je obicno mera epizoda po danu :D). 

Upalih prve dve epizode i bam- West Memphis Three. Automatska asocijacija kad sam video ona tri klinca, cak identicno izgledaju i kao ta trojka, i bukvalno sam se molio bobu da prica ne ode u tom smeru, jer je znam i jer bi prekinuo gledanje serije na pola. Poprilicno sam se usrao i kad su onog malog Burnsa ispitivali, ali sva sreca pa je serija otisla u nekom drugom pravcu. 

Meni se generalno svidja ta redneck atmosfera i automatski mi pricu ucini mnogo zanimljivijom, sto je bio slucaj i sa prvom sezonom. Sam odnos detektiva mi je isto bio kul, bilo je hemije, bilo je i zanimljivih dijaloga izmedju njih, ali slazem se da je najgori momenat serije- dijalozi Haysa i njegove zene. Da prosto bude nejasno i zbog cega su zajedno i oko cega se svadjaju, s tim da sam dobar deo tih stvari premotavao kad sam video da nema leba od toga. Doduse, dobar deo serije sam bio u iluziji da ce lik ove Amelie da dobije neki smisao, spominjalo se cesto kako je bila bad girl, itd itd. Al avaj. 

Zanimljivo je i kako je West rastao kroz epizode, a Hays padao, makar u mojim ocima, a s pocetka mi se West cinio kao tezak bezveznjakovic. Na kraju mi je on mozda i prvi utisak sezone i zao mi je sto mu je poklonjeno mnogo manje paznje nego Haysu. 

Serija je svakako mogla da se skrati za jos koju epizodu, ali i prva sezona je bila ovako razvucena i dosadnjikava na momente. Malo se izgubis, malo budes u fazonu oce nekad nesto da se desi, ali sve mi je to svarljivo kad prica ima flow, kao sto ova ima. Kraj jesu pojednostavili u PM, kao da gledam neki CSI ili tako nesto. Ipak, ocekivao sam da ce biti tako nesto, zbog razocarenja iz prve sezone, gde sam imao mnogo veca ocekivanja od kraja. 

Meni je bas kul ona scena dementnog Haysa i Jullie na travnjaku, bas je upecatljiva. 

Jedna ozbiljna zamerka je (osim ako nisam propustio, a mislim da nisam) sta se koji kurac desilo sa Ameliom? Pretpostavljam da je umrla, al jbt, ne mozete to raditi, u osam epizoda se izmedju redova vrti sve o tome, i na kraju ni rec. Krivo mi je i sto se malo nije razjasnio odnos Toma i Westa, jer je bio vrlo cudan i mirisao je na nesto vise od prijateljstva. E da, ocekivao sam i da Rebecca ima nekakvu svrhu, kroz celu seriju se ne spominje, sem one dve situacije kad se izgubi u radnji, i kad je Hays vozi na koledz. Nadao sam se nekom twistu kad se pojavi, pogotovo jer je bilo u poslednjih 20ak minuta poslednje epizode, al nista. 

Sve u svemu, meni je ovo sasvim dobra sezona, slabija od prve, ali za drugu je avion. Malo je jadno sto su maltene citav flow iz prve sezone iskopirali, uz minimalne korekcije, ali bolje mi je da idu na siguricu, nego da naprave ono govno, kao sto je druga sezona.

Edited by Markoss, 13 March 2019 - 23:55.

• 1

#1294 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 14 March 2019 - 00:04

druga sezona bar ima neke scene koje se mogu premotati povremeno, ovo nista, nada, zero

u stvari ima, tri timeline-a i tri perike za svakog detektiva

Edited by Escalade, 14 March 2019 - 00:04.

• 3

#1295 KRAJ RADA FORUMA B92!

KRAJ RADA FORUMA B92!
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 25 April 2019 - 11:03

Za sve one koji ne znaju, forum b92 prestaje sa radom.

https://forum.b92.ne...ada-foruma-b92/

To ne znaci i kraj naseg druzenja, posto se samo selimo na novu adresu.

https://forum.b92.ne...-za-novi-forum/

Forum smo mi i forum ostajemo mi. Za slucaj da nas ugase pre recenog roka, ostavite svoj kontakt (mejl, FB ili telefon) na PM

Barakudi

Metalhedu

Zoltanu

i meni

da vam javimo novo mesto okupljanja, bez obzira na to da li ste u mogucnosti da pomognete novcano kreiranje novog foruma ili ne. Forum ostaje besplatan i ostaje nas.

Javite se svi.

Nadam se da ce svako bar jednom videti ovu poruku, a cilj je postignut ako se ona smuci svima posle 3 dana. :D

• 0