Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

True Detective


  • Please log in to reply
1294 replies to this topic

#1141 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 05 April 2017 - 22:24

Nije neophodno da budu tu Woody i Matthew. Za početak, neka spreme kvalitetan scenario + da zaobiđu komedijaše a la Vice Vaughn. A kvalitetan dvojac koji bi dobro izneo celu priču nije toliko teško naći.

 

Jake Gyllenhaal bi bio idealan fit.


  • 2

#1142 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 06 April 2017 - 01:29

i mora da bude neki south, ili neka slicna americka zabit.

sa kalifornijama ili njujorkovima da me zajebu


  • 2

#1143 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 April 2017 - 08:12

Nije neophodno da budu tu Woody i Matthew. Za početak, neka spreme kvalitetan scenario + da zaobiđu komedijaše a la Vice Vaughn. A kvalitetan dvojac koji bi dobro izneo celu priču nije toliko teško naći.

 

Jake Gyllenhaal bi bio idealan fit.

Vaughn je odličan posao odradio u Hacksaw Ridge, tako da to "komedijaš", baš i ne stoji


  • 0

#1144 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 06 April 2017 - 13:51

Vaughn je odličan posao odradio u Hacksaw Ridge, tako da to "komedijaš", baš i ne stoji

 

Mislio sam na to da smo uglavnom imali prilike da ga gledamo u takvim filmovima. Slažem se da je bio dobar u Hacksaw Ridge. 


  • 0

#1145 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 06 April 2017 - 15:53


Vaughn je odličan posao odradio u Hacksaw Ridge, tako da to "komedijaš", baš i ne stoji


 
Mislio sam na to da smo uglavnom imali prilike da ga gledamo u takvim filmovima. Slažem se da je bio dobar u Hacksaw Ridge. 

Neka njega tamo , samo da ne prilazi HBOu
  • 0

#1146 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 06 April 2017 - 19:15

Svasta - pa kakve bi to tacno veze imalo da li je nova serija ili nova sezona serije koja ionako nema dramski kontinuitet? To je magijski nacin misljenja - kao da je vazno kako se nesto zove da bi bilo dobro ili lose...

 

Vezuje se za ime True Detective kakav god kvalitet bio.Serija je prvobitno bila planirana da bude u kratkom formatu, nego su morali da se dodvore fanovima pa su napravili drugu.Dosta su mu ukaljali ime sa drugom sezonom.Ja zauzimam ovakav stav i za druge stvari ne samo za serije i ovde trecu sezonu vidim nepotrebnom.Sav kredit koji su imali u prvoj su ga ispucali u drugoj.Fargo recimo sa druge strane sebi je kupio kredita za jos dve sezone, posto nema velike razlike u kvalitetu izmedju prve i druge sezone.Uz to Fargo za razliku od TD-a je bio planiran za vise sezona, samo se cekao odziv pre nego sto to ozvanici.

 

 

 Biće da ti nisi skapirao drugu sezonu, a ne da je neko skrnavio, pošto u obe sezone dominira paradigma o Žutom kralju i Ktuluu, samo u drugoj tu nemamo nekog ko će sve to da priča. 

 

Druga sezona nije ni priblizno dobra kao i prva, a ima dosta u tome sto je prva sezona TD je imala duzi period pripreme, dok je druga bila vise posledica dobrog odziva prve sezone a neki put kada pocnes ''od nule'' sa visokim ocekivanjima ne mozes da to ispunis u tako kratkom vremenskom roku.Egzekucija druge sezone naspram prve je ispala prilicno traljava.Treca sezona ukoliko je bude ce verovatno da bude negde izmedju prve i trece zbog veceg vremenskog razmaka izmedju druge i trece.Napisao sam da je druga sezona skrnavljenje naspram prve zato sto nije ni na pribliznom visokom nivou kao prva.Sto opet ne kazem da je losa, samo je dosta ljudi pogledalo zato sto jase na popularnosti prve sezone, sto joj je generalno zbog visokih ocekivanja i doneo negativan publicitet.Da je druga sezona bila samostalna serija, pola ljudi je ne bi pogledalo.

 

@ostali

 

Zaboravili ste da spomenete i Fukunagu kao jednog od bitnih faktora.


  • 0

#1147 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 26 May 2017 - 22:52

Kakav je generalni utisak o drugoj sezoni?
  • 0

#1148 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 27 May 2017 - 12:35

Sto se mene tice i najkrace moguce.
Gledljivo,imala je dobrih momenata,ali nije dobacila do prve.

Za razliku od vecine ja nisam toliko razocaran i kritican,ali jednostavno nije uspela da ponovi kvalitet prve.


  • 3

#1149 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 28 May 2017 - 13:54

Kakav je generalni utisak o drugoj sezoni?


Vredi gledati. Bez vecih rupa u tekstu, uz odlicnu reziju i muziku.
  • 1

#1150 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 28 May 2017 - 21:51

Odgledacu onda. Hvala.


  • 0

#1151 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 30 May 2017 - 20:37

Kakav je generalni utisak o drugoj sezoni?

 

Pristojno. 


  • 0

#1152 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 30 May 2017 - 20:48

Meni se svidela, jedan sam od onih sto nisu oplakivali toliko prvu gledajuci drugu sezonu. Nema Rust-a, koji je bio kljucni faktor u prvoj sezoni, ima tri glavna lika i svaki je na svoj nacin mistican, autentican... Sama radnja mi se cini kompleksnijom nego ona u prvoj, soundtrack je odlican, gluma takodje. Neki su kukali na Vins Vona, po meni je odradio sasvim ok posao. Barem utoliko da ne zamisljam Wedding Crashers kada se pojavi. :D

Svakako vredno gledanja.


  • 0

#1153 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 31 May 2017 - 01:28

Ja nisam mogao doguram preko 4 epizode.

Baš me nije zgrabila sezona... i cast, fotografija, mesto zbivanja, dinamika, ta neka tmurna tamna atmosfera (to nekad ima svoju čar, ali ovde konkretno ne)
Verujem da je nekima bila pristojna ali jednostavno nisam imao ni u jednom trenutku zelju da nastavim posle 4. epizode...


  • 0

#1154 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 01 July 2017 - 19:34

Mahershala Ali(Remy iz House Of Cards) najvjerovatnije glavni glumac u 3.sezoni.


  • 2

#1155 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 July 2017 - 21:26

Mahershala Ali(Remy iz House Of Cards) najvjerovatnije glavni glumac u 3.sezoni.

Odličan izbor. Ali je bio odličan u Moonlightu i zasluženo osvojio Oskar.

 

Biće zanimljivo sa kime će da ga upare.


  • 0