Jump to content


Photo
- - - - -

Michael Schumacher


  • Please log in to reply
252 replies to this topic

#31 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 30 December 2013 - 11:14

Nisu puno rekli, operisan je jednom i za sada nema potrebe za drugom operacijom, u induziranoj je komi sto je i normalno zbog oporavka, sada treba cekati jer su prva dva dana kriticna... Doktor rekao da bi poginuo da nije imao kacige, pa jbt gde je skijao
  • 0

#32 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,494 posts

Posted 30 December 2013 - 13:09

Michael Schumacher: 10 things we learned from the press conference
French doctors treating the F1 champion, who is in a critical condition after a skiing accident, have given an update

• Schumacher sustained an injury to the right side of his head

• On arrival he was in a coma and had intracranial pressure

• A brain scan showed some intracranial haematoma (bleeding) and some cerebral contusions (bruising) and edema (fluid collection)

• Surgeons operated to try to eliminate the haematoma

• They were able to eliminate the haematoma but also found bilateral lesions (abnormalities)

• The doctors do not feel a second operation is necessary at the moment

• Schumacher is being kept in an artificial coma

• He is being kept at a steady temperature (34-35C) and under general anaesthetic to reduce external stimulus

• Had Schumacher not being wearing a helmet "he would not have got to here"

• It is too early for the doctors to give a prognosis


  • 0

#33 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 30 December 2013 - 13:16

bem ti sunce


  • 0

#34 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 30 December 2013 - 13:59

Zajebano. Isto ovako su Masu onomad drzali u komi pa se izvukao, ali sa ovim povredama mozga se nikad ne zna - svaki ishod je moguc od potpunog oporavka do onog najgoreg. Ostaje nam samo da cekamo.


  • 0

#35 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 30 December 2013 - 14:04

Mene plase lezije koje su potvrdjene. Prosto receno to su promene na mozgu ili ti ostecenja u njegovom slucaju. Ono najgore uopste ne pomisljam da ce se desiti jer je pomoc pruzena na vreme ali se plasim neceg drugog. Jebes ti sto je ziv a biljka. Samo da se covek oporavi i da uziva u zasluzenoj "penziji"


Edited by Dzoni_m, 30 December 2013 - 14:05.

  • 0

#36 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 30 December 2013 - 14:27

Drži se Matori!!!

 

Mene plase lezije koje su potvrdjene. Prosto receno to su promene na mozgu ili ti ostecenja u njegovom slucaju.

Meni su se posle pada motorom stvorile lezije na mozgu..17 godina kasnije oboleo sam od jedne retke bolesti koja je dirktno povezana sa tim povredama. Normalno živim, ali ne postoji lek koji bi me odveo do potpunog oporavka. 


  • 0

#37 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 30 December 2013 - 14:53

Upravo tako. Ako sam od prijatelja lekara ja ukopcao, to ti je kao da preseces par vodova u elektonskom kolu. Mozak je "samopopravljiv" pa neke neuro-veze sam ponovo uspostavi a negde imas kratak spoj a negde trajno ostecenje. Povrede (trauma) ili neke bolesti mogu izazvati to. Moz' da ne smetaju uopste, do malo, preko hronicnih problema, do toga da je osoba biljka. Eto ti sad...


Edited by Dzoni_m, 30 December 2013 - 14:53.

  • 0

#38 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 30 December 2013 - 15:48

Moj pokojni otac je imao oziljak na mozgu velicine 3 cm3 kao posledicu udesa na motoru, isprobavao novu trkacku makinu svog druga, nije poneo svoju kacigu a imao je glavudzu toliku da nije mogao da navuce drugarovu, pa je samo uzeo naocare i jurcao po nasipu pored reke. I onda je malo koristio svoju glavu umesto kocnice, proveo 26 dana u komi - da se nije probudio tada lekari bi ga iskljucili nakon 28. dana / 4 nedelje. Ostecen mu je bio centar za regulaciju telesne temperature (nikad nije mogao da dobije povisenu temperaturu ma koliko bio bolestan, sto je vrlo opasno jer je to nacin na koji se organizam bori protiv infekcije), takodje za ravnotezu i kontrolu leve strane tela (prognoze lekara su bile da ce ostati u invalidskim kolicima do kraja zivota, no on je ustao i odmah prohodao, doduse "vukao" je tu levu nogu, i leva ruka mu se stalno grcila kao ovima sto su preziveli slog ako nije pazio na nju, i sav je bio iskrivljen ali je barem bio pokretan. Ostecenje kratkotrajne memorije - savrseno pamcenje svega sto se desilo pre udesa a posle toga kako sta upamti, nekad bi za 5 minuta potpuno zaboravio gde je posao i sta radi, i takodje odredjeni poremecaji licnosti, emocionalna nedozrelost na nivou 12-togodisnjaka, inace inteligencija nije stradala, do kraja je bio izuzetno mentalno "ostar" i opak sahista (ili barem dok ga alkohol nije uzeo pod svoje, sto mu je nazalost i presudilo).

 

U njegovom slucaju mozak je uspeo da prebrodi jako teske povrede i povrati funkcionalnost tako da mu pruzi relativno normalan zivot, daleko je nadmasio i najoptimisticnije prognoze lekara. Opet, oni koji su ga znali od pre udesa kazu da je to bio potpuno drugi covek, i po karakteru i po svemu, znaci cena je placena i bila je papreno skupa. Verujem da mu je bilo jako tesko, kada vise nisi sposoban da radis odredjene stvari - fizicke ili mentalne - koje ti nekad nisu predstavljale ni najmanji izazov, i mozda tu i lezi razlog njegovog bega u teski alkoholizam u zadnjih 15-tak godina zivota.

 

Sa mozgom se nikad ne zna - koliko je to jedna osetljiva "sprava" gde cak i najmanji poremecaj moze da ima drasticne posledice toliko je i zilava i sposobna da pregrmi svakakve teskoce.

 

Iskreno se nadam da ce Mihaelova deca da dobiju svog oca nazad, onakvog kakav je bio.


  • 0

#39 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 30 December 2013 - 16:03

Ovo poslednje i ja iz sveg srca želim njemu i njegovima...

 

Našao sam na Planet F1, pojašnjenje povreda i tretmana u takvim slučajevima od strane bivšeg F1 doktora Garija Herštajna.

 

http://www.planetf1....ature-alongside

 

Iako su ovo samo njegove špekulacije na osnovu podataka koji su svima dostupni, pertpostavaljam da lik zna o čemu priča. U svakom slučaju zna više od nas ovde, sa izuzetkom lekara, ako nas ima takvih...


  • 0

#40 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 30 December 2013 - 16:25

Iskreno se nadam da ce sala Jerammy Clarkson-a na Twitter da se obistini.
  • 0

#41 Wingman

Wingman
  • Members
  • 1,585 posts

Posted 30 December 2013 - 17:18

Nema sumlje da dobija najbolju negu koja moderna medicina moze da pruzi. Ostaje nam samo da se nadamo najboljem.

 

 http://www.bbc.co.uk...europe-25549263

 

Pre dve nedelje sam pao sa bicikla (zbog neispravne kocnice),i pritom solidno ugruvao rebra. Cuvajte se ljudi "Djavo ne spava"


  • 0

#42 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 30 December 2013 - 18:22

Sada kada se osvrnem na razvoj vesti, jedini razlog zašto smo na početku mislili da nije reč o ozbiljnim povredama je direktor skijališta koji je (pretpostavaljm) gledajući kako da zaštiti sebe i svoje skijalište rekao da povrede nisu opasne i da je Šumaher u svesnom stanju prebačen u bolnicu, a u stvari Šumi je u bolnicu stigao u nesvesnom stanju. Doduše ovde nije rečeno da li se misli na na stanje u kom je stigao u lokalnu bolnicu ili kada je prebačen u Grenobl.

 

[Napisao sam ovde još jedan pasus, ali sam ga obrisao jer sam shvatio da suviše filozofiram i preanaliziram ono što znamo u nedostatku novih informacija, pa rekoh da ne lupetam više.]

 

U svakom slučaju ubeđen sam da je od starta imao najbolju moguću negu i da je intervencija lekarskih ekipa, počevši od terenske pa nadalje, bile pravovremene i brze i ostaje nam da se nadamo da je to dovoljno...

 

Još jednom, ne daj se stari!


Edited by Duh sa sekirom, 30 December 2013 - 21:25.

  • 0

#43 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 30 December 2013 - 18:44

Uopste ne verujem da je doktor sa skijalista "cuvao" obraz bilo kome. Secate se smrti Natasha-e Richardson? Isti slucaj, pala sa skija pored instruktora isto glavaom u kamen ili sta vec, ustala protljala glavu i smejala se dogadjaju, lekari dosli pregledali, sve OK, otisla u sobu, posle tri sata, glavobolja, povracanje, koma i cao. 

Odlicno je sto je odmah imao odlicnu negu. Sta ce dalje biti, ostaje da se vidi u narednim danima.

 

SAMO HRABRO MATORI, IDEMO I OVOG PUTA DO POBEDE, DA SE OSVOJI NAJVAZNIJA TRKA!


  • 0

#44 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 30 December 2013 - 18:54

Nije doktor nego direktor skijališta. I ja sam prvo čuo (ili slučajno pročitao) doktor, a posle se ispostavilo da je reč o direktoru skijališta, tj. odmarališta.

Gernignon Christophe Lecomte - director of the Meribel resort - o njemu je reč.


Edited by Duh sa sekirom, 30 December 2013 - 18:59.

  • 0

#45 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 30 December 2013 - 18:56

Da u pravu si pisem jedno a mislim drugo...


  • 0