Jump to content


Photo
- - - - -

OSCAR 2014


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#16 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 13 February 2014 - 02:04

Meni je Metju glavni favorit za Oskara iz ociglednih razloga, covek je jednostavno POKIDAO, ali kao i vecina navijam za Di Kaprija, dajte coveku vise tog Oskara... :D Evidentno da Vuk kao film ne zasluzuje ni najmanje to priznanje ali bi on kao glavni glumac mogao najnormalnije da ga ponese. 

 

Inace sam odgledao dobru vecinu nominovanih za Best Picture, ostali mi Robovi, Filomena i Nebraska... 



#17 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2014 - 02:11

Meni je Metju glavni favorit za Oskara iz ociglednih razloga, covek je jednostavno POKIDAO, ali kao i vecina navijam za Di Kaprija, dajte coveku vise tog Oskara... :D Evidentno da Vuk kao film ne zasluzuje ni najmanje to priznanje ali bi on kao glavni glumac mogao najnormalnije da ga ponese. 

 

Inace sam odgledao dobru vecinu nominovanih za Best Picture, ostali mi Robovi, Filomena i Nebraska... 

 

Haha, šta ti je još ostalo?

"12 godina rob" je pokidao i di Kapria i MekKonahia.

 

Izvini ali zaista je neozbiljno da komentarišeš ko bi trebao da dobije Oskara (na osnovu minulog rada?) a pogledao si samo 2 kandidovana filma.



#18 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 13 February 2014 - 02:19

Haha, šta ti je još ostalo?

"12 godina rob" je pokidao i di Kapria i MekKonahia.

 

Izvini ali zaista je neozbiljno da komentarišeš ko bi trebao da dobije Oskara (na osnovu minulog rada?) a pogledao si samo 2 kandidovana filma.

Nisi razumeo/la. Sve sam odgledao izuzev ta 3! A kontam da nema kandidata za najbolju musku ulogu u ta 3, Filomena sa Dzudi, Robovi sa nekim jos nepromovisanim glumcem, jedino ne znam za Nebrasku.

 

Odgledao sam redom : Gravitaciju, Vulfa, Prevaru, Sidu, Kapetana, Her. To je vecina valjda, 6>3 ;)


Edited by karipesic, 13 February 2014 - 02:20.


#19 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2014 - 02:38

Nisi razumeo/la. Sve sam odgledao izuzev ta 3! A kontam da nema kandidata za najbolju musku ulogu u ta 3, Filomena sa Dzudi, Robovi sa nekim jos nepromovisanim glumcem, jedino ne znam za Nebrasku.

 

Da bi komentarisao konkurente za Oskara, morao bi malo da se vratiš u prošlost, ne tako daleku pa da vidiš kako je "nepromovisani glumac" pokidao izvikane glumce.

Po meni, propustio si da pogledaš moguće 3 najbolja filma od navedenih kandidata, posebno "12 godina rob"- a.


Edited by melankolic, 13 February 2014 - 02:40.


#20 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 13 February 2014 - 02:41

Moguce da sam propustio glavna 3. Sumnjam. Ali moguce. Medjutim, kao sto rekoh, od 6 kojih sam odgledao Mekohahi i DiKaprio prvi favoriti. Ako se u ta tri, moj stav izmeni, oglasicu se. ;)

 

I da, meni Di Kaprio nije izvikan. Jednostavno volim njegove filmove, to je to. Ono, nisam ja sad neki vrsni poznavalac pa da mogu da sudim, ali tako osecam i to mi je dovoljno


Edited by karipesic, 13 February 2014 - 02:43.


#21 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2014 - 02:55

Moguce da sam propustio glavna 3. Sumnjam. Ali moguce. Medjutim, kao sto rekoh, od 6 kojih sam odgledao Mekohahi i DiKaprio prvi favoriti. Ako se u ta tri, moj stav izmeni, oglasicu se. ;)

 

I da, meni Di Kaprio nije izvikan. Jednostavno volim njegove filmove, to je to. Ono, nisam ja sad neki vrsni poznavalac pa da mogu da sudim, ali tako osecam i to mi je dovoljno

 

Je l' sumnjaš ili si siguran u sopstveni osećaj? Malo si konfuzan.

Dobro je ako je tvoj stav zasnovan isključivo na tvom ličnom osećaju. Možemo i o željama, čestitkama i pozdravima (za di Kapria).

 

P.S. Daleko od toga da mislim da di Kaprio nije ranije zaslužio Oskara (recimo za Dnevnik basketaša) ali ove godine ga je prevazišla ekipa u sastavu: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender i Brad Pitt (sva trojica glume u filmu koji nisi pogledao). Da ne pričam kakvu rediteljsku virtuoznost već koji put pokazuje Steve McQueen za razliku od Scorsesea koji po meni posle ovog filma teško da može da se vrati stazama slave "Taksiste" ili "Goodfellas".



#22 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 13 February 2014 - 03:03

Je l' sumnjaš ili si siguran u sopstveni osećaj? Malo si konfuzan.

Dobro je ako je tvoj stav zasnovan isključivo na tvom ličnom osećaju. Možemo i o željama, čestitkama i pozdravima (za di Kapria).

 

P.S. Daleko od toga da mislim da di Kaprio nije ranije zaslužio Oskara (recimo za Dnevnik basketaša) ali ove godine ga je prevazišla ekipa u sastavu: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender i Brad Pitt (sva trojica glume u filmu koji nisi pogledao). Da ne pričam kakvu rediteljsku virtuoznost već koji put pokazuje Steve McQueen za razliku od Scorsesea koji po meni posle ovog filma teško da može da se vrati stazama slave "Taksiste" ili "Goodfellas".

Sta ima konfuzno ako termin sumnjam ide pre termina moguce? Termin sumnjam nije iskljuciv i stoga ostavlja mogucnost da neka alternativa u razmisljanju prevagne. Nije poput nemoguce sto je suprotno od moguce i nemoguce pre moguceg bi vec bilo konfuzno. Dakle sumnjam i moguce idu zajedno. To smo razjasnili.

Moj stav je baziran 50 posto na mom licnom osecaju i to kazem posteno, drugih 50 posto je bazirano na stotine filmova koje sam odgledao pa malo mogu i racionalano da sudim. Ja sam recimo, skoro ogledao Legendu o Jeseni po 1000 put i 1000 put sam se iscudio zasto Pit nije bio nominovan za ulogu Tristana kao kandidat? Meni je recimo to tad bilo izvrsno. Sad, gledajuci kvalitet glume, Mekohahi je moj prvi favorit, ali kako ne odlucuje samo racio, nego i emocija, druga polovina navija za Di Kapria. A mozda sam ipak konfuzan, kako ti rece.


Edited by karipesic, 13 February 2014 - 03:17.


#23 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 February 2014 - 03:26

Ja odgledao sve sem Leonardovog Vuka :D

Nebraska je odličan film, bolji od American Hustle (IMO), ali mislim da ako ne uzmu Metju ili nepoznati glumac iz dvanestogodišnjeg roba da bi to bilo neprijatno iznenadjenje.
Ejiofor je pokidao. Mislim da bolje nije moglo, ali mislim da ni Metju nije mogao bolje. Skorije odgledan mi je 12years slave pa sam možda pod jačim utiskom zbog toga. Verovatno ću da odgledam za koji dan oba ponovo, onako za isto veče, ili u 2 dana. Nateraću društvo da ih odgledamo.
Ne mogu da budem kategoričan jer Vuka nisam gledao, ali sam uglavnom čuo da ili nije ništa posebno film ili pak da je dobar ali ne kao Dallas Buyers Club.

Obožavam i Bale-a i Leonarda, ali ako je tačno, a verujem da jeste, da Leonardo ne zaslužuje ovim filmom Oskara, onda ću jbg. da navijam protiv njih, tj za Metjua i Ejiofora.
Eee, da mi je neko pričao da ću da favorizujem u nečemu Metjua ispred Bejla i Leonarda, da bih mu toplomer momentalno...
 


Edited by BattleBorn, 13 February 2014 - 03:27.


#24 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 14 February 2014 - 13:11

Videćemo, nije Oscar najvažnija stvar na svetu, ali biće zaninmljivo, i Bruce Dern je fenomenalan u Nebrasci...

fair raspodela bi možda bila:


najbolji film - 12 years a slave
najbolja glavna muška uloga - Bruce Dern (Nebraska)
najbolja sporedna muška uloga - Jared Leto (Dallas Buyers Club)



#25 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 14 February 2014 - 17:10

ja sam samo odgledao 12 years of slave i,kao sto sam rekao,film je dostojan oskara.

#26 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 17 February 2014 - 12:49

Uvertira...

 

BAFTA 2014



#27 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 17 February 2014 - 15:39

Samo Jennifer Lawrence da ne uzme za sporednu žensku ulogu...



#28 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 17 February 2014 - 16:41

Samo Jennifer Lawrence da ne uzme za sporednu žensku ulogu...

 

Ko je tvoj favorit, Oprah Winfrey? :D



#29 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 17 February 2014 - 17:24

Ko je tvoj favorit, Oprah Winfrey? :D


184662561-390x532.jpg

:D





I samo da ne pobedi JF, jer ono nije gluma, ona je takva van kamera. Usiljeno glupiranje, samo je falilo da ubace kako baljezga o svojim debelim prstima. 

 



#30 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 26 February 2014 - 22:32

navijam da Leonardo uzme oskar,iako jos uvek nisam pogledao nominovane filmove :)

 

Nesto mi izgleda da mozda i nece .... ovog puta

 

lead_large.jpg

 

 

DiCaprio's nomination for Wolf is his fourth, but even if he doesn't win this year—and he probably won't—he may not have to wait much longer to be rewarded, as so many are worried he will be, for a sub par later-in-life performance. (His Scent of a Woman or his Color of Money.) Marlon Brando was nominated three times before he won for 1954's On the Waterfront. Gregory Peck has four nominations before being awarded in 1962 for To Kill a Mockingbird. DiCaprio will make a lot more Oscar-caliber movies. He almost exclusively works with established directors with good Oscar track records.

If you really want to be worried about an actor not getting his due, let's remember that Bruce Dern is up for Nebraska this year. The 77-year-old character actor has only been nominated once before.