Jump to content

Photo
- - - - -

Durex i MTV kampanja - alternativno seksualno obrazovanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 NekoKaoTi

NekoKaoTi
  • Members
  • 1 posts

Posted 11 December 2013 - 12:47

Šta mislite o kampanji "Someone Like Me" koju su pokrenuli Durex i MTV? 
Ideja je da naprave platformu za razgovor gde mladi ljudi, prvenstveno tinejdžeri, iz celog sveta mogu da razgovaraju temu seksa i seksualno prenosivih bolesti.  Tu su razni video klipovi klinaca kojima je data oprema da sami daju izjave na određene teme, razne statistike, saveti i slično. 

Zanima me, šta mislite, ko i u kolikoj meri treba da edukuje mlade ljude o seksu - roditelji - škola - vršnjaci i šta ima najviše efekta?

#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 11 December 2013 - 15:29

Šta mislite o kampanji "Someone Like Me" koju su pokrenuli Durex i MTV? 
Ideja je da naprave platformu za razgovor gde mladi ljudi, prvenstveno tinejdžeri, iz celog sveta mogu da razgovaraju temu seksa i seksualno prenosivih bolesti.  Tu su razni video klipovi klinaca kojima je data oprema da sami daju izjave na određene teme, razne statistike, saveti i slično. 

Zanima me, šta mislite, ko i u kolikoj meri treba da edukuje mlade ljude o seksu - roditelji - škola - vršnjaci i šta ima najviše efekta?

Ovo je jako ozbiljna i bitna tema, kojoj se nazalost kod nas - najvecim delom zbog pogubnog uticaja verskog ispiranja mozga - posvecuje nedovoljna paznja. Svakako da bi roditelji trebalo da tome pristupaju na ozbiljan i savremen nacin, a u skoli bi seksualno obrazovanje trebalo da bude obavezan predmet, posto je daleko znacajnije od istorije, geografije ili fizike.

Doduse, jasno mi je da je to u ovoj pravoslavnoj dzamahiriji cista utopija. Tako da su svi alternativni nacini edukacije jako dobrodosli.

Edited by Schrodinger, 11 December 2013 - 15:29.