Jump to content


Photo
- - - - -

OSCAR 2014


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#31 leki bg

leki bg
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 27 February 2014 - 14:52

Haha, šta ti je još ostalo?

"12 godina rob" je pokidao i di Kapria i MekKonahia.

 

Izvini ali zaista je neozbiljno da komentarišeš ko bi trebao da dobije Oskara (na osnovu minulog rada?) a pogledao si samo 2 kandidovana filma.

Ne znam cemu ovaj nadobudni stav,

Ja sam pogledao sve nominovane incl. Slave-a 2 puta (spletom okolnosti) i ostajem pri ranijem da mi je za Best actor-a kandidat Metju, jer je to najbolji performans ove godine, 

Uopste ne znam na cemu temeljis tvrdnju da je bilo koji glumac pokidao Metjua...sto opet ne znaci da Slave nije zasluzio oskara za najbolji film...pa mozda i McQueen za reziju.



#32 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 27 February 2014 - 18:53

Oscar Predictions

 

Imate li listu na umu? 

OK, znam vec za "Leonardo" and "Matthew" lovers   :D  i njihov top pick...bice bitka, a mozda i iznenadjenje kad izaberu Bruce Derna. To mi je bas "oskarovski" da mu udele uzivo dok mogu. Sta mislite?



#33 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 27 February 2014 - 21:14

Ja sam reko

Best movie : 12 years a slave
Best lead actor : Bruce Dern (Nebraska)
Best supporting : Jared Leto (DBC)
Best picture : Gravity
Best lead actress : Cate Blanchett (Blue Jasmine)
Best Support actress : Lupita N'yongo, (samo da ne bude Jennifer Lawrence)
Best Director : Steve Mcqueen
Što se tiče screenplay-ova, slažem se sa ovim člankom (eventualno umesto "Her" Dallas Buyers Club)....
Best Documentary : The Act Of Killing

and........
(trumpets, trumpets..)
Best Foreign Movie : Jagten



Ovo je neki pokušaj subjektivnog objektivizma.



#34 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 28 February 2014 - 22:16

jbt,bas sam nespreman ove godine za dodelu...jos cu i prvi put posle 10-ak godina propustiti da gledam direktan prenos :(

odgledao sam od nominovanih samo "12 years of slave","The Wolf of Wall Street" i "Broken Circle Breakdown"(film godine),tako da ne mogu da favorizujem nikoga.Kao sto sam vec rekao,navijacu za Lea da uzme oskara za najbolju musku ulogu,stvarno je oduvao!E sad,vidim da su male sanse za tako nesto.Naravno, voleo bih da Broken Circle Breakdown uzme oskara za najbolji strani film,jer me je bukvalno oduvao.

Edited by sasha arsenal, 28 February 2014 - 22:17.


#35 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 28 February 2014 - 22:26

Juce sam gledala na PBS-u intervju sa Oppenheimerom za nominovani dokumentarac "The Art of Killing". Na zalost, iako smatram da je vazan za pogledati, nisam mogla da ga odgledam u celosti. Nisam imala stomak za to tog dana, ali mozda uskoro, da se prvo psihicki pripremim.  Trenutno streaming na Netflixu. 

 

Sasha, gledacu ja, pa cu ti javiti kako je dobro izgledao Leo  ;)  :D

I nemoj da verujes u sve ove prognoze - uvek cuvaj nadu  


Edited by ControlFreak, 28 February 2014 - 22:27.


#36 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 28 February 2014 - 22:39

haha... :D gledacu reprizu,obicno rts reprizira oko 22h sutradan.

#37 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 03 March 2014 - 00:38

uh, sad videh legendarni momenat, kada Roberto Benigni dobija Oskara... 



#38 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 03 March 2014 - 02:21

Je l' ima neko baš kvalitetan stream ?



#39 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 03 March 2014 - 02:54

Jared Leto, best supporting

#40 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 03 March 2014 - 03:23

Kim Novak, 81, malo previse hirurgije, a i glas joj je neobicno promukao, a odmah iza nje Sally Fields koja mi super izgleda i bez hirurgije ( a ko zna, mozda je njen hirurg bolji ...)

#41 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 March 2014 - 04:16

Kim je delovala malo pod uticajem :) i Lupita ocekivano - toliko su je promovisali da se znalo.



#42 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 03 March 2014 - 04:53

Lupita je zaslužila i baš mi je drago.  :wub: 
Pritom samo da ne dobije ona Jennifer Lawrence sa usiljenim glupiranjem i izmotavanjem koje ne samo da  iz friždera izlazi, nego su to morali da ubace u film.

Kim found tequila ! :D

Inače, sasvim očekivano, Gravity pokupio nagrade iz audio-vizuelnih kategorija. Cuaron za ovaj film nije zaslužio Oskara. Bilo bi sprdnja da osvoje još neki.

Baš sam popizdio što su "The Act Of Killing" i "The Hunt" ("Jagten") izvisili.



#43 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 03 March 2014 - 06:33

Kad bolje razmislim, ovo su bili ziceri za kladionicu. A baš sam hteo da ne pogrešim sa "The Hunt"-om i "The Act Of Killing". Mada to je bilo više navijački, jer nisam ni gledao sve filmove iz tih konkurencija.

qzsZriL.jpg?1


Mene je iznenadila nagrada Cuaron-u, očekivao sam tu Mcqueen-a.
 



#44 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 03 March 2014 - 08:59

Sve mi je ok, manje vise, mada Gravitaciju nisam gledala, ali planiram iako nisam fan ovog zanra. Jedino razocarenje je najbolji strani film, gledala sam skoro Veiku lepotu i nije mi se dopao film, da ne budem grublja. Mislim da su Jagten i The Broken Circle Breakdown mnogo vise zasluzili tu nagradu. I dokumentarac, ocekivala sam da ce The Act of Killing uzeti nagradu, mada ne mogu nista da kazem zato sto ovaj nisam gledala


Edited by Mrs. Nobody, 03 March 2014 - 09:04.


#45 leki bg

leki bg
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 03 March 2014 - 13:12





Mene je iznenadila nagrada Cuaron-u, očekivao sam tu Mcqueen-a.
 

I ja sam iskreno govoreci, mada tradicionalno navijam za Skorsezea i redovno gubim. Mcqueen mi je bio favorit No 2. 

S druge strane, Gravity je film sa tako supljom pricom da je Cuaron mozda i zasluzio Oscara napravivsi ga onako uzbudljivim i realisticnim.